EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

kika214
23. zář 2013

tak ja som dnes 35tt + 1 .. dnes sa mi podarilo 26cm.. no citim sa tam dole nejako pouzito 😀 😀

martini
23. zář 2013

@stepanka115 prečítala som všetky príspevky a vážne to zvažujem. len neviem či mám kupiť ten dolphinus plus či ako sa to volá či ten obyč, ale ešte pogooglim. Každopádne dakujeeeeem.

eca221
23. zář 2013

@ivca_doubek
@domeli Ahoj dievcence, sama som zvedava, ako na to zareaguje, aj ked si myslim, že ten moj doktor je dost pokrokový a bude vediet o com hovorim...napisem zajtra, ako to dopadlo...urcite by som dáko skor nezacinala ako je odporúcane... Peknú nocku 🙂

stepanka115
24. zář 2013

@martini taky jsem přemýšlela,kterou verzi mám koupit,zbytečně jsem si koupila tu dražší verzi,ciferník slouží jen k tomu,když procvičuješ pánevní dno,které mě moc nejde cvičit,ale zase když nafukuješ balonek tak vidíš jak ti ty svaly pracujou,vždycky nafouknu a když ručička klesá,tak vím jak svaly pěkně pracujou a pokud to jde,přifukuju,ale jinak je to zbytečný,obvod zjistíš stejně až po vytažení balonku,tu jejich měrku moc nechápu,jak slouží,možná jsem jen blbá,tak používám normální metr,ten je nejpřesnější 🙂

romy31
24. zář 2013

@kika214 ahoj, ty si začala už tak skoro cvičiť? ja som len včera prvýkrát 😅 dúfam, že aspoň niečo stihnem nacvičiť

kika214
24. zář 2013

@romy31 co viem, tak porodne asistentky odporucaju o nieco skor, kvoli predcasnym porodom, aby zena ak tak stihla nacvicit..

romy31
24. zář 2013

@kika214 to hej, mne prvýkrát trvalo asi 4 týždne, kým som sa dostala na tú 10...uvidím kam to teraz dotiahnem 🙂

svetka17
24. zář 2013

@dasty79 mala by som zaujem o kupu

nina88
24. zář 2013

Ahojte prosím vás cvičí tu niektorá s Epinom aj po predchádzajúcom cisárskom?? A kde sa dá najlacnejšie kúpiť nové epino??

culianka
24. zář 2013

Ahoj, cvičím už od 32.tt, mám za sebou jeden císařský a jeden spontánní porod...pokud nemáte nějaké problémy a jizva je v pohodě, neměl by být důvod Vás nenechat rodit normálně...doktor mi jen často ultrazvukem kontroloval jizvu, zda se neztenčuje a nenechávají moc přenášet...mě poslal do nemocnice v den termínu a druhý den mi porod vyvolali...i teď, při třetím těhotenství, mi jizvu kontroluje, přestože jsem císařem rodila před 13 lety... 🙂 Určitě s Epinem cvičte, pouze pokud by lékař předem rozhodl o dalším císaři, je cvičení zbytečné... 🙂

mimka252
24. zář 2013

Ahojte holky, ja som zo Slovenska, a mam na vas prosbu, ci niekto nahodou nepredava Epino, u nas je s tym dost problem, akosik sa to ujalo, ale podstatne v mensom ako u vas… a u nas ak sa aj niekto najde kto predava, tak je o to dost ´bitka´ 🙂 Tak ak by ste niektora predavali, napiste mi prosim… s tym postovnym ku nam na SR to nie je take strasne, takze sa bat nemusite…mne kamoska z Prahy posiela pravidelne veci, a nikdy nebol problem. 🙂 Tak, budem rada, ak sa niekto ozve… Dakujem

lila69
24. zář 2013

Baby, tak sa ku vam pridavam. Cvicim asi 6 dni, zatial som dala asi 23 cm - odmerane krajcirskym metrom. No popravde tak asi ako kazdej, aj mne pripada 30 cm uplne scifi a ani si to neviem predstavit 😖
A tiez neviem ci stihnem dost nacvicit, lebo ak vydrzim este tyzden pokope, budem rada a to neni dostatok casu. 😒 Ale tak vravim si lepsie nieco ako nic 🙂

@mimka252 Ja predavat urcite budem, len neviem kedy sa maly narodi ´= neviem kolko ho este budem pouzivat. Ale kedzre si ty v 29tt a ja v 37tt tak predpokladam ze by to nemal byt problem a do tvojho 36 tyzdna od kedy sa ma epino zacat pouzivat by som ti ho mohla poslat.

lila69
24. zář 2013

@romy31 ty si epinovala aj pri prvom dietati? Ako ti dopadol porod?

evelynba
24. zář 2013

baby, ja som stale maximum na 23 aj to horkotazko a termin mam o 2 dni. Mne to proste viac nejde, nech robim co robim....
a to cvicim uz dobre 4 tyzdne... 🙂 Takze asi mi to moc nepomohlo, i ked zacinala som na 14 horkotazko, alebo som fakt strasne uzka dole alebo mam tuhu hrazdu, alebo co. Neviem ani ci skusat doktorovi nieco vraviet pri porode ze som cvicila, ked som to ani na 27 nedotiahla, co myslite?

velkacica
24. zář 2013

@evelynba tuhá hrádza by mala hádam odolať 😉

ataner81
24. zář 2013

Ahojte ženušky. Včera som začala s cvičením a aj s masážou hrádze- 36tt+2, dnes +3. Včera to bolo 20cm a dnes 21cm. Ide to celkom v pohode aj keď mám potom veľmi zvláštny pocit. Asi robím niečo zle, tak mi prosím poraďte. Keď tlačím balónik von, tak tú poslednú sekundu pred vytlačením ma strašne štípe vrch otvoru na vagíne (nie spodok kde je hrádza ale vrch kde je klitoris). To aj vás? Lubrikant používam a osť tak neviem v čom je problém

jaya
24. zář 2013

@ataner81 Ahoj, taky jsem vcera zacala. Dneska jsem 36+1. Vcera jserm to ani nemerila a dneska jenom 19cm :( V jake poloze cvicis? Chtela jsem zmenit polohu a malem me to roztrhalo... Jinak si ten balonek zkus posunout trochu niz - smerem ke hrazi, treba to pomuze.

stepanka115
24. zář 2013

@evelynba taky jsem dlouho byla zaseklá na 23,měřeno krejčovským metrem a pak se to najednou pohnulo,ted už mám dva dny po termínu a jsem na 27,to už ty děti jsou pak veliký,myslím,že víc nenacvičím,dělala jsem si výplachy rosalginem,objevilo se u mě svědení a doktor mi řekl,že bych mohla být potrhaná,ale na epinu nic,jsem ráda aspon za 27cm,zkus vydržet,třeba se ještě pohneš,já to v porodnici řeknu,že jestli to pujde at nestříhaj,tak uvidíme

evelynba
24. zář 2013

@stepanka115 dakujem ti krasne za povzbudenie.... dnes sa mi podarilo 24, no mozno este budem par dni prenasat, tak vzdavat to nejdem a este budem skusat. Ja mam totiz uzku panvu, tak sa aj bojim, ci to dam prirodzene, a aj preto cvicim, nech urobim maximum... potom uz uvidim, co na to priroda :D Okrem toho beriem aj dianatal k porodu, tak uvidim, ci tiez daco pomoze 🙂

evap19
24. zář 2013

Ahoj holky, jenom jdu (už podruhé) podpořit všechny cvičící - první porod před 2,5 lety jsem měla díky epinu jen s asi dvěma stehy po drobném vnějším natržení (miminko 3,5kg) s tím, že celé tlačení bylo jenom na 2 kontrakce. No a před 3 měsíci jsem porodila druhé miminko (skoro 3,4kg) bez jakéhokoli poranění a velice rychle, připadala jsem si hned, jako bych vůbec nerodila 🙂 Pokaždé jsem měla nacvičeno maximálně nějakých 28,5cm (měřeno metrem), víc to prostě nešlo. Ale vyplatilo se to i tak!
Jo a před prvním porodem mi šlo cvičení strašně pomalu, než byl nějaký pokrok, a je fakt, že čím blíž termínu, tím to šlo o trošku líp, jak se to všechno povoluje a připravuje na porod. U druhého mi stačilo ke stejnému výsledku asi jenom polovina cvičení, než u prvního.
Tak držím všem palce! 🙂

stepanka115
24. zář 2013

@evap19 děkujeme za povzbuzení,kdybych nepřenášela,tak jsem nacvičila jen tak 25,ted jsem dva dny po termínu a už chtěj aby mi to vyvolali,že déle jak týden to není dobrý a to mě připadá na neděli a to prej mi nikdo vyvolávat nebude,ale na tom něco bude,že čím víc se to blíží,tím se mi zdá cvičení lepší a snesitelnější,no mám malé břicho,tak doufám,že nebudu rodit 4kilové dítě,zatím jsem na 27cm a dál se asi nepohnu,břicho tvrdne,tlaky v zádech a nic 😖

evap19
25. zář 2013

@stepanka115 Držím palce, atˇ už to máš brzy úspěšně za sebou! Ono mě i hodně pomáhalo psychicky, že jsem věděla že takový velký balonek "tamtudy" projde, takže prostě miminko taky půjde 🙂 A miminka jsem neměla nijak extra malá, hlavně to první, a i tak to šlo dobře, i když těch 30 jsem nikdy nedala. Určitě je mnohem lepší mít 27 nacvičeno, než vůbec nic! Mně přijde, že bez cvičení bych prostě byla potrhaná hodně a nebo by to určitě nešlo bez velkého nástřihu.

ataner81
25. zář 2013

@jaya ahoj. Cvičím tak, že ležím a chrbát mám podopretý vankúšom o čelo postele. Proste akoby som si v posteli čítala. tak plánujem aj rodiť, tak preto. Dnes to bolo o čosi lepšie ale štípe to stále aj keď už menej. Musím skúšať všetko možné kým prídem na to ako to správne robiť. Tie tlaky sú ale hrozné 😖

ataner81
25. zář 2013

Žienky tak dnes 3deň cvičenia a 23cm. Namakala som sa riadne. Navyše mi asi praskla cievka(dúfam, že len to)lebo keď som sa po vytlačení utrela uterákom, bola na ňom krv 😨 Nič ma nebolí, nekrvácam ale šok to bol riadny 😖 Tie tlaky sú veľmi nepríjemné, neviem si predstaviť vytlačiť balónik o veľkosti 33cm 😝 . Každý deň ste zvyšovali počet nafúknutí ale až obdeň? Neviem či zajtra zopakovať dnešný výkon alebo skúsiť nafúknuť ten balónik ešte viac. Čo myslíte?

romy31
25. zář 2013

@nina88 ja som mala prvú sekciu a cvičím 😉
@lila69 hej, používala som epino aj pri prvom, no skončilo to sekciou ☹ ale nacvičila som si 31,5cm

@ataner81 to štípanie mám aj ja...ale to mám skoro stále aj pri styku (mimo tehu, keď som len kojila)....pýtala som sa na to dávnejšie aj dr, ale všetko som mala ok, proste len mám inú hormonálnu hladinu ako keď som mávala normálne cyklus....a ja som pri prvom cvičila dvakrát denne, tak že prvýkrát som si obnovila obvod z predošlého dňa a potom večer som sa snažila prekonať a dať o niečo viac....teraz som rada, keď sa mi podarí aspoň raz za deň cvičiť 😅
a cvičím tiež v polosede na posteli...tak ako plánujem aj rodiť, keďže u nás sa musí byť len na tom lôžku

ataner81
25. zář 2013

@romy31 ja som ráno opakovala cm z predošlého dňa a až potom som zvyšovala. Do teraz som pridávala 2nafúknutia čo sa rovná 1cm. Myslíš, že je to veľa a mala by som radšej pridávať len po pol cm teda 1nafúknutie? Bojím sa že to nestihnem nacvičiť

nina88
25. zář 2013

@romy31 držím palce,aby sa tí podarilo rodiť prirodzene,aj ja sa na to chystám. 😉

stepanka115
25. zář 2013

@ataner81 já jsem se nepokoušela nafouknout to co minulý den,prostě jsem zkoušela co unesu a ani nevím jak,začalo se to hýbat samo,ani to 10minut v sobě nedržím,jen chviličku,taky jsem krvácela,je to céva z čípku,nebolí to,je to jen jak je překrvená děloha,takhle mi to vysvětloval doktor,když jsem krvácela po sexu,říkal,že to s mimčem nemá nic společnýho a céva se stáhne asi jsi měla balonek moc hluboko,mě se to taky stalo

ataner81
25. zář 2013

@stepanka115 ďakujem, si ma potešila. Tušila som, že to nebude nič vážne ale ten prvý moment bol strašný. Asi chcem veľmi veľa aby som na 3deň trhala nejaké rekordy. Musím byť viac trpezlivá a poctivo cvičiť 🙂

romy31
25. zář 2013

@ataner81 no ja som dnes cvičila tiež tretíkrát- a dala som 7, čo je 22cm......ja si to zavediem dnu aj 2.-3krát počas cvičenia, prvýkrát len trochu prifukujem a potom na ďalšie pokusy už skúšam čo vydržím....ale dnes to teda bola mega rýchlovka, začala som cvičiť a za chvíľku už som počula ako na mňa malý kričí z dvora a ide ma hľadať, tak som to urýchlila 😀
a ty si koľko dnes dala? pozerám, že máš termín až pár dní po mne, tak možno máš ešte aj viac času 😉 ja som bola dnes na poradni a krčok sa síce skracuje, ale neotváram sa, tak ešte určite vydržím

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru