EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

kulenka
29. bře 2012

@luckap123 Tak tohle bude určitě povzbudivé čtení pro @anka. 🙂

luckap123
29. bře 2012

@kulenka a nejen pro ní určitě 😉 😉 😉

ivicek1
29. bře 2012

Holky,tak včera proběhlo další cvíčo a jsem na 24cm 😉

anka.
29. bře 2012

@kulenka Jasně!!! 😵 😵 😵

paja.o
30. bře 2012

ahoj holky, teda v jste šikulky, já jsem druhorodička a už se držím týden na 26 cm a nějak ne a ne se pohnout ☹ Si vůbec nedokážu představit, že se někdy dostanu na 30!

luckap123
30. bře 2012

@ivicek1 no vidíš jak se posouváš 😉

@paja.o ale určitě jo a ikdyby ne,tak jak jsme tu psali včera,hlavně že máš natrénováno něco 😉 a první porod byl jaký?

Holky tak čím to teda vším je,že někdo se dostane na 30 relativně brzy já asi 10 den cvíča a někdo třeba vůbec? ...práh bolesti,pružnost hráze..nevím to mě jen tak napadlo..

kulenka
30. bře 2012

@paja.o Ještě je čas a každý cm dobrý 😉
@luckap123 Vůbec netuším, taky jsem nad tím přemýšlela 😕 Jsou i holky, které porodí bez přípravy a bez poranění 😕 Známá např. víc jak čtyřkilovou holčičku 😅

luckap123
30. bře 2012

@kulenka nebo že by vybaveností manžela či sexuálním apetitem 😀 😀 😀

kulenka
30. bře 2012

@luckap123 Nooo, tak chlapa s takovým průměrem bych potkat ani nechtěla 🤐 😀 Když jsem tuhle diskuzi pročítala, našla jsem i holku, která při prvním použití nafoukla Epi-No na nějakých devět (tuším, přesně si to nepamatuju) a fakt nechápala k čemu je to teda dobré 😅 😀

luckap123
30. bře 2012

@kulenka 😀 😀 😀 😀

andelka
30. bře 2012

@luckap123 taky nevím čím to je, ale já jsem v tomhle spíš pesimistka 😅 jakože bych nehřešila na to, že by to byl zrovna můj případ, já radši exaktní důkaz, že mnou těch 31cm, projde a nic se nestane 🙂

ivicek1
30. bře 2012

@luckap123 Díky,no kousek po kousíčku 😉 ,minule bylo 23,teďka 24cm,takže zatím je to fajn,jsem spokojená,uvidíme,kde se zaseknu nebo jak to bude 😀

kulenka
30. bře 2012

@ivicek1 No však jo, na splnění pětiletky máš ještě nějakou dobu 😉

ivicek1
30. bře 2012

@kulenka Jasně 😀
Dle včerej.poradny se ani nic zvláštního zatím neděje,takže čas snad bude 😉
A jak Ty,kdy jdeš na kontrolu? Jak to vypadá? 🙂

kulenka
30. bře 2012

@ivicek1 Koukám, že máš termín v květnu, to je hezký 🙂 Jé a Patrika jsme taky zvažovali 😀
Já měla právě nervy, aby se prcek nechystal ven dřív, tak jsem honem honem trénovala ... a podle Dr. to nevypadá 🙂
Byla jsem v úterý, Dr. říkal, že podle něj budu rodit na termín (nevím který, když mi to 3x šoupnuli 😅 ale zkrátka kolem 20.). Na další kontrolu opět v úterý 🙂

j1tka
30. bře 2012

holky, se musím pochlubit, zvládla jsem teď 3x 3O a něco🙂 a podle dr. do týdne neporodím, tak že bych stihla natrénovat? 🙂

kulenka
30. bře 2012

@j1tka No jistěže stihneš 😉

bugee
30. bře 2012

@anka. Chodím k Apolináři. Včera jsem dohledala operační protokol z té operace dělohy, donesu jim to tam ve čtvrtek a ať mi řeknou konečný verdikt, jestli z toho třeba nevyčtou, že když to bylo laparoskopicky, tak je jizva malá a nevadí... nebo tam bude jiný doktor s jiným názorem... nevím, tonoucí se stébla chytá 🙂
Jinak jsem se z toho celý včerejšek nějak dostávala, dneska už je to lepší, ale stejně to ještě úplně nevzdávám - maliník, masáž hráze i epi-no zatím pojedu, dokud mi ve čtvrtek neřeknou definitivu 🙂

paja.o
30. bře 2012

@luckap123 první porod jsem měla koncem pánevním, takže nastřižená jsem byla až kdo ví kam. Možná proto to tak trvá, než se rozmasíruje to zašité nebo nevím. Ale možná je to spíš mnou, mám z epina ještě pořád respekt a trošku se bojím, abych se nějak neporanila, takže to beru dost pomalu a každej den teď přidávám jedno přifouknutí 😅

anka.
30. bře 2012

@bugee Já už fakt, nevím...podpora dr. v podolí ohledně přirozeného porodu mi taky hodně chybí, minule to byla např. hláška "stejně to skončí operací!" Jak povzbudivé! 🙄 Nicméně držím palce!

Jinak bych chtěla hrozně moc poděkovat všem, co sem píšou ty povzbudivé zprávy, jak jim porod hezky vyšel! Díky holky!!! Už jsem s tím cvičením (vzhledem k okolnostem) chtěla párkrát seknout, ale tohle mi dává sílu pokračovat a optimismus.

@kulenka
@luckap123 tak manžela s velikostí epina na 10 snad ani raději nééééé...můj názor 😉

bugee
30. bře 2012

@anka. Hm, vidím, že jsou na tom oba "masokombináty" stejně... 😒 Umějí se tam výborně postarat o miminka, ale to, že by ještě měli mít nějakou kulturu a úroveň v zacházení a komunikaci s maminkami, to jim asi ještě nikdo neřekl.
V každém případě Tobě držím také palce, ať vše dopadne jak nejlíp může pro Tebe i miminko 😉

andelka
30. bře 2012

Mně mrzí že už nemůžu přispět do té epinostatistiky - ankety - protože to je jako otázka a já už tam psala loni 😒

kulenka
30. bře 2012

@andelka Napadlo mě to samé, škoda, že to je jen otázka, určitě by to dost holek povzbudilo ... tak jedině to vypsat sem 😉
A nebo admin by to nemohl doplnit? 😕

zdeniii
30. bře 2012

Ahoj holky, tak hásím opět úspěchy s Epinem!!! Cvičila jsem asi tak jednou za dva tři dny, nakonec jsem natrénovala 10 podle epinometru (přiložené kartičky) víc jsem to nehrotila - protže u prvního porodu mi to taky stačilo :_))
Malý bez 15gr měl 4 kila, 52 cm a hlavičku 36 .-) mám jeden kosmetický stýžek abych ji měla hezkou 😵

anka.
30. bře 2012

@zdeniii Super!!! Gratuluju k miminku i pěknému porodu!!!

rosny
30. bře 2012

@zdeniii no hezky, gratulace!

petja
autor
31. bře 2012

@zdeniii Gratuluji,hodně zdraVÍČKA OBĚMA!!!

luckap123
31. bře 2012

@zdeniii to se krásně čte...super,velká gratulace k chlapečkovi a ke krásnýmu porodu 😵 😵 😵

dandelion
1. dub 2012

@zdeniii úžasný!!!
Jsem zpátky :D dneska jsme stále na 28cm.. 🙂 bála jsem se, že dám stěží 26cm.. a ono to šlo.. sice jsem dala víc oleje (cvičím s kondomem, tak předpokládám, že to tolik nevadí) takže to dobře klouzalo, ale po pár dnech necvičení jsem ráda!!! 🙂) do termínu 22 dní.. 🙂 to snad tu 30 dám :D :D :D

kulenka
1. dub 2012

@dandelion Bezva 😉 Včera jsem si říkala, jestli ode dneška nezkusíš začít a ono jo 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru