EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

dlabinecka
15. zář 2011

@chomik Jaj, tak to je blbý, ale taky to zkusím bez větší pauzy, naopak asi budu muset od příštího týdne přitlačit a cvičit častěji, taky jsem se zasekla a nejde mi hnout se dál. Myslím si ale, že budu rodit až po termínu, takže mám čas.

miana
15. zář 2011

Tak já nevím,jsem na 6,5 ( cca 20) a neumim si představit,že to pujde víc. Navíc mam pocit,že to víc tahne a bolí na druhé straně než je hráz. Tak mam strach,jestli to delam dobře.

ladie
15. zář 2011

@chomik a nechceš dát radši pauzu? Já jsem třeba teď nekrvácela, ale manžel mi při masírování hráze včera večer řekl, že ji mám nějakou stáhlou a namoženou 😀 😀 A je fakt, že už jedu zase několik dní v kuse, tak dneska "holka" dostala pauzu 😀

@monika12353 no vidíš, paráda! Já cvičím jedině na tom boku v sedě 🙂

aemmi
15. zář 2011

holky, tak si jdu postěžovat, taky mi to začalo vyklouzávat, přitom cvičím pořád stejně 😠 ale je to fakt skoro nad moje síly to tam dýl udržet, ikdyž by to šlo...no, co se dá dělat 😒

ladie
15. zář 2011

@miana neboj, půjde to, jen co se bude blížít porod! Máš přeci jen ještě dost času! A mě to táhne taky i na druhé straně, než je hráz. Proto si při vytlačování balonku rukou chráním stydké pysky a vůbec "celý vrch".

ladie
15. zář 2011

@aemmi hmmm, a co zkusit "klekosed" (prostě si kleknout a dát zadek dolů 😀 ) a balonek zapřít o podložku a rukou ho jen lehce usměrňovat a kontrolovat??

aemmi
15. zář 2011

@ladie týjo, to nevím, jeslti bych v týhle poloze vydržela, by mě asi brněly nohy 😅 já to už zkoušela jak jsi psala, že cvičíš ty, pak vkleče, ale asi jsem lemra, mi vyhovuje to pohodlí na zádech 😀 no zkusím to příště 🙂

chomik
15. zář 2011

@jana0706 Moje malé malo podľa utz už pred 2 týždňami 3100 gramov, takže sa nechcem spoliehať, že sa nebude ponáhľať...aj keď nemám pocit, že by to malo byť v najbližších dňoch...koniec koncom ja tiež robím všetko na poslednú chvíľu a priateľ má tiež vždy na všetko čas, tak sa ani nemá po kom kam ponáhľať 😀

ladie
15. zář 2011

@aemmi 😀 Já jsem ten klekosed zkoušela ze začátku, když jsem hledala vhodnou polohu. Když mě brněly nohy, tak jsem se hrudníkem a rukou opřela o opěradlo gauče a bylo to.

Ale stejně radši trénuju v tom sedě - zkouším i při epinování měnit pozici v sedě na boku, do té "klasické" a tak různé se tam vrtím, protože si myslím, že v nějaké takové poloze budu rodit. Nějak si nedovedu představit, že bych rodila v kleče/dřepu... 😒

chomik
15. zář 2011

@dlabinecka
@ladie
Ja si dám možno pauzu dnes a skúsim to zajtra ráno (cvičila som včera večer) a potom zasa pauzu v pondelok, lebo v utorok mám poradňu...Keby ma to nejako bolelo alebo to dlho krvácalo, tak by som si asi dala pauzu (a keby som mala nacvičených viac cm alebo menej dní do termínu) ale takto...zrejme je to fakt len nejaká cievka a už keď som do toho epina investovala, tak nech to aj má nejaký efekt 😉

dlabinecka
15. zář 2011

@chomik Určitě si alespon den pauzu dej, pokud je dole nějaká ranka, at se zatáhne a cvič opatrně 😉 Můžu se zeptat, co říká dr. na to jestli se připravuješ na porod nebo ne? řikám si totiž, jestli to třeba nemůže souviset. Já jsem taky sekla na 25-26cm a víc to nejde, ale nejsem na porod vůbec připravená. Mám CS1 a to si ještě myslím, že dr. přestřelil. Třeba když se to začne připravovat, tak se to uvolní a pujde to najednou líp 😉

dlabinecka
15. zář 2011

@miana Ahoj, já taky cítím tlak spíš naproti hrázi, takže to bude asi celkem normální 😉

chomik
15. zář 2011

@dlabinecka No mňa doktor takto vôbec nevyšetruje, takže neviem...ale čo som pred 2 tt bola v nemocnici, tak som sa vôbec neotvárala...Ja mám pocit, že keby som tlačila balónik 2-3 krát za sebou, tak by som dala aj viac cm, ale na prvý krát to tak neviem odhadnúť, že koľko mám a keď už vidím krv, tak už ďalej necvičím 😒

dlabinecka
15. zář 2011

@chomik jasně, tak to se nedivím, přes krev bych taky nepokračovala. Já teda cvičím zatím vždycky jen jednou, nafouknu, nechám chvíli působit (přifukuju u toho) a pak vytlačím... A co s Tebou ten doktor ted dělá, když tě nevyšetřuje? To jen kontroluje monitor?

aemmi
15. zář 2011

@ladie no tak já mám jasný, jak budu rodit 😅 nemám na vybranou, takže cvičím tak jak cvičím...

@dlabinecka hele, mě doktor taky nevyšetřuje 😀 dělá jen utz a točí monitor 😉

ladie
15. zář 2011

@dlabinecka taky cvičím vždy jen jednou (maximálně 2x, ale to jen zcela vyjímečně, když se mi napoprvé nepovede obvod, který bych chtěla. Ale napodruhé už je to rychlovka...)

chomik
15. zář 2011

@dlabinecka Len mi skontroluje moč, tlak, váhu, či nepuchnem, opýta sa, ako sa mám, zmeria mi brucho (sponu)...a na ctg chodím už do nemocnice, tam som pred 2 týždňami aj jeden deň ležala, tak ma na príjme vyšetrovali a robili aj UTZ - odtiaľ viem približnú váhu malého a že sa neotváram.

miana
15. zář 2011

@ladie Snad půjde, jsem ráda,že tlak i na druhé straně je tedy asi normální, ale říkam si,že s tímhle pocitem se budu u porodu spíš bát,že se trhnu druhým směrem než k hrázi :D

miparak
15. zář 2011

@sussanah ty jo, tak to nevím. Ale jestli je to ta stupnice.....která je tam vyobrazena od 0 do 100, tak mám stahy na 100 a špička kopce není vidět...jakože bez konce.

ladie
15. zář 2011

@miana Přesně!! Taky se bojím spíš trhnutí jiným směrem 😀 A taky mám pocit, že si tam stejně automaticky strčím ruku, abych se apoň trochu chránila 😀 No, uvidíme, jak to všechno nakonec bude... Ale přiznám se, že bych se porodu ráda vyhnula. Jo, tak usnout doma v posteli a ráno mít vedle sebe prcka - to by mi vyhovovalo 😀

dlabinecka
15. zář 2011

@aemmi Fakt? Aha, mě zase nedělá vůbec UTZ ?😅 Zajímavé...
@ladie Obvod, který bych chtěla tímhle tempem nenacvičím nikdy 😅
@chomik Aha, no náš dr zase vůbec nedělá UTZ....

miana
15. zář 2011

@ladie Tak to jsi můj člověk, zrovna dneska mam stav, kdy prostě odmítam, že to bude bolet :D. Ale zvládnem to 🙂

aemmi
15. zář 2011

@dlabinecka Jo a teda samozřejmě měří tlak, kontrolujou moč a váhu, tot vše 😉

chomik
15. zář 2011

@dlabinecka No mne môj dr. robil utz naposledy v 30 tt, keby ma nebrali do nemocnice, tak mi utz. vôbec nikto neurobí...teda možno až pri pôrode 😎

dlabinecka
15. zář 2011

@chomik Mě taky dělali UTZ ve 32tt a pak už ne, ani u první dcery, ani u porodu. Nějak k tomu asi není důvod...

sussanah
15. zář 2011

@miparak no na monitoru behaji vetsinou 2 cisla, tep a pak prave ty kontra. Myslim,z e stupnice je vic nez na 100, ale teda na posliky to uz je docela sila. Ja mela takove stredni na kontrole a byla jsem na 60. No asi si taky to poslickovani docela uzivas 😅

miparak
15. zář 2011

@sussanah tak já myslela stupnici na papíře, který z toho záznamu vyjel. Na tom přístroji běhaly dvě hodnoty....ale tak to si teda nepamatuju....v pondělí jdu znovu, tak uvidím, jestli tam něco zase bude.

Holky, poradíte mi? Dnes mi doktor na kontrole předepsal dvojité dávky magnezia - poté, co viděl záznam z monitoru s těmi kopci kontrakcí....ale přitom minule mi říkal, že už ho přestanu brát. Mně to přijde docela divné, na konci těhotenství se cpát magnéziem a bránit děloze, aby začla makat.....bojím se, co jako nastane, až bude potřeba, aby makala a ona nebude, protože já do sebe budu ládovat 6 tablet magnézka denně 😠 Mám chut to nebrat a už se na to vykašlat. Malá už ven klidně může, jsme 37+2. Dík za postřehy a názory.

sussanah
15. zář 2011

@miparak mg bych v zadnem pripade nebrala! vsak uz je mimco donosene, pokud se rozhodne jit ven, Mg mu v tomnezabrani, spis presne jak pises, muze tak akorat zmast delohu. Predepisovat 6tb Mg 2tydny pred TP mi prijde uplne mimo... Tot muj nazor.
Mimochodem dr mi taky predepsal Mg nekdy na zactku 37tt, protoze mi zacali poslicci, konzultovala jsem to se svoji PA, ktera me nakonec rodila a Mg jsem proste nebrala.

miparak
16. zář 2011

Doufám, že braní mg (3x denně - ale občas jen jednou, nebo dvakrát - dle toho jak jsem si zrovna vzpomněla) nevadí v případě, že bych jako dnes jela. 😎 Celou noc mě trápila boles jako před MS a to nám PA na kurzu povídala, že to začíná slabou bolestí v podbřišku jako před MS, pak je to prý hodně nepříjemná bolest jako při MS a pak už se ta bolest s MS nedá srovnat....takto popsala začínající kontrakce.
No tak já na můj vkus jsem u těch prvních bolestí, ale bolí celé břicho.....celou noc, každou hodinu vzhůru. Dneska ještě nechci rodit 😀

miparak
16. zář 2011

@miparak A když jsem ted vzhůru, tak to je to lepší.....tak snad to bude ok.....já chci v pondělí na nový monitor 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru