EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

jonki
25. pro 2010

@maryja u nas siju takymi co sa cca tyzden po porode rozpadnu a vypadnu same (po vaginalnom porode)

kinsli
25. pro 2010

mě co říkal dr. po porodu tak že se snad rozpadnou, některé fakt odpadly, ale všechny fakt ne. Sestřička mi říkala, že sice v porodce tvrdí, že se to vstřebá nebo odpadne, ale, že je to hloupost, že obsahují ty nitě silon a ten se nerozpadne. Vím, že co byla se mnou holčina na dětském tak ta měla císaře a 5 den se nechala pustit z nemocnice a její mamča ji vytahala doma stehy ( je to dr )

luckar
25. pro 2010

Ahoj všem, hlásím se z domova po porodu. Nakonec máme pidi šití, ale malá šla bez nástřihu. Doktorce jsem o epinu řekla a tak jsme se domluvily, že když budu spolupracovat, tak by to mohlo jít. Akorát jsme se bavily i o kvasinkách, které mě zlobily na konci těhotenství a řekla rovnou, že tam asi něco udělají. Takže mám myslím 1 steh na hrázi a asi 4 kosmetické vnitřní na pyscíh (malá měla ručičku u hlavy). Cvičila jsem max. na 8,5 v tabulce a obvod hlavičky byl 32,5 cm. Jinak máme Viktorii - 21.12. ve 14:49 s míramy 3060g a 46 cm 🙂.
Tak všem kdo ještě neporodily držím palce ať je to v pohodě.

Pokud by měl někdo zájem o epino se suchými kondomy a sterilizačnímy čtverečky, tak ho budu prodávat.

babika0
25. pro 2010

to tu uz nikto necvici s epinom? ake mate pokroky? hm? ja dnees 25cm krajcirskym metrom. nic moc.

babika0
25. pro 2010

@luckar gratulujem k malej. mas stastie ze bola iba taka malinka. pidisiti potesi nie?

jerryjanka
25. pro 2010

@babika0 to si dobra
ja som začala na 17 potom som sa dostala na 20,5 druhy den
a potom som šla do nemocky
takže teraz necvičim lebo zas mam infekciu a chripku
kedy ja to dobehnem pomoooooooooc

kinsli
25. pro 2010

@luckar moc gratulujeme 🙂 Malá je krásná 🙂
o 46 cm se mi může jen zdát 🙂 oblečení na 1 měsíc jsem dala Kačence na chouchou a je jí to akorát 🙂

luckar
25. pro 2010

@kinsli je to prcek, všechno je nám velké...ty nejmenší věci jsem nechtěla moc kupovat a nakonec by jsme je užili. Teď teda ohrnujeme rukávy 🙂

babika0
25. pro 2010

@jerryjanka no na druhy krat 20,5 si dobra ty. sak ja som uz cvicila aspon 10x a skoro vobec sa nehybem. ale mame este cas, tak to dobehneme nie?

kinsli
26. pro 2010

@luckar Alespoň věcičky hezky vynosíte 🙂

luculele
26. pro 2010

Ahojte, tak to sme tu teraz najepinovatejsie januarovky 😀 zdravim

@babika0 25 cm je supper, uz len par cviceni a mozme v pohode rodit

@kinsli tak co, nakoniec drobcek pride v termine?

Baby, ja uz sa celkom na porod tesim.. ma este niekto podobny pocit? hmm?

luculele
26. pro 2010

@luckar gratulujem, prajem tebe aj malej vikinke vela zdravicka

andu
26. pro 2010

Ahojte holky.
Tak i já podávám opožděně info! Malý se narodil 14.12. a prcek to nebyl: 3,85kg a 52cm. A já porodila bez jediného nastřižení, takže se vše obešlo bez stehů! 🙂 Po cca 3 hodinách jsem chodila, jako by se nechumelilo a všichni dost koukali, že jsem před chvílí porodila! 😀
Fakt paráda!!! Epi-no teda můžu jen doporučit!

Mimochodem, taky prodávám, takže info kdyžtak přes IP 😉

luculele
26. pro 2010

Ja som asi vcera neprimerane reagovala, ked sa moja svokra stazovala na epiziozomiu (asi ma chcela pripravit), ze ju mala pri oboch detoch, ja som s usmevom a istotou zahlasila, ze ja nastrih mat nebudem a ze na to existuju pripravne praktiky... ale asi som ju trochu s tym zmiatla, lebo ona este nerodila bez nastrihu, tak si asi myslela, ze to je nutna sucast... mohla som reagovat asi trochu citlivejsie :(

babika0
26. pro 2010

@luculele no ja ked som rozbita po neprespanej noci a predstavim si, ze mam rodit, tak sa vobec netesim. ze kde by som vzala energiu.

babika0
26. pro 2010

@andu a kolko si mala nacviceno? a gratulujeme, fakt velke babo! zavidim ti.

luculele
26. pro 2010

@babika0 na nespanok si uz pomali zvykam.. ale mozno je to skor taka zvedavost ako tesenie sa 🙂

shira_
26. pro 2010

@kinsli ahoj, tak u nás tiež šijú stehmi, ktoré sa po 7 dnoch rozpustia samé. Na wc som zvládla včera aj dnes, ale trvalo to teda dosť dlho, tam sedieť 😕 zvierač mi vôbec nefunguje takže zaujímavý pocit.. môžem teda cvičiť panvové dno naďalej 😝 😀 v každom prípade to stojí zato. a keby som vôbec necvičila s epinom, tak by to malo asi hrozné následky. teraz som síce pozašívaná, ale sú tu baby, ktoré sú na tom omnoho horšie.

andu
26. pro 2010

@babika0 : Nacvičeno jsem měla těch 10 podle přiloženého metříku 😉 Alenecvičila jsem nijak intenzivně. Bylo to asi tak obden a ani nejsem přesvědčena, že by to byla ta půl hodina 😅

kinsli
26. pro 2010

@shira_ tak to je super 🙂 Uvidíš, že všechno se brzy zahojí a za čas si už na to ani nevzpomeneš 🙂
Taky se už těším až budu mít vše za sebou a malého u sebe. Věřím, že díky epinu bude ten porod jednoduší,
tedy v to alespoň doufám.

@luculele No uvidíme když jsem byla ve středu v poradně tak dr říkala, že plně ještě otevřená nejsem 🙂

@andu gratulace k Jáchymkovi a super porodu 🙂

babika0
26. pro 2010

baby a oni pred porodom este skumaju velkost babatka? lebo naposledy som bola na utz. v 35tt.

kinsli
26. pro 2010

@babika0 nejsem si jistá jestli váží to asi ne asi akorát u těch co mají psanou makrosomii plodu, ale myslím, že měří hlavičku dítěte a tobě pánev.

andu
26. pro 2010

@babika0 : No mě sice mimčo pár dní před porodem Dr. měřil, ale naměřil cca 3300g, hehe 😉 😀

kinsli
26. pro 2010

@andu mě 3350g ale rovnou mi řekla, že to neodpovídá, že vidí z UZ že je větší.

babika0
26. pro 2010

@kinsli ako sa meria panev? akurat som docvicila, ale moc som sa nepohla. iba o 1cm. 😒

didi07
26. pro 2010

ahoj holky, můžu se přidat? epino už je doma, ale nějak mi chybí chuť a vůle...
a ještě mám dotaz - kde jste koupily lubrikant na bázi vody??? v tom jsem tedy laik 🙂.

imzadi
27. pro 2010

ahoj holky, tak i ja jdu dnes poprve na to, tak drzte palce 😀

imzadi
27. pro 2010

tak jsem docvicila, na poprve dle stupnice 5, ale je to teda sila, vubec si nedokazu predstavit, ze se posunu nekam dal 😕 zavedeni ok, ale jak prifukuju, tak to docela pali, take vas to pali? zatim jsem nepouzila zadny lubrikant, jen ty suche kondomy ... a kdyz pak uz nafouknu na tu 5, tak ma balonek tendenci sam vylezt ven, taky si ho musite tak pridrzovat? 😀

kinsli
27. pro 2010

@babika0 mají na to jakový umělohmotný jako by kleštičky 🙂

babika0
27. pro 2010

@imzadi ano pali, stipe. ja si tiez neviem predstavit, ze nacvicim 30cm ☹

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru