EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

dasenka25
29. pro 2013

@kristy46 Moje řeč ... Bála jsem se, že to nestihnu a nezvládnu a teď se zase bojim, abych nebyla ještě dlouho těhotná 🙂 Já mám termín za 6 dní, ale dle MUDr to na porod zatím nevypadá, tak jsem zvědavá, kdy to bude.

kristy46
29. pro 2013

@dasenka25 ale tak může se to změnit ze dne na den nebo během pár hodin ;) já mám TP "až" 15.1. a taky se bojím, že budu přenášet.. 😒 a už máš poslíčky? Mě asi včera začali lehce přicházet.. Jenže to může být dlouhodobá záležitost, že...

egiginka
29. pro 2013

@dasenka25 ,,,, no ja to iste oficialy termin 8.1,,,, ako som nacvicila , tak som zacala krvacat do vtedy nic, len ked som koncila tak krv,,,a od toho to bolo tusim 23.12, albo 22.12, mi to nejde zahojit. Tak myslis ze to apson trochu kaydz druhy den cvicit??? Ci to nechat na 5 dni tak a riskovat , ze porodim sko a ze sa mi to stihane, lebo sa bojim,ze si narusim sliznicu . A co si myslela tym , ine ako krv????

janista83
29. pro 2013

jak poznam narusenou sliznici?

dasenka25
30. pro 2013

@egiginka Někdy jsem se ke cvičení vůbec nedokopala a necvičila jsem třeba 4-5dní a vůbec nic se nestalo. Být tebou, tak bych opravdu počkala, až se to zahojí a pak bych cvičila znova.

Četla jsem, že ke konci těhu a při porodu jsou svaly daleko elastičtější kvůli různým hormonům a rozestupováním stydké kosti, tak bych byla v klidu. Já bych počkala a zahojila se, ale je to na tobě.

Nějaká slečna psala, že v krvi má kousky něčeho.

dasenka25
30. pro 2013

@kristy46 Poslíčky už mam asi 10 dní a intenzivně mi začali minulý týden, ze středy na čtvrtek jsem nemohla ani spát a šla jsem v pátek na KO a čekala, že mi řeknou, že vlastn rodim 🙂 ALE MUDr mi řekla, že na porod se zatim nic nechystá, to mě málem položilo ...

A dnešní noc byla taková, že jsem si řikala, že počkám do rána a pak pojedeme. Jak přešla 6. hodina ráno, přešli i poslíčci ☹

egiginka
30. pro 2013

@dasenka25 , to iste celu noc , uz som si myslela, ze aj naozaj dneska porodim a rano nic uz. Jaaaaaaj. Mna aj chrbat celu noc strasne bolel aj teba bolieva pri tych poslickoch. ?

dasenka25
30. pro 2013

@egiginka Koukám, že hodně z nás to má podobný ... Bolesti na mě zase přišli kolem 9. hodiny a to už jsem i manželovi řikala, že večer jedeme. A teď?? Opět nic, vůbec tomu nerozumim.

egiginka
30. pro 2013

Asi nase deti cakaju na 1.1, par minut po polnoci🙂)))) MOj manzel si to velmi praje, tak ho mozno mala poslucha🙂

vashaa
30. pro 2013

Nazdárek holky, chtěla jsem se zeptat, jaké jste v průběhu cvičení zaznamenávaly pokroky? Já jsem dnes cvičila po čtvrté a dala jsem 20 cm. Myslíte, že do porodu (cca za 14 dní) těch dalších 10 cm ještě vzládnu?

janista83
30. pro 2013

@vashaa s přehledem

vashaa
30. pro 2013

@janista83 fakt? mám obavy, ale snad máš pravdu 🙂

janista83
30. pro 2013

@vashaa neměj obavy,cvič každý den,pozor at si neublížíš,já třeba cvičím i 40 minut...pomaličku polehoučku a bude to dobré

janista83
30. pro 2013

dnesni cviceni bylo narocne,jen 30 minut a jsem ko,balonek mi porad klouzal ven a celkove jsem nacvicila 28 cm a dal musim postupovat opatrneji,prvni termin mam pristi cvrtek..

dneska jsme se byli podivat v porodnici,vsechno pekne,lidi prijemni,ale srdce mi tlouklo jak bych sla rodit

kristy46
30. pro 2013

@dasenka25 no tak to mas drsne, takove poslicky a nic z toho. Snad se brzo v dobre obrati ;)

@vashaa ja mela 3. Cviceni 20cm a ted jsem na 28 ;) takze neboj.

@janista83 ja mam prvni termin pristi patek a mam dnes taky 28 🙂 ale s trochou krve zase... Snad ta trhlinka nebude problem u porpdu. Jinak ja dnes na ko otevrena na 1cm, tak jsem zvedava, jestli jeste stihnu nacvicit.. A musim rict, ze jsem dnes poprve cvicila s lubrig. Gelem a parada! Kdybych ho poridila driv tak se ani nenatrhnu urco. Jinak mi by se tak libilo kdyby prcka tim gelem natreli nez vykoukne 🙂

cajomilka
30. pro 2013

@vashaa Já cvičím už skoro týden a zatím jsem se nedostala na víc než 6 (19) cm 😒 Ale 30 min. a víc bych teda nedala, vydržím to pár minut, nebaví mě to, ale i tak mám ze sebe dobrý pocit. Bohužel po dnešní kontrole jsem trochu ztratila motivaci, zase to u mě vypadá na císaře ☹ Rozhodne se za týden podle utz... Dneska cvičit nebudu, po kontrole mě bolí celej spodek, že sotva chodím 😒

egiginka
31. pro 2013

@janista83 , zavidim to otvorenie🙂 tak to mozno uz pride aj skor. Ja neviem ako som otvorena, ale 27.12, som bola este zatvorena🙂, tak snad tiez uz sa otvaram, lebo uz nic viac nechcem len rodit🙂im prepared.

janista83
31. pro 2013

@egiginka já ještě nejsem otevřená,mudr.cosi pravila,že čípek na prst,za prvé nevím co to znamená a za druhé to vůbec nehraje roli

gabika223
31. pro 2013

baby chcem sa vas opytat, mam skrateny krcek a aj sa otvaram... mozem pouzivat epino?? Ste niektora na tom podobne?? dakujem

kristy46
31. pro 2013

@egiginka to jsem psala já =)

@janista83 tak jestli dr. říkala, že čípek na prst, tak myslím, že jsi otevřená ne?

@gabika223 já myslím, že můžeš klidně cvičit ;)

janista83
31. pro 2013

@gabika223 já si myslím to samé...co se může nejhůř stát...porodíš!!!

janista83
31. pro 2013

@kristy46 v pátek jdu na ko,tak se zeptám....moje švagrová taky byla otevřená a nakonec přenášela..podle mně to je informace k ničemu

janulka2014
31. pro 2013

Ahojte baby, chcem vas vsetky povzbudit !!!!! Len cvicte a cvicte. Ja som s EPInom cvicila a dostala som sa podla mna "len" na 27 cm. Trosku som sa natrhla tak som si dala pauzu tri dni, z toho ze nemozem pokracovat v cviceni som bola smutna a myslela som si ze porod bude urcite s nastrihom. Maly sa vypytal na svet viac ako tyzden skor. Takze po mojej kratkej prestavke na zotavenie trhlinky som uz viac necvicila a porodila som bez nastrihu len s jednym stehom. Samozrejme som mala stastie na super porodnika, ktory nevykonava svoju pracu ako rutinu ale maximalne spolupracuje s pacientom. Maly mal pri porode obvod hlavicky 34 cm, 3520 g a 51 cm. Takze nevzdavajte to, ak sa vam stane nieco podobne ako mne, cvicte pomalicka a ono to funguje a nemusi sa vobec nacvicit tych 30 cm. EPINO predavam aj s bonusom poslem aj kondomi viac do IP.

kristy46
31. pro 2013

@janista83 no těžko říct.. záleží jak kdy a jak u koho. Samozřejmě to nezaručí, kdy člověk porodí, může to být až za těch 14 dní či ještě déle. Ale mě to tak nějak "uklidnilo", že už se něco děje.. Taky záleží, jak dlouho je člověk otevřený.. Jestli třeba už 2 měsíce nebo až teď... A taky záleží, jestli s tím člověk začne "něco dělat" nebo ne.. 😎

kristy46
31. pro 2013

@janulka2014 díky moc za povzbuzující zprávy!! A gratuluji k miminku 🙂

daniela1983
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
janista83
1. led 2014

@kristy46 kde seženu ten lubli gel?

egiginka
1. led 2014

@dasenka25 ,,, a meras tot tou tabulkou ci metrom??? ( lebo mne vyslo 32-30 zmacknuti - ( meram tabulkou), tka ci preto som sa neporanila, lebo osm dala 34 zmacknuti, ze to mohlo byt az moc...

kristy46
1. led 2014

@janista83 ja koupila v Tescu na vodni bazi za nejakych 120kc. Nemela jsem cestu do lekarny ani drogerky tak jsem byla rada ze byl.

janista83
1. led 2014

@kristy46 díky..takže je mají i v drogérce a v lékárně?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru