EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

danulinkaa
22. bře 2009

Kamarádka si před týdnem pořídila Epi-no a bohužel ho nemůže používat z důvodu zkracování děložního čípku a dalších komplikací (doktorka jí to nedoporučila), takže došlo jen na vybalení a desinfekci. Po porodu bude prodávat, tak jestli máte zájem - cena 2.000 Kč+poštovné. (včetně dokladu o koupi 03/2009 PC 2.321 Kč + záruka).

androna
24. bře 2009

tak ja som moc cvicit s balonkem epino nestihla.porod prekvapil.bola som na 8cm.ale i tak mi to pomohlo.nastrih iba malinky.par stehov.a uz mozem po 5dnoch po porodu na tom sediet.tiez som to kombinovala s masazou hraze.a presne jak paja v leze to boli najviac to vytlacit a tiez som takto rodila pretoze sa nic ine nestihlo.najjednoduchsie sa tlaci v stoje.diky balonku som ale vedela spravne dychat a tlacit.

ally79
26. bře 2009

Ahoj holky, ja bych rada prodala EPI-no. Používala jsem ho 2 týdny před porodem. Nakonec se k účinosti nemůžu vyjádřit, protože jsem musela na císaře. Původní cena kolem 2300,- Cena dohodou. Pěkný den,

luciekonik
2. dub 2009

holky, na jakym obvodu jste začínaly trénovat? já jsem dneska trénovala teprve podruhé, ale když jsem balonek vytahla, včera i dnes, byla jsem zklamaná, jak byl maličký - zdálo se mi, když jsem ho měla v sobě, že musí být obrovsky nafouknutý... tak doufám, že mě povzbudíte, že se to poddá. ahoj, lucie

jcn
3. dub 2009

Lucia,
sa som po prvom treningu mala obvod 5,5 cm. To bolo asi pred dvoma tyzdnami, vtedy som bola v 34 tyzdni, co je vraj este skoro, ale bola som zvedava, ako to funguje. Zatial to nerobim pravidelne (koncim 36 tyzden), ale napriklad vcera som namerala takmer 8 cm. Okrem toho este masirujem hradzu, a to vzdy po vytlaceni balonika. Takze sa neboj, pokroky sa dosahuju rychlo. Mohli by sme si pisat, ako sa nam dari, co povies??????

effi
3. dub 2009

ahojky holky cvicitelky😉 jsem rada, ze se tady nasel zas nekdo, kdo aktualne cvici

luci-ja byla taky prvne zklamana, ale ono to pujde

jsem na tom vlastne uplne jak jcn-prvni 5,5 a vcera skoro 8cm😉 cvicim 14 dnu ale ne denne, spis ob den nebo 3x tydne, + k tomu s manzou masaz

holky a v kterem jste tt??

ferinka
3. dub 2009

Ahoj holky,mě se poprvé povedlo myslím kolem 6 cm podle toho měřidla co tam je a maximum jsem udělala 8.5 cm víc jsem nedala,ale malý měl hlavičku podle papírů obvod 35 cm a měla jsem jen jeden malý steh vevnitř,takže paráda 😉

luciekonik
3. dub 2009

já jsem ve 37. týdnu. jsem na tom, holčiny, hůř: já to nafouknu zatím na 5.. právě se chystám na své 4. cvičení. cvičím 2x denně, pak vetřu olejíček. manžel masírovat nechce. ale když vidím jeho nehty a ruce ze stavby, tak bych musela koupit nějaký rukavice.. jsem ráda, že mám to epino, je vidět, že ho potřebuju, když to nafouknu tak málo.. naše mamka byla při obou těhotenstvích hodně potrhaná, tak to mám asi po ní.. no, hlavně ať tam drobek vydrží až do termínu, abych stihla natrénovat.. ! 🙂 dejte vědět, jak vám to jde. balonkovani zdar!

katka1981
3. dub 2009

baby ked ste pouzivala epi no tak ste sa roztiahli. Po porode ste sa stiahli?

effi
5. dub 2009

feri-tak to je povzbudiva zkusenst 😉

luci-pokud ti vydrzi cviceni 2x denne tak se to urcite brzo zmeni 😉 olejik po epi je dobry, ja taky vzdycky jeste pretru, mozna zkus po epinu trosku masirovat sama, ja myslim, z e mi ta masaz v pokrocich s epinem pomohla, ale nemasirujeme denne..

jinak vcera jsem obhajila 8cm, merim normalnim krejcovskym metrem, nakonec to vzdycky jeste premerim v obvodu a vcera t obylo 23cm tak mam jeste porad co delat, ale jsem spokojena, i kdyby to nebylo vic, porad lepsi nez nic 🙂 ferinka me fakt potesila 🙂

tak zdar epinovani a zas pisnete jak jste na tom..

jcn
6. dub 2009

Dievcata,

ja som od soboty v 37 tyzdni, zatial cvicim len raz denne, kedze este 2 tydne pracujem, ale mozno ze si od zajtra privstanem a budem cvicit 2x denne. Vcera som dala takmer 8 cm, nejako sa to nelepsi a uz to zacina dost boliet a je to nepohodlne. Ktovie, ci sa na tu 10 dostanem, casu mam v kazdom priade este dost. Po cviceni este masirujem hradzu weleda olejom. V akej polohe sa Vam to najlepsie vytlacuje???? Mne paradoxne v tzv. gynekologickej, teda na chrbte s nohami hore, fakt to nechapem. Ked som na boku alebo na styroch, ovela viac to boli. S vytlacovanim problem nemam, len vydrzat tych cca 10 min, vcera ma to dost palilo. A co Vase pokroky?????

effi
11. dub 2009

ahojte, tak my jsme se dostali vcera na 8,8 😉 tak snad to na tech 9 - 9.5 dame, ale je mazec, uvnitr v poho, spis to vytlacovani dost boli/pali/reze..ale da se to.
Ja teda cvicim v sede na okraji postele, v leze bych to urco nedala..
no rozhodopadne ta 10 je v nedohlednu, ale rikam si, ze i tech 9 snad pomuze

katka1981
11. dub 2009

Baby spokinate cisla, 8, 9. to je priemer toho balonika v cm???

katka1981
11. dub 2009

oprava spominate

sven
11. dub 2009

katka1981 - ano, ta čísla značí průměr balonku v cm 🙂

katka1981
11. dub 2009

sven, ty si bola spokojna s EPI – NO?

sven
12. dub 2009

katka1981 - já děti nemám, ani ještě nečekám, ale tuhle diskuzi znám a EPI-NO se mi moc líbí a až budu těhu, ráda bych ho zkusila. Sice je to dost peněz, ale na druhou stranu si říkám, že to za to nenastřihnutí a příp. komplikace po určitě stojí. Je tu dost holek, co jsou moc spokojené a i když třeba byly po porodu trošku natrhlé, tak to bylo třeba na 1 steh, což je super. Pročti diskuzi, určitě tu najdeš spoustu informací.

jajkax
14. dub 2009

Ahoj holky, neprodávátě některá epi-no.?Nejlíp pouze jednou (jednpo těhotenství) použité.A za slušnou cenu?předem děkuji za odpověď

luciekonik
14. dub 2009

zdravim cvicitelky, tak ja mam aktualne obvod 23, coz je nejakych 7,5? ale je to poctive dvakrat denne plus pak masaz olejickem. jsem hrozne rada za ten pokrok, i kdyz bych samozdrejme byla jeste radsi, kdyby to slo rychleji.. ale jsem holt total zatuhlik 😀 no kazdopadne budu cvicit dal. jen doufam, ze mimi jeste chvilicku vydrzi. aspon par dni. ale i tak to bude muset byt znat, myslim, ze jsem na dobre ceste. jsem zvedava co u porodu, clovek nikdy nevi, jak by to bylo bez epi-na, ale jsem presvedcena, ze uz ted mam zadelano na polovinu natrzeni, co bych mela bez cviceni. je mi jasny, ze neco pak uvolni vsechna ta chemie okolo, ale to pocitam udela ten zbytek mezi 8 a 10 🙂 🙂 🙂 cviceni zdar, dejte vedet, co vase pokroky! JCN: psala jsem ti vzkazik, dosel?

katka1981
14. dub 2009

Mne nikto z EPI NO neodpisal na mail ☹

jcn
15. dub 2009

Ahojte tehulky cvicitelky,

uz som v 38 tyzdni, Boze ako to uteka. Tento tyzden este posledny chodim do prace. Dnes rano som namerala 8,5 cm. S vytlacovanim nemam ziadne problemy, len to tak zo mna vyleti, mne je neprijemne to nafukovanie a roztahovanie, a navyse moja mala pri tom zacala strasne vystrajat, niekedy mi aj tvrdne brucho, takze tak. Dnes idem k lekarovi na kontrolu, dufam, ze si nic nevsimne🙂.

Luciekonik, nic som od teba nedostala, ale myslim na Teba a vidim, ze tiez robis pokroky. Drzim palce,

JCN

wwcko
16. dub 2009

Caute baby 🙂 som velmi rada ze sa vam epino paci, lebo nastrih fakt nepotrebujem.... Chcela by som sa vas spytat ktore uz Epino nepotrebujete ci ho nechcete posunut dalej. Priatelova mamka ma v praci sterilizator tak s dezinfekciou nebud problem. najlepsie by bolo ak by bol len po jende uzivatelke. Prosim napiste mi do IP ak mi ho budete chciet niektora predat. dakujem a prijemne nafukovanie 🙂

kam
16. dub 2009

Ahojte
chtěla jsem se zeptat, jak rychle vám jdou pokroky v nafukování...např. kolik dní vám trvá na další 1 cm, když nafukujete 1x denně. Mě to jde hoodně pomalu, tak se ptám... díky

katka1981
16. dub 2009

poradte mi prosim, objednala som si epi no a nik nereaguje na moj mail uz niekolko dni.

effi
17. dub 2009

ahojte,
jcn-krasny pokrok😉
my jsme dnes na obvode 28, tedy 9cm. Merim normalnim krejcovskym metrem.
wwcko-ja prodavat spis nebudu, co kdyby se zadararilo za cas druhe😉
kam-nedokazu rict jak dlouho to trva, nektery cm sel rychle jiny pomalu napr. z tech 8na9 jsem se dostavala urco minimalne tyden, cvicim 1xdenne a ob den manza masiruje.. ale myslim, ze kdyz ted zacnes v tom 36, tak je to uplne v poho - ja taky zacinala tak nejak.
katka-chm tak to tezko rict, je to nekdo tady z MK?? nerodi treba?? fakt nevim jak pomoct... uz jsi ho i zaplatila??

drzim vsem palce v uspesnem nafukovani a hlavne porodu s co nejmensim nastrihem😉

katka1981
17. dub 2009

baby [pradte kde objednat epi no, nik mi od nich neodpisal ☹

elitera
17. dub 2009
katka1981
19. dub 2009

elitera, dakujem Ti, tito co si mi poslala kontakt, mi odpisali asi do hodiny. Dakujem Ti este raz. Pouzivala si aj ty? Ktory tip si mala. Myslim ze ten plus je zbytocny, ci nie?

babalala
19. dub 2009

Ahoj, zkoušela jste některá vytlačovat v jiné poloze, než na zádech? Chtěla bych to zkusit třeba v kleku nebo ve dřepu, ale s balónem vevnitř se prostě nejsem schopná zvednout.. 😖

katka1981
19. dub 2009

babalala, ktory si si kupila> ja sa neviem rozhodnut.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru