EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

crawler
19. říj 2009

jojo holky, já už se rozhodla, že to zkoušet zatím vůbec nebudu a počkám až uzraje ten správný čas - všechny jste mě odpověděly a argumentovaly tak, že nemám důvod to zpochybňovat - jen právě petja mě stylem svých příspěvků trochu nakrkla, protože jsou napsány dost pichlavě a nechápu proč...

a o zuzu žádné zprávy nemáte? ta už určitě chová bobka v náručí ;-D

korina: aha...když já vůbec nevím, jak to vypadá a nemám ani představu, jak je to velký...no přijde mi to příští týden, tak si to prohlídnu, prostuduju návod a šup s tím do skříně ;-DDD

mondulinka
19. říj 2009

Ahoj, tak vcera jsem se zase konecne dokopala do cviceni... jde to docela rychle, i kdyz clovek necvici par dni... ted bych mela cvicit denne asi uz, at mam klid... dala jsem vcera pres 31 cm... vubec nevim, jestli to mam zkouset dal, bojim se, ze ten balonek na to neni delanej a aby se neco nestalo 😅 jinak teda na tech 31,5 to je tlak na cipek jak blazen, ale hraz je uplne v pohode... myslim, ze bych dala i vic, kdybych se nebala o balonek...

jak jste na tom vy?

verled
19. říj 2009

tak co vy tady holky??rodí se nebo se nerodí?? 🙂

korina
19. říj 2009

Verled: Nerodí:(
Mondulinka: Taky už přenášíš? Já jsem dneska po dvou dnech přestávky dala zase 32 cm, takže dobrý. Přijde mi, že víc bych asi nedala, ale myslím, že by to šlo nafouknout ještě o trochu víc🙂

davlu
19. říj 2009

Ahoj holky. Taky mám už větší strach o balonek.... 😀 Na začátku ten strach jen při pár centimetrech a teď ke konci strach o balonek. Jsme to ale dopracovaly... 😉 Jsme prostě šikovný, že jo?

Kori teda nerodí, ale brzy už bude... A Kvakulka už tady od středy nebyla a na jiné diskusi, kam chodí každý den, totéž, tak že by už...termín měla 2. 11.
Nějak se ty dětičky drží zuby nehty. Ale Zuzu už to má určitě za sebou...tak vám držim palce 🙂

korina
19. říj 2009

Davlu: Jen aby to bylo brzy🙂
To je dobrý, na začátku jsme se báli o sebe, teď se bojíme o balónek 😀 😀 😀

petja
autor
19. říj 2009

..no jo holky moje,často vzpomínám,co já jsem dělala touto a touto dobou před rokem,dvěma.Čeká vás moc krásné období a moc vám ho přeju! Brzy to tady bude sama šťastná máma 😅

zuzu1980
19. říj 2009

Kocky, tak sme doma, Adamko sa narodil v sobotu rano, bol sice obrik 56 cm, vazil iba 3360 g, hlavicku som odmerala na 35 cm ja sama, tak neviem... Epino pomohlo, ale bol problem vytlacit hlavicku tak nastrihu som sa nevyhla, a este 1-2 stichy vpredu co ma maly trosku potrhal. Ale rychlo sa to hoji a Epino pomohlo, aj ked uplne idealne to samozrejme nedopadlo. Myslim ze bez epina b to bolo horsie, takze dik Petja za forum, vdaka tebe som to nasla.

Inac porod 17 hod, vpohode, poslednych 9 s epiduralkou, nebolo to nic hrozne.

Drzim palceky aj vam

Ozaj, nestiham vas citat, tak mame nove prirastky?

petja
autor
20. říj 2009

Zuzu,s epidurálem prý porodí i chlap 😀 No a teď vážně.Jsem moc ráda,že to dopadlo jen s malým poraněním,zkus homeopatikum Arnica montana.
Co já vím,tak ještě nikdo neporodil,ale čeká se asi Korina,Kvakulka,Monduli?

davlu
20. říj 2009

Zuzíku... 😀 😀 😀 posílám obrovskou gratulaci...
Malé poranění je jako žádné poranění...a malý měl už 56 cm??? To bude asi nějaký model né? 😉 Takový dlouhán...A v jakém týdnu jsi rodila? Vidíš, že ta váha nebyla vůbec veliká, Tě taky jen strašili...doufám, že mě taky jen straší....Tak ať to doma pěkně zvládáte a občas sem na nás jukni a napiš jak to jde... 🙂 🙂 🙂

crawler
20. říj 2009

zuzu: přidávám se moc ke gratulacím k tomu velikánovi 😉 A ať vám to doma pěkně šlape a mimi nebrečí 😀

verled
20. říj 2009

korina:ježiš holka ty se s tim páráš🙂...32cm jsme pak zvědavá na sebe, ale to už vy budete mít po porodu🙂
jeee zuzu:gratulace veliká.-) kd louhýmu chlapovi🙂

mondulinka
20. říj 2009

zuzu: gratuluju!!! malej je teda velkej 😀 to asi poleze za chvili do vetsi velikosti, co?! jsem rada, ze epino pomohlo aspon trosku... vim, ze si to tu vetsina z nas zatim maluje, ze to pujde uplne bez nastrihu a poraneni, ale nekdy to holt nevyjde... jinak je fajn, ze pomohl epidural, ale teda 17 hodin :-P

trosku me to ted zenrvoznilo, ale nebudu riskovat ten balonek nafukovat na vic... 😖

zuzu1980
20. říj 2009

kocky dakujem 😀

mondulinka, neboj, vobec to nebolo strasne, hned by som isla rodit zas (samozrejme s epiduralkou). Mala som vyvolavany porod a nezaberalo, tak preto tak dlho... Bola som v 38+5 ale cakali sme babo vyse 4 kg 😉

pri tlaceni som si tiez myslela ze to pojde bez nastrihu, a taka som bola prekvapena ked som zistila ze ma zasivali (ani som to necitila, mala som maleho na rukach) no ale ked to inac neslo... inac vpohode som si sadla uz hodinku po porode, takze fakt to nebolo zle, dr neveril ze som prvorodicka. Epino urcite pomohlo.

jarabica
20. říj 2009

aaahojte, takze prvy prirastok po dlhej dobe 🙂 zuzu blahozelam, tych par stichov sa rychlo zahoji... tomaskovi prajeme vsetko krasne do zivota...

mondulinka, ja som to mimo posvu nafukla na 35cm a nevyzeral, ze by chcel prasknut... ale zase vnutri by som sa tiez bala... vcera som zase po dni volna cvicila, a teda nejake obvody som nedala, ani tolko nie co pred par dnami, ale pri sprchovani som zistila, ze mam velky hemac, tak asi to ma tam bolelo a tlacilo ☹

korina
20. říj 2009

Zuzu: Veliká gratulace. To je teda dlouhán🙂 Snad nemáš oblečky č.50 😀
Ještě k homeopatikům jak píše Petja, tak na chirurgický řez by měla být staphysagria a z nehomeopatik český vynález Hemagel. Ten je drahej jak prase, ale prodávají ho i jako maličkou tubičku asi za 150 Kč, má to být zázračné🙂

No jo nám se ven nechce...Dneska jdu k doktorovi, tak předpokládám, že naplánujeme nástup do nemocnice. Večer mám vždycky takový tlaky a dítě se tak šíleně mele, že si říkám třeba už a pak zase nic. Ví to moje dítě, že se leze spodem a ne někudy bokem? 😀

verled
20. říj 2009

monduli:máš super napsáno v pase..."včera čekáme chlapečka"🙂))

jarabica
20. říj 2009

korina, ja mam tiez taky pocit, ze nas maly si mysli, ze cez pupok by to bolo idelne, vzdy vecer sa tade snazi dostat von 😀

ten hemagel je na co dobry?

zuzu1980
20. říj 2009

kocky, trenujte len koniec, vnutri sa to roztiahne same, ja som mala hlavicku asi 2cm od "otvoru" pocas celeho porodu, hlava zostupuje dole pomaly, vnutro sa nepotrha, len ten koniec pri tlaceni. Tak ziadne strachy.

no, oblecko mam vsetko 0-3mesiace, ale vsetko mu je velke 😀 😀 😀

vevoncek
20. říj 2009

ahojte môžem sa k vám pridať?

ja som dnes pozerala tú stánku s epi-no a chcela by som si ho objednať aj som tam napísala tak teraz čakám či sa ozvú alebo čo

a píšem vám preto lebo ešte keď som chcela otehotnieť som si povedala že spravím všetko preto aby som čím skôr po pôrode bola fit, lenže keď som manželovy o tomto hovorila netváril sa nadšene a tak so msa rozhodla že si epino kúpim na narodky ako darček a ešte ani neviem či mu to poviem alebo nie a veľa ľudí čo som im o tom hovorila sa na mňa pozerali ako na blázna ale ja som si čítala túto tému ešte tak na začiatku a som presvedčená že mi epino pomôže

pozerám že je tu teraz veľa čkateliek na pôrod tak som zvedavá na vaše zážitky ale zatiaľ som tu nečítala žiadne negatívne len pozitívne

korina
20. říj 2009

jarabica: Hemagel by měl být na hojení ran a jizev. Tady o tom píší. http://www.hemagel.cz/

mondulinka
20. říj 2009

korina: hehe, ten muj si taky mysli, ze si tu cestu musi prokopat horem... jsem mu vcera vecer domlouvala, ze spodem se leze ven a hlavou napred... ale nevypada to, ze mi rozumi... hehe 😀

jarabica: no, na 35 bych teda nesla :-P to uz bych se fakt bala...

zuzu: taky jsem slysela o holkach, ze se potrhaly i vevnitr... asi je to individualni... a jak tu nektery holky psaly, ze jsou asi vevnitr krehci, tak mozna potom muze prasknout cokoliv... ja si teda nedokazu predstavit cvicit jen konec... jako zasunout to jen napul a nafukovat? to mi pripada neprirozeny... takze zasunu balonek az dovnitr a pak ho trosku vytlacuju a konec nechavam vyklouznout... myslim, ze tak se ta hraz pripravi nejlip, vzdyt to je ten tlak na ni zevnitr... ale chapu, ze porod pak vypada trosku jinak nez jakou mam ted predstavu 😀

petja
autor
20. říj 2009

Mondulinka,určo se nenechávej znervoznit dlouhým porodem,podle toho taky jak to Zuzu bere.Já rodila chvilku,bolesti co si pamatuju,tak max 4hod.

petja
autor
20. říj 2009

Monduli a ty máš docela strie,viď? Od kolikatého tt?

mondulinka
20. říj 2009

petja: tak tos mela krasny.. takhle to mela moje mamca, takze doufam, ze je to fakt dedicny... dokonce i prenasela... takze pokud budu prenaset a znamena to, ze pak porod bude rychlej, tak budiz 😀 ale nakonec ji to vyvolavat ani moc nemuseli, uz to asi mela pripraveny... ale kazda jsme jina... nekdo si to holt uzije 😒

mondulinka
20. říj 2009

petja: me se zacaly delat tak kolem 35.tt na bocich a pak zespodu bricha... a ted se k tomu pridala vyrazka na nich... takze hnus no... snad to hned pak zmizi...

alikaa
20. říj 2009

Vevoncek aku stranku o epi-no si pozerala? Priamo vyrobcu alebo perinbabu? Lebo ked sa to prepocita s postovnym z CR, tak cez perinbabu to mas rovnako drahe, resp. lacnejsie. Ja idem kupovat cez perinbabu. Kedze som z BA tak nemusim platit postovne, pridem si osobne pre to.

crawler
20. říj 2009

monduli: máš krásný bříško, ale myslím, že strie už nikdy úplně nezmizí, ale určitě budou vidět mnohem míň. Máte krásnej přebalovací pult! jestli to teda je ono na té fotce z 38.tt? Můžu se zeptat na kolik vás přišel? díky moc 😉

korina
20. říj 2009

Tak jsem se vrátila od doktora. Nález rozhodně k porodu není, to je prča, týden po termínu...A to ten termín rozhodně není vypočítaný špatně, vím naprosto přesně, kdy jsem měla onu ovulaci.

No každopádně dítě je svéhlavé a ven nechce. Jinak je vše v pořádku. Takže zřejmě ve čtvrtek půjdu na monitor a prohlídku, když nález postoupí, tak se to vyvolá. Když ne, tak se to zřejmě stejně vyvolá v pátek.

Třeba do ty doby porodím normálně ....

crawler
20. říj 2009

korina: a jak dlouho nechaj maximálně přenášet?14dní? moje mamka taky několikrát přenášela a vím, že to musej hlídat, aby se nezkazila plodová voda...ono se ti to může rozjet totálně zničeho nic a rychle až se budeš divit🙂přeju ať ti to dopadne bez vyvolávačky! na druhou stranu aspoň vidíš, jak se mimimu u tebe líbí - asi jsi úžasná máma už teď 😀DD

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru