EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

crawler
15. únor 2010

tak já, co se týče hygieny - prostě jen vydezinfikovala...s kondomama se to zaprvé prodraží a pak v životě jsem je nekupovala a tudíž se v tom nevyznám a nevím, jaký by byly ty správný - velikost, vodní báze a co já vím...ale máš pravdu, že zavedení bylo to nejhorší - pak už jsme jenom pumpovali 🙂

innes
15. únor 2010

Tak já to zkusím s gelem, musí být na vvodní bázi, že? Jaký používáte?

majatob
15. únor 2010

craw, ja mam epino pujceny, takze ty kondomy to chce 😀
innes, durexy myslim vsechny jsou na vodni bazi 🙂

innes
15. únor 2010

oki díky, já mám jen gumičky durex, tak ještě dokoupím gel 😉

verled
15. únor 2010

ahojky kočičky, jsem už onlaaajn tak tu budu s váma máte radost??.-)hiii jinak jsem právě dodělala album, myslim že se pobavíte😀D

listicka13
15. únor 2010

Ahoj holky,
prosím Vás, nevíte někdo o možnosti dokoupit si nahradni balonek? Psalo se o tom na zacatku diskuze (coz je uz dost dlouho🙂 Ale taky si tam nebyly holky jiste, zda to dokupovani uz nezrusili..
Diky moc za info. Do epina chci jit, ale jo silene drahe (kdyz si predstavim, co vsechno jsme uz koupili a ejste koupime), tak bych chtela asi holt zanovni...

ivika18
15. únor 2010

listicko, taky jsem to zjišťovala a toto mi napsal p. Sedláček z Coord med:

náhradní balonek, který je testovaný na roztažnot a určený k předporodní
přípravě, z hygienických a dalších zřejmých důvodů výrobce nedodává.
Jinak je to u cvičení svalstva pánevního dna, kde lze náhradní balonek
koupit. Ten se nenafukuje do maxima, tedy na velikost dětské hlavičky a není
tudíž testovaný na roztažnost.
Životnost přístroje výrobce udává 5 let, záruka je samozřejmě, jako na vše
ostatní, dva roky.

Tak asi jsou 2 druhy balonků, jestli to dobře chápu.

ivika18
15. únor 2010

jinak vás holky zdravím, už nějakou dobu vás čtu a těším se, jak budu moct začít taky epinovat. Ale už mám taky cukání to aspoň zkusit.

crawler
16. únor 2010

verled: Tádík je nádhernej - dodatečně gratuluju!!! A jaký byl porod? Teda četla jsem to, co máš v albu, ale co epino? Pomohlo?

verled
16. únor 2010

craw:děkuju, nevim já ¨rodila v 38tt takže jsem epi použila dvkrát a byla na 28cm a táda mel hlavičku34.5:-)nástřih byl ale hodně uvnitř zvenku jen 3stehy

crawler
16. únor 2010

verled: no, jo tak to ani tělo ještě nebylo tak úplně připravené, ale hlavně, že jste v pořádku a Táda prospívá 😀

smarti
16. únor 2010

Ahojte, čítam vás pravidelne, už by som tiež mala začať, ale čakala som na výsledky výterov, ktoré prišli včera a riadne ma šokli. Nemám tam žiadnu candidu, čiže mykózu, ako som predpokladala, lebo som cítila mierne svrbenie a mám výtok. Ten mám v podstate celé tehu. Mám tam pseudomonas - svinská nejaká baktéria, ktorá sa nedá teraz liečiť, lebo antibiotiká ju zničia len silné, ktoré teraz nemôžem. Takže pred pôrodom mi dajú do infúzky atb, aby sa malá nenakazila. Mám tam aj streptokoka, ale to má veľa žien, takže ten mi nerobí také starosti, tiež atb pred pôrodom. Svrbenie mi prešlo. Akurát sa vrátila kámoška z pôrodnice a mala na izbe takú spolubývajúcu, ktorá mala tiež toho pseudo., pôrod mala ťažký, silno sa dotrhala, lebo tkanivo bolo náchylné vzhľadom na bacila na poranenie. Ešte tam bol nejaký problém, že sa slabo čistila, tak ju mali vyčistiť pod narkózou na piaty deň, ale to už kámoška nevedela ako dopadlo, lebo už išla domov. Tak ma to vystrašilo, že som z toho v totálnom šoku. Ja sa cítim dobre, v podstate mi svrbenie prešlo, vo štvrtok idem do poradne. Opýtam sa mojej dr., že ako je to s možným poradením pri pôrode, či automaticky to musí takto dopadnúť. A rozmýšľam, že skúsim aj tak epino - samozrejme, keď ma to nebude nejako extra bolieť alebo mi to nezhorší stav. Aspoň trochu keby som nacvičila. Čo vy na to, tiež by ste to takto riskli alebo by ste sa radšej na to vykašľali? Zatiaľ som ho nepoužila ani raz.

majatob
16. únor 2010

smarti a dr. ses na to asi neptala, co? nevim, asi bych se radsi poradila... 😒

ja dnes jak su v razi, tak jsem dala 30cm 😅 uz su u konce...a porod v nedohlednu 🙄 🙄 🙄

smarti
16. únor 2010

majatob, mojej dr. som sa na to pýtala ešte asi pred 2 mesiacmi, keď som sa o epi dočítala. No a ona mi na to povedala, že také vynálezy neuznáva, ani masáž hrádze, že vraj nebojte, to už je druhé, to porodíte. No pri prvom (pred 5 rokmi) som mala hrozný pôrod vákuom, bola som nastrihnutá a šitá až po konečník, doteraz mám jazvu tuhú ako špagát, takže jej sa ľahko povie.

majatob
16. únor 2010

smarti, taky jsem prvni porod mela vexem ☹ jizvu sice nemam tak strasnou, ale je tam a jde to citit 🙄 hlavne mi epino pomaha na psychiku, protoze jsem mela z porodu fakt hruzu a ted kdyz vidim ty pokroky, tak su celkem klidna, ze tentokrat to proste musi byt lepsi...

smarti
16. únor 2010

majatob, tak asi vieš prečo mám taký strach, tiež mi ide aspoň o psychickú pohodu, keby som videla, že som aspoň niečo nacvičila, tak určite by som nestresovala, lebo aj tak to môže skončiť nástrihom, veď pri pôrode môže dôjsť k rôznym komplikáciám a nástrih treba tak či tak

brumka
16. únor 2010

Z toho streptokoka si ani ja nic nerobim, tiez ho ma pozitivneho. Kazdy den som trenovala s epinom, pmaly som sa posuvala o 0,5cm a pred 2 dnami som dala 28 cm ako som bola rada a na druhy den som musella prestat, uz pri 27 cm som sa poranila, ako ziadna bolest nic, len z oblasti od mocoveho mechura nezda sa mi zeby dako velmi z vnutra mi sla krv ale po chvilke to bolo ok. Teraz neviem ci mama dnes znova cvicit. Normalne citim ako mala uz chce ist von.

alenk
16. únor 2010

smarti, skus ked tak napisat do nejakej internetovej poradne - myslim ze sa tu uz niekto radil z Dr. Humenanskym, ale neviem aka poradna. A ten nebol zasadne proti epi nu, tak mozno by ti poradil rozumnejsie.

jakelina
16. únor 2010

Brumka, mohla to být malá žilečka. Holky to tu psaly, že někdy krvácely. Já zatím nic, ale asi by mě to vyděsilo.
Uvidíš zítra, jestli to bude zase, tak bych si dala pauzu, ať se to zahojí.

listicka13
16. únor 2010

Ivika18, moc děkuji za odpověď, i když me moc nepotěšila..🙂 Ale čekala jsem to.. Neda se nic delat, koupim si vlastni..

innes
16. únor 2010

Holky, musím se s vámi podělit o svůj pokrok, včear jsem to už chtěla vzdát, že jsme furt na 21cm a dneska něco málo přes 24 hned napoprvý 😵 Stačilo jen pořádně u toho dýchat. jsem fakt moc ráda. Už jsem na 8cm v průměru a když vezmu, že stačí těch 9-10cm a něco udělají i hormony, tak se na porod začínám těšit 😀
Tak epinu a porodům bez nástřihu ZDAR! 😉

smarti
16. únor 2010

Alenk, napísala som do poradne dr. Záhumenskému, myslím, že si tiež myslela na neho, lebo on sa o epi vyjadruje pozitívnejšie, ale zatiaľ mi neodpovedal, tak čakám, čo na to povie.

brumka
17. únor 2010

jakelina tak som si nedala pauzu s epinom, a skusila som opat dat pomaly viac alebo rovnako. tak to vyzera ze mi daka zilka vzdy praskne, lebo aj teraz sa to stalo pri malom cisle ale hned to aj prestalo, tak som skusila neprestat.
14.2 - 28 cm
15.2 - 27 cm a radcej som prestala
a vcera konecne som sa o nieco pohla, mozno by som dala viac ale aj ta 28.5 cm ma strasne tesi 🙂

jakelina
17. únor 2010

Brumka, tak to je super. Já jsem zatím na těch 26-27 cm jak kdy a mám ještě čas, tak nepospíchám.

brumka
17. únor 2010

jakelina garatulujem, ja som tvoje cislo mala az na deviate cvicenie

zuzule
17. únor 2010

Jakel - tak to jsi fakt dobrá. Já jsem na 23,5 cm a nějak se mi zdá že to dál nejde ☹ tak nevím..budu zkoušet dál..holky, kdy přestanete nafukovat? Když už to fakt bolí nebo kdy? Já právě nevím, jestli bych víc dala, jak to bolí, tak se na to radši vždy vykašlu, ale třeba by to ještě šlo, fakt nevím..ale zas si nechci nějak ublížit 😅

majatob
17. únor 2010

holky, vy teda jedete 🙂
zuzi, ja jsem se taky asi na tyden zasekla na 24 a nemohla jsem se pres to dostat 😉
ja vzdycky zacnu na nejakym mensim poctu nafouknuti a pak pridavam po dvou az se dostanu na to co minuly cviceni a kdyz to dam v pohode, tak zkusim prifouknout jeste..a kdyz je pokrok tak se na to vyprdnu a su spokojena 😀

zuzule
17. únor 2010

Maji - tak kdyby byl pokrok, tak se na to taky vyprdnu, ale vono prd ☹ ale nevzdám to, čas ještě je, tak to nebudu hrotit a uvidím. Ale je fakt, že ze začátku už to bolelo po nějakém 6. nafouknutí a ted už dám 15 nebo 16 tak co...není možné, že by to nešlo 😅 Koukám Maji, že už jsi 39.tt, už se těšíš? Já hrozně, ale spíš na malého než na porod a furt si říkám, abych stihla do porodu mít nacvičené těch 31 cm..bo jinak budu naštvaná 😕

crawler
17. únor 2010

zuzu: já osobně bych to přes bolest nehnala - raději pomalu a jistě - vždyť máš ještě čas - a lepší mít nacvičeno míň než se poranit a krvácet! sama vidíš, že jsi od začátku udělala velký pokrok - neboj ono se to zase rozjede 😉

jakelina
17. únor 2010

Zuzul, já taky nejdu až do bolesti. Jak to začne tak hodně pnout, tak to nechám a vidím po chvíli na té ručičce tlakoměru, že to klesne ten tlak o pár stupínků, tak zase přifouknu. Před vytlačováním vždy upouštím, vevnitř se mi ten balonek nafoukne až moc a kdybych neupustila, tak se určitě poraním. Zatím mi tam skoro pokaždé drží špatně, ale někdy se zadaří a nemusím skoro vůbec přidržovat.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru