EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

kazunomiya
10. únor 2014

@isabellaa vyraba sa v Cine http://www.aniball.cz/caste-otazky/ a v CR je riadne registrovany 🙂

isabellaa
10. únor 2014

@kazunomiya mas pravdu 😉, pomylila som si
to s tlakovou skuskou v brne 😅

zwinky
10. únor 2014

Holky, já cvičím s Aniballem. Efekt je stejný jako u Epi-na, maminky i s Aniballem odrodily bez natržení 😉 Aniball je prý lepšív tom, že samovolně nevyklouzává...

Jinak, jak se někdo ptal, taky cvičím v pololeže, v jakékoli jiné poloze tam nemám na nafouknutý balónek dost místa, takže mi leze sám ven. Ale s miminkem to podle mě bude jiné a bude jen dobře, že poleze samo ven. To je ta gravitace 🙂

bonniev
10. únor 2014

holky, kde jste kupovaly ty kondomy?

mullerovaj
10. únor 2014

@kazunomiya to je zajímavý. A jaký je v tom cenový rozdíl ?

kazunomiya
10. únor 2014

@mullerovaj No keď sa pozrieš na stránky predajcov tak Epi-no stoji 2333 kč, Aniball 1090 kč - takže výrazný...
Ja som si kúpila Epi-no cez bazárik, aj to ma stálo viac ako by ma stál Aniball.. aj keď som spokojná, v ďalšom tehotenstve si asi kúpim Aniball.

michaelarackova
10. únor 2014

@isabellaa Vzduch z něj uniká.☹

michaelarackova
10. únor 2014

@bonniev V lékárně mi je objednali.

deven
11. únor 2014

Dievcata tak ja som uz nestihla nacvicit s EPInom kolko som chcela. Pocvicila som asi desat dni. Cvicila som poctivo 30-45 minut nafuknutie a vypudzovanie/tlacenie. Pomohlo mi to velmi, mam sice par kozmetickych vonkajsich stehov, ale ziaden nastrih ani vnutorne poranenie. Par hodin po porode som sedela. Babatko vazilo 3400g, obvod hlavicky neviem. Takze odporucam poctive cvicenie. A zacat troska skorej 🙂 Epino mozem predat za 50E je v zaruke, mam k nemu doklad o kupe, sterilizacne stvorceky a asi 40 nelubrikovanych jednotlivo balenych prezervativov. Bolo poriadne umyvane a dezinfikovane, pouzivane iba s prezervativmi. Piste IP v pripade zaujmu.

ohlala
11. únor 2014

@deven Ahoj, gratulujem. Kolko sa ti podarilo nacvicit?

coolik
11. únor 2014

@zwinky ... no tak já nevím, ale jak to tak pročítám, tak asi kvůli té ceně půjdu do toho aniballu ... určitě sem nakukuje spousta dalších budoucích maminek .. co si o tom teda myslíte?

inkana
11. únor 2014

@coolik já jsem měla v prvním těhu to epi-no s tlakoměrem a teď mám Aniball. Mě z něj vzduch neuniká, nicméně jsem flákač. Cvičila jsem teprve 3x, tak třeba po delším používaní se to stane... Nevim. Každopádně me se s tim Aniballem cvičí lépe. Nevyklouzává jak Epi-no, tak dá víc práce ho vytlačit a nemusim ho přidržovat při nafukování, jen při tom vyklouznutí při vytlačování, aby nešel rychle přez hráz. Celkově je ten balonek z pevnějšího silikonu, což na mě působí lépe jak epi-no, u něj jsem měla větší strach, že praskne nebo že ho nějak poškodim.
Jde mi to dobře, jsem už na 29cm za ty 3 max. 20ti minutový cvičení. Určitě se cvičit vyplatí, ať už s čimkoliv 😉

zwinky
11. únor 2014

Mně se Aniball taky nevyfukuje a to už cvičím asi 3 týdny... Materiál je fakt pevný, používám s ním olej na masáž hráze a nedočetla jsem se, že by neměly prostředky na bázi oleje přijít s míčkem do kontaktu, takže oproti epinu asi taky výhoda 🙂

A jsem na 28 cm...

margotka666
11. únor 2014

mam na predaj EPINO ! odskusane, nepouzivane dlho, asi 5-6x ..
este skoro rok v zaruke..
teraz som v CZ o 14dni budem na SK .. takze aj CZ aj SK, kto ma zaujem piste IP

gellerka
12. únor 2014

Ahoj, je tu ještě někdo další, kdo používá Aniball? Já byla rozhodlá pro Epi no, ale teď jsem se dozvěděla o Aniball a cena mi přijde přesvědčivá a jinak vše vypadá úplně stejně. Tak budu ráda za každý tip 🙂

@zwinky Já teda žádný leták ještě k Aniballu nečetla, ale čiště teoreticky vím, že na silikon nemá přijít olej, protože to ten silikon může poškodit. Takže když je Aniball ze silikonu, tak proto by se vše mělo používat na bázi vody a ne oleje.

zwinky
12. únor 2014

@gellerka No, už to snad doklepu, těch pár cm i s olejem 🙂 Jinak bych se asi natrhla. Takže masíruju i u vypuzování...

gellerka
12. únor 2014

@zwinky Však jasně, já se v tom taky houby vyznám, jen vím, že tohle mi manžel vtlouká do hlavy 🙂 Ale jestli je to ok doteď, tak už ti chybí jen kousek a bude to asi ok i dál.
Já mám třeba doma lubrikant na bázi vody s přídavkem tea tree oil, tak vlastně taky nevím, jestli je to ok nebo ne 🙂

kazunomiya
12. únor 2014

@gellerka tea tree oil nie je olej, je to silica, tak to by nemalo vadiť.. to sa len vola "esencialny olej" ale pokial viem, tak to nie je ziadny tuk. Keby bol, tak to do toho lubrikantu nedavaju, lebo by to mohlo poskodit kondom.

Vadit moze len ak si na neho citliva.

gellerka
12. únor 2014

@kazunomiya ok, díky za tip, tak aspoň nemusím něco nového kupovat 🙂

badlamka
12. únor 2014

ja len ze kebyze zhanate nelubrikovane kondomy, ci gely na vodnej baze, alebo cokolvek ine, tak odporucam stranku www.kupsikondom.sk, fakt rychle dodanie, a este aj darcek k objednavke, mala mila spermijka ako klucenka🙂

mullerovaj
12. únor 2014

@kazunomiya Teda, kdybych o tom věděla dřív, taky bych do toho šla. Epi no je pěkně předražené.

nevee
12. únor 2014

Holky, budu prodávat epino kupované nové v listopadu, takže v záruce, s gelem (úplně novým), asi 30 ks kondomů a s dezinfekčníma čtverečkama.

coolik
13. únor 2014

ahoj děvčata, pročítala jsem to zpátky, ale prostě nemůžu to najít ... kde prosím kupujete ty nelubrikované kondomy? dívala jsem se na net a nějak nemůžu nic extra najít .... kdyby jste mi prosím hodily kde a jakou značku byla bych vám moc vděčná ... většina s tím "pracujete" skoro denně, tak to nemusíte tak pracně hledat jako já. děkuji, děkuji moc 🙂 a ten lubrikační gel na vodní bázi? jen v lékárně? kolik to asi tak stojí ... já jen ať zbytečně nekupuji za 150, jestli se dá sehnat za 70 ... díky

kazunomiya
13. únor 2014

@coolik ja nepouzivam kondomy resp. pouzivala som co mi pribalila ta baba od ktorej som epi-no kupila, ale to boli uplne obycajne. Neplanujem epi-no predavat a posuvat dalej, takze kondomy netreba, ja iba dezinfikujem (lekarensky lieh a gazove stvorce) a pouzivam bezny lubrikacny gel, zakladny, z drogerie (vtipne je, ze je drahsi nez tie vselijake vonave...) - lubrikacne gely co sa predavaju v drogeriach su myslim vsetky na vodnej baze.

deven
14. únor 2014

@ohlala ahoj, dakujem, maximalne sa mi podarilo "vypudit" 29 cm, a to uz bolo velmi neprijemne ked to bolo nafuknute vovnutri. Inak a hlavicka mala 34 cm.

ohlala
14. únor 2014

@deven Dakujem za info. Holt, asi mam horsie predispozicie alebo to hram hrozne opatrne (po 3 tyzdnoch som na necelych 25 cm). Ale vysledky ostatnych v tomto threade zneju povzbudivo, takze pokracujem az do porodu, alebo kym sa neminu prezerativy.

coolik
14. únor 2014

@kazunomiya ahoj děkuji za informaci. mně dnes dorazil aniball ... manžel byl v lékárně, tak se mi zeptal na lubrikačnní gel na vodní bázi a nelubrikované kondomy a hleděly ty ženské na něj, že se asi zbláznil ... 😒 tak jsem tedy zvědavá, kde to koupíme ... asi bych to radši měla.

kazunomiya
14. únor 2014

@coolik čítala som tu v diskusii viac dozadu rôzne tipy kde sa to dá kúpiť. Lubr. gel v drogérii, to problém nie je - a čo sa týka tých kondómov tak som tu čítala takéto tipy (ak si dobre pamätám): v Rossmane by mali vraj mať (v SR neviem, či je nejaká drogéria čo to predáva), alebo sa dá objednať cez net cez internetový obchod s kondómami, alebo návleky na ultrazvukové sondy sa vraj dajú v lekárni/zdravotníckych potrebách zohnať. Osobne si myslím, že nie je nutné, aby tie kondómy boli nelubrikované. Nie sú v skutočnosti nutné vôbec, iba ak plánuješ ten Aniball potom niekomu posunúť/predať.

coolik
15. únor 2014

@kazunomiya jj děkuji moc, mrknu na to 🙂 jsi moc hodná!

hallie
15. únor 2014

Ahojte, cvicim necele dva tyzdne a som na 22cm... Myslela som si, ze to pojde rychlejsie, najme ked k tomu aj pravidelne masirujeme hradzu ☹ Co ma stve najviac - stale to vyklzava, aj ked uz mam nelubrikovane kondomy a gel. Musim si lihat na bok. A tym, ze to stale pridrziavam, boli ma ruka ako fras a nevydrzim tak 10 minut, uz vobec nie dlhsie. Je to pre mna sialena otrava a ked potom ten balon zmeriam a zistim, ze ziadny megapokrok, som totalne demotivovana. Obavam sa, ze vypudzovaciu fazu nebudem nacvicovat nikdy, pretoze balon vyleti ako strela, ked ho nedrzim. Pozeram, ze pri mojom tempe som mala fakt zacat v 34tt ☹

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru