EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

coolik
28. únor 2014

@hanka. .. já stejně nemůžu furt uvěřit tomu a nedokážu si to představit, že nacvičíme nějakých 30, že to přes tu "hráz" dostaneme ... a bez poranění. já jak to mám dát ven, tak mám normálně strach z té bolesti. já snad budu muset ještě začít meditovat nebo co .. asi jsem srabík! 😠

hanka.
28. únor 2014

@coolik já jsem začínala na 21 nebo 22 cm. Když jsem si nafoukla 30, tak jsem nechápala a dnes jsem dala, ani nevím jak, skoro 33 cm. takže to chce čas. taky mě to nebaví, je to moc nepříjemný, ale chci spontánní porod a nechci dopadnout jak u prvního porodu. proto cvičím, co se dá 🙂.
já když balonek vytlačují, tak čučím do zrcadla 😀. abych viděla jak moc mám hráz naplou, abych se nepotrhala.
takže si aniball chválíš? kolik že stál?

coolik
28. únor 2014

@hanka. JÉJDA .. tak to bych se asi dívat nemohla 😀 to jseš frajerka, ale včera říkala PA, že je to rozumné, že by měl manžel asistovat, že někdy mají ženské pocit, že tlačí, ale není to pravda a že se to právě pozná podle té hráze co dělá a nedělá. no říkala to PA i mudra.
no chválím .. nevím .. nemám to s čím srovnat, ale asi to bude to samé jak epi-no. ten samej účel to plní, takže asi jo. nový stál 1.090kč a poštovné 50 k tomu. nový silikonový balonek stojí asi 380 nebo 360 .. doručeno do druhého dne. takže za mně spokojenost 🙂
no a ještě jsme se právě včera bavily s PA a gynekoložkou, že ony vidí i úžasný "nápad" v tom cvičení po porodu na stáhnutí pochvy. že prostě strašně moc ženských má po porodu problémy. takže co jsme se bavily, tak v podstatě ani moc nedoporučovaly se balonku hnedka zbavovat. ale každopádně já jsem jejich prototyp, neznaly to, takže čekají co bude u mně ... 🙂 ale poslala jsem jim odkazy na různá fora atd. a logicky se jim to líbí, že by to mohlo klapnout. a taky hlavně, že se s tím balonkem "naučíme" pracovat .. že to je velký problém u porodu to tlačení atd. A když mě vyšetřovala, tak říkala, že je to znát, zkoušela pružnost hráze a říkala, že cítí, že je to volnější, s čímž se u prvorodičky skoro nesetkává ... no ale to jsem jí taky říkala, že už se tři dny "mučím" ... tak je fajn, že to k něčemu je ... 🙂

hanka.
28. únor 2014

@coolik tak pěkný pohled to není 😀 😀 😀 ale aspon vidím, jak je hráz pružná 😀
to je teda velký rozdíl v ceně. já jsem o tom jen zběžně slyšela, ale měla jsem doma už epi-no.
mně se moje doktorka vysmála, když jsem ji řekla o epi-nu. že je to absolutní nesmysl. tak jsem se s ní o tom nebavila a byl klid 😀

cassis1
28. únor 2014

@hanka. jj bude mi asi vyhovovat nejlépe, když ho zavedu celý neb 2/3 mi opravdu klouže ven a to se pak asi míjí účinkem, zase když je celý vevnitř tak tím tolik neroztahuju oblast hráze.....najdu si systém děkuji za všechny rady. Rizikové ani jiné problémy v celém těhu nemám tak by to snad mělo být ok a možná jen reagovalo okolní svalstvo na 9ti měsiční nic nedělání 😉

Jak to myslíte všichni s tím kondomem, používáte kondom a proč, ten balonek je nějak závadný nebo?

hanka.
28. únor 2014

@cassis1 hráz se pak natahuje tím, jak vypuzuješ balonek.
kondomy používáme proto, že většina má balonek z druhé ruky a chce ho i dál prodat.

malinna
28. únor 2014

Holky,já jsem po týdnu cvičení na 24 cm a chci se zeptat,kolikrát musíte opravdu zatlačit,abyste cca těch 24 cm vytlačily? díky

cassis1
28. únor 2014

@hanka. jo tak, tak to chápu s těma kondomama....no, právě to vypuzení je pak tak rychlé, že mi příjde hráz ani nestihne reagovat natož se roztahovat, budu muset asi přidržovat jak jsi psala.

hanka.
28. únor 2014

@cassis1 ano, já balonek musím hodně držet. právě aby moc rychle nevyletěl. kvůli natržení a asi by to moc bolelo 🙂.

merteuil3
3. bře 2014

Ahojte kočky, zostalo mi ešte 51 kusov nepoužitých ochrán na vaginálne sondy, ktoré sa používajú pri cvičení s EPI-NO. Nemáte niekto záujem? Predám akékoľvek množstvo. Cena 0,10 Eur za kus + poštovné.

lindafabianova
3. bře 2014

Tak ode dneška začínám cvičit, přidávám se k vám 😉 vrhnu se nato odpoledne až manžel odjede do práce...no jsem zvědavá jak mi to půjde, ale vy jste ženský skvělá motivace! 🙂

hanka.
3. bře 2014

Já cvičím pořád obden, naštěstí to stačí, protože mě to nebaví 🙂. Ale jsem ráda, že jsem začala brzo, v sobotu mi odešla zátka a měla jsem časté poslíčky. Až jsem si myslela, že pojedeme do porodnice 🙂. Cvičím ale pořád a spíš už jen udržuji, protože včera jsem nafoukla na 33,5 cm. Nechápu 😀 .

marika020
3. bře 2014

@hanka... prosím ťa ked začínaš cvičiť, snažíš sa nafúknuť hneď čo najviac alebo ideš postupne napr. na 25 cm a postupne zvyšuješ ?

hanka.
3. bře 2014

@marika020 pří těch z prvních cvičení jsem nikdy nezačala hned tam, kde jsem zkončila. ale ani ted nezačnu hned tam, kde jsem zkončila. ale např. o 2 cm méně. nafoknu, co snesu, chvíli počkám, pak přifouknu, zase počkám a ještě než vytlačím, tak opět přifouknu a vytlačím. na další nafukování už jsem plus mínus mm na konečném čísle. kolik máš nacvičeno?

marika020
3. bře 2014

@hanka....no lebo ja vždy začínam o dosť nižšie ako som skončila deň predtým, a asi na tretie nafukovanie sa dopracujem k číslu ako som skončila naposledy...dnes som sa dopracovala na 28 cm a raz, či dvakrát sa mi podarilo až 28,5 cm...do piatku chcem dať 30 cm tak dúfam, že sa mi to podarí....skôr som chcela zmeniť polohu, ale nakoniec som si to rozmyslela, stále ostávam na chrbte, lebo myslím, že aj rodiť budem tak....

hanka.
3. bře 2014

@marika020 dnes jsem schválně zkusila polohu na zádech. nafoukla jsem na 32, ale to už bylo s velkou bolestí, kterou v kleku necítím. zkus si lehnout na bok, i tak to půjde třeba líp

laura1984
3. bře 2014

@hanka. wau ze 33,5 to gratulujem urcite to bude porod bez poraneni o tom niet pochyb 🙂 . ja som na 28 a dnes by som chcela uz konecne dat 29 cm, dufam ze sa mi to podari nakolko mam tyzden do terminu.
@marika020 ahoj ja som na tom velmi podobne tiez mi to da 3 nafuknutia a vytlacenia kym sa dopracujem k obvodu z predosleho dna, nehovoriac o tom ze prve nafuknutia mam pocit akoby som len zacinala cvicit a nie ze mam 3 tyzdne treningu za sebou 😒 . Ja dnes skusim polohu na boku len tak zo zvedavosti, som zvedava co to spravi..

hanka.
3. bře 2014

@laura1984 děkuji. doufám, že se nic nepokazí a budu si porod užívat 🙂
zkus jinou polohu a dej vědět, zajímalo by mě, jestli při poloze na zádech vytlačí každá méně. pak zkus i v kleče, pokud to zvládneš 😉

coolik
3. bře 2014

@laura1984 @hanka. Hani, tak super čísla! 😉 No já zkoušela v sobotu v kleku, ale vůbec mi to nešlo a bolelo to víc, než v polosedu, takže jsem se vrátila do původní polohy. říkala jsem si, že možná ty větší objemy pak budou lepší takhle - v kleku, nebo nějak jinak, ale pro mě asi ani ne. Tak jsem zvědavá co laura, určitě pak písni jak to šlo v jiné poloze.

michaelarackova
3. bře 2014

@hanka. Tak jsem několik dní cvičila na boku, jako dala jsem 30cm, ale bylo to dost bolestivý a v polosedě dám v pohodě 31 a mám ještě dost rezervu.🙂 Taky už cvičím ob den, jen tak 15 minut a bohatě mi to myslim stačí.

hanka.
3. bře 2014

@coolik
@michaelarackova tak je vidět, že každému vyhovuje něco jiného 🙂.
@michaelarackova 31 cm je super na to že cvičíš také obden. ty máš TP už tento týden, tak už můžeš jít rodit, si 100% připravená 🙂

michaelarackova
3. bře 2014

@hanka. Jo, to já bych šla hned! 😀 Ale Prckovi se asi ještě nechce! 🙂

lindafabianova
3. bře 2014

Holky prosím čím desinfikujete, když dojdou čtverečky? děkuji 😉

hanka.
3. bře 2014

@lindafabianova dají se koupit v lékárně.

lindafabianova
3. bře 2014

@hanka. Super, děkuji, hned zitra tam naběhnu...a nejdříve umyješ vodou a pak čtverečkem?

hanka.
3. bře 2014

@lindafabianova používám na ten balonek nelubrikované kondomy. takže nic neumívám. pak jen otřu čtverečkem

lindafabianova
3. bře 2014

@hanka. Já používám kondom také 😉 tak ještě omyji a vydesinfikuji, chtěla bych ho pak prodat 😉 děkuji moc za info 😉

zabkakwa
3. bře 2014

takže ako som sa na epino tešila, tak som sa aj dotešila :( v piatok mi prišlo, objednala som si ešte kondómy a gél, a keďže som dnes mala poradňu,tak že sa o ňom porozprávam s dr. a začnem cvičiť. Avšak včera som trošku špinila a dr dnes skonštatoval že mám zápal a nemám riskovať s epinom, že mám dosť poddajné svaly a síce je to dobrá vec, ja si s ním môžem ublížiť.

Takže ak má niektorá záujem, predám fungel nový aj s kondómami a gélom...... ☹

hanka.
3. bře 2014

@zabkakwa to je nemilé ☹. ale ještě máš přes 3 týdny do termínu. špinila si po poradně? zápal má být mykoza? a cítíš ji sama?

zabkakwa
3. bře 2014

@hanka. špinila som po sexíku :/ konečne po mesiaci a takto dopadneme :( jj mykóza, musíme ju preliečiť... že tým,že mám tú mykózu je kŕčok dosť prekrvený a môže krvácať častejšie, a potom to nieje veľmi dobré pri pôrode,keď je to rozdráždené a také prekrvené........

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru