EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

delf14
6. led 2011

@kinsli pane jo tak to je mazec teda to ti povím

dannaniella
6. led 2011

@lolelole dík za odpoveď, máš pravdu s tým vzduchom by som sa ani nemala zapodievať, idem radšej cvičiť. zatímčaf

kinsli
6. led 2011

@delf14 ono ty odhady moc přesný nejsou, myslím, že měří obvod hlavičky, bříška a délku stehení kosti a z toho se to pak vypočítá asi nějakým průměrem. Ale co mi dělala teď dr těch 4300g tak dělala hodně kmarádkám a fakt jí to vycházelo 😉 U kámošky 2000g a 2450g, nakonec měli 2000g a 2260g. u druhé 3640g týden před porodem a měla 3910g.

delf14
6. led 2011

@kinsli no tenkrát když jsem čekala káju tak odhad byl 3500g a když se narodila měla 3400g takže to bylo docela přesné,no byla bych ráda kdyby se sekla a bylo menší 😀 a přesně jak píšeš se měří a pak to vypočítá podle toho tu hmotnost

boruuvka
6. led 2011

@kinsli tak to čekáš opravdu cvaldu 4,5kg...to snad není ani možný 😀 ale oni ty odhady jsou fakt nepřesný. Mě řekli, že malá bude mít tak 3 kg a měla 3.8kg. Tak třeba se u tebe seknou opačně 😀

kinsli
6. led 2011

@boruuvka: to by bylo fajn, ale myslím, že to opravdu bude odpovídat a k těm 4,5 kg mít bude.

olga777
6. led 2011

@kinsli Ahoj můžu se zeptat, proč ti v pondělí budou vyvolávat porod, když máš termín až 16.ledna? Jestli jsi to tedy tady někde už nepsala 🙂 ....aha už mi to došlo, kuli váze, že

kinsli
6. led 2011

@olga777 jj, kvůli váze

babika0
6. led 2011

kde mame @jerryjanka u? uz si ma predbehla? no ja stagnujem, nech sa snazim ako chcem. so zatatymi zubami a vypulenymi ocami som dala len 28,5cm a stipeeeee. musim ist pomalicky ako doteraz. este mame chvilu cas. snad dam tych 30. to je moj ciel!

imzadi
6. led 2011

ja se dnes flakam a hojim 😅

olga777
6. led 2011

Zkoušely jste to do vany? Je to podstatně lepší a i jsem dala 24cm (den před tím jsem měla asi 21, docela se boím a jsem na sebe opatrná 😀 ). Zavést né ve vodě a pak si dřepnout do vody. To musí být příjemný rodit do vody, tedy ten zážitek....

imzadi
6. led 2011

@olga777 nezkousela, ja bych tam urcite utopila ten nafukovaci balonek 😀 ale verim, ze je to lepsi, ja to resim sprchovanim hraze pred treninkem..take to pomuze 😉

kinsli
6. led 2011

@olga777 taky jsme to tu psala, že porod do vody musí být paráda 😵 zkoušela jsem nafukovat a vytlačit ve stoje a byla to fakt paráda 😵

já se jdu překecat a zacvičit 😉 ach jo jak jsem líná, ať už je to za mnou a můžu poslat epi-no dál 😀

evikevik1
7. led 2011

Holky nebojte ikdyž nenacvičíte 30 cm.. já krejčovským metrem měřeno dala jen 27 cm a při cestě do porodnice jsem říkala přítelovi, ale já ještě nemám nacvičeno 🙂 a nakonec jsem porodila bez nástřihu a malej měl hlavičku 34 cm, měla jsem jeden kosmetický steh.. Já budu epino používat i teď po 6 nedělí, na posílení pánevního dna, sice nemám to dražší, ale i tak si myslím, že to není od věci..
Všem přeji hodně úspěchů při cvičení a nebojte to dáte ikdyž nenacvičíte 30!

delf14
7. led 2011

holky kolik jste dávali když jste začali cvičit?

lolelole
7. led 2011

HOLKY NALEHAVA OTAZKA - MYSLITE ZE MI MOHLA PRASKNOUT VODA ? Po cviceni s epienm byl balonek fakt hodne mokry a pokryty cirou "tekutinou"...safra zacinam panikařit ! 😕

delf14
7. led 2011

@lolelole a ještě něco teče?
dej si vložku a zajed do porodky oni na to dají vodičku a zjistí to zda to je plodovka či nikoli

babika0
7. led 2011

@evikevik1 dakujeme za povzbudenie, take tu rada citam.

@delf14 ja asi 5 - 5,5 podla tej tabulky, vtedy som este nemerala metrom.

@lolelole zo mna tiez prvy krat cosi tieklo. tiez som sa zlakla, ze plodovka. ale bol to asi len vytok. sleduj sa ci ti to prestalo tiect, ak ano, je to OK.

delf14
7. led 2011

@babika0 a cvičila jsi každý den?a jak moc se to zlepšovalo?

lolelole
7. led 2011

spíš bych řekla ze to už neteče - Bylo to takové číre a bylo to hodně na kondomu a i na zemi - no tak my asi raděj pojedeme..ufff..ale včera jsem byla v poradne a na porod jsme nevypadali a ani nemam žádne kontrakce ani pocit, že by to už mělo příjt tak snad je to planý poplach. Držte palce 🙂

evikevik1
7. led 2011

lolelole. vem si vložku a když ještě něco poteče, tak dojeď do té porodky a oni to zjistí jestli to je plodovka.. ale jinak holky, když mě praskla plodovka, tak to mi nestačil ani balík vložek, to byl proud prostě.. Snad to plodovka tedy není..
Já jsem měla na poprvé teda metrem měřeno asi 16 cm.. a říkala jsem si že to jako nemám šanci dát 🙂 opravdu nebojte, fakt ikdyž nedá 30 !! ale cvičila jsem tedy každý den..

imzadi
7. led 2011

@delf14 ja take na poprve asi 5,5 a pak jsem pridavala co den tak pulku cm zhruba ... ale ted jsem se "zasekla" na 8,5 pac jsem si privodila mensi zraneni, tak budu pokracovat asi az zitra, nebo v nedeli 😀

delf14
7. led 2011

jj díky holky 😵

kinsli
7. led 2011

Ahojky holky tak mám za sebou už třetí odloupnutí 😀 nechápu co tam chtějí pořád odlupovat 😅
Každopádně na vyvolání jdeme v pondělí v 7h. Už mi moc do smíchu není, dr. byla fakt úžasná
slovy, myslíte, že jsem schopná spontálně porodit odpověděla, jste velká určitě ano 😅
No jo jí se to kecá, já bych řekla, že v pondělí bude už těch 4500-4700g mít. No jo co nadělám,
snad to bude všechno ok 😉 Pak sem Lukyn písne info 😉

imzadi
7. led 2011

@kinsli moc drzim palce!

luculele
7. led 2011

@kinsli drzim palce, daj sa do pohody a das to

delf14
7. led 2011

@kinsli to jo jí se to povídá co,když nerodí ona osobně velké mimčo 😒

olga777
7. led 2011

@lolelole Ahoj, mě když praskla voda, tak to bylo v noci a také trochu. Nic moc. Tenkrát jsem v noci volala do porodnice (Podolí) a tam mi sestra řekla, ať hned přijedem, že to zjistí. Vzala jsem s sebou to pyžamo (nebo spodní prádlo-už nevim), dala si vložku a jeli jsme. Po ceste nic, jen ta troška doma. V porodnici na to prádlo dala nějakou vodičku a ono to zmodralo, takže to pl.voda byla. Pak mě ještě vyšetřili a vytek ze mě lavor 😀 Ale porodní cesty k porodu připravené také vůbec nebyly. Nechali si mě tam, dali mi kapačku antibiotik (to aby se k miminku nedostala infekce) a čekali jsme co bude. Nakonec, když tam kolem mě ženský rodily jedna za druhou, tak jsem také souhlasila s vyvoláním porodu. Být tebou bych raději do porodnice zajela, také se mi tenkrát nechtělo, ale je to rozhodně správně. Kdyby to voda byla, tak by se mohlo ohrozit zdraví děťátka. Neboj ono to dopadne tak, jak to dopadnout má 😉

babika0
7. led 2011

@delf14 zo zaciatku nie kazdy den. ako sa mi chcelo. zlepsovalo sa to len veeelmi pomali u mna. aj 4 dni som stagnovala. potom sa posunula o 1cm. a tak..
@kinsli jste velka? ako to myslela? tam dole? merala ta? tak kinsli dieta, aby maly do pondelka uz nepodrastol 😀 😀

olga777
7. led 2011

@delf14 Ahoj já jsem ze začátku měla také kolem 5cm (16) a dlouho to nešlo. Až asi šestý den jsem se dostala na 6cm a dnes, jedenáctý den jsem měla 8cm (25cm). Což je můj rekord 🙂 Cvičím každý den, krom včerejška. Byla jsem unavená a neměla jsem na to vůbec náladu, tak si to dám dnes za odměnu 😀 dvakrát.

@kinsli držim palce, ať je to v pohodě a rychle!! Mimčo i ty ať to zvládnete ve zdraví a bez nástřihů!!! 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru