EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

alyssa.anna
29. dub 2013

Holky, taky by mě zajímalo, kdy začít cvičit? Už mám epi-no doma, ale nevím, kdy s tím začít.

katja77
29. dub 2013

@alyssa.anna Já bych řekla tak v tom 36.týdnu......

pavelkova17
29. dub 2013

Holky pisou nejdriv od 36tt..driv se to nema..navic pak ke konci to jde lip jak se to tam uz pred porodem chysta a roztahuje 🙂

hanulka885827
29. dub 2013

@pavelkova17 já mam takový pocit, že mě to jde s blížícím se termínem čím dál hůř ☹ cvičím už dva týdny každý den (bez víkendu), to se mi fakt nechce :D a na začátku nebyl problém dát 28-29 cm po dvou vytlačeních ☹ ted mam 8 dnů do termínu, a 25 cm je super, a u vyšších čísílek to trošku drhne ☹ dám 29 jednou a hotovo... dneska jsem dala na poprvní 22 cm jako rozcvičku, a pak u 27 jsme začala malinko krvácet ☹ asi jsem zvolila špatnou polohu a šla na vyšší číslo moc rychle ☹

pavelkova17
29. dub 2013

@hanulka885827 bud rada to mas krasny cisla ja 28-29 jeste nemela 🙂 dala jsem 27cm max..davam tak 0,5cm kazdy den navic..na poprve dneska 26cm a na podruhe 27cm..ale urcite to nechce na bolest a mebo krev..mozna fakt spatna poloha a nebo moc rychly postup..a kolikrat opakujes?ja 2x vetsinou a pak uz me to ke konci tlaci docela jakoze hraz a na konecnik..a posledni dva dny se mi i hur vytlacuje citim takovy divny tlaky v brise a tam dole :'( tak nevim proc..
Ale myslim,ze pokud jsi se uz dostala na 28-29cm je to super a bude ti to stacit bez nastrihu..

hanulka885827
29. dub 2013

@pavelkova17 když nepočítám dnešek, tak většinou začnu na nějakém tom čísle 24, a pak postupně co 0,5 cm, až 1 cm.. takže tak 5x.. i víc.... dle toho jak mě to baví ☹ někdy je chut cvičit, jindy ne ☹ já právě tlaky na hráz nemám vůbec, spíš na močový měchýř ☹ možná to dnes bylo z toho, že vždy balonek zavedu do poloviny, udržím rukou tak 2 min a nechám vyklouznout, nebo zatlačím trošku dovnitř a vytlačuji ho.. a dneska jsem vevnitř nafoukla a v rámci šetření břichních svalů jsem ho spíše vytahovala :( a tak chybami se člověk učí... To máš krásné hned na poprvní 26 cm 🙂
Kolik dnů máš do termínu? Já už bych se radši viděla v té porodnici ☹ S tím břiškem už je to nepříjemné

pavelkova17
29. dub 2013

@hanulka885827 já mám už jen 5 dní do termínu a po dnešní kontrole v porodnici nejsem moc moudrá..:-/ ani mě neprohlíželi jen se podívali na monitor a že vše v pořádku, takže ani nevím jestli se něco chystá, jestli se otvírám a nebo jestli se malá chystá níž :D já jsem dneska dala napoprvé těch 26, na podruhé 27 a na potřetí jsem to dneska zkusila a 27,5cm, což je moje maximum..ale já to jedu bez gelu, protože ho nemám, takže myslím, že kdybych jela s ním asi to bude lepší..aspon to bude líp klouzat..
Chce to asi fakt vytlačovat aspon se člověk učí i tohle k porodu..mě to taky někdy tlačí na močák, ale posledních pár dní právě spíš na hráz a konečník :-/ taky nevím proč a co je správně..🙂

hanulka885827
29. dub 2013

@pavelkova17 taky jsem bez gelu ale už jsem přemýšlela zda to nezkusit i s ním...
Kam do porodnice chodíš? Já jsem ještě u své dr, ted v pátek jdu naposled, pak mě pošle na kontrolu do nemocnice.. To je divné, že pár dnů do termínu a ani tě neprohlídnou ☹ mě teda zatím každý týden točí monitor, pak prohlásí, že takové nedobré dítko nám nezávidí, prohlídne mě a finito... moc toho neřekne, jen posledně, že to na porod nevypadá, že se určo v pátek uvidíme.. z průkazky vím, že cs je 2, ale to je tak všechno ☹ ani netuším cca rozměry malého, či váhový odhad ☹

pavelkova17
29. dub 2013

@hanulka885827 bud v klidu já vím váhový odhad naposledy z 30tt 🙂 takže taky netuším..mě ani můj doktor naposledy neprohlížel..a minule jsem měla čípek asi 1,5 a ted nevím vůbec nic..:-/ rodím v mladé boleslavi..
myslím, že s gelem by to šllo líp, ale taky ho nepoužívám 🙂 ale už jsi se dostala na hezké hodnoty však ono to zase půjde..

slapech
29. dub 2013

Já teda ještě dva dny než budu moct zase začít cvičit, ale pak se do toho vrhnu naplno... tak snad ještě něco stihnu - i když nejradši bych si pro to mimi už jela 😵

hanulka885827
29. dub 2013

@pavelkova17 jj jsem na tom stejně, to měl klučík 1400g, a průměr hlavičky 7,5 cm, víc nevím ☹ hlavičku měl o 2 dny menší než by měl mít na termín, ale jinak nic nevím :( čípek ani netuším, to neříká vůbec ☹ ale tak třeba v pátek 🙂
Doufám, že porod bude pohodička, to cvičení je chvilkami boj, ale zase jak se říká " těžko na cvičišti, lehko na bojišti" 🙂

basska
29. dub 2013

Holkynebudete pak nekdo epino prodavat? Pouze kdy jsou pouzivany s kondomem. Pusnete mi prosim jinak zpravu. Ja jsem zatim 24tt takze jeste je cas🙂 diky!

hrhanka
29. dub 2013

Ahoj holky, potřebovala bych poradit. Cvičím s epinem 6.den a dostala jsem se na 23cm. Nevím, jestli je to málo nebo moc, každopádně jsem těch 23cm měla včera i dnes. Včera jsem našla kapku krve na kondomu, ale dneska jsem začala dost krvácet. Cvičím podle návodu co jsem měla u toho, 10min posilování dna pánevního a pak balonek nafouknu do tahu (nebolí mě to), nechám 10min a pak nechám volně vyklouznout. Žádnou bolest jsem necítila, akorát pak u vyklouzávání balónku to bylo už na hraně. Nevím jestli nedělám něco špatně a hlavně nevím, jak se teď zachovat. Jestli si dát den dva pauzu a zkusit znovu, nebo přestat úplně (to se mi ale moc nechce-ráda bych využila každou možnost jak si porod ulehčit)...Měla jste některá taky takový problém? A jak jste postupovaly s centimetrama?...Ráda bych do porodu nacvičila co nejvíce...

maylis
29. dub 2013

@hrhanka já teda krev neměla nikdy, i když někdy mi ten tah taky přišel na hraně, maximálně jsem dosáhla asi 27, ale dneska zase jen 25cm, takže taky žádný zvláštní pokroky a čím dál míň mě to baví 😝 Ale to krvácení asi není dobrý, zkus třeba den vynechat, možná tem jen praskla nějaká žilka.

hanulka885827
30. dub 2013

@hrhanka včera byl asi nějaký špatný den, též jsem při cvičení začala krvácet, ale přisuzuji to špatné poloze, a možná taky tomu, že poslední dva dny jsem taková sušší, tak ten balonek trošku drhne a vytvoří trhlinku... každopádně se tím neznepokojuj, je to běžné... zkus si dát den, dva pauzu a pak cvičit znovu...
@pavelkova17 dneska jsem se dostala na 27 🙂 bez kapičky krve, ale zkusím to vyzkoušet i s gelem..
@maylis to jsme dvě ☹ já si nastavila takový režim, že jak se probudím, koupelna, a pak zpět do ložnice a začíná 20-30 min s epinem...ale čím víc jdeme do finiše, tím víc mě to nebaví :-/

dajaja
30. dub 2013

chcela by som sa spytat, ci nemate niektora zaujem o epino. bol ale pouzivany bez kondomu, lebo som ho kupovala na poslednu chvilu a chcela som hned zacat cvicit a nestracat cas zhananim vhodnych kondomov. vzdy som ho ale riadne vydezinfikovala antibakterialnym mydlom a alkoholovymi stvorcekmi. predam za dobru cenu. ak mate niektora zaujem, poslite mi spravicku do IP.

maylis
30. dub 2013

Holky, co čekáte jako já býčka, tak malý návod na použití 🙂 http://www.horoskopy-online.cz/dite-narozene-ve...

@hanulka885827 já cvičím večer a musím se vždycky přemlouvat, naštěstí mě přítel povzbuzuje, s ním dám vždycky víc cm 🙂, pak mám ale dobrý pocit, že jsem pro svoje tělo něco udělala, fakt nechci po porodu sedět na kruhu a brečet při každém vykonání potřeby ... Doufám, že se mi to splní ...

glenda
30. dub 2013

cvicenie sa urcite oplati. cvicila som tiez a som rada, ze som sa tak rozhodla 🙂 urcite mi to pomohlo nie len fyzicky ale aj psychicky tym, ze mi to dodalo doveru v to, co vsetko moje telo dokaze 🙂 povzbudzujem vsetky cvicitelky!!!

pavelkova17
30. dub 2013

@hanulka885827 já jsem dala dneska na poprvé 26,5 a na podruhé 28cm..takže jde to o něco víc...🙂 ale hrozně mě přitom malá tlačí do žeber a nemám si už jak lehnout a najít jakou polohu většinou i proto vždy se cvičením už končím a někdy mě táhne hodně ta hráz noo :-/ nevím jestli tam už malou tím nafukováním nějak stlačuju nebo omezuju 🙂 ale moc se jí to teda nelíbí..já cvičím taky vždy ráno pak už bych se nedokopala..jak necvičím ráno tak už to odpo nikdy nedám 😀
@maylis tak to je príma já cvičím sama u tv v ložnici 😀 a povzbuzuju se tím pádem sama..jdu na toho našeho býčka mrknout..
@glenda a jak jsi dopadla? 🙂

glenda
30. dub 2013

dopadla som dobre 🙂 kombinovala som to aj s gravid jogou, kde sa tiez cvicili delozny svaly 🙂

maylis
30. dub 2013

@pavelkova17 mě už právě hodně tvrdne břicho a večer je nejpovolenější, takže to jde nejlíp, jinak bych asi praskla 😒 , ale už mám taky pocit, že mimi chce balónek odkopnout, že se mu to nelíbí, ale to se nedá nic dělat, musí vydržet 🙂

domeli
30. dub 2013

@hrhanka znaky po krvi na návleku sa objavili párkrát aj mne, raz troška viac - dala som si deň-dva pauzu a pokračovala opatrne ďalej. Ale vyhľadaj si príspevky @edulkobaby - ona to riešila so svojím gynekológom a ten jej povedal, že je to v pohode, normálna vec vo vysokom štádiu tehotenstva, že je to dole dosť prekrvené. Rodila spolu so mnou pred tesne pred Štedrým večerom, tak si mrkni na jej príspevky k tomu.

glenda
30. dub 2013

je to divny pocit plneho priestoru 🙂 tiez najst vhodnu polohu sa mi dlho nedarilo kvoli tomu, ze pri sede som tam mala ako keby stale tlak na balonik a zmensoval sa, tak som nakoniec stala 🙂

hanulka885827
1. kvě 2013

@pavelkova17 sakry tobě to jde🙂 na poprvní vždy takové velké číslo 🙂 jsem dneska začínala na 24 cm, a postupně jsem se po půl hodině dostala na 28 cm... a když už jsem chtěla končit tak jsem se přemluvila ještě jednou a 29,5 cm 🙂 ale musím uznat, že když je balonek trošku namazaný, tak to jde lépe, nedrhne to 🙂

hrhanka
1. kvě 2013

@domeli Moc děkuji! 🙂

pavelkova17
1. kvě 2013

@hanulka885827 já dneska na poprvé 26,5cm sice, ale na podruhé jen 28cm zase..🙂 dneska jsem se dál neposunula..takže gratuluju ke krásným číslům..já vím noo 🙂 ale ten gel už asi nestihnu jsem to podcenila..každopádně mi přijde, že to na poprvé jde líp nebo spíš ke konci na podruhé už mě to fakt táhne na tu hráz :-/ a do toho malá mě hroozně tlačí na žebra a asi se jí to nelíbí 🙂 a už se mi pak blbě z toho dýchá a musím končit..

slapech
1. kvě 2013

Všem gratuluju k tak krásným číslům - já jsem dneska mohla zase po týdnu cvičit, měla jsem strach, že vše co bylo natrénováno bude ztraceno, ale neee - dala jsem zase těch 24.5 jako když jsem cvičila naposledy. Schválně jsem ještě zkoušela jednu polohu, ve které rodila moje sestra - a to na všech čtyřech opřená o lokty... tvrdila mi jak jí bylo v této poloze dobře, tak jsem to chtěla vyzkoušet, ale byla to hrůůůůůza 😠 vůbec jsem ten balonek nedokázala nijak ovládat, natož abych ho vytlačila - tak jsem si chtěla trochu pomoct rukou a ani tak nešel vytáhnout 😕 takže pro mě teda absolutně nevyhovující poloha!!! Nejlíp vystřelí 😀 a ani netlačí, když jsem ve dřepu...

maylis
1. kvě 2013

@slapech šikovná holka 🙂 mě teda kupodivu nejvíc vyhovuje poloha v polosedu pololehu, jakmile se hnu jinam, tak mě to nesnesitelně tlačí pne a jánevímco všechno ... Já pořád bojuju s mykózou, tak doufám, že na prcka při porodu nepřenesu nějaký bakterie nebo něco takovýho 😒

hrhanka
1. kvě 2013

Holky, ještě jsem se chtěla zeptat, mám kondomy bez lubrikantu a nevím jestli je ještě něčím máznout nebo nachat tak. Jestli k tomu mému krvácení nepřispělo i to že jsem nemazala...A pokud mažete tak čím?

maylis
1. kvě 2013

@hrhanka co nejobyčejnějším lubrikačním gelem na bázi vody, důležitý prý je, aby byl bez oleje

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru