EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

korina
2. říj 2009

Kvakulka: Já když jsem byla tam někdy odřená, i když ne teda z epi, tak jsem používala kalciovou mast. Asi by to chtělo spíš na kůži než na sliznici.
No a jinak někdo má hold tu sliznici křehčí 😢

zuzu1980
3. říj 2009

kvakulka, ktosi tu na konovi radil olivovy olej

mondulinka
3. říj 2009

ahoj holky, tak ja teda hlasim prirustek +20 😖 sama jsem z toho v soku, ale co clovek nadela... je to hodne voda, pac nohy mam teda otekly az nahoru... 😝 ale uz to neresim... jinak jsem bricho taky merila, je to par tydnu a uz jsem mela asi 110, takze netusim, kolik je to ted 😀

no a vcera jsem se opet pohla a dala jsem 30,5 cm... takze jsem na sebe pysna... bylo to teda vevnitr dost neprijemny, ten tlak, ale s vytlacenim zadnej problem 🙂

kvakulka: ja po masazi pouzivam olivovy olej, ale pri krvaceni nebo nejakych problemech bych se treba zeptala v lekarne nebo u gyndare... a zkus dat pauzu 😉 vsak nacvicis dost i tak a bylo tu plno holek, co si odpocinulo a pak to slo i tak dobre! 🙂

kvakulka
3. říj 2009

No Mondul- 30,5- to je dosti dobrý!!!!
Zkusím ta místa lehce omáznout olejíkem na masáž hráze...
Jinak Mondul- ten přírůstek vůbec neznamená, že budeš mít po porodu potíž to dát dolu, můžeš mít v sobě šíleně moc vody (a to zjevně máš)- já na to, že jsem celý těhu rozhodně nikdy nepřejídala a měla dost pohybu, taky docela dost přibrala-ale na to už teď kašlu 😀 😀 😀

jarabica
3. říj 2009

ahojte, zaujimava diskusia o velkosti bruska, je to prudko individualne... ja som mala pred mesiacom tusim 106, takze teraz to bude iste viac... a prirastok vahy 😠 to sa musim pochvalit vyssim cislom ako mondulinka, ale podobne som pribrala aj pri malej a potom som to do roka a pol zhodila.... takze predpokladam, ze teraz to bude podobne.... 🙂 ale lepi sa to na mna hrozne, neprejedam sa, pohybu mam viac ako dost pri dcere, a vaha rastie a rastie...
urcite budeme opat krasavice 🙂

vcera som trenovala a dala som skoro 8cm... vnutri som to nafukla aj viac, citila som spominene tlaky na konecnik, uz sa to velmi podobalo porodu... ale vytlacit som to nezvladla, musela som sfuknut na tych osem, lebo by som si privodila iste nejake natrhnutie alebo zranenie...

kvakulka, skus si to aj pocas dna potierat tym olejickom na masaz hradze, pripadne skus aj spominanu calciovu masticku, ta je vyborna na taketo zranenia....

pekny den prajem...

maryol
3. říj 2009

Haloo! Naozaj sa tu nenájde žiadna dobrá duša, ktorá by mi vedela poradiť, kde na Slovensku sa dá zohnať EPI-NO?

jarabica
3. říj 2009

maryol, bol tu link na kupu epino na slovensku, tak som ti ho sem prekopirovala:

http://www.perinbaba.sk/dojcensky-tovar/starost...

zuzu1980
3. říj 2009

maryol, kedze nie som na SVK, tak ti neporadim 😒

ja som vcera dala viac ako 9, tusim okolo 9,5 s prizmurenymi ocami, hehe.. Mne to vo vnutri vobec nevadi ale potom pri vytlaceni to stipe a mam pocit ze prasknem. Vo vnutri by som kludne dala aj viac...

maryol
3. říj 2009

jarabica, dík, si zlatá! 🙂

zoozkha
4. říj 2009

Ahoj, len som Vám chcela v rýhlosti napísať, že 01.10. o 1:25 ráno sa nám narodil Tobiášek..Vážil 3240g a meral 48cm..Dnes nás pustili domov, tak som zvedavá, ako to zvládneme.. 😅 A najdôležitejšie info do tejto témy = 1 steh.. 😉 😀 stihla som sa dostať na 29cm (merané krajčírskym metrom)..nechceli mi robiť ani ten jeden, bol to len oderok, ale keďže to vraj dosť krvácalo, jeden sa nám predsa len ušiel..Držím Vám všetkým palce dievčatá, nech máte podobnú skúsenosť 😉

crawler
4. říj 2009

zoozkha: moc velká gratulace!!! 🙂

korina
4. říj 2009

Zoozkha to je skvělé!Ať vám to s Tobiáškem dobře klape.

Já hlásím pokrok. Převčírem jsem udělala 27,3, včera jsem necvičila a dneska jsem dala 28,5. Hurá! To vytlačování bylo masakr, ale moje tkáně naštěstí drží dobře, takže se povedlo. Večer to zkusím zopakovat a zítra jít dál🙂

misskkaa
4. říj 2009

korina prosim ta o com pises? myslim tie centimetre? to co cvicis?

korina
4. říj 2009

jo jo, já měřím obvod🙂 ne průměr🙂

misskkaa
4. říj 2009

priemer coho? mozno sprosta otazka... 😖 😖

davlu
4. říj 2009

Miss, obvod balonku...Epi-no je pomůcka na procvičení hráze před porodem. Zavedeš ho do pochvy, přifukuješ (zvětšuje se obvod) a potom ho vytlačíš ven. Dostaneš se i na obvod 31 cm a hráz je zvyklá na ten tlak a je potom možné, že tě nebudou muset u porodu střihat, nabo jen minimálně. Používá se tak od 35.tt, což u tebe už by to nemělo význam, když to máš za pár. 😉

korina
4. říj 2009

Díky Davlu, nevšimla jsem si, že je tu Misskkaa nová 🙂

davlu
4. říj 2009

Ale mi jí to rádi vysvětlíme... 😉 😉 😉 Jinak slušnej pokrok Kori 🙂 Už tě to za pár dní čeká, viď? Už jsou nějaké příznaky, že se to blíží? 😉

korina
4. říj 2009

No jo čeká...Příznaky, no já ti nevím. Nic jako hlenová zátka ne. Cítím hlavičku, jak se mi hraboší v pánvi. Ale porodní asistentka v pátek říkala, že to zatím nevypadá. No tak čekám🙂 Sem tam mne dost hrubě píchne ve spodku, ale jinak se cítím dobře. Dokonce jsem dneska i řídila z Prahy k nám, protože jsme byli na brunch(i?) a manžel si dal alkohol.

misskkaa
4. říj 2009

ajajajaj...preco som si tuto temu nezapla prv..... ☹ ☹ ...ja reku sa jedna o epiduralku ako liek proti bolesti...no tak nic,ale dakujem za vysvetlenie. inak to ten balonik sa da kupit kde? v lekarni? poradim sestre... 😉 a co taka sranda stoji?

zuzu1980
4. říj 2009

zoozkha, gratulujem, takze uz mas malickeho pri sebe a Epino pomohlo 😀
to je pekna vaha ze 3,2 kg, aj ja chceeeem. ten moj macko bude mat tak o kilecko viac, tak som zvedava ako dopadneme 😝

misska, presne tak isto som ja objavila tuto temu pred par mesiacmi, myslela som ze je to o epiduralke a nakoniec som bola rada ze som to tu nasla.

ja uz sa bojim epinovat ked viem ze uz tam nemam zatku a som pootvarana, bojim sa infekcie... ale predsa som vcera tak opatrne skusila, dala som 9,5 (30cm). nechcem uz balon zavadzat prilis hlboko, ale zase ked zavediem do polovice tak to tam nedrzi a tlaci sa von... aaale, lepsie ako nic, vsak?

zuzu1980
4. říj 2009

misska, ktosi sem dal www stranku kde sa to da kupit (tuto kukni vyssie)
v lekarni to asi este nezozenies, a neviem co to stoji ale nie je to lacny spas. mozno niekto predava tu na konikovi, vacsina kociek to pouziva s kondomami, tak sa to da potom od niekoho zohnat lacnejsie.

zoozkha
5. říj 2009

ďakujem dievčatá za gratulácie.. 😉 ešte som chcela napísať, že obvod hlavičky pri mal včera pri prepustení 36cm..
zuzu1980, pekná váha to je..až ma to prekvapilo, keďže sa narodil 37+4.. 😉

jarabica
5. říj 2009

zoozkha, ja sa tiez pridam ku gratulaciam 🙂 najma ku krasnemu, vonavemu babatku... a tiez, ze si sa nepotrhala, to je uplna parada... malicky mal krasnu vahu, na to, ze bol 37+4 😉

baby, ja sa musim pochvalit, vcera som dala 8,5cm... celkom pekne som to za pat dni rozhybala z 5cm 😝

zuzu, my mame podobny termin... ja si myslim, ze aj to cvicenie s napoly zavedenym balonikom ma velky vyznam... ja to niekedy tiez tak skusam, vlastne vtedy priamo natahujem tu hradzu, sice tam musim balonik poriadne pridrzat, ale to uz pomaha aj manzel 😀

kukinek
5. říj 2009

Ahojte holky,
hlásím se po delší době, čtu si to tady pořád, ale ne a ne napsat.
zoozkha..taky se přidávám ke gratulacím 😵

Já jsem po dvou cvičeních a jsem nadšená - napoprvé 5 a npodruhé už 6, ale musím trochu zpomalit, podruhé, když jsem balonek tlacila,tak to pálilo jako čert. Ale udělalo mi radost, když jsem ten balonek viděla venku. A hnedka sjem ho eltěla ukázat manželovi, tak koukal - on si totiž podle mě vůbec nedovede představit, co mě čeká 😅

mondulinka
5. říj 2009

ahoj holky, tak tu mame dalsi epinovatelku s miminkem!!! jeste jednou gratuluju zoozkha!!!! 🙂

ja vcera dala 31 cm, to znamena finis! 🙂 manzel byl na to zvedavej, tak se i podival, jak to vytlacuju a uplne se zhrozil 😀 takze ted jen udrzovat a snad to u porodu vyjde! 🙂

taky grauluju vam ostatnim k uspechum... clovek ma radost, jak se to pekne procvicuje, co?! 😀

misskkaa
5. říj 2009

no tak lacne to fakt neni.. 😒 ...ale dakujem zuzu 1980 za radu a vysvetlenie...ani som nevedela ze take nieco existuje... 😉 ..

zuzu1980
5. říj 2009

zoozkha, tak ty si este nebola v termine? Tak to mal tvoj drobcek teda krasnu vahu, to je fakt ! Aj obvod hlavicky, wau!

jarabica, hej, mame podobny termin, ale podla vsetkeho mi Dr vyvola porod skor, kvoli vahe babatka. je strasne velky, potvorka jedna nenazrana 😀 😀 😀

mondulinka, ty uz to mozes zabalit, uz si v cieli 😀

kocky, ako dlho denne cvicite? a kolko krat? ja len 1x denne a tak 20-30 minut. Ma zmysel cvicit viac krat denne ci uz ani nie?

korina
5. říj 2009

Já se snažím cvičit dvakrát. Tak 10-20 minut. Měřím metrem a používám kondom, takže měřím až po jeho stáhnutí, tak je to vždycky překvápko🙂 Teď jsem na 29 cm obvod což je 9,2 cm průměr.

petja
autor
5. říj 2009

No,jak se tak dívám na ty vaše termíny,to tady brzy bude jeden šťastný porod za druhým 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru