EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

smisek2011
19. zář 2013

Tak ja epi no odkladam a uz jej nepotrebuju nebo spis jen na cviceni pánevního dna my budeme rodit cisarem 🙂

stepanka115
19. zář 2013

@smisek2011 Fakt?To jsi se dozvědela takhle na poslední chvíli?

smisek2011
19. zář 2013

@stepanka115 no dneska jsem 37+2 takze zase na poslední chvili to nebylo

daniela1983
19. zář 2013

@smisek2011 no ja ti neviem, moja mama ked rodila brata, tak toho prenasala a otocil sa na poslednu chvilu...snad dnes pred porodom, tak ja by som na tvojom mieste nezufala a este pocivicila

sandri
19. zář 2013

@smisek2011 ja mam tiez maleho KP, ale rozhodla som sa, ze civicit budem... radsej civcit a ist aj ta cisarskym ako necvicit, maly sa nakoniec otoci a ja budem nastrihnuta az po bradu... 😉

smisek2011
19. zář 2013

@daniela1983
@sandri ja mam do toho divne oteklou pravou nohu,tromboza to asi neni ale i tak je cisar pro me bezpecnejsi.. Ja budu masirovat olejickem a uvidim🙂

slabachvila
20. zář 2013

Ahojte kočky, som v 34tt - od kedy môžem začať cvičiť??? v návode je, že až 3 týž pred pôrodom - t.j. až od 37tt? lebo niektoré čo tu čítam ste cvičili skôr, či?

blondiee83
20. zář 2013

Ahojte baby, mozno to sem nepatrí, ale ja som sa rozhodla predat Epi no. Nakoľko som od 7 mesiaca bojovala s vysokym tlakom, dokonca som 2 týždne pred pôrodom lezala v nemocnici, epino som nestihla využiť.
A kedže aj prípadný další pôrod bude cisarskym, uz ho nebudem potrebovat. Ešte musím napísať, že som ho skúšala 2 x, čiže nie je uuuplne nový, ale da sa nazvat ako nepouzivany.
Mám ho komplet, aj so všetkými dezinfekcnymi handrickami.
Bazarik nemám, nakoľko nic ine nemám záujem predať, všetko si ponechavam, ale táto jedna vec sa mi zda totál nepotrebna.
@chomik ak ešte nemáš od nikoho konkrétneho 🙂

dasty79
20. zář 2013

Prodávám EPINO - kdyby měl někdo zájem pište IP 🙂

nevenka
20. zář 2013

Ahojte, chcela by som sa poradit ohladom pouzivania epina...momentalne som len v 30. tyzdni, ale uz dlhe roky trpim na zapaly, ktore proste nereaguju na liecbu a teraz mam tiez streptokoka, ktoreho mi nijak neliecia, Macmiror na dvakrat nezabral, tak co, nechame tak...zeno trp...nejde o to, ze tam ten streptokok je, ale o to, ze ma to stipe a je to cele cervene. Na koznom mi doktorka predpisala masticku, aspon zvonku, no ale gynekolog to nijak neriesi. Mam tu sliznicu hroznu, v tehotenstve ziadny problem nebol, okrem tohto, o sexe mozem len snivat. Mala som pred tehu aj hormonalne problemy a vyzera to, ze asi ta sliznica je znicena vplyvom hormonov (doktor sa vyjadril, ze je to tak, akoby som bola furt tehotna, resp. Dojcila, takze sliznica je tenka a krehka), ale nikdy ma neliecil, nic nepredpisal. Teraz v tehu chapem, zeasi sa moc robit neda, co sa tyka napr. hormonalnych kremov, ale uz fakt dlhe roky trpim na to, ze ma sex boli... 😒 ...a na tieto suvislosti som vlastne prisla po patrani sama. No tak teraz zvazujem, oplati sa vobec epi-no kupovat, ked ma to tam dolu stipe len po obycajnom zavedeni cipku alebo pri sexe? Asi sa musim zmierit s tym, ze cvicit nebudem moct v takomto stave 🙄 , ze?...zvazovala som aj konzultaciu u ineho gynekologa...co Vy na to? Mali ste niektora takyto problem a podarilo sa Vam ho nejak vyriesit? Ja sa fakt toho nastrihnutia neskutocne bojim...

nevenka
20. zář 2013

...a este dodam, ze ked je sliznica taka tenka a krehka, ze sa moze lahko potrhat pri porode a potom si to hojenie uz vobec neviem predstavit...ale vsak doktora to neboli, tak co, asi taky pristup...☹

stepanka115
20. zář 2013

@nevenka Ahoj,pk přečtení Tvého příspěvku se divím,že je tohle ještě možný,určitě bych urychleně vyhledala jiného doktora,v takovém stavu Tě přece nemuže nechat!!!!Sama vím,jaké to je nepříjemné mít pořád záněty,jeden čas jsem na to taky trpěla,třeba 3 měsíce v kuse,pár dní klid a znova,taky hodně dělá psychika,už na mě vyzkoušeli snad všechny léky a čípky,takže jsem zvyklá 😀 mužu říct,že jsem neskutečně štastná,že za těhotenství jsem měla mykozu pouze 3x,hned ze začátku a pak ke konci,taky jsem dostala macminor,je docela dobrej,jenže já mám výtoky celý těhotenství,spíš hleny,takže se to uplně nedoléčilo,když mi dělali poslední výtěr na bakterie,ještě tam candida byla,tak jsem dostala ještě 3 čípky,bála jsem se,abych ještě nešla rodit s mykozou a abych mohla cvičit s epinem a už je to dobrý.V takovém stavu s epinem určitě cvičit nemužeš,mohla by jsi si zánět roznést,určitě by to i bolelo a o krvácení ani nemluvím,které se objevilo i u mě,prostě když je balonek hodně nafouklý,tak muže podráždit čípek nebo je hluboko.stejně je lepší se zeptat doktora jestli mužeš epino používat,taky jsem se ptala,protože jsem v 7.měsíci krvácela po sexu,doktorka řekla že jo,že už ty cévy budou zahojený,ale pro jistotu jsem se taky radši zeptala,pak jsem ještě slyšela o nějakém gelu,který je taky dost drahý,myslím Diatal gel a přineseš si ho prý k porodu a zamezuje taky nástřihu,zkus se podívat na netu.

terryfox
20. zář 2013

Tak včera 30cm, jupíjájej 🙂 Ale zase na kontrole špatný monitor... tedy, křivka dobrá, ale bazální tepová frekvence malého vyšší, což má tedy kvůli mé tachykardii, ale to nikdo moc neřeší, prostě mě teď budou furt dokola kontrolovat, i když i dr. dnes říkala, že se na tom našem tepu těžko něco změní 😖 Na další monitor jdu v pondělí. Blbý je, že jezdím do jiného města a je to celkem prodraženej špás... Kéž by se malej radši rozhodl už vylézt!!! 😉

chomik
20. zář 2013

@blondiee83 Ja tiez budem predavat, kupila som a nakoniec sme to potiahli len do 32 tt 😒

blondiee83
20. zář 2013

@chomik aha, prepac. Neviem, preco mi to nehodilo poslednu stranu diskusie, ale stred, kde si pisala o tom, ze chces kupit...moja chyba, nepozrela som si datumy.

pindrusice
22. zář 2013

Potřebovala bych poradit s používáním epi-na. Dneska začínám 35 tt, tak jsem si řekla, že bych měla pomalu začít.
Mám několik dotazů:
1. když se myslí ze 2/3 zavést balónek, je to nějaký cca 2 cm za zúžení?
2. když si přifouknete balonek, na kolika napumpování jste začínaly?
3. balonek si musim pořad tlakem přidržovat, protože mi samovolně vyklouzává... i přifouknutý (to znamena že je malo nafouknutý?, ale tlak cítím). Asi by to šlo lépe bez lubrikace/kondomu...ale to mi zase nešel zavést....

Děkuji za vaše postřehy!

cirrusa
22. zář 2013

Naše mise dokončena, Michael Maxmilián se narodil 18.9. Předchozí bolesti žádné, po koukání na fotbal mi praskla ve 23:10 voda, dojezd do porodnice 00:29, Michael narozen 00:34. Bez jediného stehu, poranění či jiné komplikace. 🙂 Obvod hlavy měl 34 cm, já měla nacvičeno 28cm a poslední dny už jsem necvičila. 🙂 Epi-No na prodej

terryfox
22. zář 2013

@cirrusa no nene, dojezd do špitálu 0:29 a porod v 0:34??? To byl super fofr 😉 To ses akorát vysvlékla a šla tlačit, ne? 😉 moc gratuluju!!! 🙂
j

já včera nacvičila skoro 31, bez pár mm, tak jsem spokojená, teď už jen aby se ten malej rozhodl vylézt! 🙂

stepanka115
22. zář 2013

@cirrusa tak tomu se říká fofr porod,veliká gratulace,já mám termín dnes,před chvílí jsem se vrátila z porodnice,protože jsem měla výtoky a svědení,tak jsem radši jela,protože jsem měla strach z mykozy,aby se nepřenesla na miminko,doktor mě uklidnil,že ted už nemá smysl mi dávat nějaké léky,že porodem se to vyplaví,na mimčo se to nepřenese,ale porodní cesty prý připravené ještě nemám,hrdlo zavřené,prý to nic neznamená,jsem prvorodička,muže se to rychle změnit,ale pokud neporodím do pátku,vyvolají mi ho,bojím,bojím,aby to nebylo pak dlouhý ☹ Ale třeba ještě stihnu s epinem něco nacvičit,zatím 27cm,ale s krvácením

terryfox
22. zář 2013

@stepanka115 chápu, taky se toho vyvoláváním nějak bojím... termín dle MS mám ve čtvrtek, ale dr. se nelíbí monitory, já mám vysoký tep a mimčo pak díky mně taky, tak to furt dokola hlídají a nic se samozřejmě nezmění... minule dr. říkala cosi o případném vyvolání, sakra to bych nerada ☹ dle průtoků pupečníkem je prckovi dobře, tak jsem zvědavá, co se dozvím zítra 😉

eca221
22. zář 2013

Ahoj dievčatá, som rada, že som našla túto diskusiu... veľmi som zvažovala použitie epina a po vasich reakciach si ho urcite zaobstaram... má mi ho poslať kamoška z Nemecka, ktorá ho nestihla využiť...mam vsak trochu obavy, nakolko mi doktor v 20. týždni určil vcestnú placentu a mám aj nízko krčok maternice... placenta sa mi nakoniec vysunula s narastajúcim bábätkom vyššie,ale aj tak mám strach, či epi-no používať. V utorok idem na kontrolu, tak sa opýtam doktora. Ale už predtým mi neodporučil sex, tak asi ani epi-nu nebude naklonený...Máte nejaké skúsenosti, či ho použiť, alebo radšej nie? No uvidíme... tým, čo máte pred termínom držím palce a určite poteší, keď tu opäť nájdem pozitívne reakcie... 🙂

stepanka115
22. zář 2013

@terryfox musíme doufat,že se dostanou mimča rozum a pujdou sami,nebo pokud budou vyvolávat porod,tak to pujde rychle 🙂

nevenka
22. zář 2013

@stepanka115

Dakujem velmi pekne za odpoved a za to, ze mi rozumies, to je zaklad, a tak by to malo byt aj u doktora. Co nie vzdy je...☹...no dnes rano aj po Cicatridine stipanie, ked to vychadzalo von a este k tomu, ked sa vycikam v noci okolo pol 4, rano nemam velmi co, tak ma to stipe, teda super. 😒

No vyskusam aj ten gel pokukat, popytat sa na to cvicenie, ale skor mam pocit, ze takto to nepojde...no a samozrejme, skonzultovat k inemu doktorovi, len je ich ako safranu, tych dobrych...a tych, co nas neberu ako kusy...

Dakujem este raz aj za podporu...

evelynba
22. zář 2013

zeny, co ste uz rodili po pouziti epina, napiste prosim vase recenzie aj sem.
https://www.modrykonik.cz/diskuse/porod/epi-no-...

stepanka115
22. zář 2013

@nevenka taky jsem ted chytla nějaký kvasinky před porodem,naštěstí to tak nesvědí,ale na epinu píšou,že se záněty se cvičit nemá,zkusím to,jestli to pujde,co se muže stát,nechci to ted vzdávat před cílem,aby to mělo nějaký učinek.Určitě bych zkusila jiného doktora,aspon se uklidníš,když uslyšíš názor jiného doktora,přeju hodně sil 😉

ivca_doubek
23. zář 2013

@eca221 Ahojky, tak na tu placentu se určitě zeptej, než začneš cvičit!! Já to měla s Kubíkem taky, taky se nakonec vytáhla a mohla jsem rodit přirozeně, ale radši se zeptej, zda už je to v pořádku. Placenta by se mohla začít odlučovat a ty bys mohla předčasně porodit. A to za to nestojí... Proto i ten zákaz sexu...

obcansr
23. zář 2013

@nevenka vymen doktora to nie je normálne aby si takto trpela musí byt niečo na to, ked to mas teké krehké tak by ti mali cisársky urobit alebo si ho pýtaj sama, ja mam od porodu tiež problém pri sexe, ja mam nastrih a ten mi praská musím používat lubrikant ale moc aby sa mi to nenatrhlo ale niekedy to nepomože ☹ tiež sa bojím čo to bude po druhom kebyže budem mat dieta no neviem ............

domeli
23. zář 2013

@eca221 tiež by som sa spýtala Dr., ale je možné, že to nebude poznať, resp. nebude mať k tomu dôveru (to podľa toho, akého máš, hoci ja mám špičkového, ale na epino sa díval s nedôverou a hlavne: že to netreba...) Nepočúvla som (ja som ale, našťastie, nemala problémy, len som chcela poznať jeho názor. No my sme sa rozišli aj v názore na potrebu dojčenia...
Každopádne ale: s epinom sa odporúča začať 2-3 týždne pred plánovaným termínom pôrodu, teda v 37. týždni hoci mnoho bruškových maminiek s ním začína skôr).Ak teda začneš v tom 37. týždni opatrne, tak vlastne v 38. týždni sa už normálne rodiť môže, ak by sa tým aj mal pôrod urýchliť. Z tohoto hľadiska ja to nevidím ako veľké riziko, lebo 38. týždeň už znamená donosené dieťa. A tie 2-3 týždne poväčšine ozaj stačia.

martini
23. zář 2013

ahojte baby, chcela by som vašu radu alebo názor - mám už jeden porod za sebou (dlhý 21 hodín, nastrihnutie hrádze). A to ešte 2 týždne po porode sa mi stehy trochu uvolnili a zapalilo sa mi to, takže som niekolko krat denne musela natierať hnusnou čiernou masťou (višnovského masť) a žiaľ dodnes ma to bolí, hoc som od porodu takmer 2 roky. Jazvu si dokážem nahmať a na dotyk je citlivá. Ked sa mení počasie, tak ma to tam bolí...no niekoho lámu kosti a mňa... 😉
To som chcela na povzbudenie báb, ktoré sa rozhodli pred prvým porodom cvičiť, keby som mohla vratiť čas, tiež to skusim, určite.
A k tej mojej otázke - teraz som v 30tom tt tehotenstva, pred sebou mám teda druhý porod. myslíte, že má nejaký zmysel cvičiť s epinom teraz?

stepanka115
23. zář 2013

@martini ahoj,určitě to má smysl,správně se má začít až 3 týdny před termínem,dokonce jsem tady četla příspěvek,že byla od prvního porodu tak moc šitá,že jizva ji taky trápila,měla strach cvičit a druhý porod skvělý,koukni o pár řádku výše,jsou tam popsané porody s epinem

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru