EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

karra
20. zář 2012

@katunka82 ja mam tiez len to obycajne bez tlakomeru. Ten tlakomer sa vyuzije po porode, ked sa trenuju svaly panvoveho dna. To planujem cvicit, ale uz bez Epina len stahovanim svalov, myslim, ze po porode budem rada, ze Epino nevidim.

vivianaba
20. zář 2012

@karra trefna poznamka ze po porode budes rada ze epino nevidis 😀 😀 😀

mima01
22. zář 2012

Kocky, otazocka....cvicim teraz cca nieco cez tyzden. Dostala som sa zatial na 24cm. Cvicim stylom ze najskor na rozcvicku, to co som dala minule a potom skusam, ci dam dalej, ked to nejde, tak nesilim. Naposledy som cvicila vo stvrtok, vcera mi bolo zle, tak som sa na to vykaslala a dnes sa mi podarilo nejakym sposobom pustit si trocha krv. Necitila som ze by som si kdesi ranu urobila ani ma nic neboli, aj som si kontrolovala teraz, ci nemam nejaku ranku, ale nezda sa mi. Nestalo sa vam to niektorej? Mohlo by to byt z krcku, alebo nejaka cievka?

gabina26
22. zář 2012

Zdravím budoucí maminky... hlásím, že jsem bohužel opět skončila na císaři, bylo to akutní, rychlé a nečekané - malému se nelíbili kontrakce, klesaly mu ozvy... ale jsme oba v pořádku. Takže mi cvičení s epinem pomohlo jen k celkové psychické pohodě před porodem, protože jsem věděla, že malého protlačím. Ikdyž kdoví jak by to bylo, protože díky přenášení měl malý 4080 g a 53 cm a obvod hlavičky dva dny po porodu 35,5. Kdybych šla do dalšího miminka, rozhodně budu pořizovat opět.
Své epino prodávám - info v IP.

vivianaba
22. zář 2012

@mima01 ahoj mne sa to stavalo castejsie (pri prvom dietati), bolo to vzdy len uplne trosicku, mozno nejaka cievka, mozno si daj den pauzu alebo ak je to naozaj ze skoro nic tak kludne cvic dalej aj na druhy den.

@gabina26 gratulujem k miminku, hlavne ze ste obaja v poriadku, cisar je nepredvidatelny ale ako pises za tu psychicku pohodu pred porodom epino stoji aj ked ani jedna z nas nevie ako nakoniec porodime.

mima01
23. zář 2012

@vivianaba jeeeej, dakujem za info...ja som sa aj bavila s kamoskou a asi som si to spravila s tym, ze mi vliezlo cele dnu, tak som sa asi poobtierala o krcok a sa mi to pustilo. Ale bolo to len jednorazove, chvilocku, uz je dobre, tak dnes vyskusam, co to spravi 🙂

adel22
23. zář 2012

Ahojte, porádite mi, kde mám Epino kúpiť- nové? Oplatí sa cez net, či v nejakej predajni- lekáreň, zdravot. potreby?Dakujem!

vivianaba
23. zář 2012

@adel22 ahoj neviem ci sa epino vobec da kupit v nejakej kamennej predajni, ja som ho kupovala cez net tu: http://www.perinbaba.sk/epino-delphine.html

@mima01 vcera vecer pri cviceni sa mi to stalo zase, uplne malicko len kvapka krvi, tak dnes asi zase dam pauzu. Myslim ze pokial cvicime opatrne a neprehaname to tak je to v poriadku.

adel22
23. zář 2012

@vivianaba Dakujem, ale tu- na tejto stranke sa mi zda dost drahy, asi vyuzijem amazon.de ked tu zijem, vyzera ta cena vyhodnejsie🙂 Ale aj tak dakujem za ochotu!

vivianaba
23. zář 2012

@adel22 aha tak ked zijes v Nemecku tam su uplne ine ceny ako v SK a CZ. Ja som to prepasla ked som bola v lete v Nemecku 3 tyzdne tak som si ho kupila tu. Inak na slovenske pomery je aj ta cena cez Perinbaba.sk dobra.

karra
24. zář 2012

@adel22 ahoj, ja som ho tiez kupovala v nemecku, zo stranky www.epino.de
Prislo tusim do 4 dni a stalo 70 eur, ta zakladna verzia bez tlakomeru.

adel22
24. zář 2012

@karra A pomohlo?

karra
24. zář 2012

@adel22 to este netusim, ale v najblizsich dnoch sa chystam zacat cvicit, zatial poslusne caka v krabicke. 🙂 dufam, ze pomoze, inak by som ho nekupovala. Termin mam zaciatkom novembra, tak este casu dost.

adel22
24. zář 2012

@karra Aha, no pozeram ze 35. tt.🙂 tak ja som na konci novembra /31.tt/, preto sa už začínam zamýšľať čo treba🙂 A vsetko ok?

sven
24. zář 2012

holky, v kolikátém tt začínáte cvičit? Já minule rodila 39+0, tak přemýšlím, jestli nezačít trošku dřív... Ale nevím, zda by to nevadilo.

fori
25. zář 2012

Ahoj holky... já v pátek začínám začínám 36tt.... a dneska to jdu zkusit.... začnu cvičit prostě ode dneška.. protože to může přijít kdykoli... tak abych měla něco nacvičeno... 🙂 🙂

drahomira123
26. zář 2012

ja som tiez v 35tt a uz rozmyslam ze zacnem...lebo pride to skorej a budem lutovat ze som to nestihla nacvicit...len je to take strasne zvlastne..:-O kym pridem na ten system...

fori
26. zář 2012

@sven až ve 39 jo?? a nacvičila jsi vůbec něco? to je trochu pozdě ne? má se začít 3 týdny před TP ne?myslím... 🙂 🙂

drahomira123
26. zář 2012

@karra aj ja mam na zaciatku novembra... tak daj vediet ako ti to ide...

sven
26. zář 2012

@fori - no právě že jsem začla ty 3 týdny před TP a tím, že jsem rodila o týden dřív, tak jsem neměla nacvičeno úplně, nepamatuju si už přesně kolik, ale určo jsem 30 nedala. Skončila jsem s dost velkým nástřihem- asi 12 stehů, ale bylo to díky tomu, že prcek byl blbě narotovaný, takže lezl jinak, komplikovaněji a tam se to bez nástřihu víceméně nedá jinak. Takže tentokrát bych se tomu ráda vyhnula, budu doufat, že druhé dítko bude rozumnější a poleze ven jak má 🙂. A právě proto si říkám, že abych měla nacvičíno, jestli třeba nezačít o pár dní dřív než ty 3týdny před TP...

eficenka
26. zář 2012

@sven
já začala ve 36tt, jde mi to pomalu, poprvé 17cm, teď v neděli končím 38tt a mám nacvičeno 23cm...

fori
26. zář 2012

@sven jo jo tak to jo... no právě určitě začnu už těd...... když jsem si ho koupila, to jsem byla cca myslím 28tt - nevím tak jsem to jen zkusila.. a právě když ten balonek mám uvnitř tak ho napumpuji víc než když ho chci vytlačit ven.. to nejde, to ho musím upustit, bych se jinak natrhla.. ale to asi normální ne?? jinak když jsem s ním cvičila, tak mi pořád vyklouzával ven, to je normální??já myslela , že bych ho jako měla vytlačit, a ne aby mi šel ven sám....nevíš???

shakira2
26. zář 2012

Ahoj holky, už několik měsíců pročítám tuhle diskuzi a taky jsem si pořídila EPI-NO. Bohužel, dnes mi paní doktorka řekla, že kvůli zdravotním problémům z minulosti budu rodit císařským řezem. Takže budu EPI-NO prodávat. EPI-NO jsem použila asi 4krát, vždy s kondomem a vždy jsemho potom ještě umyla mýdlem a vodou. Přibalím k tomu ještě zbylé nelubrikované kondomy (cca 26 ks), případně lubrikační gel na vodní bázi. Kdo by měl zájem, ať se mi ozve. Cena EPI-NO plus kondomy: 1200,- Kč. Všem držím palce, ať cvičení pomůže.

andulqa
26. zář 2012

Ahojte 🙂 zajtra mi pride Epino, chcem sa opytat ze cim ho potom dezinfikujete? staci ist do lekarne kupit nejaky dezinfekcny prostriedok?

este musim nejako rychlo zohnat kondomy nelubrikovane 😖 snad sa mi to co najskor podari, uz mam najvyssi cas zacat 🙂

mima01
26. zář 2012

@andulqa moja, ja ho umyvam normalne mydlom a cistou vodou a pouzivam ho s kondomom. Mozes ho sem tam aj v klasickom alkohole z lekarne vydezinfikovat, ale pokial pouzivas kondom a staras sa o to epino, tak si myslim, ze nie je nejak treba. A este vzdy pred pouzitim si ruky okrem umytia ocistim aj dezinfekcnym gelom na ruky, taky ten co sa tak vstrebe.

andulqa
26. zář 2012

@mima01 aj som na teba myslela a chcela ti napisat ze ci si si to epino nakoniec kupila 🙂 takze ho pouzivas s beznymi kondomami? a nevadi ze su lubrikovane? teda ja si myslim ze ked to nevadi tomu kondomu a neroztrhne sa, tak by to nemalo vadi ani epinu, ale tak neviem 🙂

a ako sa ti s nim cvici? ja som teda velmi zvedava 🙂

andulqa
26. zář 2012

baby epinacky 🙂 nasla som prave kondomy lubrikovane na vodnej baze, nie s tym silikonovym olejom, aj cena je podla mna celkom v pohode, za 50ks 10 eur 🙂

volaju sa Pasante Regular/Naturelle daju sa objednat z netu 🙂

fori
26. zář 2012

holky jaký kondomy jsou nelubrikované?? já myslela, že všechny jsou už lubrikované...

sven
26. zář 2012

@fori - taky jsem ho musela "brzdit" 🙂 - vyklouzával sám.

@andulqa - desinfikuju desinfekčníma čtverečkama Con Zelin (ze zdravotních potřeb, příp. v lékárně by to mohli též mít nebo ti objednají).
http://www.lekarna.cz/tampon-con-zellin-ster-im...

A kondomy by se neměly používat s lubrikací na bázi silikonu - nedělá to prý Epinu dobře, takže jsem pořídila nelubrikované (např. se dají koupit na www.epino.cz)

mima01
26. zář 2012

@andulqa yo yo, uz druhy tyzden cvicim, momentalne som na 26....ale teda bojujeme 😅 Pouzivam ho s kondomami na vodnej baze, konkretne mam tieto http://www.kondomshop.sk/pasante-regular-nature... Behom troch dni som ich mala doma, kludne odtial objednaj.
No a cvici sa celkom fajn...na prvykrat som myslela ze to vysmarim von oknom, kym som sa zladila, ruky, nohy, co chytit, kde strcit, ako strcit, no komedia....gel som mala asi aj vo vlasoch 😀 Ale je to super, lebo clovek fakt vie, aky je ten tlak, vies sa aspon ako tak pripravit, co ta caka. Treba ist pomalicky a ono to fakt ide...ja som zacala na nejakych cca 19 a teraz som na 26, takze super.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru