EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

linettka
4. srp 2012

Ahoj, prodávám Epino s dokladem o koupi z dubna 2012. Používala jsem vždy s kondomy. Napište mi do pošty, případné zájemkyně!

sarusinek
4. srp 2012

Ahoj, prodávám nové epi-no, koupené cca před 3 týdny, samozřejmě s dokladem, cvičila jsem s ním přesně 2krát, s kondomy, a pak jsem zcela nečekaně kvůli bolesti jizvy po prvním císaři porodila synka o měsíc dřív, takže je opravdu nové.
Pokud máte některá zájem, napište mi do IP 😉

dajaja
4. srp 2012

@aknedz aj my budeme mat podla vsetkeho valibuka, vlastne aj preto som sa rozhodla pre epino 🙂 nacvicene mam zatial 26.5 cm. som zvedava, ci stihnem tych 31 cm do porodu.

aknedz
4. srp 2012

@dajaja ja som teda fakt zvedava ake detičky budeme mať nakoniec, keďže tie sono odhady sú dosť nepresné 😕 😅
Dnes som dala 29cm podľa krajčírskeho metra - na tej stupnici z epina mi to vychádza 9,5...Tiež som zvedavá, či stihnem tých 31 😀 Držím palce, nech sa ti to podarí!

aknedz
4. srp 2012

@dajaja pozerám, že termín máme rovnaký, tak ešte je čas, no ja by som už aj šla 😅

dajaja
5. srp 2012

@aknedz hej, mame rovnaky TP 🙂 tiez som zvedava aku vahu bude mat drobec, ale uz teraz je 2 - 3 tyzdne popredu. prvy syn sa narodil s mierami 3820g a 50cm a obvod hlavicky mal 36cm. tak aj teraz cakam, ze bude mat minimalne tolko, ak nie viac. ja hlavne dufam, ze ho zvladnem porodit normalne, lebo pri prvom som mala nakoniec surny cisarsky ☹ dnes som inac na epino dala 28 cm. este mi treba par dni na docvicenie 🙂 zajtra idem k doktorke, tak som velmi zvedava, co mi povie. ci to uz vyzera na porod alebo mam este cas..

aknedz
5. srp 2012

@dajaja To ti verim, ja tiez dufam, ze sa to podari prirodzene a nezvrtne sa to na cisarak....a v com bol problem,nezrotoval, ci nepostupoval porod? Tak drzim palce aby to tentokrat vyslo! 😉 Ja mam poradnu v stredu, tak som tiez zvedava, co mi povie lekar, ci sa to moje otvorenie za tyzden z 3prstov niekam posunie...ak vobec teda este pojdem na tu poradnu 😀 😀 😀

dajaja
5. srp 2012

@aknedz ten cisarsky som mala kvoli malemu. zostal bez kyslika, ozvy boli strasne slabe. vtedy som uz bola celkom otvorena a mala som ist tlacit. strasne ma to hnevalo, ze som sa vytrapila s kontrakciami a nakoniec nic z toho. ale hlavne, ze maly sa narodil v poriadku.. doktor mi povedal, ze nechcel riskovat. ak by sa nenarodil do pol hodiny, bol by uz priduseny ☹

koviivana
6. srp 2012

Ahoj.
Idem vychvalit epino. ;)
Narodila sa nám dcérka. 3500g, 51 cm a obvod hlavičky 35cm. Išlo to veľmi rychlo a ja som v podstate porodila sama na pripravke, kde mi sestra mala podať infuziu s antibiotikami, ale .. nestihla. 🙂 Došla na mňa príšerná kontrakcia v čupe, zrazu lezim na posteli( normálnej, nie pôrodnej) a sestra kričí doktor, hlavička! Este kricim, nestrihajte ma a on že nemám čo, hlavička je vonku, ste bez zranení..Raz som potlacila a bambulka bola na svete.
Podľa mňa vďaka epinu to dopadlo tak dobre. Mala som nacvicene 31 cm. Som druhorodicka, pri prvom som mala velky veľmi bolestivy nastrih.
Teraz som sla po 3 hodinach sama na tajňáša na wc, nič ma dole neboli, úplná pohoda, neporovnatelne.
Takže epinujte!! ;) Veľa šťastia a žiadne nastrihy!

aknedz
6. srp 2012

@koviivana supeeer!!! Gratulujem!😉 A papala si aj tie semienka? Ja som ich vtedy na odporúčanie hneď nasadila 😉 Inak už sa vidím, že aj ja budem kričať ako ty na lekára, že nestrihať 😀

koviivana
6. srp 2012

@aknedz
Bola som v tranze, takze to nestrihajte ma mi z úst vyšlo nejak samo. 🙂Semienka som poctivo jedla denne, pomahaju určite. Dávajú to aj kobylam pár týždňov pred porodom. 😀

vivianaba
6. srp 2012

@koviivana no naadhera, gratulujem k takemu super porodu! Dufam ze aj nam sa to takto nejako podari, v podstate si to takto predstavujem 😀

koviivana
6. srp 2012

@vivianaba
všetko sa dá, treba veriť v samu seba a lekárov brať na 20%. ;)
držím palce a želám krásny zážitok z porodu!

aknedz
6. srp 2012

@koviivana 😀 tak super, inak mne to aj celkom chuti, len musim aj hryzt aby som citila aj chut tych semienok, to mi ten sliz sprijemnuje 😉

vivianaba
6. srp 2012

@koviivana semienka som jedla pri prvom rozdrvene napr. v jogurte, aj teraz tak planujem, nejaky sliz sa mi pit nechce 😀 Take rozdrvene mi chutia, ako pise @aknedz.
Ja som aj pri prvom mala super porod vdaka epinu, citila som sa presne ako ty, na druhy den rano som bola fit akoby som ani nerodila. Len tie kontrakcie 24hodinove mohli trvat kratsie. Snad sa to pri druhom podari rovnako dobre len to bude rychlejsie.

koviivana
6. srp 2012

@vivianaba
Tam práve ide o ten sliz. + sa po zaliatí horúcou vodou semienka zbavia nejakych škodlivých látok. Precitaj si, čo som pridala link vyššie. Sice je to o konikoch, ale porodny proces máme podobný so zvieratami

sven
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
leniska
6. srp 2012

Ahoj holky, moc prosim...dneska mi doslo Epino...Kdo uz cvivi nenapsal by mi do IP polopate jak cvivit..Ten balonek se ma zavadet cely, nebo jen do te pulky, kde se zuzuje?Prosim o radu...Dekuji moc🙂

hanickaa.d
6. srp 2012

@leniska návod najdeš na epiňáckých stránkách zadej do vyhledávače 🙂

dajaja
6. srp 2012

ahojte. tak ja po dnesnej kontrole som opat blizsie k cisarskemu ☹ cervix skore mam 0 b. vobec sa neotvaram, krcok sa neskracuje, nemakne ani nic ine sa nedeje, co by sa malo. maly ma podla sona vahu 3900 g a aj hlavicka vyzera byt velmi velka. este budeme cakat tyzden, ci sa porod nakoniec nespusti spontanne a ak nie idem cisarskym. cvicit s epinom pre istotu este budem..
@koviivana wow, gratulujem k super porodu 🙂

koviivana
6. srp 2012

@dajaja
ďakujem. 🙂
Prajem Ti krásny prirodzený pôrod, veľa šťastia

zirafka87
7. srp 2012

@dajaja A kdy máš termín? Já ve čtvrtek a včera na kontrole podobné výsledky jako ty, CS0 (i když před měsícem jsem měla 5), čípek dlouhej, hlavička vysoko. Odhad váhy mi nikdo nedělal, naposledy v nějakém 32tt, tak se teď trochu obávám, jestli něco nezanedbali..

hanickaa.d
7. srp 2012

@dajaja
@zirafka87 holky tak já jdu v pátek na vyvolávačku, jsem z toho skleslá, ale snad to půjde....nacvičeno mám 26cm, snad 27-28 dám do pátku....

aronek
7. srp 2012

Ahoj, přeji hezký den a přidávám se k epinujícím 🙂 Poprvé jsem ho měla taky, ale byl akutní císař, tak teď doufám v přirozený porod. Dnes jsem cvičila poprvé a dala na začátku 22 na konci 25 což už tedy bylo nepříjemné, ale dalo se 😉 Takže asi budu cvičit jen jednou denně, času dost a míry krásné 😉 Dočetla jsem jen poslední stránky, víc nestíhám, ale zprávy vypadají supr 😀

zirafka87
7. srp 2012

@hanickaa.d Tak držím palce, ať je to rychlé. Jedna moje kamarádka po vyvolávačce porodila za 10minut, nedělám si prču. Prvorodička. Manželovi řekli, ať si dá panáka a přijde za hoďku, no a když se vrátil, už měl mimi venku 😎

dajaja
7. srp 2012

@zirafka87 to ako je mozne, ze mas znovu CS 0. ked uz si mala 5? to je dost zvlastne.. no ja mam termin tiez vo stvrtok. aspon tak to mam zapisane v knizke, aj ked viem, ze v skutocnosti by som ho mala mat o tyzden neskor, teda az 16.8. ja som mavala dlhe 36 dnove cykly, ovulaciu v 21DC a aj viem, kedy sme maleho pocali. cele mi to vychadza na toho 16.teho. len moja doktorka mi zapisala termin podla poslednej menstruacie a nechce mi ho posunut 😠

dajaja
7. srp 2012

@hanickaa.d do piatku urcite nacvicis aspon 28 cm. myslim, ze to by mohlo stacit.a preco ides na vyvolavanie? ved mas este cas do terminu.

dajaja
7. srp 2012

@aronek 25 cm na prvykrat, tak to je super vykon. to ti staci cvicit aj kazdy druhy den 🙂

aronek
7. srp 2012

@dajaja mám dost času 😉 těch 25 fakt překvapilo, takže to nebudu hrotit 🙂 Koukám, že to máš za pár 😉 Mně tedy šoupnul termín jak jsem mu řekla, taky jsme s přítelem spali jen jednou, takže jindy to nemohlo být 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru