EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

terryfox
12. zář 2013

@an3tka jj, stalo 😉 ono to tam povolí 😉

radkar
13. zář 2013

Stepanka me by asi ani to lněné semínko nepomohlo. Mela jsem to psychicky u obou porodu. Nemohla jsem překonat ten bolestivy tlak při tlačení. Ale nakonec jsem to zvládla. Zas tak dlouhý to nebylo, asi na ctyri kontrakce. Prý kdybych se tomu tak nebránila, tak to bylo dřív🙂 Je pravda, ze asi bez nástrihu je to tlačení horsi-z me vlastni zkusenosti-zazila jsem oboje, ale určité to za to stoji, když si člověk hned druhy den sedne k obědu na židli🙂

stepanka115
13. zář 2013

@radkar Taky už jsem to někde četla,že prý se tlačí bez nástřihu huř a když jsem se zmínila kamarádkam,že chci cvičit s epino balonkem,tak říkali,že nástřih je to poslední co bolí,jsem na to sama zvědavá,já těch 30 asi nenacvičím a pokud jo,tak balonek nevytlačím.Obdivuju tady všechny,co těch 30 dají a ještě balonek vytlačí,nafoknout mi nedělá problém,ale vytlačit 😢

antuanet
13. zář 2013

Ahojte, je tu niekto kto chce epino predat?

merteuil3
13. zář 2013

@ribana2 Ahoj, a pomohlo ti to pri pôrode? Museli ťa nastrihnúť a zašívať? Ešte stále je možné ho od teba kúpiť?

ribana2
13. zář 2013

@merteuil3 mam nastrih ale nie velký a pomohlo mi to hlavne psychicky, vedela som ako tlacit a bola som na porod pripravena, nelutujem cvicenie aj ked mam nastrih. a už je predané

kali.kal
13. zář 2013

@minique : Je 🙂 Pokud máte zájem napište mi do IP 🙂

wingsseven
14. zář 2013

Ahojte kočky, mám na predaj epino delphine plus- som prvá majiteľka 🙂

olusenka
14. zář 2013

Přidám svou zkušenost s epi-nem. Cvičila jsem asi týden nebo necelé dva týdny, dostala jsem se na pouhých 23cm, pak jsem musela přestat. Při porodu jsem se malinko nahoře a dole natrhla, bylo to strašně moc rychlé, nástřih by nestihli udělat, ani asi kdyby chtěli. Byly z toho 3 kosmetické stehy. Miminko mělo hlavičku 33cm. byl to druhý porod a hlavně dost brzy od prvního, což asi hrálo velkou roli, a taky jsem pila maliník a jedla lněné semínko.
U prvního porodu jsem s epi-nem necvičila a nástřih jsem měla. Teď jsem z toho měla velké obavy, jelikož mi přišla, že hráz s tou jizvou po nástřihu je mnohem méně pružnější. U cvičení jsem absolutně nemusela tlačit, naopak fest držet balonek, jinak by vyklouzl sám, a já bych si ublížila...ale i tak to cvičení možná pomohlo.
Až bude víc času, balonek budu prodávat, to ještě napíšu.

terryfox
15. zář 2013

Tak pred chvili nacviceno 28,5cm, ale kdyz sel balonek ven, to byl frkot! Musela jsem ho brzdit jak to slo, tlacit ven fakt nemusim, ma tendenci ze me doslova vyletet :-/ Snad jsem se nejak nepochroumala, ted se tam dole citim solidne pouzita :-/ 😀

arasek
15. zář 2013

Ahojky!!!Ve středu jsem po vyvolání porodu ve 42t porodila chlapečka s průměrem hlavičky 34cm. S epinem jsem měla nacvičeno 31cm a jsem bez nástřihu a jediného stehu.Byl to můj první porod a až budeme plánovat druhé mimčo půjdu do toho zase!!!Nevzdávejte to a cvičte!!!

paaavca
15. zář 2013

@terryfox Jsem na tom podobně, před chvíli jsem dala 28 cm, ale taky to ze mě docela klouže. Navíc jsem se děsně lekla, balónek od krve, teda jen rozmázlých pár kapiček, ale na šok to stačí ☹ ☹ ☹ Teď ok, nekrvácím, jen mám teda bolavej celej spodek. Asi budu celou noc nervózní, jestli jsem si nerozjela porod 😒 Snad to je jen nějaká malinká prasklinka, každopádně si teď dám pár dní pokoj a pak nevím, jestli se nebudu bát cvičit dál 😔

chimsee
15. zář 2013

Ja som vcera dala 25cm a dnes 26cm, tak snad sa to uz zacina hybat... Na 24cm som bola dlho zaseknuta :(

@paaavca neboj sa, viacere tu mali krv, ja mavam tiez takmer kazdy den pri epinovani - pri prvom a druhom vytlaceni mi vzdy asi praskne nejaka zilka, to mam trochu krvi a potom este raz-2x vytlacim a uz nemam takmer ziadnu...

Baby, napadlo ma, kolko krat balonik vytlacate pocas cvicenia? Ja tak cca 4-krat, neviem, ci je to vela alebo malo...
Dnes som dala asi 3x po sebe tych 26, ale drzala som ho vzdy len chvilocku

kika214
15. zář 2013

ja som momentalne 34tt + 0 .. zatial 22 cm.. (citam kocky, ze si ho zavadzate len 2/3.. ja som zatial vzdy cely) Skusim nabuduce teda len 2/3 ..

paaavca
16. zář 2013

@chimsee Už se právě bojím civčit, jsem hodně bolavá. Manžel mi to včera kontroloval, prý tam mám pár prasklinek, tak to nechám zhojit, nechci si to ještě nějak víc zhoršit. Takže pár dní cvičení vynechám. Pak je otázka, jestli se k tomu ještě odhodlám, protože se budu bát a navíc si myslím, že těch 28 je u mě maximální obvod, před prvním porodem jsem se taky na větší obvod nedostala. Musím doufat, že pak mi ještě při porodu trošku pomůžou hormony 🙂

Já vytlačuju tak 6x, začínám na menších obvodech a postupně přidávám, pak maximumum a to se snažím vytlačit aspoň 2x po sobě, ale to maximum taky udržím na hrázi jen chvilinku

domeli
16. zář 2013

@paaavca verím, že na šok to stačí - aj u mňa to tak bolo. Nakoľko sa mi to stalo ale pri nižšom čísle, dala som 3 dni pauzu a potom skúsila zas opatrne a bolo to OK. Ešte sa mi to zopakovalo asi 3 krát, stále som dala pauzu a cvičila až do pôrodu. Vyplatilo sa - porodila som takmer 4 kg chlapčeka, s obvodom hlávky 36 cm bez trhlinky 🙂 Myslím ale, že aj tých 28, čo máš, bohate stačí pri spolupracujúcom personále 🙂

domeli
16. zář 2013

@arasek blahoželám a prajem krásne materstvo, veľa mliečka a radosti 🙂

domeli
16. zář 2013

@olusenka taktiež blahoželám a prajem krásne chvíle s dostatkom mliečka i trpezlivosti 🙂

evellynn27
16. zář 2013

Ahoj. Mozem sa opytat, aky tip kondomov je vhodny na epino? S ktorymi mate najlepsie skusenosti?Dakujeem 🙂

kazunomiya
16. zář 2013

@domeli a ostatné baby, chcem sa spýtať, či treba lekárom povedať, že ste cvičili s epi-nom a ak nebude nutné, nech nerobia nástrih. Lebo ja by som sa mu rada vyhla, len neviem, či ho neurobia rutinne, ak im to človek vyslovene nepovie. Plánujem si kúpiť epi-no keď to bude aktuálne.

domeli
16. zář 2013

@kazunomiya pozerám, že si z BA - ja som rodila v BA, na Kramároch a áno, hovorila som Dr.,ktorá došla k pôrodu, že som s ním cvičila. Spomenula som to aj pôr. asistentke, ale tá sa zatvárila neveriacky, že to Dr. posúdi, či to bude nutné, ale že jej to mám spomenúť. Povedala som a vyplatilo sa - dokonca som trafila na Dr., ktorá už mala maminky, ktoré cvičili s epinom. Inak, mala som to napísané aj na papieri, ako nie pôrodný plán alebo ako prosba na lekárov, aby mi dovolili skúsiť rodiť bez nástrihu, nakoľko som cvičila s epinom, nech rešpektujú toto moje prianie.

dzejnyy
16. zář 2013

Holky, nedaří se mi na 2/3 balonek udržet vevnitř (přes hráz), vyjede mi nafouknutý na 8 cm, víc prostě silou v sobě neutržím. Myslíte, že je tedy lepší zavést celý, nafouknout na max. snesitelnost a pak vytlačovat ven? U prvního jsme rodili 37+2, tak jsem ani vlastně nestihla pořádně nacvičovat, tak snad to bude teď jiný.

zelvouska
16. zář 2013

ahojky holky chtela bych se zeptat jak jste na tom byli po porodu se sexem ? kdyz jste nebyli sity ? mám za mesic termin a poctive trenuji tak doufam, že vse bude v poradku ale co ctu tak zeny co jsou site maji prvni sex treba az po 4 měsících :(

daniela1983
16. zář 2013

juj holky, blizi sa to... zacinam mat strach. epino je moja svetla nadej ze to pojde dobre, tak snad. dnes som dala 33cm, ale teraz ma chytaju paranoidne stavy ked premyslam ci som cvicila dost dobre a dost efektivne, ci som ho tam nemavala kratko a podobne blbiny, ci som to robila ako sa ma, lebo teda 10 minut som ho tam 30a viac cm nikdy neudrzala...och pomooooc

chimsee
16. zář 2013

@daniela1983 neblbni 😀 mas super nacvicene 🙂
Ja som dnes zopakovala vcerajsich 26cm a uz ma islo roztrhnut 😀 😀 😀 Ale zase, dnes som vobec nekrvacala 😉

terryfox
16. zář 2013

@daniela1983 Bože? 30cm jsi udržela v sobě 10 minut?! Klobouk dolu!!! Já jsem dnes nacvičila 29cm a to jsem udržela tak půl minuty, pak už to prostě chce strašně ven... Těch 25, 26cm ještě několik minut udržím, ale od těch 28cm je to fakt otázka sotva minuty... :-/ Ale říkám si, že lepší toto, než nic 😉 😀

@zelvouska já můžu napsat jen zkušenost po natržení, měla jsem pár povrchových stehů v kůži, ale bolavá jsme byla skoro tři týdny, teprve potom jsem si opravdu pořádně sedla na celý zadek/spodek... Ale na sex došlo nějak šestý týden po porodu, opravdu na konci šestinedělí, a nebyl problém 😉 Šli jsme na to opatrně a pomalu, mělo to zajímavý náboj - jako poprvé 😀 - trochu jsem cítila místo, kde jsem byla šitá, ale to fakt jen při tom prvním "zásunu", nebo jak to slušněji napsat... Nešlo o bolest, ale prostě jsme si tu jizvu uvědomovala... Nějak přesněji si to už nepamatuju, každopádně dnes o ní opravdu nevím a nevěděla jsme už po pár poporodních sexech, neboj 😉 I když tohle bude mít každá jiná a bude záležet na druhu zranění, šití, hojení, místě...
No a pokud na šití nedojde, bude to úplná pohodička 😎 😎

evelynba
16. zář 2013

hah baby, vy ma bavite, ja za chvilu rodim, cvicim skoro kazdy den, ale cez 22cm som sa nedostala, proste to nejde dalej... tak len kazdy den cvicim aspon toto asi mam tu hrazdu fakt tuhu ale tak co sa da robit, viac to prodte nejde... mozno stihnem max 24 ale viac do porodu isto nie.... :(

olusenka
16. zář 2013

@evellynn27 já používala ne kondomy ale tzv. suché návleky na vaginální sondy (+ lubrikační gel na vodní bázi). Používá je gynekolog při vaginálním ultrazvuku. Tyhle návleky jsou totiž nejlevnější.

olusenka
16. zář 2013

@dzejnyy těžko říct, já ho musela pořád fest držet, ať už zavedený celý nebo jen ze 2/3. Nevytlačovala jsem ho nikdy, naopak pořád ho "brzdila". 🙂

sandri
16. zář 2013

prosim vas, kde ste zohnali kondomy a lubrikant na vodnej baze? v lekarni?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru