EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

majkama
28. únor 2011

baby predavam epino, blizsie info v bazare

maryja
28. únor 2011

Holky, mne sa nedarilo cvicit s tym, zeby bol balonek najsirsou castou na hradzi :(, tak mozno sa mi to darilo do 6 cm, viac nie, a to som sa naozaj snazila. Takze som to cvicila tak, ze som ho skoro cely mala zasunuty vevnitr, tam sa to postupne dalo nafuknut az na 9. a cez hradz ta najsirsia cas sla len pri vytlaceni - co ma bolelo, takze to bolo na nadych a rychlo vytlacit. Stacilo to holky i takto, i ked to nebolo na tej hradzi - ta najsirsia cast pri nafukovani.

tappi
28. únor 2011

Tak dneska jsem dala tech 9 cm a celkem bez problemu, tak mam radost 🙂 . Tak uz jenom kousicek, tam bych se mela dostat snad behem tydne.

mony80
1. bře 2011

Ahojky, tak ja podavam hlasenie.
Nacvicila som asi 32 cm. Malicka mala hlavku 34 cm. Mam 2 stehy, porod od prvej kontrakcie 4,5 hodiny bez epiduralu a s velkou pochvalou od porodnika 🙂.
Babatko malo 3.660g vraj by som bola cela dotrhana keby som necvicila. Takze Epi no vrele doporucujem.

susannz
2. bře 2011

ahojte kočky..ja mám otázku... začala som používať epino..ale hocičo robím, keď si ho vsuniem dnu a nafúkam, aby som mala ten široký obvod cca pri hrádzi..ale aj viac vnútri (nie celý balonik) tak sa mi šmýka von.. musím si ho pridržiavať, čo pri bruchu nie je najpohodlnejšie🙂 alebo spojiť nohy a to neviem, či má zmysel.. akú s stým máte skúsenosť???

elgr
3. bře 2011

@susannz
Ahoj, taky mi balonek vyklouzává, takže ho tam přidržuji jednou rukou a druhou nafukuji, myslím , že to tak dělá každému 🙂

susannz
3. bře 2011

@elgr noo ďakujem 🙂 a ja že niečo zle robím ja... lebo v angličtine na návode bolo, že by nemal vyklzať von... ale mne vyklzne aj vyfučaný🙂 tak budem držať..🙂

elgr
3. bře 2011

@susannz
Já ho tam taky musím pěkně zadržovat a to není nic příjemného, i když já už jen udržuju, mám natrénováno těch 32 , tak doufám že to bude stačit.
Nevím jestli bych neměla ještě přifouknout, protože co jsem tady četla , miminka mají hlavičku i 36, tak aby to stačilo 🙂

pukanka
4. bře 2011

Ahoj holky, tak se hlásím do klubu cvičících, dneska první cvičení s epinem 21cm cca 6,5 podle stupnice a na druhý pokus, kdy mě to teda už trošku táhlo 22,5cm tedy 7 na stupnici, takže asi docela dobrý.....i když tedy do 30cm to bude ještě fuška.

katulka3
4. bře 2011

Ahojda holky, cvičila jsem s epinem, začala jsem trošku pozdě až tři týdny před porodem, nacvičila jsem max. 29 cm a porodila jsem holčičku s hlavičkou o obvodu 34 cm bez nástřihu 😀 😀 měla jsem pouze kosmetický steh, ale podle nástřihu rozdíl, mohla jsem sedět druhý den, ne samozřejmě plácnout na zadek, ale s nástřihem by to bylo mnohem horší 🙂
Druhý porod jedině s epinem opět !!!!!!!!!!!!!

tappi
4. bře 2011

@mony80
@katulka3 Holky, gratuluju, to je super cist pozitivni zkusenosti 🙂 .

Jak jste na tom? Ja jsem nacvicila 30 cm, tak uz jsem spokojena a mohla bych jit pomalu rodit 🙂 .

petah82
5. bře 2011

ahojte dievcata, predavam EpiNo za 50 eur, kuknite do bazara. ja som pouzila asi 10x s kondomom, kupovane nove v novembri 2010. vela stastia pri cviceni vsetkym!!! 🙂

mikaga
5. bře 2011

Ahoj, tak se taky hlásím jako nová Epi-no cvičitelka. Zatím jsem cvičila 3x a jsem tak na 6,3 cm, tedy žádná sláva, ale mám ještě 3 týdny čas, tak to snad nějak půjde. Nejhorší je pro mě to vytlačování balónku, to docela bolí a trochu se bojím abych to nepřehnala,když nevím jak je vevnitř veliký. Podle čeho se řídíte vy? Podle počtu nafouknutí?

sharlotta
7. bře 2011

Ahojte, keby ste niektora chceli epi-no, napiste mi do IP. Ja som nakoniec rodila cisarskym, tak ani neviem, ci to pomohlo... 😒

keila
7. bře 2011

Ahoj holky, hlásím se do klubu cvičících s epinem. Dnes jsem cvičila 6. den a dala jsem 8, začínala jsem na 5,5, takže docela dobrý pokrok, ale tuším, že na 9 si budu muset počkat alespoň týden.

@mikaga já počítám nafouknutí a vím teď, že cca těch 21-22 nafouknutí odpovídá 8, ale občas taky ten balonek zmačknu málo a přifoukne se míň, ale orientačně mi to pomáhá. 😉

dlabinecka
7. bře 2011

Ahoj holky, mám takový dotaz. Ptám se teda drobek předčasně, ale s první dcerou jsem měla náročný porod, zakončený kleštěma, takže mi "dole" zbyla parádní jizva. Ted jsem znova těhotná a zajímalo by mě jestli nevíte, jestli by mi mohlo epi-no pomoct i přes tu jizvu??? Díky...🙂

katslad
7. bře 2011

Ahojte babenky, tak teraz budem vyyerat ako neandrtalec ale 4o je to prosim cvicenie Epi no???? Som tehotna prvy krat a fakt som o tom este asi nepocula.....dakujem

mikaga
8. bře 2011

@keila ufff, 8! To jsi teda dobrá, já jsem pořád tak na 6,5 ty pokroky u mě jdou fakt pooomaaaliiinku 🙂 osm si moc nedovedu představit, natož deset! Určitě budeš rodit jedna radost!
@katslad ...je to cvičení hráze s takovým nafukovacím balónkem, který se jmenuje Epi no, podívej se na začátek diskuze, tam je to popsaný, uděláš si představu...

keila
8. bře 2011

@mikaga no taky píšeš, že jsi cvičila teprve 3x, tak se neboj, na těch 8 se dostaneš, já taky po třetím cvičení byla mezi 6 a 7. Teď už to bude ale horší, takže na 9 si dávám týden čas a nebudu spěchat. 😉

katslad
8. bře 2011

@mikaga prečítala som si, znie to zaujímavo...diiiiiiik

mikaga
8. bře 2011

@keila teď už jsem cvičila 4x 😀 ale tak nějak jsem si myslela, že to půjde rychleji a snáz...je fakt, že jsem hrozně netrpělivá , protože jsem si, nevím proč myslela, že jsem na inkriminovaných místech spíš prostorná než naopak 😵 , takže se musím zklidnit a ono to půjde

dostyna
8. bře 2011

Ahoj,tak včera jsem si objednala epino a už se těším až začnu cvičit a přidám se k vám.Sice když budu cvičit tak už to většina z vás bude mít za sebou a já se těším na vaše úspěchy při porodu 🙂 Jen jak si to tak pročítám,chce to na začátku cvičení asi hodně trpělivosti 🙂

irusza
8. bře 2011

Ahoj, hlasím se mezi cvičící... Cvičila jsem jen 2x a dala jsem 6. Dala bych i více, ale bála jsem se, že to přeženu a poraním se. Ale i tak si myslím, že na druhé cvičení celkem dobré. Snad tu 10 stihnu do porodu... 😕

mikaga
8. bře 2011

@irusza taky si myslím, že je to dobrý začátek, určitě ti to půjde jedna radost...
Včera jsem mluvila s porodní asistentkou a ta mi říkala, že hráz prostě musí něco vydržet, protože jsme na rození dětí udělaný 🙂 takže poranění se bát nemusím, pokud bych tedy rovnou nechtěla dát třeba dvanáct cenťáků (a to teda rozhodně nechci) 😀
Důležité je uvolnění, takže jsem si dnes dala klid a dlouhou přípravu a dala jsem 7cm...zítra to určitě bude zas o fousek lepší..

moka
8. bře 2011

@lucka26s ahojte, tiez mam doma kupene epino, buduci tyzden sa chystam zacat cvicit. Sice je to pre mna zatial nepredstavitelne (citim sa dost uzka), ale snad to zvladnem 🙂
Lucka, chcem sa spytat, kde si si objednavala kondomy na vodnej baze? Z epino.cz? Ja mam zatial doma iba epino a neviem, kde mam kupit prislusenstvo (kondomy+dezinfekcne svorceky). Baby, ako ste to riesili, pouzivali ste bud samotne epino bez kondomu a cistili dezinfekcnym stvorcekom alebo ste pouzivali epino s kondomom a potom staci umyt teplou vodou? Nechcem si sposobit nejake neprijemnosti (kvasinky), tak ocenim vase skusenosti 😉
Dakujem.

lucka26s
8. bře 2011

@moka Ahojky, kondomy na vodní bázi a dezinfekční čtverečky jsem si objednala přímo s epinem ze stránky epino.cz jak píšeš ty 🙂 Ale vzala jsem si pouze 20ks kondomů a asi 30ks čtverečků a to mi bohužel nestačilo. Nejdříve jsem epino vydezinfikovala, pak dala kondom a po cvičení ho ještě otřela. Teď už mi došly i čtverečky a ty jsem si včera objednala normálně v lékárně a mají je, kondomy na vodní bázi bohužel ne 😖

moka
9. bře 2011

@lucka26s Dakujem za info. Ja som si epino objednavala od slovenskeho distributora a ten neponukal prislusenstvo (kondomy a dezinfekcne stvorceky), tak si to idem objednat z CR. Objednam viac, radsej nech mi zostanu, ako by chybali.

lucka26s
9. bře 2011

@moka Juju, to souhlasím. Také jsem si jich měla objednat rovnou víc, ale já si tak naivně představovala, že porodím dříve 😀 a ne že až po termínu...

ivett25
9. bře 2011

Ahojky, tak já se nějak už týden nemůžu dostat přes 9 a 1/4. A to ještě cvičím dvojfázově, kdy balonek zavedu ze 3/4 dovnitř, nafouknu na těch 9 a 1/4 a po 10-ti minutách vytlačím. Pak zavedu znovu, ale jen tou nejširší částí na hráz, nafouknu, co to dá, nechám 10 minut, teda spíše 8, pak ještě přifouknu a vytlačím, protože to už nevydržím. A když změřím, tak zjistím, že díky toho posledního nafouknutí jsem se dostala i při to druhém cviku na 9 a 1/4, ale bez přifouknutí bych byla na 8,5! Které číslo je pro mě podstatné? To, které dokážu vytlačit nebo to, které na hrázi snesu po delší dobu?

moka
9. bře 2011

@lucka26s Ja som ich objednala viac pre pripad, ze by som sa donutila cvicit aspon niekedy 2x denne, ale musim min. 1x denne. Aj Ti trosku zavidim, ze to uz mas za par 😉 Drzim palce, potom daj vediet, ako si dopadla.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru