EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

katkaromi
2. led 2014

Ahojte, dnes som cvicila siedmy krat a 25,5 cm. Neviem ale ci stihnem viac nacvicit kedze sa uz otvaram a stvrty den odchadza hlienova zatka :/. Myslite ze aj to pomoze pri porode? Kazdy den vidim pokrok takze keby bolo viac casu nacvicim aj 30 ale babatko sa uz asi pomaly zacina pytat na svet ;)

beritek
2. led 2014

Ahoj! Je tu někdo z Čech, kdo už nepotřebuje a prodal by Epi-no?

dasenka25
2. led 2014

@egiginka Měřím krejčovským metrem obvod ... A zjistila jsem, že každý má na určitý počet zmáčknutí jiné cm. Já mám levou rukou 31cm = 28zmáčknutí, pravou rukou 31cm = 26 zmáčknutí. Ale snažím se cvičit pokaždé stejnou rukou ....

kristy46
2. led 2014

@janista83 záleží jak mají lékárny sortiment, kolik mají drogerky, ale myslím, že v drogerce určo seženeš. Jinak já mám primeros.

bliss111
2. led 2014

Tak jsme ho včera s manželem objednali, ještě je čas, ale nějak o už chci mít doma 🙂

egiginka
2. led 2014

@dasenka25 , tak aj mne to vyjdu tie zmacknutie rozne, ale podla tabulky okom, mi vyslo 30- 32,, tka som dala aj 34, ze co ked to ta tabulka je divna,,,, tak asi som to prehnala,,,, lebo to uz asi je aj moc. , tak necudo, ze som krvacala....

janista83
2. led 2014

@kristy46 jsem tedy zakoupila primeros lublikant,je modry,je tam napsano basic a je na vodni bazi,cena 137

vashaa
2. led 2014

Tak dneska pokrok na 8,5 cm. Na to, že jsem včera necvičila, myslím dobrý 🙂.

janista83
2. led 2014

@kristy46 zkoušela jsem to s tím gelem a za mně supr,jednak cvičení bylo jednodušší, mnohem příjemnější zavádění a už chápu, jak si to myslela s tím, že mimi by mohlo být taky potřeno lublikantem...jinak trochu krve,ale při otření už nic, nebolí mně nic, tak to neřeším,zítra si dám pohov...a ještě nemusím kupovat pořád kondomy, které výjdou celkem draho

a jinak už 29cm 🙂

katkaromi
2. led 2014

ja dnes osme cvicenie a 27 cm po premerani metrom 🙂, lepsie je premerat lebo podla tej tabulky je to dost klamlive 🙂

kristy46
2. led 2014

@vashaa vidis ;)

@janista83 ja mam nejaky broskvovy, ptz jiny nebyl, ale mi to je sumak. Jsem rada, ze jsi spokojena. Tez mi to prijde s tim gelem jak rikas jednodussi a pohodlejsi. Jinak hodnotu mam taky nejak kolem 29. Ja blbka se deska hecla a dala jsem nejvic a asi jsem si to nechte ufoukla nez sem zmerila :( krev mam taky trosku, marne.. Kdyz je to nahore smerem k mocove trubici-tam se to taky sije? Zda se mi to ale celkem povrchove...

janista83
3. led 2014

@kristy46 pokud tě to nebolí, neřeš to,já jdu dneska na ko, tak doufám, že mudr.se mi tam nebude moc hrabat a nevynadá mi, ale myslím si, že nějaké minimální natrhnutí se hojí dobře, mnohem lépe jako šití...

ale dnes si dám pauzičku a zkusím zítra zas

figurka1985
3. led 2014

Dievcata,mmne to cvicenie ide akosi strasn pomaly... 6.den cvicenia a 21 cm.... ked tu citam,ze niektore ste s takym cislom zacinali,tak rozmyslam,ci je vobec v mojom pripade mozne dostat sa na tych 30cm.... nechapem-uz teraz ma ide rozdrapit....

kristy46
3. led 2014

@janista83 tez jsem se bala, aby mi dr. Nevynadal. Jak dopadla ko? Ja sice este nemam nacviceno 30, ale uz bych chtela rodit!

@figurka1985 ja jsem byla 6. Cviceni na 22! Dle toho meritka ne dle krejc. Metru, takze asi mene.. Hlave v klidu a pomalinku, mas jeste dost casu. A urcite ma v kazdem pripade cenu cvicit a nevzdavat.. Podle diskuzi tii kazdemu spis pomohlo a to i v pripade, ze nenacvicily maxima. Nezoufej! ;)

mirka1985
3. led 2014

@figurka1985 termín máš až 1. februára, dovtedy to všetko stihneš s prehľadom nacvičiť a s blížiacim termínom pôrodu to pôjde ľahšie a ľahšie 🙂

egiginka
3. led 2014

@janista83 , by som ti poslala postov niake kondomy, mam ich dost, nepouzivam ich na epi-no. ( za postovne)

egiginka
3. led 2014

@figurka1985 . dont worry,,,, hlavne to nestresuj, lebo ja som nacvicila pravdepodobne vyse 30, strasne rychlo,,, a ako som nacvicila , tak od vtedy krvacam... takze teraz cvicim kazdy, druhy, treti den a krvcam , a nenafukujem to uz tolko ,,,a som este zatvorena, tak netusim kedy porodim. Kludne aj od tyzden- dva. Lutujem ze som nezacala cvicit v 37-38 t. Lebo takto som z toho len nervozna sa bojim, ze sa mi to stiahne. Takze ty to urcite stihnes nacvicit. 🙂

egiginka
3. led 2014

@figurka1985 ( ja som zacala cvicit tusim par dni pred 36t) takze fakt nestresuj, elbo potom budes stresovat, ze budes krvacat a nebudes moct cvicit .... vela stastia🙂)))

janista83
3. led 2014

@egiginka děkuji za nabídku, já si právě pořídila ten lublikant na radu kristy a jsem spokojená..jestli to epino budeš prodávat, přibal to k tomu, ženský budou rády 😉

janista83
3. led 2014

@kristy46 tak dnešní ko proběhla v klidu, mudr.nic neříkala,teda akorát to, že na porod to nevypadá, jsem zavřená na sedm západů 😉

janista83
3. led 2014

@figurka1985 jj je to pravda, není kam spěchat, ono to jde vlastně velice rychle, já mám týden do porodu a jsem na nějakých 29 cm...až nacvičím 31 cm budu co druhý den udržovat at je to k něčemu, jelikož já můžu klído přenášet

figurka1985
3. led 2014

@kristy46
@janista83
@egiginka dievcata moje...bodaj by ste mali pravdu.... ja si dnes davam prestavku.skusim ti kazdy druhy den.hadam to pomalicky pojde 🙂 dakujem vam.cmuk

egiginka
3. led 2014

@janista83 , mi povidej ja som jak v Bastille🙂 ,takze ja tiez asi tento tyzden nist. Skusam rozne babske recepty a nist. Ja len dufam, ze nebudem prenasat.

kristy46
3. led 2014

@janista83 četla jsem spoustu příběhů, kdy byla žena u dr. na kontrole zavřená a pak rodila ani nevěděla jak ;)

@egiginka taky tak trochu zkouším nějakou tu babskou radu občas. Tak hodně štěstí ;)

janista83
3. led 2014

@egiginka a ty jsi prvorodička? v kterém si týdnu?

kristy46
3. led 2014

Tak holky, já dneska dala skoro 30! Bez asi 3mm.. Jupíí!
Ale teda musím říct, že mám s cvičením docela problémy... Jak nafukuju, tak mi to asi vyytlačuje dělohu nahoru a neskutečně mě to tlačí do žeber a nejvíc na pravé straně, kde mám malá prdelku.
Tak asi budu muset zítra zkusit změnit polohu....

egiginka
4. led 2014

@janista83 ano prvorodicka a termin mam podla MS (u kazdeho doktoroa tabulky inak), 8.1....9.1....a 11.1. 🙂))))tak kazdy ma inu tabulku,,,takze tak🙂)))

egiginka
4. led 2014

@kristy46 ,,, No super🙂))) a uz nekrvacas????

michaelarackova
4. led 2014

Ahojky, holky nechce se mi číst celou diskuzi, přece jen je to hafo stran, můžu se zeptat na pár věcí? Stačí začít ve 36.tt? A kolikrát denně? A začíná se vždy na malém obvodu a zvyšuje se? Jak dlouho asi cvičíte při jednom cvičení? Nemáte některá na prodej ty návleky na vaginální sondy? Děkuju!!!!

janista83
4. led 2014

@michaelarackova Bohatě stačí 36tt., já kdybybch to věděla, že to půjde tak dobře, začala bych i o týden později, jenže člověk neví, kdy bude rodit, že?Stačí klidně 1krát denně,píšou 20 až 30 minut, to taky stačí, i když já cvičím déle i 40 minut, někdo cvičí i 2 krát denně..začni pozvolna, jen málo přifouknutí, ze začátku je to asi nejobtížnější, máš pocit, že se ti tam balonek nevleze ani vyfouknutý,pak zkoušíš co sneseš, netlač na pilu at se nenatrhneš a neublížíš si.Já jsem celkově se cvičením spokojená,ale to se vše prokáže až u porodu...hodně štěstí!!

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru