EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

korina
1. lis 2009

mondulinka:Tak to byl teda zážitek 😕 Hlavně že to dobře dopadlo. Prošla jsi normální porod i CS. Ale manžel má pravdu, když hledá ta pozitiva 😀

crawler
1. lis 2009

mondulinka: užila sis své ☹ ale zvládla jsi to bravurně a teď už si užíváte broučka 🙂 jinak je fajn, že tě manžel povzbuzuje pozitivy, ale jsem si jistá, že kdybys rodila spodem, tak by ti určo říkal, že je rád, že nemáš jizvu po CS, že takhle je to lepší 😀DD

zoozkha
1. lis 2009

mondulinka, gratulujem k Matýskovi, je nádherný.. 😵 užila si si to teda poriadne, ale hlavné je, že ste obidvaja v poriadku doma.. 😉

verled
2. lis 2009

holky všem gratuluju k miminkům a děkuju za popisy porodů, vždycky mě to uklidní🙂)))

mondulinka
3. lis 2009

dekuju holky 🙂

verled: hehe, nevim, jestli zrovna muj popis porodu byl na uklidneni... 😀 😀 😀

angel99
3. lis 2009

Chtela bych se zeptat, co jste pouzivali na dezinfekci epina. Staci kdyz si koupim v lekarne obycejnou desinfekci nebo je nejaka specialni?Muze byt treba i alkohol?aby to treba neposkodilo balonek.

zuzu1980
3. lis 2009

angel, v orignalnom baleni boli take obrusky s0 70 % alkoholom, takze podla mna hocijaky alkohol bude ok...

korina
5. lis 2009

Davlu: Nerodíš?

davlu
5. lis 2009

Kori, néééé...bohužel... ☹ ☹ ☹ Ale taky neepinuju, jsem líná jako... Spíš už funím jak lokomotiva, dolů na přidržování balonku nedosahnu, na zádech se mi dělá zle. Ale cílovou metu jsem dala pokaždé, takže doufám, že bych to zase dala, ale....Nějak už to dopadne. Co vy? Jak válčíte všichni? 🙂

korina
6. lis 2009

Davlu: To víš, že to dáš, to je jasný, teď už na to prď 😅

My válčíme s bolavým bříškem 😒

petja
autor
6. lis 2009

Korina zkus homeopatii,nám velice pomáhal Lycopodium clavatum nebo je super
http://www.nobilis.cz/index.php?page=detail&id=414
Taky je důležité dítě pozorovat,co mu dělá dobře a co naopak nesnese

kvakulka
6. lis 2009

Zdar holky, ještě před měsícem jsem sem chodívala rozprávět o epinování- no nakonec jsem dopadla jako Mondul- kvůli klesajícím ozvám jsme šli císařem (po dvoudenním neúspěšným vyvolávání)- malej měl navíc několikrát omotanou pupeční šňůru kolem krku, tak asi věděk, proč se mu normální cestou ven nechce... Má takou pěknou drobnou "rodivou" hlavičku, určitě bych ji dík epinování zvládla. Ale neva- hlavně že jsme oba zdraví a Epino mi hodně pomohlo psychicky, věděla jsem, že mimčo proleze- no nakonec vylezlo, ale jinudy🙂.

kvakulka
6. lis 2009

Nabízím Epino- používaný jen mnou- s kondomem- za 1900 Kč + poštovný.
Pište kdyžtak do IP 😵

zuzu1980
6. lis 2009

kvakul, blahozelam ! Ako som uz pisala, niekedy sa tomu CR proste nevyhnes, ale hlavne ze ste obaja vporiadku 😀

minonka24
7. lis 2009

Kvakulko, gratuluju k Jáchymovi a jak píšeš, hlavně že jste oba zdraví 😉
Já mám stejnej termín jako jsi měla původně Ty - 2. listopadu - ale ještě pořád se tahám s břichem, malé se taky na svět nechce, tak doufám, že se jenom češe a nebrzdí ji pupečník 😅 🙂

mondulinka
7. lis 2009

ahoj holky, tak koukam, ze kvakulka to taky vzala CR... no, hlavne, ze jste oba v pohode... gratuluju k Jachymkovi 😵

holky ja vam to tehu teda nezavidim, ja uz v porodnici byla tak rada, ze jsem se toho bricha zbavila 😀 kdyz jsem tam koukala na ty maminy s brichama... sice nejak nechapu, jak se tam malej mohl vejit, ale ten konec tehu byl docela utrpeni 😀

co se me tyce, tak jsem uplne v pohode, jizva je zahojena, sice me obcas pichne jeste v podbrisku, ale uz jsem ok... malej krasne papa a uz pribira, je to videt na tech paskach na plince, jak je uz zapinam dal od sebe... jinak je zlatouckej, dneska v noci se vzbudil jen 2x na kojeni a krasne jsem se vyspala... ted haja u otevrenyho okna, protoze tu leje 🙄
taky malej hrozne prdi 😀 jak starej chlap... obcas ho to trapi, ale nasla jsem mu docela dobrou polohu, na zadech mu pokrcim nozicky k brisku a to pak strili jak delostrelec - Kori doporucuju!!! a taky piju kojici caj s kminem, anyzem a fenyklem...

tak drzim palce vsem, co jeste trenuji a at vam to dopadne lip nez me a rodite prirozene a bez komplikaci!!!
minonka: ty uz mas mit mimco davno u sebe, tak sup do porodnice 🙂

angel99
7. lis 2009

ahoj holky, vy se mate ze uz je to za vami a uz mate u sebe vase poklady 🙂 Ja jsem vcera zacala epinovat, a teda je to takovej divnej pocit, bala jsem se to vic nafouknout, ani to moc nebolelo spis ten tlak.Tak dneska pokracuju, uvidime jak mi to pujde,snad to zvladnu.Taky nevim jak budu vytlacovat balonek, kdyz to jde samo ven, mam co delat abych ho udrzela. 😒

davlu
7. lis 2009

Angel, tak ať to dobře jde a děláš brzy pokroky. Taky to pociťuju spíš jako tlak, bolest žádná. Piš sem jak jsi na tom. Brzy se přidají nové epiňačky. Já jsem stále líná jako veš a neepinovala jsem už 9 dní.... 😒

crawler
8. lis 2009

davlu: už to určo každým dnem přijde 😉 a neboj, však ty máš natrénováno do foroty ;-D myslím na tebe ať je to přirozeně a malý ať má krásnou epiňáckou hlavičku🙂

jinak mě už od paní epino dorazilo, ale jak jsem řekla, použiju ho, jak jste mi řekly - až přijde čas. Ale s manžou jsme ho jen tak na suchu nafoukli a můžu vám říct, že jsem čekala něco mnohem většího - těch 30cm se mi nezdá jako velký děs, ale uvidíme až to bude uvnitř ;-D a koneckonců hlavička bude třeba o dost větší... 😅

davlu
8. lis 2009

Craw, máš k tomu epi-nu pozitivní přístup. Už to je známka úspěchu 🙂 Neboj, času dost a půjde to jako po másle. Jinak u mě už by to opravdu mohlo být, ale každou minutou, dny si už ani nepřipouštím...uffff No ale zatím se to nechystá. Břicho pořád nahoře a čím dál tím větší. No v úterý jdu na kontrolu, tak doufám, že se to někam hne...jinak mám dnes už druhý termín 😠

cirrusa
8. lis 2009

Davlu,tě podpořím, já epinuji taky občas s prodlevou🙂

davlu
8. lis 2009

Jejda, Cirru, co ty tady??? Epinuješ tedy jako já...já neepinovala nějakých 9-10 dní 😠 A ty už máš natrénováno na kolik? Já teda dám vžy i po tak dlouhé pauze těch 10,5 cm, takže alespoň tak...

cirrusa
8. lis 2009

No já to docela flákám, jedu teda relativně pravidelně, ale posouvám se dost pomalu - teď jsem na 28cm (nemám tu tabulku na převod, měřím krejčovským metrem) 😒 Ale můžu si za to sama, buď mám dost velkou prodlevu nebo cvičím pravidelně, ale nechce se mi pokořovat bolest 😒

davlu
8. lis 2009

Holky, co jste úspěšně porodily s epi-nem, mám dotaz. Dostaly jste se při trénování ke konci těhu na ten obvod např. 29-30cm hned na první nafouknutí? Já musím nejdřív vytlačit míň, potom trochu víc a na těch 31cm se dostanu až tak na potřetí 😒 To je asi blbý co?

korina
8. lis 2009

Davlu: Já jsem to měla stejně. Na poprvé bych se tak maximálně natrhla. Mimčo z tebe taky nevyjede na první kontrakci, takže tkáň bude mít čas se roztáhnout. Plus budou na ni působit hormony a ty tomu taky pomůžou. Čekáš jako já, soucítím s tebou...Už máš nějaký datum nástupu do porodnice?

davlu
8. lis 2009

Kori, teda to je bleskurychlá odpověď - díky. Ale mě už z toho čekání asi hrabe 😒 Druhý termín fuč a já nic. No co ti budu vyprávět viď? V úterý jdu na kontrolu tak snad už se to někam hne. Obzvláště s tím cvalíkem co čekáme už by se to hnout mohlo, jinak ho nevytlačím... ☹ Kori, ptám se každýho, tak tebe taky. Kleslo ti břicho? A jak dlouho před?

korina
8. lis 2009

Nekleslo mi břicho. Nic jsem nezaznamenala. MYslím, že se to nestává každé. Taky jsem se pořád sledovala z boku a kde nic tu nic.
Zkus nějaké babské rady(my jsme v ten večer měli: sex, čaj se skořicí, horká koupel a celý večer horké třešňové pecky na břiše, a dítěti vysvětli, že by radši mělo chtít vylézt samo. To naše si to rozmyslelo v předvečer nástupu do porodnice na vyvolání🙂

davlu
8. lis 2009

Tak Kori o sexu bych ti mohla vypávět...hihihi...poté co se ve čtvrtek večer zadařilo (bylo to náročný a komický) manžel šel spát a já se 4 hodinky kroutila v bolení (přesně po 5 minutách bolest 15 vteřin). Už jsem se radovala, že se to fakt hlo a po 4 ráno se to trochu zeslabilo a já usnula a ráno nic...takže sex zabral, ale ne až k zdárnému konci. Horkou koupel dávám každý večer, deci vínka, toho přemlouváního, co ho tady čeká a jak se na něj těšíme...ne, otočí se na nás zadečkem a myslí si své... ☹ Snad to taky dáme bez vyvolávání...A s tím břichem jsi mě potěšila, nebo alespoň lehce uklidnila...dík 🙂

minonka24
8. lis 2009

Ahoj,
Davlu, koukám, že máme stejnej problém, milým dětem se nechce na svět...ale ani se nedivím v tomhle počasí 😒 Zatím nic ničemu nenasvědčuje. Ve středu už ale nastupuju do porodnice s taškou a bude se zřejmě vyvolávat, pokud si to ještě malá nerozmyslí a nebude chtít sama.
Jinak já to epinování už taky flákám...přemluvím se tak jednou za 3 dny a moc dlouho se tomu nevěnuju, není mi to dvakrát příjemný. Ale snažím se hned napoprvý dát co největší objem - nebývá to teda těch 10 cm, ale kolem 9 to je. Ale nafukuju s přestávkama a zkouším procvičovat svaly pánevního dna. Tak snad to k něčeu bude 🙂 Jo - a břicho mi taky nikam neklesá, nebo klesá nějak nenápadně, že jsem to nějak nezaznamenala 😕 🙂

davlu
8. lis 2009

Minon, tak ty taky ještě strašíš s pupíkem??? 😉 Taky si myslím, že je to tím počasím. Malý kouká na svět pupíkem a když to vidí...asi čeká na jaro 😀 S tím epi jsi teda dobrá, že to dáš na poprvé na 9. Tak to já ani náhodou...manža mi tu hráz musí před porodem trochu promáznout a promasírovat. Už mám sbalenej olejíček-tak snad to k něčemu bude. No holky píšou, jak cítí ty mimča nacpaný dole, jak jim nejde sedět a já pořád nemůžu dýchat, jak je malej stočenej pod žebrama a dolů se radši ani nedívá... 😉 Tak tfuj tfuj ať ti to dobře dopadne tak jako tak... 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru