EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

nikollita
24. srp 2012

@aronek aha 🙂 tím to určitě bude. 🙂
Včera jsem se konečně dostala na 25 cm, ale lezly mi oči z důlků, když mi epi vycházel 😉 Fakt bych přísahala, že jsem se natrhla, ale nic 🙂 tak asi dobrý. Musím si pospíšit, bojím se, že už to mám za pár, i když termín je ještě dost daleko. Tvrdne mi strašně často přes den břicho a někdy se přidá i MS bolest, tak abych stihla nacvičit 😀

maminka86
24. srp 2012

@mirush311 Ahoj,ja mam na predaj epi no uplne nove,nepouzite.Mam ho doma cca tyzden.Nakoniec idem cisarakom tak som ho nestihla ani pouzit.Ak by si mala zaujem,napis.Kedze je uplne novy tak ho predavam min.za 75 eur.Ak mas zaujem ozvi sa 🙂

aronek
24. srp 2012

@nikollita ono se to postupně zvětšuje, neboj, to nacvičíš 😉 Já mimule cvičila i dvakrát denně, protože se mi zdálo, že to nejde, teď to nehrotím a někdy i vynechám 😀

vivianaba
24. srp 2012

@gabina26, @aknedz, dakujem za tip, skusim pozhanat a ked sa nebude dat tak objednam z epino.cz. Vidim ale ze dodavaju len v ramci CR, a objednavat ku nejakej vzdialenej rodine kondomy mi pride trochu blbe 😀

aronek
24. srp 2012

Tak dnes zase 30 😉 Tak už bych mohla rodit 😀

lorreine
24. srp 2012

Ahoj holky, dnes sa nam narodilo Dianka Zofia, ma 3 700 g a 52 cm. Porod nebol lahky, ale napravanie zlomenej ruky ma bolelo viac. Kazdopadne sa to vdaka porodnej vahe neobislo bez nastrihu. Mam 4 stehy, ale citim sa velmi dobre a samotne vytlacovanie slo dobre vdaka EPI-NO. Mala som nacvicene 30 a myslim, ze keby mala predpokladanych 3200 g, bolo by to bez nastrihu.

gabina26
25. srp 2012

@lorreine gratuluji!! 🙂
Škoda toho nástřihu....Až tak velké miminko nemáš, takže trochu mě zaráží ty 4 stehy... stříhali preventivně nebo hrozilo, že se natrhneš? Holky píšou, že ten 1 -3 cm udělají hormony.... No, hlavně že jste v pořádku. Užívej si miminka.

gabina26
25. srp 2012

Já dnes jsem na 30,5 cm. Do porodu daleko, takže už jen udržovat, případně dát o půl cm víc. 🙂

danjelca
25. srp 2012

ahojte ja dnes 28 cm zajtra začínam 38tt, malý stále neotočený, stále neviem či pôjdeme cisárskym ale cvičím a tak.
pred dvoma týždnami sa mi aj priemer 20 zdal čisté bláznovstvo..ale ide to a som prekvapená že to nie je také drsné ako som si predstavovala..tak dufam že porodíme normálne krpec sa otočí ešte.
tak vela zdaru.. 🙂 a gratulujem k bábätkám čo sa tu už narodili 🙂 🙂 🙂

danaruj
26. srp 2012

@danjelca průměr 20cm? :-O doufám ze je to překlep, protože to blaznovstvi opravdu je ;)

lorreine
26. srp 2012

@gabina26 Tiez ma ten nastrih mrzi. Pretoze potom mi hovoril manzel, ze mal pocit, ze by som to dala aj bez nastrihu,pretoze hlavicka bola najprv skoro von. Ale ja som potrebovala nabrat silu, tak som na chvilu netlacila a hlavicka sa schovala. A vtedu urobili nastrih, aby vysla. No ale PA mi hovorila potom, ze bolo vidiet, ze hraz mam pruznou, ale ze uz bola fakt na hrane...Tie 4 stehy uz teraz dva dni po porodu citim len malo. Krasne mi ide dole otok a aj doktor dnes konstatoval, ze sa to super hoji. Samozrejme bu som bola radsej bez nastrihu, ale teraz uz to nebudem riesit...

danjelca
26. srp 2012

@danaruj obvod:D

aronek
26. srp 2012

@lorreine gratuluji k dcerušce 😉 škoda nástřiihu, ale jestly tam jsou jen 4 stehy, tak byl malý 😉

jeny
26. srp 2012

@mirush311 ahojte, aj ja predavam epino, zial nestihla som poriadne ani pocvicit a skoncili sme akutnym cisarskym v 35tt+3 pretoze sa mi zacala odlupovat placenta ☹ ale sme v poriadku 🙂

jeny
26. srp 2012

@lorreine ahoj, gratulujem k malej babike 🙂 krásne miery 🙂

lorreine
27. srp 2012

Holky, dnes na vizite mi doktorka povedala, ze uz tam ani skoro tie stehy nieje vidiet, ze sa to hoji fantasticky.Este som sa jej pytala, ci to podla nej neslo bez toho (bola ako asistence u porodu) a ona povedala, ze hraz naozaj super pruzila, ale ze 2x zejela nazad hlavicka a hraz uz bola na hrane, tak preto sa rozhodli. No a nedalo mi to a mrkla som zrkadielkon.Fakt tam nieje uz skoro nic vidiet. A stehy fakt male. Uz ma to skoro neboli a sedim uplne normalne...

gabina26
27. srp 2012

tak myslím, že aronek asi už je v porodnici, protože se už dlouho neozvala 😉
Já dnes teda 30,5 cm, ale opět trošku krve z té trhliky pod čípkem, tak jsem dala jen 3 pokusy a kašlu na to. Ve středu mám termín, tak uvidíme co řeknou v porodnici, zda už se něco bude dít nebo ještě ne. Už bych ráda aby se mimčo rozhoupalo a rozhodlo se podívat se na nás. 🙂

oktarina
27. srp 2012

Ahoj holky, přidávám se ke cvičícím, já včera zkoušela cvičit poprvé a dala jsem 18 cm, považuju to za velký výkon 😀 i když vím, že do 30 cm to má ještě hoodně daleko 🙂

aronek
27. srp 2012

@gabina26 bohužel nejsem. Jen jsem odjela na týden k mamce a tady nemůžu být tak moc na netu. Ale ráda bych už byla 😉 Dnes zase 30 😀

leniska
27. srp 2012

Holky mam otazku, proc na tom epinu meraku pisou 31 cm, kdyz je balonek nafouknuty na tech 10...a kdyz to zmerite metrem je to jen cca 28cm. Cim se mam ridit? Tak si rikam, ze mam splneno, mam neco malo pres tech 10 na tom epinu meraku, ale metrem to tak neni...☹Poradte jak to je prosim🙂

gabina26
27. srp 2012

@leniska Už se to tady hodněkrát řešilo, že ten epino měřák není přesný, bere se to jako průměr toho balonku a hodně to zkresluje, protože jednou se podíváš z trochu jiného úhlu a jsi u jiného čísla. Spousta holek používá na měření právě krejčovský metr, hlavička se měří také krejčovským metrem, je to asi přesnější.

leniska
27. srp 2012

@gabina26 Sakris a ja se uz radovala, ze uz mam splneno a tak jsem jen na 28 a to by asi nestacilo...tak musim jeste pridat. dekuji za info🙂

mhs
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
gabina26
28. srp 2012

Tak dnes mám termín porodu, ale nic se neděje. Dala jsem dnes 31 cm a tak doufám, že to bude pro porod bez nástřihu stačit. 😉

aronek
28. srp 2012

@gabina26 a dělali ti odhad velikosti? Aby jsi věděla do čeho jdeš 😵

aronek
28. srp 2012

Hlásím, že @flyaway je v porodnici 😉 Držím palečky a těšíme se na zprávy 😵

gabina26
28. srp 2012

@aronek Hlavičku teda doktor neměřil, ale mimčo mělo minulý týden ve čtvrtek odhad 3170 g, uvidíme zítra, jdu už na kontrolu do porodnice, tak uvidíme kolik naměří tam.

aronek
28. srp 2012

@gabina26 to není tolik 😉 To zvládneš 😎

argo1
28. srp 2012

Ahoj, tak chci podpořit všechny cvičitelky. Druhý prcek je na světě a že to byl spíš obřík (4150g, 53cm, obvod hlavičky 34,5cm) a díky cvičení s epinem jsem bez nástřihu, bez poranění. Holky fakt to stojí za to. Nacvičeno jsem měla 30cm, ale jen poslední dva dny před porodem, jinak jsem se furt plácala kolem 29cm. A nechat proklouznout balónek a vytlačit hlavičku je rozdíl jako nebe a dudy, ale fakt to pomohlo. Ju a epi-no prodávám - viz bazar, nebo piště IP.

dejka77
29. srp 2012

Ahojte baby. Ja tiez planujem pouzit epi-no. Chcela by som sa spytat kedy priblizne ste to zacali pouzivat? Ak sa nemylim v navode je, ze 3 tyzdne pred terminom. Moze sa to pouzivat aj skor, napr. 5 tyzdnov pred? A taktiez pouzivali ste lubrikacne gely alebo sa do da aj bez toho?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru