EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

anelisa
8. črc 2011

@gabika84 aj ja rozmyslam nad obycajnym. Ja som pochopila vyhodu toho plus v tom, ze po porode mozes posilnovat panvove dno a dava Ti to spatnu vazbu a neviem, ci sa mi bude chciet po porode s tym cvicit (asi skor nie 😅 )..............

gabika84
8. črc 2011

@anelisa aj ja to s cvicenim po porode vidim blede 😅

anelisa
8. črc 2011

@gabika84 😀 😀 😀 tak tak 😀 inak zase Ta nasledujem do diskusie, ma to dobru postupnost, najprv latkovky, teraz epi-no 🙂

stefanny
8. črc 2011

baby musím sa priznať že ten pokrok ma dostal..je fakt veľký rozdiel keď cvičím po horúcej vani a bez nej. Ide to oveľa ľahšie, dnes som dala zas o 1 cm naviac, 29. Už aby som bola na 31 a udržiavala a budem kľudná že to pôjde 😎

erinka83
8. črc 2011

@stefanny tak aby ti ta horká vana nespustila porod 😀 ale jsi dobrá, já furt nic moc 😒

erinka83
8. črc 2011

@werunkach jéééé, tak držím pěsti ať je to všechno v pohodě!!!!

tanuki
9. črc 2011

@anicka1981 Teda Aničko, doufám, že se neurazíš, ale nedá mi nereagovat na Tvůj poslední příspěvek, kde píšeš, že Ti vlastně vyhovovalo, že na Tebe křičí, ať tlačíš...přičemž před pár týdny jsi tu kritizovala, že vůbec u porodu říkají "tlačte-netlačte", že by tlačení mělo probíhat tak, jak žena cítí 🙂

já jsem včera začala cvičit, zatím nic moc, hlavně mi mimino už začalo nechutně tlačit na žilní návrat, takže leh-polosed a sed nezvládám ☹

gabika84
9. črc 2011

@tanuki aj ja som vcera cvicila v lahu, sice mi nebolo zle, ale mimi zacalo strasne kopat.. asi jej ta poloha nevyhovuje, neviem 😒
vcera, druhy den cvicenia- podarilo sa mi 6, moc prijemne to teda nebolo (ale to asi ani porod nie je 🙂 ), planujem mozno par dni len tych 6 udrziavat, nechcem sa nikam ponahlat, este mam casu dost.

anicka1981
9. črc 2011

@tanuki jasne ze sa neurazam, ono to bolo tak,ja som citila,kedy mam tlacit, a ano sa to ani neda inokedy tlacit ako ked pride kontrakcia,,, jednoducho ja som uz z toho bola tak vycerpana, ze som si myslela, ze to uz ani nezvladnem, a vtedy, ked som citila, ze to ide som potrebovala aby mi niekto povedal tlac silnejsie a este raz, ja som na jednu kontrakciu stihla zatlacit 2x, a a tie kontrakcie boli 4. Tiez sa mi nepacilo tlacenie bucha,a ani nevies aka som bola vdacna, ked mi PA pomohla, ako aj lekarka aj PA boli perfektne,,, rodila som na stole ,co sa mi tiez prvotne nepacilo,,, vlastne pravdu povediac ja som mala taky strach z nemocnice a z lekarov,ze co so mnou urobia,,,,,porod bol moja prva skusenost s nemocnicou, nikdy som nebola operovana ani som nikdy nemala nic zlomene,,, ale nasla som super kliniku, boli velmi ustretovy,,, nemenila by som nic na svojom porode, bol to krasny zazitok, ked uz bolo po vsetkom,,,, rodila som 1x nevedela som co ma caka,,,, hlavne je, ze vsetko super dopadlo, aj vdaka epinu,, som sama zisla zo stola, a hned aj som sedela,,, malicky je zdravy, a to mal porodnu vahu 3800g. , a este, ja som vsetky tie ukony ako tlacenie brucha a kricanie brala ako pricinu natrhnutia sa, alebo nastrihu, preto som to nechcela a nepacilo sa mi to, rovnako ako rodit na stole, ale prezila som to cela, 🙂, a tesime sa z naseho drobca,,

vdovec
9. črc 2011

@anicka1981 A jak jsi vlastně dopadla s těmi svými požadavky na papíře.. když jsi přijela do porodky hned jsi to tam předkládala?
Já měla taky super personál. Sama jsem si to kazila, že jsem byla už unavena a kdybych se při kontrakcích víc uvolnovala, tak jsem si mohla pár hodin utrpení ušetřit 🙂. To je teda můj hlavní poznatek z porodu. Takže příště už na to půjdu líp. 🙂

anicka1981
9. črc 2011

@vdovec ono to bolo tak,, ja som tie poziadavky mala, mala som rodit v Presove, a ked som videla ten pristup, tak mi stacilo, niaky porodny plan by mi tam nepomohol, len cakali, kedy im nieco do vrecka dam,, nic som nedala, tak som cakala za vyhodnotenim ctg 4 a pol hodiny na chodbe,,,,,,, tak som sa rozhodla pre kosice prakticky 3 dni pred porodom 🙂, a tam som niaky plan nepotrebovala( ako mala som ho pri sebe 🙂 ), pri vypisovani papierov o informovanom suhlase som poskrtala co chcem a co nie, boli zlati, takze ono zalezi kde rodis, a na koho natrafis, nemala som dopredu vybavovaneho niakeho lekara, a ani som nikomu nedavala vsimne,,, zaplatila som akurat nadstandardnu izbu a za muza pri porode,,,, to je vsetko,,,, a na sestonedei boli super, starali sa ako sa ucime starat o nasich drobcov, deticky sme mali na izbe, nedokmovali, a ked ze podavali glukozu, tak striekackou, nie tak ako v presovskej, dokrmovali miekom od inych mamiciek,ktore mali mieka vela( co sa mi zda nechutne),,, ako s kosicami sacou som bola maximalne spojna, ani sa viac spokojnejsia byt neda,,,,, vies, ked vidis, ten pristup k tebe, ze su sluzny a spravaju sa normalne, tak nemas dovod byt na nich zla 🙂, Ked budeme cakat druhe urcite pojdeme zase tam,,,,,
😉

werunkach
10. črc 2011

@dlabinecka http://www.kondomanie.cz/zen-cart/index.php?mai... to je ten odkaz na kondománii,...
@stefanny
@tehuli
@erinka83 holky děkuju,..tak snad se dnes možná dočkám,..od večerní bouřky mám kontrakce a zatím jsou čím dál tím víc silnější a častější,..tak snad už se to nezastaví,.. 😉

erinka83
10. črc 2011

@werunkach tak co? 🙂

werunkach
11. črc 2011

@erinka83 Tak v 17:00 mi prdla voda,kontrakce se rozjeli a ve 22:49 se narodila Lucinka má3710g a 51cm,rodila jsem nakonec na všech čtyřech a hlavně holky...bez nastrihu a bez poranění!!Epino je prostě zazrak.

kackabk
11. črc 2011

@werunkach Verunko hrozně moc gratuluju!!!! 🙂 Jsi šikulka!!

lutsousek
11. črc 2011

@werunkach Teeeda, moc gratuluju!!!!! 😵 Jdu hned cvičit, ať to taky zvládnu tak úžasně jako ty! 3710g a bez poranění, bez nástřihu. Smekám!

stefanny
11. črc 2011

@werunkach no teeeeeda 😅 si super! gratulujem velmi velmi, nech ste hlavne zdravucke obe ! Epi-no je super, zacinam tomu cim viac verit... obvod hlavicky mala Lucinka kolko? Inak si dobra ze vcera si porodila a dnes si online 😎 PS: pekne meno ste jej dali, ako moje 😀

dasty79
11. črc 2011

@werunkach - velká gratulace 🙂 ke zdravé Lucince 🙂 🙂 🙂 Hlavně,ať jste obě v pořádku a zdravý 🙂
Gratuluju k super rychlému porodu a hlavně bez poranění!!!Super 🙂 Krásný 🙂 Taky začnu cvičit,až nastanou ty správný tt 🙂 Věřím tomu,že Epino je zázrak 🙂

stefanny
11. črc 2011

a mame dalsi maminku 😀 ja uz to tiez chcem mat za seboooou 😝 aj ked mam tolko strachu v sebe, ze ci tu bolest zvladnem, ze by ste neverili 😕

erinka83
11. črc 2011

@werunkach jůůůůů 😵 😵 😵 gratulacééé!!!! 🙂 ˇat je malá zdravá a spokojená!!!
Teda krása, ale tak ty jsi měla nacvičeno, já se předvčírem dostala po horké vaně na 27, 3x sláva 😀

sussanah
11. črc 2011

@werunkach velike gratulace k Lucince i tobe, ze jsi to tak bezvadne zvladla 🙂 Ani netusis, jak jsem rada, ze i druhorodicky s jizvou maji sanci 😅 az budes doma mit cas, pisni potom do pruzkumu prosim 😉

gabika84
11. črc 2011

@werunkach aj ja sa pridavam ku gratulaciam. 🙂 holky to vzdy zvladnu 😎 mala ma krasnu vahu, naozaj klobuk dole.. v dobrom zavidim, ze si mohla rodit na styroch, my si tu zial poziciu vybrat nemozeme 😒 takze stol/kreslo, nohy hore, a tlacime "do kopca"...

dlabinecka
11. črc 2011

@werunkach díky moc

erinka83
11. črc 2011

@gabika84 fakt nemůžete?? 😕 já teda u prvního porodu na tu kozu ještě ráda lezla, ale teď bych taky chtěla rodit na 4, zjistila jsem u cvičení s Epinem, že to tak jde mnohem líp a vyfouknu i větší objem...

gabika84
11. črc 2011

@erinka83 naozaj nie. teda pokial rodis v klasickej nemocnici... ja som to tiez vcera zistila, ked som vytlacala epi-no, ze to ide omnoho lahsie v podrepe ako ked pri tom lezim- logicky. zial, tu dbaju asi viac na pohodlie lekara ako na pohodlie maminy ☹

erinka83
11. črc 2011

@gabika84 tak to je fakt strašný 😠 ach jo ☹

stefanny
12. črc 2011

tak tu v CR nastastie ano, dovolia akukolvek polohu ale samozrejme lekar si ku mne asi neklakne, preto mam zahovorenu svoju PA, ktora je ale teraz na dovci 😀 takze ak to pride skor 😀 😀 😀 mame smolu. Inak vcera som dala 29cm v polohe na boku s nohou do hora, na 4 som este neskusala, pride mi to ze niesom velmi uuvolnena ale tak dnes mozno vyskusame. Som strasne rada ze nerodim na SR niekde u nas na vychode, to by pripadala do uvahy asi len KE-Saca, na tu su celkom dobre referencie.
Holky a robite masaz hradze pred alebo po epi-novaní 😕 ??? ja doteraz po, ale vcera bola zmena a slo to celkom lepsie sa mi zda, mensi tlak...

anicka1981
12. črc 2011

@gabika84 no ja som tiez chcela rodit na stolicke, a nakoniec som rodila na stole, klasika ☹ , ale nenatrhla som sa,ani ma nestrihali a babo malo 3800g, takze epino funguje aj v tejto polohe..... 🙂 drzim palce....

garbage
12. črc 2011

zdravím všechny 🙂 přidávávám se do klubu "epinovaček", od pátku mám doma epino - zatím jsem se k tomu dostala jen 2x . Na poprvé 18cm, na podruhé 19cm. Dneska večer budu zase "epinovat" tak doufám že bude zas nějaký pokrok. Je fakt že když jsem to nafoukla na těch 30cm tak jsem si řekla že toho přece nemůžu nikdy docílit 😀 ,. Ale zas když čtu že to prostě jde tak je to takový povzbuzující. Čekám druhé mimi a při prvním (4kg, 55cm), jsem byla šmiklá a potrhaná celkem slušně a hojení bylo děsný. Tak doufám že epino pomůže i mě. Moc gratuluju maminám co už to mají za sebou a mimouška mají u sebe a držím palce čekatelkám 🙂 .

eviku78
12. črc 2011

dievcata, len tak statisticky by ma zaujimalo, kolko cm ste na prvy krat dali s epinom. ja som zacala len vcera a teda islo mi to len na ubochych 16 cm. ☹

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru