EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

gabika87
17. srp 2013

Chcem sa opytat, keď už mám bránku na tesný prst, môžem naďalej pokračovať s epinom?

dasty79
17. srp 2013

@cirrusa jak je?
Mě dnes taky bylo divně 😖 Jsem unavená,bříško bolelo jako na ms.A průjem.... 😖

dasty79
17. srp 2013

@gabika87 já myslím že ano

smisek2011
17. srp 2013

Ahoj holky,jsem 33+5 a doma mam epi-no. Kdy mam zacit cvicit a jak? Baloneu zavest a jezdit s nim uvnitr? A jak dlouho asi? Diky

dasty79
18. srp 2013

@smisek2011 v návodu píšou od 36tt.Já začala pár dní před 36tt.Zavést ze 2/3 a nafukovat a u toho se učit dýchat a napínat svaly uvnitř.A pak přifukovat a učit se vytlačovat 🙂 Vše je v návodu, i nakreslené.

smisek2011
18. srp 2013

@dasty79 Ja mam navod v aj 😀 ucit se dychat a vytlacovat?? No vau...a tech pet deset minut denne staci??

dasty79
18. srp 2013

@smisek2011 já cvičím tak 20minut a někdo na předchozí straně dával návod v češtině ke stažení 🙂

smisek2011
18. srp 2013

@dasty79 dekuji hned mrknu

dasty79
18. srp 2013
alex2508
18. srp 2013

Baby prosim Vas poradte mi ake kondomy pouzivate na epino?diky

allys
18. srp 2013

babulky poradte,kde kupit epi-no,resp.predava niekto?

evelynba
18. srp 2013

Baby, kde zozeniem prosim tie dezinfekcne stvorceky? Pripadne stacil by lieh z lekarne a nejake obrusky vlhcene, alebo co mi poradite? Dakujem.

cirrusa
19. srp 2013

@dasty79 u mě teď lepší, včera jsme trajdali po výletech, v sobotu piknik, tak docela v pořádku 🙂 Akorát se teda s tím epinem trápím, u mě žádný progres, jsem pořád cca na 20cm (snad už 5.den), dále mi to prostě zatím nejde 😒

lenilajd
19. srp 2013

@allys mrkni se tady na bazar. Většinou tam jedno je, nebo počkej pár dnů. Co chvíli ho někdo prodává. Občas ho jde koupit i na emiminu v bazaru.

@cirrusa jsem na tom stejně. Já se tedy zastavila na 28 cm. Už týden. Je to dost demotivující 😒

@evelynba http://desinfekce.heureka.cz/alcohol-desinfekcn.... Ale je jich 100, takže moc, jedině, že bys koupila s někým dohromady. Anebo zkus koupit prostě 60% ethanol, který se prodává v lékárně (ošetřuje se s ním potom pupík mimča po narození). Mě říkali v lékárně, že ho stejně nevyužiju všechen právě na to mimčo, takže s ním můžu dezinfikovat. Myslím, že je to jedno, který alkohol tam mažeš.

dasty79
19. srp 2013

@cirrusa pamatuju si,když jsem cvičila před 2roky tak to taky tak bylo - nejdřív pár dní pokroky po 1cm a pak třeba 5dní nic a pak zase pokroky..Já min.týden cvičila 2x to jsem byla na 16cm,pak jsem asi 4dny nebyla schopná cvičit - buď jsem myslela,že pojedem rodit a nebo jsem byla unavená a nebo mě dcera nenechala a večer už jsem ko a včera jsem cvičila 2x dopo a pak večer a dopo 20cm a večer 21cm.
Hlavně že už ti je ok 🙂 Já musím tento týden hodně trénovat 🙂

dasty79
19. srp 2013

@alex2508 z DM Preventivo

dasty79
19. srp 2013

@lenilajd to už máš krásně nacvičeno 🙂 ono při porodu udělaj ještě hormony svoje...
já měla kolem 30cm nacvičeno a stačilo to.
1x jsem dala 32,ale jinak hodně 29,30cm 🙂 takže ty už můžeš rodit 🙂

zuzik231
19. srp 2013

@lenilajd ahoj, chcem sa ta spytat ja od 8cm trosku krvacam, zozaciatku to bolo slabsie teraz cim viac cm tak tym viac krvi ale nic ma neboji ... aj ty mas take skusenosti ci u teba je vsetko OK? ja som teraz tiez na 9cm ale cvicim len 1x denne lebo ked sa mi pusti krv tak druhy krat sa bojim aby som si tam nezaviedla infekciu .. tak mi baby poradte lebo cvicim dalej a pomaly postupujem ...

alex2508
19. srp 2013

@dasty79 dakujem

dasty79
19. srp 2013

@alex2508 akorát jsem to popletla - ne DM,ale Rossmann 🙂

alex2508
19. srp 2013

@dasty79 aj tak dakujem, len skoda ze u nas nie je drogeria rossmann.

dasty79
19. srp 2013

@alex2508 pak jedině na Epino.cz nebo epino.sk
Možná i durex mají nějaké...

lvice17
19. srp 2013

Ahojky holky, můžu se přidat? Cvičím s epinem 16. den a zatím jsem jen na 26 cm. Už zhruba měsíc piju maliník a pojídám cca 1,5 lžíce lněného semínka. Dnes se mi stala ale divná věc s epinem - při třetím vytlačení (26cm) ze mě s balonkem šlo i trochu vody(nevím přesně, asi 2 dcl), tak jsem dostala strach a hned jsem to sbalila - od té doby nic...kdyby to byla plodovka, tak asi tekla i nadále, ne? 😕 Jinak do TP mám už jen 10 dní, tak mám strach, že těch 30 cm ani nedám ☹

lenilajd
19. srp 2013

@zuzik231 tak s tím naštěstí problém nemám. Já cvičím většinou obden, protože po cvičení si masíruju hráz (mám hojící balzam od Atoku) a citím se jakoby namožená. Kdybych krvácela, tak bych asi postupovala pomaleji. Já vím, že se to blíží, ale i těch devět je docela dost.
¨

zuzik231
19. srp 2013

@lenilajd dakujem za radu, ja postupujem pomalicky preto to ani nesilim a tiez si myslim ze tych 9cm je dost ... len viem ze by som urcite v pohode dala aj tych 10cm lebo ma vobec nic neboli ... este mam cas tak budem aspon udrziavat to co mam nacvicene... tak pekne cvic a potom napis ako si dopadla ... dufam ze budeme uspesne ... 🙂

miranda77
19. srp 2013

prodám EPI NO Delphine se zbytkem kondomů, desinf.čtverečků a gelem (k lubrikaci) - 1 300,-Kč

cirrusa
19. srp 2013

@lvice17 hele, dvě decky jsou docela dost 😕 to máš plný hrníček

dasty79
19. srp 2013

@lvice17 jela bych do porodnice.Lepší tam jet 10x zbytečně,než 1xpozdě.Určitě to byla plodovka.

ladydasha
19. srp 2013

@lvice17 Zo mňa tiaž často niečo vytečie, ale 2dcl to určite nie sú, fakt len trošku. Pri polosede ale netečie nič, len v iných polohách. Pri takom množstve by som uvažovala zájsť do pôrodnice, či nejde o plodovú vodu.

lvice17
19. srp 2013

@ladydasha a sakriš, mě to steklo na ručník, co jsem měla pod sebou, a ten už dávno uschnul, já nevím, pak už nic neteklo... ☹

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru