EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

pavelkova17
22. dub 2013

@maylis ja myslim,ze i kdyby jsi to udrzovala tak je to super.cislo..ja jsem na 7,5cm takze 24cm a do terminu mam od zitra jen 11dni..ale ja to flakam..

maylis
22. dub 2013

díky, já taky někdy vynechám, když mi tvrdne břicho, ale když si představím tu 35cm hlavičku, tak se mi nechce věřit, že těch 8,5 bude stačit ... Tobě každopádně držím palce a pozdravuju na Mladoboleslavsko, já se v MB narodila 🙂

katja77
22. dub 2013

@maylis Neboj se ničeho.... Určitě to bude bohatě stačit..... Jde tam pouze o elasticitu hráze, stačilo by i 7cm rikala mi to tu jedna PA. Hlavne cvic kazdy den............

pavelkova17
23. dub 2013

Holky co uz mate a nebo jste meli nacviceno vic..kolikrat nafukovani opakujete?ja 2-3x jak kdy..spis jen 2x..a napoprve dam vzdy min..a v pohode nafouknu treba jen 5x a pak zvysuju po 2-3 stlacenich..na podruhe uz v poho nafouknu treba 10x a pak zase zvysuju treba do 22 stlaceni..mate to taky tak a nebo date super vysledek uz napoprve?🙂

pavelkova17
23. dub 2013

Jinak vcera jsem dala 22,5cm na poprve a napodruhe 24cm..po pauze..dneska jsem chtela dat aspon 25cm,cemuz jsem meverila..a napoprve jsem dala 23,5cm a na podruhe 25,5cm a koukala jsem ja blazen po vytlaceni ani mi to neprislo..spis na stejno,takze to vazne jde a kdyz to srovnam se zacatkem cviceni,tak mi to prijde porad stejny jen vysledky jsou lepsi a lepsi..ale nepouzivam gel,takze verim,ze kdyz ho koupim pujde to jeste lip..🙂 no snad jeste stihnu neco macvicit..

maylis
23. dub 2013

@katja77 Díky za povzbuzení, jak mi ten začátek přišel v pohodě, tak teď si připadám nějaká neschopná 😎
@pavelkova17 Já nafukuju jen dvakrát, ale nechávám ho tam i těch 10 minut a chvílema třeba povytahuju, aby si hráz zvykla, napoprvé dám taky vždycky míň, podruhý je to lepší. Taky už mám pocit, že dám víc, ale nakonec vždycky vyměknu ... 🙂

zmaldik
23. dub 2013

tak holky dneska jsem dala 32cm, musím ale říct, že když se termín porodu blíží, tak to více povoluje, to ty hormony, takže věřím tomu, že všechny dosáhnete cílovou míru, já ještě zkouším víc, kvůli toho že malá možná bude větší, tak dokud to jde tak aspon preventivně, abych zůstala na těch 32cm.

zmaldik
23. dub 2013

@pavelkova17 taky nafukuju tak max asi 3-4x, napoprve at vím, že zase jdu cvičit, na podruhé více, na potřetí držím a na počtvrté se snažím dostat na to co chci, zálaží jak moc se mi chce a jak moc mi to na poprvé jde nafouknout, ono jsem zjistila, že o podle toho jak si lehnu a povolim svaly tak je to pokaždé jinak 🙂

domeli
23. dub 2013

@pavelkova17 ja som mala nacvičených 10, resp. lepšie povedané: mne sa podarilo dať 3x "10" za celý čas cvičenia, ale nikdy sa mi nepodarila na prvý šup. Raz tuším na 2. a 2x na 3. pokus.

pavelkova17
23. dub 2013

@domeli a uz jsi rodila a s jakym vysledkem?🙂 taky jsem uz zjistila,ze to fakt chce vickrat pak se clovek dostane na lepsi cisla..
@zmaldik takze verim,ze na 3-4 pokusy das uz tolik a gratuluji..ale pisou,ze se vic jak 30cm nema..kazdopadne myslim,ze ty to das levou zadni 🙂

pavelkova17
23. dub 2013

@maylis jinak taky povytahuju a mam ho tam dyl..fakt mi to cviceni tech 30min v pohode zabere..a to opakuju spis 2x..

maylis
23. dub 2013

Tak jsem dala skoro devítku, břicho kleslo, tak už se cesty asi připravují, ale je to boj 🙂 držím palce holky!

lolelole
23. dub 2013

holky jenom rychlý dotaz - určitě se to tady již řešilo, ale nemám čas to hledat. Kde kupujete kondomy na epino ? Děkuji moc za rady a epinu zdar ! 😉

maylis
23. dub 2013

@lolelole Já jsem koupila v Rossmanu obyčejné sensitive, dají se koupit prý i v lékárně

domeli
24. dub 2013

@pavelkova17 bez akejkoľvek ranky som priviedla v decembri na svet syna s mierami 3940 g, 51 cm a hlávkou 36 cm 🙂

janinka14
24. dub 2013

@katja77 Veelka gratulacia aj tebe! 🙂 Uz som od pondelka doma, ukecala som ich aby nas pustili o den skor, citila som sa perfektne akoby som ani nerodila, maly pekne priberal tak nebolo o com. Ked som videla v porodnici tie ubolene baby, co ledva prepletali nohami, pozasivane az po usi si hovorili ake tazke maju poranenia, bolo mi ich uprimne luto. Tak som sirila epinacku osvetu po celom oddeleni, nech aspon pri dalsich detoch sa tomu vyhnu.. fakt tomu nerozumiem, preco to tak nasi lekari zatracuju, ved aj im by to setrilo zbytocnu robotu.. A este k mojim porodnym predstavam- mala som nachystanu plnu tasku blbosti- masazny olej, aromalampu, meditacnu hudbu... a nevyuzila som NIC. 🙂 Ani som na to nepomyslela, bola som rada, ze dokazem dychat.😀

monenta
24. dub 2013

ahoj holky, tak podávám nejčerstvější informace..mě epino nepomohlo a bohužel ani nemohlo :-/, měla jsem natrénová tuším 26-27cm, ale i tak mám přes 20 stehů 🙄 šlo spíš o to, že jsem měla 2.dobu porodní skoro 1,5 hodiny - malej nešel vytlačit a já už fakt nemohla dál, kontrakce se prodlužovaly dobou mezi sebou a utlumovaly délkou, tak šel ven zvonem s pomocí oxytocinu a PA musela tlačit na břicho..takže jsem se v podstatě roztrhla 😔, k tomu jsem měla skříplou placentu v děloze, takže 3. doba porodní taky zážitek 😀 a když na to přijde, tak to následný šití z toho bylo asi nejpříjemnější 🙂. Tak vám moc držím palce, na psychiku je to strašně moc a u druhýho (haha 😀 ) do toho půjdu určitě zase! Věřím, že kdyby malej šel krásně vytlačit, že je to bez problémů 🙂.

maylis
24. dub 2013

@monenta Gratuluju k miminku, hlavní je, že je v pořádku a 20 stehů je podle mě furt lepší než císařskej řez ... a čím myslíš, že to bylo, že nešel vytlačit, byli na tebe v porodnici hodní? Nespěchali nebo něco takového? Stres může taky hrát svou roli ... Teď hlavně, ať jsi brzo zahojená.

slapech
24. dub 2013

@monenta Taky gratuluju k miminku (i když příchod na svět mělo složitější...). Hlavní je, že už to máte za sebou a teď už se budete jenom nazvájem hezky užívat 🙂
Jinak já jsem se dneska dopracovala na 24,5 cm... ale bylo to už tak, tak 😒

domeli
25. dub 2013

@monenta blahoželám k zdravému bábu, aj keď pôrod nevyšiel podľa predstáv, ale verím, že epino po psychickej stránke splnilo svoju úlohu. Druhý pôrod už výjde 🙂 Prajem krásne materstvo so všetkými radosťami, ktoré k tomu patria 🙂

monenta
25. dub 2013

@maylis
@slapech
@domeli holky moc děkuju, Jáchymek je nádhernej, vše je zapomenuto 😀 !

Jinak co se týče porodu..myslím, že to moc ovlivnit nešlo - co jsem se bavila s mamkou, tak jsem taky vytlačit nešla, šla jsem kleštěma a ten samý problém s placentou.. V porodnici na mě byli moc hodní, splnili porodní plán do poslední tečky (PA se moc snažila..nechtěla jsem žádný drijáky, ale ten rajský plyn jsem si cca na 3 kontrakcce vyřvala, pak jsem to stejně nechtěla), vím co říkala, že se krásně a celkem rychle otvírám, pak to šlo ráz na ráz a když přišla 2. doba porodní, tak totální útlum..myslím, že pomohl ten oxytocin (na ten jsem jim kývla, kontrakce začaly mizet), jinak bych rodila doteď 🙄. Já byla celkem v pohodě, než jsem slyšela kolem 13:00 rodit vedle jednu maminku..z toho by měl nervy každý..a jsem moc ráda, že po mě už nikdo nerodil..ta maminka by po tom co to slyšela, to snad rovnou zabalila 😀.

A jak pokračujete s cvičením? 🙂

domeli
25. dub 2013

@monenta nejde mi prečítať celú tvoju krátku správu, ale čo sa týka dojčenia/kojenia, pozri si stránku http://dojcenie.wordpress.com/ - ja som sa z nej veeeľmi veľa dozvedela. Verím,že nasmeruje aj Teba. Ak kojiť chceš, budeš 🙂

maylis
25. dub 2013

@monenta Udělala jsi prostě co mohla, aby to bylo bez šití, někdy to holt příroda chce asi jinak, ale výsledek = miminko - stojí každopádně za to, je dobře, že to bereš s nadhledem 🙂 Můžeš bejt na sebe i tak pyšná 😉
Jinak se cvičením jsem se včera dostala už přes devět, ale kdyby mě přítel nepodporoval, tak jsem srab a asi furt na osmičce 🙂 Ale ono to jde a ani to už tolik netáhne, i když už tomu říkám spíš mučení, mimino v břiše mi do toho kope a jak nafukuju balónek, mám pocit, že si nafukuju celý břicho a odlítnu za chvíli ke stropu 😀

ninouche
25. dub 2013

Ahoj, máte prosím někdo tip, kde by se daly koupit nelubrikované kondomy v Brně? Oběhla jsem už několik lékáren i drogerii a bez výsledku, většinou ani neví, že něco takového existuje ☹ Snad bych ještě stihla objednat z http://www.epino.cz/objednavka.htm?type=epino ale nechtělo se mi zbytečně platit navíc poštovné...

maylis
26. dub 2013

@ninouche já jsem koupila nelubrikované, jen vlhčené v Rossmanu, značka Rossman sensitive

slapech
26. dub 2013

No tak já mám momentálně na týden docvičeno... ☹ Doktorka mi řekla, že mám pozitivního streptokoka a nasadila mi ATB - no a v těch je napsáno, že se má při léčbě vyhnout kondomům (mimo jiné 😀 )... Takže tak. A nechci to zbytečně dráždit, pokud je tam možnost, že se ještě do porodu přeléčím, tak pro to udělám vše... acho jo - že já taky musím mít všechno 🙄

fazulka_mala
27. dub 2013

Ahojte, podavam moj strucny report z porodu. S epinom som mala nacvicene 20-22 cm, viac neslo. Hlavicka malej 35 cm, nastrih na 2 stehy. Na konci velmi klesli ozvy malinkej, takze musela ist okamzite von, doktorka musela ist na isto, takze vtedy nastrihla. Takze neviem posudit, ako by to bolo, keby nie toto. Pre mna bol ciel nedotrhat sa uplne, takze 2 stehy ja beriem ako uspech 🙂

Chcem sa spytat, kedy ste zacali cvicit s epinom po porode?

maylis
27. dub 2013

@slapech Tak to je pech, já zase bojuju s mykózou, ale ta se přeléči rychle. Myslím, že ještě něco nacvičit stihneš, čas ještě máš 😉

@fazulka_mala 2 stehy jsou jako skoro žádné stehy 😉 , hlavně, že miminko je zdravé, moc gratuluju!

ajina17
28. dub 2013

Ahojky od kdy mám začít používat Epi-no? zítra budu 34+0tt(35.týden)

pavelkova17
29. dub 2013

holky tak cvičíme cvičíme..🙂 Zmaldik už porodila včera večer extra rychle za 2,5h od prasknutí vody a hlavně bez jakéhokoliv poranění..🙂 tak máme zase motivaci ke cvičení..

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru