EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

anicka1981
1. čer 2011

@dulkagabulka no jasne, ja nechcem vyvolavany porod, som povedala malemu, ze nech sa sam rozhodne kedy pride madzi nas, strasne sa na neho tesime, sa nevieme dockat 😵 ale mam pocit zo spodu, ze uz som otvorena, taky pocit volna mam, ako ked som mala menstrulaciu a citis, ze krvacanie este neskoncilo,alebo nieco take, nechcem rodit za kazdu cenu, maly si vyberie, aj ked si myslim, ze to uz bude coskoro, 🙂 dufam, ze to zvladneme obaja, jedine co ma ukludnuje, je ze viem ze je vsetko v poriadku,maly je velmi aktivny a okopuje ma jedna radost 🙂, mam taky pocit, ako keby si sam vyzadoval dotyky, lebo ako nahle prilozim ruku na brusko, tak citim pohyb, alebo kopanec na tom mieste kde prilozim ruku 🙂, moj maly poklad 🙂, a dakujem za radu, dobre ze ta tu mame, mne si velmi pomohla uz aj z predoslych debat 😉

anicka1981
1. čer 2011

@romca13 ja nemam absolutne niaky pocit poskodenia ani z vnutra ani z vonku a to som na 10cm, mne to cvicenie velmi pomohlo, jednak som si istejsia, z porod zvladnem, ze hlavicka prejde, ako beriem to tak, ze mozu nastat komplikacie, a nastrih bude nutny, ale viem, ze som urobila vsetko pre to aby som sa mu vyhla.
A s lekarom som sa neradila, moja lekarka pravdepodobne ani nevie co to je.

a este k tomu poskodeniu, ked si mysli, ze dojde k poskodeniu tkaniva pri nafukovani balonika postupne, co si potom ta lekarka mysli o poskodeni, ktore nastane, ked tkanivami zacne prechadzat babo.

romca13
1. čer 2011

@anicka1981 to jsem právě chtěla napsat,,, že když se to trénuje postupně, přijde mi to mnohem šetrnější než když pak naráz prochází miminko ven,, to mi přijde mnohem horší,,, no chtěla jsem vědět jen vaše zkušenosti 🙂) mě se to totiž zdá jako dobrá pomůcka 🙂)

anicka1981
1. čer 2011

@vdovec no mne by vyvolavat nemali ja mam termin az 15 juna, teraz som uz v 39 tt , a krcok mi nepozaelai pri poslednych 2 poradniach, takze len typujem, ze je otvoreny podla vlastnych pocitov 🙂, ale zase tehotenstvo trva aj 42 tyznov, takze este stale ma babo dost casu vypytat sa same, je to na tebe,,,, ako sa rozhodnes, a mavas poslickov?, ja posledne 3 dni kazdy vecer, tak som zvadava,,,, drzim palce nech to dobre dopadne, budem na teba mysiet zajtra. uvidis co ti povedia lekari, co ti odporucia, a podla toho sa rozhodni,,,

anicka1981
1. čer 2011

@romca13 presne, aj mne to pride ovela lepsie,ked sa tkanivo natahuje postupne, ako ked sa zatazi naraz a pod tym tlakom popraska a potrha, ono by som povedala, ze to zalezi na lekaroch, podla vlastnej skusenosti viem, ze lekari nemaju radi, ked dostanu neaku mamicku, ktora je prilis dobre informovana a sa im miesa do remesla, preto ten negativny postoj voci tymto veciam, ako to je moj osobny nazor. najlepsie ja mamicka,ktora len ticho pocuva, co pani doktori vravia, akonahle sa ozves, ze nechces nastrih, alebo, ze nechces aby potrhali blanu, alebo nieco take, tak na teba pozeraju ako na sibnutu,,,,ze co vymyslas, ved sa to tak robi uz desiatky rokov,,,, ja si myslim ze epino je super vynalez, uvidim ako dopadnem pri mojom porode, ale kazdopadne ma to dobry vplyv na psychyku, na porod sa tesim 🙂

romca13
1. čer 2011

@anicka1981 tak ti přeji hodně štěstí 🙂

stula007
1. čer 2011

@romca13 Hmmmm, aha, to mne nenapadlo. No snad to nebude tak zlý. Ten balónek za 2,5tis teda z okna nevyhodím🙂 Já teda žádnému lékaři o epinu neříkala a ani jsem nekonzultovala, takže informace a názory ze strany lékařů nemám...

vdovec
2. čer 2011

@anicka1981 tak si me kvuli vysokemu tlaku uz nechali v porodce. Dneska jsem jeste cvicila s epinem. Dala jsem 28cm. Zitra me ceka vyvolavacka.Tak snad to nebude moc dlouho trvat 🙂 a uz se s tim nasim malym uvidime.

anicka1981
2. čer 2011

@vdovec jaj tak to drzim palce, strasne, urcite to dobre dopadne, 😉 ja mam ctg o tyzden, ze vsetko ok, tak som rada, ze je vsetko ok, 🙂

Tak to fakt myslim na vas,,,drzim palce,,daj vediet ako ste dopadli,,,,,

lucie_84
2. čer 2011

@vdovec
Držím palečky a myslím na tebe. 28 cm také stačí. Zbytek udělají hormony a hlavička při průchodu je sama o sobě také menší, než když jí pak změří.
Tak ať je to bez problémů a dej vědět 🙂

disaster
2. čer 2011

@vdovec Držím pěstičky ať všechno dobře dopadne.

zeppka
2. čer 2011

ahojte, o dva dni začnem 37.t. a od 30. ležím, lebo bábo sa tlačí dole - je možné epino používať aj v takomto prípade, resp. je tu niekdo, kto mal podobný prípad? ďakujem za rady.

anicka1981
3. čer 2011

@zeppka no v tvojom pripade by sa bolo lepsie poradit s neakym odbornikom, aby si si nevyvolala predcasny porod, teda si myslim, lebo balonik ti moze otvorit krcok,,,,tym nafukovanim,,, a zvatsovanim sa vo vnutri..... kazdopadne drzim palce,,,

zeppka
3. čer 2011

to som si myslela, v pondelok sa opýtam gynekológa, ale pochybujem, že by mal v tomto pozitívne myslenie - novinky,...

misala
3. čer 2011

Dobry den, chtela bych se zeptat, jestli nahodou nebutete mit nekdo na prodej levneji nez 1000 kc epino dekuji moc :]

anicka1981
3. čer 2011

@zeppka no zalezi na tom preco lezis, neviem no, vies ono risknut mozes, len ci ten risk stoji za to. balonik sa nema zakladat cely do vnutra, ide o hradzu, ale moze sa stat, ze si otvoris krcek, ale je to na tebe, ako sa citis,,, ci by si to zvladla, ja som sa neradila s nikym, a pomohlo mi to,najma po psychyckej stranke, viem ze som pripravena a ze som pre to urobila vsetko, ale ja mam zatial bezproblemove tehotenstvo,,,,jedine co ma trapi je zilka, inac nic,,,, drzim palce....

betelgeuzz
3. čer 2011

@zeppka já bych na tvém místě asi počkala ještě týden a pak začala opatrně cvičit. Po 38 tt je miminko považované za donošené, takže už by porod nebyl problém.

Pročetla jsem pár stránek, ale mám pocit, že všechny máte nové epi-no, takže kondomy nepoužíváta. Ale třeba mi někdo poradí. Podařilo se někomu koupit vhodné kondomy v lékárně, nebo jenom přes stránky epina? Jestli jste koupily v lékárně, tak mi prosím poraďte značku, ať vím, co chtít. Díky.

nemue
3. čer 2011

@betelgeuzz Já koupila epino použité, takže ho používám s kondomem a mám k němu z Rossmanna kondomy sensitiv (je na nich jejich logo) a jsou v pohodě. Nebo teda zatím. A pak jsou k tomu ještě další, kde je napsáno Silk dry, ale značku jsem nikde nenašla. Vše jsem dostala v balíku s epinem od předchozí uživatelky, která je taky používala

zeppka
4. čer 2011

na epi-no je písané, že sa nemá používať ak sú kŕčové žily v oblasti pošvového vchodu - platí to aj pre hemeroidy? gynekológ by mi vedel povedať, či tam dole mám kŕčové žily? inak ja som sa pýtala gyndr, aké má skúsenosti, názor na pôrodný gél, ktorý by mal tiež uľahčiť pôrod, ale moc mu nebol naklonený, akurát povedal, že je to drahé jak šľak- s tým súhlasím. Je to aj o biznise, aj tento balónik. Mohli by to dávať aj lacnejšie a uľahčiť nám to- ženám.

betelgeuzz
4. čer 2011

@nemue díky za tip, ani mě nenapadlo dívat se v drogérkách. Rossmana tu nemáme, ale zkusím DM, mívají ten sortiment dost podobný.

anicka1981
4. čer 2011

@zeppka ja mam problem so zlatou zilkou, a v pohode som nacvicila 10 cm, 🙂, zilka sa mi obiavila, ked sa maly otocil dole hlavickou. beriem detralex a drzim ju pod kontrolou, 🙂, ale cim dalej je citit, ze tlak na nu sa vysuje, porod za dverami 😵 , brusko mi uz zostupilo,,,
V cviceni som mala par prestavok, ked ta zilka bola neznesitelna, ale odkedy beriem ten detralex tak pohoda,,, mozem cvicit kazdy den, aj ked teraz uz len udrziavam, kazdy druhy den, 🙂
A co sa tyka gelu, papaj lanove semienka a urobi ti to tu istu sluzbu,🙂 😉

violeta5
5. čer 2011

Ahoj holky, nacvičila jsem 10 cm (měřeno krejšovským metrem 30 cm), malý měl 3340g a nemám absolutně žádné poranění, takže jsem se po 3hod po porodu oblékla a šli jsme všichni 3 domů (takže nakonec neplánovaný ambulantní porod) 🙂 Takže absolutně doporučuju, je mi, jako bych ani nerodila 😵 😵 Všem držím palce při cvičení i samotném porodu!

anicka1981
5. čer 2011

@violeta5 gratulujem, sa tesim s tebou,, je to super,,,, 😅 , tak to vyzera, ze dalsia budem na rade ja 😉 ,
@vdovec, drzim ti palce, pravdepodobne to uz mas za sebou.... daj vediet ako si dopadla,,,,,,

stula007
5. čer 2011

@violeta5 to zní naprosto bájo. Díky za povzbuzení. Já dneska dosáhla 9cm, tak taky skoro slavím. Těch 10 to už musím brzo dát😀

deyana
5. čer 2011

@violeta5 teda to jsi dobrá... můžu se zeptat, kde jsi rodila a pustili vás hned domů? nedělali ti problémy kvůli malému? já teda těhule ještě nejsem, ale asi si ten zázrak taky pořídím.. (epi-no🙂)

sussanah
5. čer 2011

@violeta5 gratulace jak k pohodovemu porodu, tak k malemu 🙂 Taky se pridavam s dotazem, kde jsi rodila, obilnak?

sussanah
5. čer 2011

@anicka1981 no ty uz to mas za par 😉

anicka1981
5. čer 2011

@sussanah no sa neviem dockat, a pravdu povediac uz som aj unavena z cakania,, lebo poslickov mam skoro kazdy vecer, a stale sato po par hodinach skonci, takze teraz aj ked uz naozaj budem rodit, si budem mysliet ze su to iba poslickovia,,,, 😲
Zajtra mam prvy termin podla ultrazvuku, ja viem ze tie su velmi presne, ale co ked 🙂)

sussanah
5. čer 2011

@anicka1981 to mi propomina me posledni tydny, taky porad silne poslicky a pak jsem fakt porod skoro nepoznala. Ale zato jsem ho mela fakt rychly, takze tobe preju to same 🙂

anicka1981
5. čer 2011

@sussanah dakujem,,, aj ja si to prajem, 😉 a tak citim, ze sa cim dalej tym viac otvaram,, mavam aj take zvlastne bolesti krcka,,,, a trpnutie podbruska dost casto,,takze to uz dlho trvat nebude,,,, teda dufam 🙂 ,,

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru