EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

kakie
14. říj 2011

@petja no, také mě to překvapilo, čekala jsem spoustu proti, ale tímhle mne odzbrojil 😉

petja
autor
14. říj 2011

@kakie jinak já používám po dvou dětech stále tampony mini.

eveluska
14. říj 2011

@kakie naposilujes se a po cviceni s epinem - pred porodem - budes mnohem "uzsi" nez driv, ver mi 🙂 ale teda porod je samozrejme zasah, ale vrati se to do normalu, neboj 🙂 naopak jsem chvili uvazovala, ze zas zacnu po porodu s epinem, aby se to dostalo do puv. stavu, ale pak se to vratilo samo, tak jsem se na to vyprdla, stejnak me za chvili ceka znova cviceni 😅

dasty79
14. říj 2011

Prodám EPINO - kdo by měl zájem piště IP.Ještě jsem neměla čas dát inzerát.....

kakie
14. říj 2011

Kdy jste tak začaly cvičit? 🙂

zuzik38
14. říj 2011

@ivicek1 Ahoj Ivi, moc děkuju za podporu 😉 Já epinu věřím a taky věřím tomu, že porod proběhne bez nástřihu. A když něčemu člověk hodně věří, tak to určitě dobře dopadne 😀
@miparak to jsi teda dobrá, že jsi balónech nechávala takhle působit na hrázi. Já jsem ráda, když ho udržím, aby nevyjel moc rychle, nemám vůbec šanci ho nějak na hrázi zdržet 🙂 Se mi zdá, že ta hráz se přes něj sama přetáhne. No uvidím, jestli to tímhle stylem cvičení bude k něčemu.. 😖 🙂

miparak
14. říj 2011

@zuzik38 i mně by na té hrázi nedržel a vyjel by hned ven.....přidržovala jsem ho prsty na místě.

Hlásím taky, že mám epino delphine na prodej.....kdyby měl někdo zájem.

chomik
16. říj 2011

Ahojte, tiež predávam epino, v prípade záujmu mi píšte na IP.

chomik
16. říj 2011

@kakie Ahoj, ja som začala v 36 tt, tak to odporúčajú aj v návode na použitie.

kakie
16. říj 2011

@chomik 🙂 diky

jana0706
16. říj 2011

@zuza1978 ja som cvicila zasadne iba s lubrikantom a nacvicila som 27 cm, aj to som mala problemy s poranenim, takze viac som uz nemohla "tlacit na pilu", maly sa narodil s hlavickou 33 cm a nemala som ani steh - ziadny nastrih, ziadne zranenie 🙂 svoje spravia aj hormony, aj to ci ti pomoze porodna asistentka roztahovanim hradze olejom, prikladanim teplych obkladov a podobne...

dasty79
17. říj 2011

@kakie - já začala cvičit od 36tt a malá se narodila 37+6 🙂

alesia
17. říj 2011

baby ak by mal niekto zaujem, predavam EPI-NO, minimalne pouzivane . Viac info cez IP.

danka483
18. říj 2011

Ahojte babule môžem k vám? Včera mi prišlo EPI-NO mám síce dosť času na používanie tak by som len rada načerpala nejaké info 🙂

katy34
18. říj 2011

Ahoj holky, prodám Epi-no plus, vždy používané s kondomem.Cena 1700,-kč.Detaily přes IP.U mě pomohlo určitě - porod bez nástřihu.

bleee
19. říj 2011

ahojte, pridavam sa do klubu cviciteliek, som v 35. tyzdni, cvicim zatial par dni. Maly ma uz teraz 3 kg, moznoze sa narodi skor, preto necakam do 36. tyzdna. S natahovanim do extremu sa velmi neponahlam, dnes som mala 6cm, po 1. cviceni len 4 cm 😉 Inak, nikto tu nespomina, ake je cvicenie s EPINOm prijemne a vzrusujuce 🙂 Problem je len ten, ze sa mi asi narusila posevna mikroflora a mam mierny vytok, a to aj napriek tomu, ze ho pouzivam s prezervativom. Musim zacat jest laktobacily 😉

balumi
20. říj 2011

tusim je nas tu cviciteliek teraz nejako pomenej 😒 novembrovky necvicite?
chcem sa spytat, ak mate drobne poranenie zvonku na hradzi , pomohlo by natriet niecim?? vdaka za radu.

zuzik38
20. říj 2011

Ahoj holky, tak se vám hlásím po porodu 😀 Mám doma malou Zitušku a porod proběhl rychle a hladce. Ve čtyři hodiny v noci mi praskla voda, v pět jsme byli v porodnici, do půl jedenácté se nic nedělo a pak jsem dostala tabletu na vyvolání kontrakcí a přesně ve dvě byla malá na světě. 3250 g a 50 cm. 😉 Mám 2 malé kosmetické stehy uvnitř, nástřih potřeba nebyl. Malá byla venku na dvě zatlačení a ty stehy jsou prý na nějaké žíle. Myslím, že kdybych netlačila jak ďas, tak je možná ani nemám (tlačení jsem měla natrénované 😀 ). Zituška se narodila přesně v termínu (a to jsem myslela, že budu přenášet, protože jsem neměla žádné poslíčky), proto jsem měla nacvičeno "jen" 29 cm. Ale stačilo to. Z epina jsem nadšená, pan primář se pak taky na něj vyptával a napsal mi to i do zprávy, takže se budu hned po šestinedělí chlubit svému gynekologovi 😀 Takže oproti holce, která vedle mě na posteli nemohla ani sedět, jsem já byla úplně bez problémů 😎

balumi
20. říj 2011

@zuzik38 gratujem🙂) krasne rozmery Zitky, take akurat🙂) ja tiez dufam, ze nebudeme moc velky, lebo som na epino asi nejaka uzka:(
ale super, uzivaj si princeznu🙂

bell2
20. říj 2011

@zuzik38 Ani nevis...jak to rada ctu 😉 Velike gratulace...doufam za par tydnu v podobny vysledek 😉

miparak
21. říj 2011

@zuzik38 super zprávičky z porodu a malá má krásné míry.

zuza1978
22. říj 2011

Ahoj holky! Tak já se taky hlásím po porodu. Malý Daniel přišel na svět v 39+2, 48cm, 2970 g. Porod absolutně bez poranění, bez nástřihu, bez jediného stehu!!!-takže jsem fakt šťastná. PA se moc snažila, ale jinak porod jako celek HRÚZA, prostě porod, trval 23 hodin a přestože jsem měla epidurál, který 1x připichovali, tak v závěru mi bylo fakt jedno jestli mě nastříhnou, nebo to dítě vyndaj císařem nebo jak. Ale pak, když byl na světě a zaplavila mě nezměrná láska a štěstí, tak jsem byla fakt ráda, že je to bez poranění, což bylo u prvorodičky fakt nečekaný-i si to říkali u vizity. V Podolí běžně nastřihávají i vícerodičky. Jinak cvičila jsem celkem 6x a těch 3O cm jsem tedy dala, vlastní tlačení mi PA spíše při prořezávání hlavičky zakazovala, že se hlavička porodí sama.
Všem epinačkám zdar, má to fakt obrovský smysl, škoda, že gynekologická veřejnost o tom nemá téměř ani páru!!!

zuzik38
23. říj 2011

@zuza1978 Gratuluju k malému Danielkovi Zuzi. A jsi fakt dobrá, že jsi zvládla 23 hodin rodit, mě těch 3,5 hoďky bohatě stačily 😀

dazdovka
23. říj 2011

Potrebujem radu, prosiiim poradte mi. Mam rizikove tehotenstvo (na zaciatku 6-teho mesiaca som bola v nemocke, kvoli malemu uniku plodovej vody a mala som skrateny krcek maternice), chcela by som si zaobstarat epi-no. Mam zakazany sex, aby to nevyvolalo porod, ale odvtedy ako mi zastavili otvaranie porodnych ciest nemam ziadne problemy (preistotu sa nemilujeme). Chcela by som vediet vas nazor, ci si myslite, ze su tieto moje problemy kontraindikaciou, alebo mi epi-no napriek tomu odporucate. Citim sa dobre, vsetko je teraz ok, len moj mily ma plasi, ze si rozbehnem predcasny porod.... Prosim napiste vase nazory. Diiiiik 🙂

petja
autor
24. říj 2011

@dazdovka já bych radila necvičit,kontraindikace by to být mohla,když se ani nemilujete...to bych zkusila nejdřív to a pak by se vidělo,zda ti milování něco zhorší

petja
autor
24. říj 2011

@zuzik38 a co měla jiného dělat,než rodit,když jí porod potrápil tak dlouho? 😀

zuzik38
24. říj 2011

@petja no jo no, jak už se jednou začne rodit, tak to nejde odložit na zítra 😀

zuza1978
24. říj 2011

@dazdovka Já si myslím, že od toho 37.-38. týdny můžeš s epinem začít trénovat. Sex je něco jiného-ejakulát obsahuje prostaglandiny, což jsou látky, které se používají při vyvolávání porodu, takže ho chemicky opravdu spouští. Já znám mnoho kamarádek, které byly třeba polovinu těhotenství otevřené na 1 cm se zašlým čípkem a nakonec dokonce přenášely. A pokud by to porod vyvolalo, tak v tom 38. týdnu to už fakt nevadí. Já sama jsem zavedla epino celkem pouze 6x (musela jsem přerušit cvičení kvůli infekci a pak jsem v rámci honby za vyšším počtem centimetrů dělala rychle pokroky a mírně jsem se zranila a to pak bolelo, tak jsem musela dát několikadenní pauzu) a těch cílových 3O cm jsem nacvičila.
Já sama za sebe bych tedy cvičila, ale radit jinému je opravdu těžké, protože pak opravdu dříve porodíš, svede se to na epino a přitom bys porodila stejně předčasně.

zuza1978
24. říj 2011

@zuzik38 Díky moc 😵

sussanah
24. říj 2011

@dazdovka ja bych jen proste pockala az opravdu do ukonceneho 37tt tj do doby, kdy je miminko uz opravdu donosene. Ja jsem zacal cca 5tydnu pred porodem, ale vzapeti mi zacaly silne poslicky, mimco kleslo a ja se otevrela na cca1-2cm, takze jsme se s mou PA domluvily a cvicit jsem prestala. Zacala jsem znovu az asi 20dni pred porodem, kdy uz to, ze se spusti porod neni zadna tragedie. Nakonec jsem stejne rodila az 3 dny pred terminem.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru