EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

foxova
26. črc 2012

Zdravím všechny epinačky 😀 Balonek jsem používala a 19. května jsem porodila chlapečka 3,60 kg, 52 cm, obvod hlavičky 35 cm bez nástřihu a byla jsem bez jediného stehu 😀 .Takže mohu jenom doporučit. Nyní budu balonek prodávat. Je zakoupený na začátku května, takže ještě v záruce. Kdybyste měl někdo zájem, písněte do IP.

dajaja
27. črc 2012

ahojte. dnes mi ma prist epino a chcem zacat hned cvicit, kedze uz som vcera ukoncila 37tt, je najvyssi cas 🙂 chcem sa vas opytat, ci vsetky pouzivate kondom a lubrikant? a aku znacku mi doporucujete?

danaruj
27. črc 2012

@dajaja já teda používám zásadně kondom, abych se pak balonku mohla zbavit 🙂 je úplně jedno jaký.. a lubrikant mám durex. je tady jedno jaký, jen aby to nebyl třeba olejíček..

zirafka87
27. črc 2012

@dajaja Já nepoužívám kondomy vůbec - jen důkladně sterilizuju. Ještě nevím, jestli si ho neschovám na další mimi. A lubrikant, pokud je třeba, tak taky Durex na vodní bázi. Ale snažím se bez.

zirafka87
27. črc 2012

Teda to je vážně neuvěřitelný, že to fakt jde nacvičit! Těm 30cm jsem fakt nevěřila, ale už je skoro mám. Holky, ale řeším teď takové dilema - balonek mi skoro vždy vykluzuje, takže ho přidržuji, ale nějak jsem si myslela, že si nacvičím i jak správně tlačit. To bohužel nemám šanci. Teď při těch velkých číslech už nějakou dobu uvnitř drží, ale dřív nebo později ho svaly samy začnou tlačit ven. Bojím se, že nebudu vědět, jak správně tlačit..?

dajaja
27. črc 2012

@danaruj to mas pravdu, ak chces predat, musis pouzivat kondom. takze nie je problem pouzivat akukolvek znacku? som sa bala, ze treba nieco specialne, co bezne nezozeniem v drogerke.

dajaja
27. črc 2012

@zirafka87 no pozeram, ze mame rovnaky termin porodu a ty uz mas nacvicene a ja dnes este len zacnem 😀 dufam, ze este stihnem nieco pocvicit. ja som doteraz cakala na verdikt doktorky, lebo som mala dlho babetko KP a prvy porod bol cisarsky, tak som nevedela, ci vobec budem moct rodit prirodzene. ako dlho ti trvalo, kym si dala tych 30 cm?

zirafka87
27. črc 2012

@dajaja Cvičím asi 10 dní, ale dělala jsem pauzu kvůli špinění. Já myslim, že pokud se mimi nerozhodne už teď, tak to v pohodě dáš. A i když nacvičíš méně, tak pořád lepší než nic 🙂 Já sice dám skoro 30cm, ale určitě ne napoprvé, většinou až tak na 4.-5. pokus. U porodu bude jen jeden, co? 😀 Takže budu ještě trochu trénovat.

pumuckl
27. črc 2012

@foxova Ahoj, můžu se zeptat na jaký obvod balonku se Ti podařilo dostat a jeslti jsi kromě toho "praktikovala" ještě něco? Např. maliník, atd.? Díky za odpověď a gratulace k bezúrazovýmu porodu i prckovi. 🙂

pumuckl
27. črc 2012

@zirafka87 tlačení bych se nebála. To přijde samo. PA Ti řekne, kdy. Já jsem u prvního nic nenacvičovala a tlačení bylo intuitivní. Gratuluju k 30cm. Jdu dočíst jak dlouho jsi trénovala a jaký byly pokroky. Teda pokud jsi to tady psala. 🙂

pumuckl
27. črc 2012

Jinak teda nechci být indiskrétní, ale fakt bych ráda viděla, opravdu jak má vypadat správně zavedený balonek. Protože mám pocit, že aby mi tam držel sám, tak bych ho musela mít hlouběji a tím pádem bych vlastně jeho udržováním uvnitř neroztahovala tu hráz, protože by byl balonek vevnitř celý a roztažení proběhlo až při vytlačení balonku. Takže u mě cvičení probíhá pouze s držením balonku rukou, aby byl tak nějak aspoň přibližně tam kde být má. ☹ zkoušela jsem to zatím 3x. 2x den po sobě a dneska a to jsem dala cca 24cm, možná by to šlo i na víc, ale strach teda zatím vede nad vůlí trénovat. 😠
Budete v porodnici PA "hlásit", že jste trénovaly a nástřih si vyloženě nepřejete pokud nebude bezpodmínečně nutný? 😎

dajaja
27. črc 2012

@zirafka87 ja dufam, ze za tie 2 tyzdne cosi nacvicim a ako vravis, lepsie nieco ako nic. podla mna budem este prenasat, doktorka povedala, ze na porod to este vobec nevyzera. som velmi zvedava na svoj prvy pokus dnes vecer. dufam, ze moj syn zaspi co najskor a mozem v klude vyskusat epino 🙂

foxova
27. črc 2012

@pumuckl ahojky, trénovala jsem asi 14 dní ani né doporučované 3 týdny, protože jsem si objednala balonek dost pozdě a nakonec jsem nastupovala do porodnice na vyvolání o pár dní dřív než jsem měla termín. Začínala jsem na 6 cm což by měl být obvod 19 a poslední den před nástupem do porodnice se mi podařila 10/31 cm obvod. K tomu jsem ještě pila maliník a jedla lněné semínko. Pak jsem si ještě koupila Dianatal Gel, ale ten jsme vůbec nepoužili, protože šel porod tak rychle, že se k němu porodní asistentka vůbec nedostala 😀 A děkuju za gratulaci. Prcek už mi spinká, tak sem můžu nakouknout 😀 Koukala jsem, že tobě se porod už taky pomaličku blíží, tak držím pěsti 😉

hanickaa.d
27. črc 2012

@pumuckl mně přijde že jak se obvod přehoupne přes 20cm musím přidržovat a to nemám lubrikant, prostě vykluzuje v té širší části. Určitě to máme dobře 🙂 jinak já u 3.cvičení 21cm, snad ještě alespoň 5, 6 cm dám 🙂 já budu říkat že jsem cvičila, ale pokud bude nutný nástřih nebudu dělat fóry, tady nastřihávají až v nutnosti.

hanickaa.d
27. črc 2012

@foxova supr to se krásně čte 🙂 a cvičilas denně?

foxova
27. črc 2012

@hanickaa.d každý den ne, ze začátku jsem začla každý večer, pak jsem ale jeden den zašpinila, tak jsem si dala asi 3 dny pauzu a pak zase každý den a poslední dva dny i dvakát denně.

kleik
28. črc 2012

Ahoj holky, mám úplně začátečnickou otázku. Asi se to už řešilo, ale nechce se mi pročítat 470 stran 🙂 Odkdy (od kterého měsíce) se začíná s epi-nem trénovat? Já jsem teprv na začátku, ale abych věděla, kdy s tím tak začít. Díky

hanickaa.d
29. črc 2012

@kleik dle návodu asi 3 týdny před porodem, ale většina začíná dříve 🙂 35+ nebo 36+

dajaja
29. črc 2012

ahojte. pred 3 dnami som zacala cvicit s epinom. prvy krat som nafukala len 13 cm, ale bola som velmi opatrna, bolo to take oboznamovacie cvicenie. druhy den som mala 14 cm a dnes uz 18 cm. konecne sa priblizujem k mieram u ktorych vacsina bab zacina 😅 dufam, ze sa mi podari dat aspon tych 25 do porodu 🙂

kleik
30. črc 2012

@hanickaa.d díky🙂

snehulienkatrpaslik
31. črc 2012

ahojte kočky, predávam epino- použité len pri jednom dieťati, vzdy pouzite s kondomom, kupovala som ho ako nove 7/2011.
Môžem iba doporučiť! Pôvodne som si ho chcela nechať pre druhé dieťa, ale to zatiaľ odkladame na neurčito. Mi je ľúto, aby mi epino len tak stálo v skrini nevyužité...V záruke je ešte do roku 2015.
Rodila som bez epiziotómie, malý mal obvod hlavičky 35 cm. Na cene sa iste dohodneme 🙂

zirafka87
31. črc 2012

Holčiny, když cvičíte, dáte hned napoprvé ten obvod, který máte natrénovaný? Já mám pocit, že bych asi praskla, musím vždy postupně přidávat. I když na konci cvičení dám 31cm, tak předtím musím nejdřív třeba 23-25 několikrát..

zirafka87
31. črc 2012

Jo a myslíte, že má cenu trénovat víc, než těch 31cm? Předpokládáme hlavaté miminko (přesné rozměry teda nevím, protože mi ultrazvuk dělali naposledy v 32tt). Dnes jsem dala skoro 32cm a teď nevím, jestli ještě maličko přidat (třeba na 34cm), nebo jen udržovat. Vím, že hormony udělají své, ale stále mám nějaký čas cvičit 😉

mamaamia
31. črc 2012

@zirafka87 ja jsem nacvičila 2x na konci 33, což byl i obvod hlavičky. Ale ke konci jsem cvičila jen 1x za 3 dny a vysledek byl super, dokázala jsem i tak dat na poprvé 31,5. Měla jsem opravdu rychly porod, od zacatku tlaceni byla za 5 minut venku a bylo to o něco málo bolestivejsi nez cvičeni s epinem, spis ty kontrakce jsou mazec, to udychat. 🙂. Já bych za sebe doporučila udržovat, nejít přes bolest a třeba budeš překvapena, ze ďas o cm víc, jako tehdy já 🙂

judita1
31. črc 2012

Máte někdo epino na prodej za rozumnou cenu? Napište mi soukromou zprávu. Díky

gabina26
1. srp 2012

Přidávám se k vám. Mám za sebou první cvičení a 18 cm. Jen tak zlehka. 😉

helebrantovalucka
1. srp 2012

Ahoj holky. Začala jsem trénovat s epinem před 2týdny. Dostala jsem se na 8cm a od té doby krvácím. Vynechala jsem 2dny a zkusila znova a bylo to ještě horší. Opravdu nevím co teď. Máte někdo také podobnou zkušenost? Díky Lucka

zirafka87
1. srp 2012

@helebrantovalucka Jestli krvácíš jen trochu po cvičení, tak zkus cvičit s lubrikačním gelem. Pokud to trvá déle, tak bych skoro i kontaktovala doktora, jestli sis nějak neublížila víc. Já jsem maličko krvácela, ale stačilo vynechat 1 den a pak opatrně s lubrikantem a už to bylo ok..

helebrantovalucka
1. srp 2012

@zirafka87děkuju za zprávu.
No krvácím jen při cvičení ale čím dál tím víc. I po dvoudenní pauze. Ale vůbec mi to nebolí a hned jak přestanu cvičit, tak krvácení přejde. Cvičím bez lubrikačního gelu, tak to možná bude také tím, fakt nevím a štve mi to.

zirafka87
1. srp 2012

@helebrantovalucka Jojo, přesně takové pocity jsem měla taky, pěkně mě naštvalo, že musím cvičení přerušovat, i když mě to nebolí a tak vůbec.. Ale jak říkám, zkus to s gelem (po nějaké pauzičce, pokud máš ještě čas) a uvidíš. Mě to pomohlo a teď už zase cvičím bez něj a je to v pohodě.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru