EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

claudie21
11. lis 2013

maminky prosim vas,nvite kde se daji koupit nelubrykovane kondomy na EPINO???Lekarna ani drogerka takove veci neposkytuje 🙂

antuanet
11. lis 2013

@claudie21 ja pouzivam len lubrikant na baze vody

antuanet
11. lis 2013

@agentkadaisy ja uz som si dala horucu vanu 2krat, sexujeme odusu aj beham po schodoch, datle kupim zajtra a skusim...proste sa mu nechce🙂 daj vediet ako si dopadla na ozvach, ja mam v stredu aj poradnu aj monitor, tak som zvedava ci sa nieco zmenilo...zajtra si dam aj upratovaci den, tak snad ho trosku pohne ;)

agentkadaisy
11. lis 2013

@antuanet Jsem taky zvědavá, jestli se u nás něco pohlo a kam 😀 Dneska mi totiž lítají hormony, dělala jsem palačinky - ty vždy dělávám před MS apod. - pobrečela si u pohádky, potom jsem dostala záchvat a začala uklízet kuchyň - já bordelář 😀 Každopádně jsem teď byla pár dní nachlazená a vím, že se mi ta příprava na porod zpomalila, tělo to hned pozná, že není pravý čas. Teď jsem už celkem fit a dnes se mi vrátilo tvrdnutí bříška 🙂

A zkoušela jsi ostré jídlo? Třebe pekingskou polévku? A pěkně horkou do toho? 🙂

hanka.
12. lis 2013

Zdravím holky, je nemožné přečíst celou diskuzi. Přečetla jsem asi 6 posledních stran. Tak se asi budu ptát na dotazy, které tu zodpovězené jsou, ale celou diskuzi bych opravdu nepřečetla 🙂
Je epi-no pouze na cvičení a uvolnění hráze nebo i celé poševní stěny? U prvního porodu jsem hráz měla jen na 2 kosmetické stehy, ale uvnitř pochvy jsem měla ruptury 3.stupně na obou stranách. Chci tedy vědět, jestli má epi-no smysl pořizovat? Pokud nemá vliv na vnitřní "roztažení" budu chtít sekci. Jsem prý dobře zhojená a druhý porod může být SZ. děkuji za zkušenosti 🙂

spiklenka
12. lis 2013

Ahoj holky, tak jsem dneska poprvé zkusila epino . no žádná velká balonová show - vůbec si nejsem jistá, zda jsem cvičila správně - nejdříve jsem dle pokynů zastrčila balonek do dvou třetin (ale pořád chtěl jakoby sám vyjíždět- moc nechápu, jak mám zkoušet to pánevní svalstvo)- Pak jsem teda trochu nafoukla (žádná velká hitparáda) a chvíli tak zůstala. Pak jsem si teda myslela, že to jako vytlačím, ale vyklouzlo to samo, tak vám nevím, kde soudruzi, tedy já, udělali chybu 🙄 Jak cvičíte vy? Já na ty manuály nikdy moc nebyla...

alikaa
12. lis 2013

Ahojte, predam epi-no, za 50 eur, pouzivane s kondomami, su k tomu vsetky navody, ostalo aj viacero dezinfekcnych obruskov. Odber v BA moze byt aj osobne. Viac IP.

nnina
12. lis 2013

@spiklenka podívej se na stranu 589 20:31 kde @kika214 popisuje jak cvičí, to mi přijde jako dobrý popis...já teda určitě nevydržím 7 minut, ale to si už určíš sama ...
já si ho musím pořád držet, aby vyklouzával co nejpomaleji ..

antuanet
13. lis 2013

@agentkadaisy u nas je to bez zmeny, mala som v noci pocit ze uz to pride...ale to len maly robil diskoteku v bruchu...skusala som nejake chilli, ale nic, dnes na poradni mi len povedala ze vsetko je ok, maly ma nad 4kg podla nej a do pondelka ak sa to nespusti tak na prijem...takze len pokracovat a vytrvat...ako u VAs? uz netusim co pridat...snad este ten ricinovy olej...

merteuil3
13. lis 2013

Kočky, chcem sa spýtať... oficiálny termín pôrodu mám 8.1.2014, ale na posledných dvoch poradniach mi doktor hovoril, že podľa veľkosti bruška bábätka mu to vychádza na 22.-23.12.2013. Tak kedy mám začať cvičiť s EPI-NO? Ktorým dátumom sa riadiť?

agentkadaisy
13. lis 2013

@antuanet Vypíšu ti, co jsme brali na kurzu Hypnoporodu k přirozenému vyvolání:

Milování
Stimulace bradavek a klitorisu (třeba sprchou ve vaně, nebo na sucho, nejlíp co nejdýl 🙂
Smích (uvolnit se u veselého filmu)
Vizualizace otevřené růže - pořiďte si obrázek, nebo rozvnou video růže, jak se rozvíjí
Hypnoterapie, Akupunktura, Reflexologie (myslím, že malíček je na to citlivý, ale taky kotníky)
Procházka v přírodě
Koupel
Pálivé a horké jídlo
čaj z maliníku
Aloe vera džus
Ananas (velké množství)
Masáž vnější strany stehna směrem dolů (provádí se pěstními klouby)
Pojídání datlí

Hlavní je ale být v psychické pohodě.

Tož tak 🙂

Já jsem byla na kontrole zase v porodce pořád jsem na dva prsty. Tak jsem hlásila, že nechci Hamiltona a paní doktorka se smála, že ok, ale že by mi to kdyžtak řekla předem 🙂
Rodina chytla nějakou vlnu kašle, takže dneska byla šílená noc a já si myslím, že miminko buď to nesnese už ty otřesy a budu rodit s kašlem... nebo se naopak narodí teprve až na to bude klid.
Příští poradnu mám 21.11. a to už je nějak ten můj termín (sestry jsou vždycky zděšené, že si to nepamatuju přesně a letí se mi podívat do průkazky). A tak uvidím, jestli mi tam bude někdo už dávat termín vyvolávání, ale jestli jo, tak použiju vše výše popsané, plus seběhnu schody 😀

Dneska ale pozor, nějak jsem začala dole protíkat a šel ze mě zase nějaký hlen... tak snad do toho týdne to půjde.

agentkadaisy
13. lis 2013

@claudie21 na kondomshop.cz v oddělení pro alergiky...

paaavca
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
agentkadaisy
14. lis 2013

@spiklenka ahoj,mne to taky vyklouzavalo 🙂 tak jsem to tam pridrzovala. Kdyz ti to nevyklouzava,tak aspon mizes vyzkouset jake to je tlacit hlavicku 😉 pokud tedy chces tlacit a ne to nechat vse na stazich... Ale ruku zachrannou mej vzdy pripravenou. Nekdy se stane,ze mas balonek vevnitr nafouknuty do vetsiho obvodu nez ktery projde pres hraz. To pak je lepsi trochu vevnitr uz ufouknout,nez proleze ven 🙂

Ja si doma vzdy lehnu na bok,zavedu podle nejlepsiho vedomi a svedomi a postupne foukam. Kdyz to vevnitr zaboli,trochu to povytahnu ven. Takze nekdy je vevnitr cele a nekdy do tech 2/3. Kdyz to na hrazi pali,cekam chvili a pokud to prestane brzy,zkousim foukat dal. No a pak balonek vyskoci ven nebo ho vytlacim a zmerim ho 🙂 na prvni nafouknuti jsem mela 22 cm a za tyden jsem byla na 30 cm. Ted udrzuju 31 cm. Jsem teda drugorodicka a to dela svoje. Plus hormony 😉 cvicim to kazdy den dvakrat trikrat po sobe,takze po tech 5 minutach to celkem je 15 min. A taky jsem mela ze zacatku pocit ze to cvicim spatne. Ale zase si rikam - kolika asi zpusobama by se to dalo cvicit jinak???

monique07
14. lis 2013

@claudie21 V Rosmannu jsou kondomy Preventivo bez lubrikace..

kleopatris
15. lis 2013

Babulky, co ste uz porodili, moj maly bude mat cez 4 kg a velku hlavicku (odhad je tak 37 cm). Myslite, ze mi 30 cm staci alebo mam radsej skusit dat viacej? Nerada by som kvoli jednemu dvom cm co som nenacvicila bola nastrihnuta 😒

budilka
15. lis 2013

@agentkadaisy
takze taky cvicis na boku?
mne to v polosede vubec nejde, sedim si na kostrci a balonek vubec nedrzi uvnitr.... vyklouzava. kdyz jsem na boku, tak vevnitr normalne drzi a muzu vyzkouset tlaceni.
z toho vyvozuju, ze rodit s prisednutou kostrci by pro me byla pekna blbost.

swacinka
15. lis 2013

Hlásím se po porodu, měla jsem váhový odhad něco málo přes 4 kg, s EPINO jsem měla natrénováno 31 cm. Porod byl nakonec vyvolávaný a trval docela dlouho, takže ve finále jsem byla už dost vysílená. Bohužel museli malého vytlačit ven silou, dr se mi válela po břiše. Hrozilo nastřihnutí, nakonec k němu nedošlo, ale trochu jsem se natrhla, takže šití bylo. Nicméně mohla jsem hned sedět. Myslím si, že kdybych malého vytlačila sama, obešlo by se to i bez toho natržení, malý měl nakonec jen 3,53 kg. Cvičení s EPINO nelituju, bez něj by to asi dopadlo hůř.

selverin
15. lis 2013

@kleopatris ahoj, mrkni se tady do téhle diskuze, holky tam píši kolik natrénovaly a jaké měly dětičky hlavičky a jak to zvládly 🙂
https://www.modrykonik.cz/forum/aktivity-pro-tehulky/epi-no-kolik-vam-stacilo-nacvicit-cm/
a tady je toho víc:
https://www.modrykonik.cz/forum/porod/epi-no-jak-dopadl-porod-u-vas/

agentkadaisy
15. lis 2013

@budilka jojo,prisednuta kostrc zmensuje manevrovaci prostor hlavicky az o 30 % 😀 mne i rikala PA ze se u nich rodi nejcasteji v poloze na boku. Takze cvicim tak. Je to tak i nejpohodlnejsi 🙂

agentkadaisy
15. lis 2013

@antuanet Zadna odpoved - ze by uz se rodilo? 😉

antuanet
16. lis 2013

ahojte,mame to za sebou,teraz neviem presne co zabralo na drobca ale v stredu v noci o 23 sa rozhodol ze ideme na to...14.11 o 2:55 som v naruci drzala synceka Igora 54cm a 4100g, trosku ma potrapil grulko,aj ma dr preventivne nastrihla:/,ale uz na obed som v pohode sedela a cvicenie s epinom si urcite pred dalsin porodom zopakujem 😎 kedze sa v najblizsich rokoch na dalsie babo nechystam Epino predavam kym je v zaruke. Ak mate zaujem napiste IP

kleopatris
16. lis 2013

@selverin dakujem 😵

agentkadaisy
16. lis 2013

@antuanet No gratulujuuuu! 🙂 Myslela jsem na tebe,jestli uz konecne 🙂 ted budu vyvolavaci rady asi sama uz zuzitkovavat 😀

carrie_b
17. lis 2013

Ahoj holky, chtěla jsem se zeptat, jestli vám miminko taky tak začalo rajtovat v břiše, když jste cvičily s Epi-no. Jsem ve 39. tt a některé ty kopance bolí pekelně... Tak mám strach, jestli mimčo nějak neutlačuju 😒

kleopatris
18. lis 2013

@carrie_b moj maly tiez neni nadseny, ked cvicim. Mam pocit ze mi chce ten balonik vytlacit von.

selverin
18. lis 2013

@carrie_b
@kleopatris
mě už malá jednou ten balonek skoro vykopla, tak tak jsem to udržela 😀

nnina
18. lis 2013

ahoj holky, tak to máme za sebou, rodila jsem přesně v termínu, nacvičeno 29,5cm, asi 2x jsem se dostala na tuto hodnotu .. malá měla 3,5kg, hlavička při propuštění 34cm .. bez nástřihu a šití, pouze venku nějaká oděrka, kterou nikdo neřeší 😉 😉 😉 už po půl dni jsem si mohla sednout jak jsem chtěla, kleknout, nohu přes nohu ... prostě normální stav .. jestli máte někdo zájem o epino i s kondomy, tak písněte do IP

nina88
19. lis 2013

Ahojte, prosím Vás kde ste kupovali kondomy?? Je jedno aké?? A koľko si ich mám kúpiť?? Plánujem cvičiť od Vianoc. Termín mám 24.1. Takže mesiac, stačí to??

domeli
19. lis 2013

@nina88 tu v BA kúpiš nelubrikované návleky na vaginálnu sondu v Medpharmacentre, Teslova 33, cca. 20 centov/ks 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru