EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

leyla24
24. říj 2012

Ahojte baby. Tak my uz mame doma maleho Robka 😉 . Vypytal sa o dva tyzdne skor, takze moje cvicenie skoncilo na priemere 7 cm. Mala som velmi rychly porod. O 02:00 som sa zobudila na stvrdnutie brucha a bolest ako pri silnej menstruacii a 04.16 bol robko uz na svete. Kontrakcie som mala hned v 5min intervaloch a velmi rychlo aj zosilovali. Kym sme dosli do nemocnice, boli take silne ze som sa zmohla len na kricanie a uplne som zabudla povedat personalu ze chcem nastrih iba v nevyhnutnom pripade, takze som sa mu nevyhla, ale je to lepsie ako pri prvom porode. Vlestne pri tych silnych bolestiach som ho ani necitila a v podstate som ani nevnimala a necitila ako islo dietatko von, len tie kontrakcie... Ale mala som ozaj super rychli porod, ledva stihla dobehnut doktorka a na prve zatlacenie bol von. Baby, drzim vam vsetkym prsty, aby ste stihli nacvicit tych 30 a boli bez nastrihu.

andulqa
24. říj 2012

@leyla24 tak to bola teda pekna rychlovka 😵 gratulujem 🙂 🙂 🙂

Ja som sa dnes posunula zas o 1 cm takze som na 27 😵 Asi by som dala este aj viac, ale nechcem to nikdy prehanat radsej, tak to tak pomalicky zvysujem 😅

mahulenka87
25. říj 2012

@aprilka9 najlepšie je trénovať v ľahu, tak ako to aj v skutočnosti je pri pôrode. Myslím že ide práve o vytlačenie balónika. Nafúknuť ho vo vnútri a vytlačiť von.

adel22
25. říj 2012

@mahulenka87 Lenze poloha v lahu je najnevhodnejsia na porod...max. tak na boku v lahu.....cize pre zeny, ktore chcu a mozu rodit vo vzpriamenej polohe by bolo najlepsie asi trenovat v takejto polohe.

kukina27
25. říj 2012

Ahojky všem uživatelkám EPI NO.
Rozhodla jsem se také koupit a cvičit. Ještě jsem nestihla vůbec nic nastudovat- proto bych se zeptala ráda tady. Jak často cvičit a za jak dlouho zhruba se dostanu na cca 27??
Díky moc

aprilka9
25. říj 2012

Ahojte, tak včera som skúšala opäť a dala som len tých 18. Ale je veľký rozdiel ak dám balónik do vnútra,.. tam ho dám na prvýkrát aj na 25.... ale ak ho nechám len do tých dvoch tretín ako v návode, tak je to dosť ťažké.. Takže ak mi pomáha manžel a pridržiava balónik, tak ideme pomaličky. Ale sama ho dávam hlbšie a tam to nejak nevadí.. No uvidíme časom, aj tak sa mi zdá neuveriteľne veľa tých 10 cm..!!!
A ešte mám problém s opuchom dlaní, tak nevládzem stláčať pumpičku 😒
Baby vy ste niektorá povedali svojím lekárom, že používate Epino? Ja sa bojím, že ma odhovorí..

@leyla24 srdečne gratulujem k Robkovi a želám veľa zdravíčka! :D

karra
25. říj 2012

@leyla24 jee.. Tak to bolo superrychle. A blahozelam k syncekovi. Nech ste obaja zdravi a spokojni. Ono pri tak rychlom porode je to dakedy tazke naplanovat 🙂 Tak skore zotavenie a uzivajte si to. My sme si dnes v noci uzili, lebo mlady pan sa rozhodol, ze uz svoju postielku nechce, a chce spat s nami vo velkej.

mahulenka87
25. říj 2012

@adel22 ano, bolo by lepšie rodiť v inej polohe, ale väčšinou je to v ľahu. Tak keď je to tak ťažšie, myslím si že aj trénovať je lepšie ťažšiu polohu... nech nie je potom mamička zaskočená, že to nejde tak ľahko.

drahomira123
27. říj 2012

no co ziadna nova mamicka bez nastrihu ? tak dobre sa mi to vzdy cita.. dufam ze ja budem pisat coskoro tiez .. uz dnes by som chcela

vejula
27. říj 2012

@aprilka9 ja som nakoniec povedala, a bol uplne v pohode... Kupovala som totiž od neho nedavno tie nelubrikované navleky na to vaginalne sono. AAle každy lekar môže zareagovať inak. JA som mu to pôvodne nchcela tieť povedať...

Inak s tym balonikom uvidiš neskôr, ked budeš davať tych desať, že ti to pôjde lepšie, ked to budeš mať povztiahnute. Lebo pri takom obvode, ked to maš cele strčene dnu je neuveritelny tlak na čreva mechur, je to strašne neprijemne, a ked je to povytiahnute, ten tlak je viac na hradzy a znaša sa to lepšie. Teda aspon mne je to prijemnejšie, ked to nieje cele vnutri

fori
28. říj 2012

Ahoj holky.. mám po porodu ( císařem ve 37tt) cvičila jsem 2x 🙂 🙂 takže Epi no prodávám... máte zájem?? 🙂 napište do IP..

wilsonka
28. říj 2012

@mahulenka87 ak mozem na polohu pri porode zareagovat- mne to bolo uplne jedno cakala som len nato kedy mi konecne dovolia tlacit a ked to prislo zatlacila som 5x a bolo to. ani som necakala na kontrakcie len som sa nadychla a znova, lebo som to nevedela rozoznat-taky to bol tlak. myslim, ze ta poloha v pololahu je o.k., sestricka mi tlacila na brucho a tym mi pomahala tlacit. u mna bol problem skor z otvaranim, takze ked mi dovolili tlacit, bolo mi uz vsetko jedno🙂)))

gaka
29. říj 2012

Ahoj všem! Tak hlásím porod bez nástřihu po nacvičení 30 cm 🤐 Brouček se narodil o 14 dní dříve, ale hlavičku měl 35 cm, takže žádný mrňka. Porod byl rychlý, za dvě hodiny jsme měli odrozeno. Jsem šťastná jak blecha a miminka si parádně užívám, energie mám na rozdávání, žádná únava nic - jen nadšení 🙂 Chci vásm, holky, všechny povzbudit, že cvičení opravdu stojí za to - funguje na 1*! Tak hodně štěstíčka všem maminkám-čekatelkám,moc vám přeju, ať máte ten svůj uzlíček štěstí také už u sebe v náručí! 😵

aemmi
29. říj 2012

Ahoj holky, nebudete mít náhodou některá zhruba po vánocích na prodej za rozumnou cenu epino?

velrybous
29. říj 2012

Nechystá se někdo prodávat Epino? Hodilo by se mi během listopadu možná dřív..Nabídky prosím do IP, díky..

karra
29. říj 2012

@gaka to je super sprava. Zo srdiecka blahozelam a prajem vela zdravia obom. Uzivajte si to, kazda chvilka je krasna..

sunflower87
29. říj 2012

Ahojte dievčatá, ja začínam cvičiť od stredy, ale dosť sa toho bojím na prvýkrát. Máte nejaký návod ako na to? Do akej veľkosti na začiatok ísť? ďakujem za všetky rady 🙂) moc mi pomôžete vzhľadom na to, že som prvorodička, tak mám dosť aj strach...

drahomira123
29. říj 2012

jaj zeny dnes som bola na uzv a tam mi povedali ze nase babo ma 3600g co ma dost zarazilo... boze ako ho vytlacim bez nastryhu... no ale chcem si verit ze to zvladnem.. ale aj ten odhad nemusi byt taky presny...to ma upokojuje... 🙂

andulqa
29. říj 2012

@sunflower87 chod do takej aby to nebolo az take velmi neprijemne, nech si to tam trosku zvykne, radsej zacni na menej 🙂 pridat mozes stale 🙂 drzim palce 🙂

@drahomira123 ale neboj sa, to dame, ved 3600 nie je take hrozne a uz kazdu chvilku sa moze vypytat 🙂 nas mal minuly stvrtok 3500, mne sa to praveze zdalo tak v norme, aj zodpovedame pekne velkostou tyzdnu 🙂 ale tiez dufam ze ta odchylka to skor stlaci dolu 😀

ja sa nejako neviem prehupnut na 29cm, dnes som dala skoro 29, ale asi mi praskla nejaka zilka vnutri, tak som radsej prestala, tak snad zajtra sa konecne podari 🙂 vo stvrtok mal maly priemer hlavicky 9,1cm podla sona 🙂

vivianaba
30. říj 2012

ahojte kocky, prisla som vas povzbudit, uz to aj my mame za sebou, Dianka sa nam narodila v stredu 24.10. Taky porod prajem kazdej, kontrakcie zacali pravidelne v noci z utorka na stredu, boli znesitelne a do porodnice sme isli az v stredu poobede. Dorazili sme asi o 16.00, kym sme vyplnili papiere, prezliekla som sa a dali mi infuzku bolo asi 17.00, vypytala som si epidural ale spatne mozem povedat ze to boli vyhodene peniaze, vobec nezabral tak ako pri prvom a stihli len tu uvodnu davku, lebo o 18.00 bola uz mala na svete. Vazila 3880g a mala 52cm, valibucka moja. A to najdolezitejsie - SOM BEZ JEDINEHO SKRABNUTIA a samozrejme BEZ NASTRIHU! Takze cvicte, cvicte, cvicte, urcite to stoji za to.
@drahomira123, @andulqa dufam ze som vas povzbudila, lebo aj ja som sa bala ako vytlacim take velke babo.
Vsetky tlaky na konecnik som krasne citila, je to podobne ako pri epino ale ovela silnejsie. Mala bola vonku asi v priebehu 8min, presne neviem, len viem ze o 17.50 lekar hovori ze do 18.15 je vonku a ledva dopovedal a pozrel ma uz sme tlacili.

Na izbe bola so mnou kocka po nastrihu a kazdym dnom sa citila lepsie ale dost nadavala a povedala ze odkazuje vsetkym tehulkam ze nech cvicia s epinom a pri druhom dietati si ho urcite zaobstara tiez, lutovala ze to neskusila uz teraz.

Takze vsetky vas pozdravujeme a drzime palce, tesime sa na dalsie krasne spravicky a nove babatka!

andulqa
30. říj 2012

@vivianaba gratulujem, to sa super cita 🙂 prajem vela zdravicka 😵

drahomira123
30. říj 2012

@vivianaba uuuauuu gratulujem super si ma povzbudila ach keby som to uz aj ja mala tak za sebou ako ty... a som sa chcela spytat ze ako si to povedala dr. alebo neake vsimne si mu dala ze to myslis vazne bez nastrihu..?

ja neviem ako to mam povedat doktorovi.. bojim sa ako zareaguje... ci sa iba nezasmeje a povie no jasneee a spravi nastrih bez toho aby to skusil...

vivianaba
31. říj 2012

@drahomira123 moj doktor bol v tomto uzasny, ani pri jednom porode som nebola nastrihnuta, rozpravali sme sa dopredu o epine a dokonca si ma teraz po 2 rokoch pamatal kvoli epinu, vraj odvtedy mamicku s epinom nemal. Podla mna treba povedat dopredu ale opatrne a uvidis podla situacie ci je doktor pristupny a aky ma na to nazor. Ja som ho skor poprosila ako ziadala, lebo doktori nemaju radi ked im niekto 'hovori do remesla' 😀 Povedala som ze som cvicila a ze ak to co len trosku pojde nech to skusime bez, nech mi da sancu. A podla toho aj viedol porod, nemusela som len rychlo dieta vytlacit na 2 zatlacenia ako je na SK bezne, ale hovoril kedy tlacit, kedy nie, dokonca raz mi kazal len kaslat pocas kontrakcie 😀 😀 😀

vivianaba
31. říj 2012

kocky, epino budem predavat, ale este som nestihla nafotit a dat inzerat. Ak by mal niekto zaujem prosim IP. Darujem k epinu aj lubrikacny gel a asi 20ks nelubrikovanych navlekov na vaginalnu sondu.

karra
31. říj 2012

@vivianaba gratulujem k babatku a k uzasne zvladnutemu porodu.. 🙂

kukina27
1. lis 2012

Ahoj holky.
Mám za sebou své úplně první cvičení s EPI NO. Dala jsem 13 zmáčknutí a pokud měřím správně, je to hodnota 8=25cm....... (mé druhé těhotenství)
Myslela jsem si, že to teda bude horší, ale jde to pěkně. Co až se dostanu na 10?? Což doufám, nebude problém....

sven
1. lis 2012

Ahoj, tak dnes mám TP a zatím nic 🙂. Naposled epinovala tuším v neděli a dnes jsem to prubla zas a dala těch 30,5cm, takže jsem spokojená a můžu jít chrupat . Stále pevně věřím, že to pomůže a vyhnu se nástřihu.
Jinak teda u mě těch cca 30cm obvodu dělá 35 stisků. Měřím pak krejčovským metrem, tu šablonku nepoužívám.

sunflower87
2. lis 2012

Ahojte dievčatá, tak včera som poctivo po prvýkrát cvičila...dala som podľa tej stupnice 4cm. Myslíte, že na prvýkrát je to dobre??

andulqa
2. lis 2012

ahojte babulky 🙂 tak ja som na tych 29cm stale, dva dni som necvicila, mne to ide strasne pomaly mam pocit, ale tak cvict cvicim, tak ten cm hore dole je podla mna jedno, keby ma uz tak ruka nebolela tak by som asi dala aj tych 30 😅

no ale vcera mi zacala odchadzat zatka, tak rozmyslam ze asi uz nebudem cvicit, lebo dnes mi dost tvrdne brucho, obcas az do krizov to citim tak neviem ci sa uz nerozbieha porod, tak neviem ci to tam chcem zbytocne drazdit 😅 🙂 asi to uz necham tak a verim ze to cvicenie doteraz pomohlo aj tak 😵

@sunflower87 to tazko povedat 🙂 ak ti viac bolo neprijemne tak aj tak staci, casu mas dost, to nacvicis este urcite 🙂

adel22
2. lis 2012

@sven Ja som dala 5, tak sme na tom podobne🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru