EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

bikina
28. led 2014

@dulkagabulka A mozno som mohla napisat skor hned k textu, ale dcerka sa nsrodila prvy den 37 tyzdna, tak dom to stihla pouzit pri nej len raz...

dulkagabulka
28. led 2014

@bikina takýto, ako predavaš som ešte nikdy nevidela ...to je zo zahraničia? ako sa ti použival, ked to nie je iba samostatný balónik? a čo s tým tlakomerom? tam sa to nemeria na cm,ale sleduje sa tlak? zaujima ma to

bikina
28. led 2014

@dulkagabulka ano, kupovala som ho priamo od vyrobcu aj s original tymi kondomami na to. A v podstate ide o to, ze ked to mas dnu, tak sledujes ako ti povoluje tkanivo a dofukavas, je to efektivnejsie. Predavaju taky aj u nas, staci pogooglit. Aj by som nasla link k tomu, na ceskom webe je k tomu urcite, sle odmrzaju mi prsty :D sme von 🙂

dulkagabulka
28. led 2014

@bikina napisala som ti IP

kazunomiya
28. led 2014

@dulkagabulka To je epi-no Delphine Plus, maju ho aj na tej Perinbabe. Je doplneny o tlakomer. Ten je mysleny ako pomocka pri cviceni svalov panvoveho dna - zabezpecuje spatnu vazbu, zena moze vidiet ci cvici dobre. Aspon tak som to pochopila z popisov. Nenahradza to teda to meranie 🙂
Epi-no sa oficialne neodporuca pouzivat pre viac ako 2 porody po sebe, z dovodu zivotnosti balonika (vid navod). Ale rovnako sa neodporuca aby ho pouzivala viac nez 1 zena, a to sa bezne robi. Ja ho tiez mam z druhej ruky, hoci nebolo velmi pouzivane, a vobec sa toho nebojim. Netrufnem si ho vsak pouzit v dalsom tehotenstve, kupim si radsej nove.
Tak ale urcite zalezi, ako velmi intenzivne sa pouzivalo... ak takmer vobec, tak mozno vydrzi dlhsie...

bikina
28. led 2014

@kazunomiya Samotne epino nie je starsie ako 2 roky, kedze moje porody boli od seba presne rok.

paajavh
28. led 2014

Ahoj holky, taky prodávám Epi-no - koupila jsem ho asi před 10 dny tady na bazárku, jenže mezitím jsem dostala úplně nové. Proto tohle z bazárku posílám dál, cena je 1300 Kč (plus můžu ještě přidat poporodní kalhotky, u kterých jsme špatně odhadli velikost. Napište kdyžtak do zpráv🙂 Cvičení zdar! (mám za sebou první cvičení s novým balonkem dnes)

petoska
29. led 2014

Holky jsem teprve na 21 cm obvod,ale kdyz epino vychazi ven,tak ho musim drzet,jinak by to vystrelilo,o vytlaceni se neda vubec bavit,zlepsi se to s vetsim obvodem ,nebo to tak bude porad?nebo to delam nejak spatne?

veronica13
29. led 2014

Žienky chcem sa spýtať, môžem s epinom cvičiť aj keď mi malá veľmi tlačí na krčok a mám ho skrátený?

kazunomiya
29. led 2014

@veronica13 Ahoj, podľa návodu to nepatrí medzi kontraindikácie resp. dôvody na opatrnosť a dokonca som čítala, že zistili, že cvičenie s epi-no nemôže urýchliť pôrod.
Neviem, ako veľmi máš krčok skrátený, ale ja mám vlastne rovnakú situáciu už minimálne dva týždne a dr. mi hovoril včera na poradni, že ešte máme času dosť (ale ja nemám až tak veľmi veľmi skrátený.. len na cca. 2cm ak som dobre pochopila zo správy). Na tvojom mieste by som bez obáv cvičila.

bibina_janucha
29. led 2014

Ahoj holky, tak já jsem včera cvičila poprvé, jsem 37+2 a nazačátku jsem nafoukla na 19 cm a v průběhu cvičení se dostala na 21 cm. Dneska jsem cvičila zas asi půl hoďky a už to šlo na 23,5 cm, měřeno krejč. metrem. Kéž by to tak šlo dál, to bych se na těch 30 cm snad i stačila dostat, no uvidíme, snad se na tom nezaseknu 😒

mullerovaj
29. led 2014

@petoska Já jsem na tom úplně stejně. Zkouším to týden a zatim jsem se nedostala přez 22. Když balónek nedržím, tak taky vykluzuje ven. Nechci to proto s tim dofukováním přehánět, abych se při tom výstřelu 😀 ještě nějak neporanila. A můžu se tě zeptat , jak dlouho cvičíš, když jsi na 21 ?

bibina_janucha
29. led 2014

@petoska Mě to taky vyklouzává ven, holt to člověk musí přidržovat, navíc mam trochu strach, že by mě to poranilo, pokud by to šlo ven moc rychle 😒 Ale myslim, že i když to uvnitř pčidržuju rukou, tak pořád je cvičení učiný. Jinak všem co cvičí držim palce 🙂 To zvládneme 😉

petoska
29. led 2014

@mullerovaj taky jsem se dneska dostala na 22 a cvičím týden, právě toho výstřelu se bojím taky 🙂 hlavně jak to bude větší a větší, tak to bude asi zajímavý :
@bibina_janucha doufám, že to cvičení k něčemu bude 🙂
máte ho holky taky celý vevnitř ten balonek? do 3/4 mi to nejde to bych ho neudržela už vůbec 🙂

petoska
29. led 2014

@bibina_janucha tak to ses dostala pěkně rychle na tolik :o super 🙂

bibina_janucha
29. led 2014

@petoska Musim říct, že mě to pšekvapilo, že to šlo, zkoušela jsem to před tím už jednou tak cvičně asi ve 30tt a to mě právě vystrašilo, protože to šlo jen na 16 cm, tak to bylo malinko demotivující ☹ Ale pčijde mi, že čím víc se blížim k termínu, tím to jde snadnějc...
Buď celý vevnitř nebo vyklouzává, takže držím rukou na těch dvou třetinách. Kdy máš termín ty?

mullerovaj
29. led 2014

Taky si ho většinou zavedu celý, dočetla jsem se tu, že to dělá spousta holek. Navíc je to pro mě i snesitelnější a jsou vidět nějaké pokroky. Stejně potom hlavička mimča tlačí na hráz zevnitř, a s
nad tu jde hlavně o to, kolik nakonec dokážem vytlačit bez poranění.

cerimi77
29. led 2014

@petoska radšej si balonik pridržuj ako vychádza von, ja som tuším pri 22-23cm ešte nepridržiavala, nechávala som ho voľne vklznuť, ale tak mi vtedy vyletelo, strašne ma to zabolelo, som myslela, že som sa aj natrhla, aj kopec vody mi vytieklo s tým balonikom, už som myslela, že môžem ísť do pôrodnice 😀 odvtedy si ho pri vytláčaní pridržiavam, aby mi ku konci vytláčania nevychádzal veľmi rýchlo von, radšej si ho pridržím aby išiel pomaličky, aj zastavím na chvíľku, aby sa hrádza viac rozťahovala, aby ten prechod balonika hrádzou bol pomalší a dlhší a je to lepšie, nebolí to toľko... ale balonik si zavediem dovnútra celý a musím ho fakt vytláčať, nehrozí že by vyklzaval sám, aspoň teda už pri vyšších číslach, ja som teraz na 26cm

petoska
30. led 2014

@bibina_janucha termin mam 24.2 ale prvni syn byl cisarem pro nepostupujici porod,tak uvidime,snad tentokrat to vyjde normalne a s pomoci epina i bez nastrihu 🙂 snad to pujde tak lehko jak pises i mne🙂

petoska
30. led 2014

@mullerovaj mam to stejne,do tech 2/3 bych jo snad ani rukou neudrzela a furt by vyskakoval ven 🙂

petoska
30. led 2014

@cerimi77 urcite ho budu pridrzovat,to by fakt vyletel jak strela 🙂 a stim vytlacenim taky myslim ,ze pri vyssim obvodu budu snad uz muset zatlacit,jak pises ty.a za jak dlouho ses dostala na tech 26cm?

hallie
30. led 2014

Dievcata, je tu niekto, kto zacal s epinom skor ako v tom 37tt? Mne lekar vyslovene odporucil, aby som skusala uz od 34tt, ale zatial som nenabrala odvahu, kedze vsade sa pise, ze tie tri tyzdne pred terminom a tak... Zaroven sa ale pise, ak lekar nepovie inak - a ten moj hovori, ze to urcite porod nevyvolava a ze budem mat aspon nacvicene, keby sa babo ponahlalo von skor. Tak neviem, ci uz mam zacat tak od polovice 35tt... Je tu nejaka, co cvicila takto skoro?

petoska
30. led 2014

@hallie zacala jsem minuly tyden a to jsem byla 35+2 tt ,myslim,ze to nemuze ublizit 🙂

hallie
30. led 2014

@petoska no, ja som dnes 34+0, zacnem teda buduci tyzden ku koncu toho 35tt. S masazou hradze som uz zacala, aspon bude uz trosku elastickejsia 🙂

petoska
30. led 2014

@hallie ja bych se bala cekat do 37,nahodou pak porodis driv a nestihnes to natrenovat 🙂 to bude tak akorát

michaelarackova
30. led 2014

@hallie Já začala 34+1 - v pondělí a začala jsem pozvolna, jsem na 19cm a nepřehánim to, vytlačování si nechám až na ten 37.tt. A fakt v pohodě, spíš se víc zaměřuju i na pánevní dno a pak párkrát nechám pomalinku vyklouzávat.🙂

hallie
30. led 2014

@petoska no, to presne hovori aj lekar 🙂 dakujem za dodanie odvahy!

kazunomiya
30. led 2014

@hallie aj ja som začala skôr, že čo keby náhodou, a je to dobre, lebo postupujem dosť pomaly.

hallie
30. led 2014

@kazunomiya a kedy si, prosím ťa, začala? 🙂 mne už po pár dňoch masáže začína hrádza pekne povoľovať, ak to tak môžem nazvať, skrátka nie je tak šialene tuhá.

kazunomiya
30. led 2014

@hallie niekedy v 35tt to bolo tuším... oficiálne odporúčanie je 3 týždne pred termínom, čo je začiatok 38tt až. Ale v tom čase môže pôrod nastať hocikedy, tak som začala skôr.
Najprv to išlo len tak pol cm za deň, teraz už je to 1cm za deň, ale cvičím len raz denne a krátko (10 min, niekedy 15 alebo 20) a párkrát som vynechala...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru