EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

dasty79
21. srp 2011

@adelka89 - já taky měla začít dřív-teď se bojím,že to ani nestihnu.
Ty brďo 25cm,tak to klobouk dolů 😕 Já jsem nějaká stažená,či co - já dala na poprvé 16cm a teď jsem na 23cm po 5cvičení 😢 Tak jsi měla rychlý porod???

pepetra
21. srp 2011

ahojte, kedze syn sa narodil o tri tyzdne skor, nestihla som pouzivat epino a mam ho teda doma nikdy nepouzivane k dispozicii na predaj, pri zaujme ozvite do ip.

adelka89
21. srp 2011

@dasty79 no rychly ani nebyl kontrakce jsem mela pet hodin, ale samotna treti faze porodu byla rychlovka, malicka se narodila na jednu kontrakci a na dve zatlaceni 🙂

petja
autor
21. srp 2011

@adelka89 A ty 5h kontra jak byly krátkeé? Od začátku náročný?

petja
autor
21. srp 2011

@adelka89 A kolik vážila Verunka? Jinak moc gratuluju,vím,jaký je to pocit vítězství,zvládnout to takhle na jedničku! A ty po předchozím nástřihu navíc můžeš srovnávat

adelka89
21. srp 2011

@petja Verunka vazila 2550 a kontra zacaly po dvou minutach ale pak se prodlouzili na 4 minuty a kontra, ktere jsem musela prodychavat byly asi tak hodinu dve a ty opravdu nesnesitelne tak pul hodiny pred porodem

rejdzi
21. srp 2011

@lu777 - děkuju za vysvětlení.Už se snažím tak nějak pomalu cvičit....

PROSÍM,PŘI CVIČENÍ MÁTE BALONEK CELÝ UVNITŘ?JÁ HO ZAVEDU ZE 2/3 A NA KONCI CVIČENÍ,NEŽ TO NAFOUKNU,TAK PŘI VYFUKOVÁNÍ MÁM UVNITŘ TAK 1/3.JE TO ŠPATNĚ?A TO BALONEK CELOU DOBU PŘIDRŽUJU 😢

petja
autor
21. srp 2011

@rejdzi myslim že cvičíš dobře,taky sem to tak měla a tím že máš vlastně nejširší na hrázi procvičuješ fest

rejdzi
21. srp 2011

@petja - je díky.Mě právě zarazilo,že někdo tady psal,že má balonek ve finále celý uvnitř.A já to mám opačně- ve finále mám tak 1/3.A uvnitř se to nemusí roztahovat?Já jsem z toho pořád nějak zmatená.A nerada bych,abych cvičila celou dobu špatně.A tys cvičila taky takhle,že ti nakonec koukal tak ze 2/3?a ty jsi u obou porodů cvičila s epinem?a výsledek?a kolik jsi měla nacvičeno?a teď budeš zase?

tehuli
21. srp 2011

@dasty79 jj snad už brzo🙂) tatínek chce dneska🙂 má narozky přesně o měsíc dřív🙂) tak říkal dneska je 21nička dneska musí🙂)) tož zatím sexik ani teplá vana nepomáhá ještě jdem na prochajdu🙂) a proběhnu se po schodech:DD do půlnoci čas🙂)

pajinkam
21. srp 2011

Ahoj holky, tak po dlouhé době se hlásím, epino jsem si tedy koupila a dnes poprvé cvičila - 17cm..žádná velká sláva, že? Ale jsem 35tt, tak si říkám, že času mám pořád ještě hodně..a taky než se do toho pořádně dostanu, dneska jsem spíš zkoušela, jak s tím mám vlastně manipulovat..ale teda, představa, že bych měla nafouknout jednou tolik mi přijde neskutečná 😀 😀 😀

sussanah
21. srp 2011

@toja Souhlasim s Petja, jde spis o to, jakym zpusobem byl pouzivam. Ja mam uz epino jako 3uzivatelka, predchozi ho vzdy pouzily s kondomy a umyly, ja vzdy pred a po umyvam antibakterialnim mydlem a taky pouzivam s kondomem, nevidim v tom problem. Ono kdyz si clovek uvedomi, jak je to s chlapem, tak toho si taky prece nesterilizujes "pred pouzitim" a ze asi nejsme prvni 😉 😀

sussanah
21. srp 2011

@tehuli jj do pulnoci casu dost, treba to klapne 🙂 Anebo si maly rekne, ze chce mit narozky ve svuj vlastni vybrany den anevypudis ho ani nekolika patry schodu 😀

Jinak hlasim dnes 28cm 😵

anicka1981
21. srp 2011

@sussanah
@tehuli
no moj chlapec sa narodil presne na muzove narodeniny, a porod bol spontanny 🙂),a ja som to vedela od zaciatku, alebo lepsie povedane dufala som 😀 a vyslo to, 🙂 drzim vam palce babulky, hlavne nech je to bez nastrihu a natrhnutia, a nech ste zdravy,,, 😵

weronnka18
21. srp 2011

ahojte, mala by som záujem o epi-no, ak by mal niekto na predaj, prosím ozvite sa 🙂
sem tam čítam ako to funguje, no myslím že to dosť pomôže a pre pôrod bez nástrihu a poškodenia som ochotná určite minimálne cvičiť s epi-no 😉

bee9
21. srp 2011

ahoj, mám dotaz, dnes jsem se doepinovala na 9tku, ale at merim jak merim, podle metru je to jen 27cm (vyslo mi to cca na 35 fouknutí), podle tabulky 28 😝 Podle ceho se ridite vy? Je 10ítka opravdu těch 31?

snehulienkatrpaslik
21. srp 2011

@toja ja som si kupila Epino nove, aj s kuriérom ma to vyšlo 92 eur, celu dobu ho používam s kondomom, po pouziti oplachnem vodou a mydlom, nemam žiadny problem. Ak by som si sla kupovat epino teraz, kupovala by som z druhej ruky....len veselo do toho.....

pajinkam
21. srp 2011

Holky, vím, že to je určitě v diskuzi milionkrát, ale můžu se jen zeptat na kolika jste začínaly vy??Chytá mě hrůza, že těch 17 je žalostně málo.. 🙂

jana0706
21. srp 2011

Ahojte kocky, uz dlhsiu dobu sledujem vasu diskusiu, gratulujem vsetkym mamickam k porodom aj k detickam. Prave som si objednala nove epino a aj ked mam este chvilu cas na pouzivanie, chcem sa spytat - je treba si k tomu dokupovat lubrikant? ak ano, tak aky si mam kupit? tiez ohladom kondomov, dajte mi prosim vediet ake pouzivate a ci ich dostat v drogerii alebo v lekarnach (ak budem mat Epino nove, je potrebne pouzivat kondomy?). Dakujem pekne za rady.

vrn
22. srp 2011

Ahojte, tiez mi to moc neslo ale asi uz fakt zacinaju pracovat pred porodom hormony, vidim vyrazne pokroky. V 38tt som pokrocila o 1 cm uplne hladko. Zistila som ze sa mi lepsie trenuje na boku, ale potom ho vzdy vytlacim aj v polosede kedze u nas sa tak rodi, ale da sa. Horsie je ze posledne dni vecer vzdy odpadnem do postele uplne hotova uz s dcerkou tak nemam kedy pokracovat v treningu 😝 skusim cez obed alebo v noci po cikpauze 😀

dasty79
22. srp 2011

@tehuli - tak co?jsi stále 2v1?nebo se mimískovi přeci jen zachtělo včera na taťkovi narozeniny???
Hlavně,ať máš rychlý a pohodový porod bez nástřihu a bez poranění a se zdravým synkem 🙂

@pajinkam - pročti si pár stránek a tam uvidíš na kolika holky začínaly.
Já začla minulý týden na 16 a včera se mě podařilo po 5 cvičeních 25,
tak doufám,že to každej den o trošku poskočí a dostanu se taky na těch 30-31 🙂

dasty79
22. srp 2011

@bee9 - já dle rad tady od holek měřím metrem.Ta kartička zkresluje...Podíváš se na to z jiného úhlu a je to jinak...Krejčovský metr je určitě přesnější 🙂

bee9
22. srp 2011

@dasty79 ☹ no jo tak to mám ještě co dělat, snad nebude malá obřík a stihnu ještě něco nacvičit. Děkuju za radu.

dasty79
22. srp 2011

@jana0706 - pokud budeš chtít epino po cvičení prodat,tak být tebou tak určitě používám kondomy.
Já mám z drogerie Rossman - preventivo a používám i lubrikační gel na zvlhčení(abych lehčeji balonek do sebe dostala).

dasty79
22. srp 2011

@bee9 - počkej,co ti odpoví holky co už se jim ppodařilo 30.Já j sem teprve na 25 😀
takže já mám teprve co dělat 😢 Tys začínala na kolika cm?

bee9
22. srp 2011

@dasty79 na 19, ale pak jsem musela cvičit jen ob den, i když to i tak docela postupovalo. Dělá se mi pořád malá trhlinka na stejným místě, žádná krev nebo tak, jen to pak další den pálí tak to nechávám aspoň den být, pak je to ok, ale příště to znovu rupne. Zítra jdu do poradny tak se musím zeptat jestli tam nemám nějaký zánět, protože mě to štve, bez toho by to bylo v pohodě.

dasty79
22. srp 2011

@bee9 - a to se ti udělalo hned na začátku?to musí být nepříjemný ☹
Z toho já mám právě taky strach,abych se nenatrhla - tak radči cvičím pomalu....
A jak dlouho cvičíš?a na porod se to u tebe zatím nechystá?

ani84
22. srp 2011

@bee9 u mě teda 10 doopravdy odpovídá těm 31 cm, ale fakt záleží, jak se na tu kartičku podíváš, třeba když se na to koukl i přítel, odečetl by to jinak, takže já pro jistotu i přeměřuju metrem.
Jinak já mám nepříjemný pocit, že mi začíná nějaká mykóza a pěkně mě to štve ☹

petja
autor
22. srp 2011

@rejdzi Já jsem zakladatelka této diskuze...
Oba porody mám s předporodní přípravou,včetně epina.První porod měl chlapeček 3,51kg a 35hlavičku a druhá holčička 4020/36hlavička a oba porody bez poranění.U mě to fungovalo vždy hodně o psychice,že jsem věděla co bude při tlačení,co mě může potkat a nepřekvapí mě to,nedostane mě to na kolena,protože budu vědět,že to už sem přece dokázala a kolikrát doma,proto sem si nikdy nepřipouštěla žádný komplikace.Psychika je velká věc a když tu zmákneš,porod je hračka a zůstávají z něj ty nejsilnější vzpomínky
Ad cvičení,cvičíš pánevní dno,tímjak se snažíš povolovat napínat jeho svaly a držet v sobě balonek co nejdýl,tlačením posiluješ hráz,aby byla prostě natrénovaná a porod pak pro ni bude jako jedno z těch cvičení doma.Dotazy jestli zůstane vytahaná nejsou na místě.po posilování nikdy nic nemůže zůstat vytahané,naopak,pružné.a že se nepovolí,jak se pak nebude´´používat´´?Přirozeně se stáhne a hormony dokážou taky svojeOstatně ty ti budou nápomocny během porodu celého.Proto je tak důležité, aby žena zůstala svá,ať je jakákoli

petja
autor
22. srp 2011

@bee9 Moc se na ty cm neupínej,jako jo,změřit si to můžu,ale já jela podle té tabulky co je přiložená,je tam o ty cm míň,jak holky psaly,ale já sem to nijak nehrotila.Stejně tak tě nastřihnou,ať máš nacvičeno 10 a můžeš krásně porodit s nacvičenými 8cm.Zas o tom to není

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru