EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

molka
7. dub 2011

pravidelne čítam túto tému, aby som sa odhodlala na tretie dieťa. Chcela by som sa spýtať @dulkagabulka , či nemáš skúsenosť s vaginálnym pôrodom po dvoch sekciách. Ja som 2x rodila sekciou a ak by som ešte mala tretie, rozhodne chcem skúsiť rodiť klasicky. Verím, že by som to aj vďaka epi-nu zvládla, ale asi by som začala cvičiť skôr, keďže som obe deti rodila pred termínom.

dulkagabulka
7. dub 2011

@molka
osobne mam skusenost ,teda že som sprevadzala ženu, ktora rodila vaginalne po jednom cisarskom a bolo to v pohode..
a pre teba som našla toto - vaginalne po dvoch cisarskych- autenticky pribeh..

https://www.youtube.com/watch?v=qw3MRQGY7Zg


a ak by si mala začat cvičit pred tym terminom, než je odporučany , k tomu sa neviem vyjadrit..moj nazor je, že to epino nie je až take podstatne 🙂..

molka
7. dub 2011

@dulkagabulka ďakujem, určite si to pozriem. 😉

moka
7. dub 2011

Ja som necakala takuto komplikaciu, tak ma to "trochu" sokovalo. Aj som si uz parkrat poplakala... Ja viem, ze su aj horsie veci, len sa nejako neviem zmierit s tym, ze mam zajtra nastupit do nemocnice. Myslela som, ze tam pojdem len odrodit. Tak na mna prosim myslite, asi nebudem mat v nemocke net, takze ozvem sa az z domu.

molka
7. dub 2011

@dulkagabulka pre mňa je epi-no dosť podstatné hlavne kvôli psychike. Ja mám totiž panický strach z toho, že dieťa nevytlačím. Možno aj preto som sa počas druhého pôrodu prestala otvárať a museli mi robiť sekciu. Ak budem aspoň približne vedieť, čo ma počas tlačenia čaká, snáď budem v pohode.

dulkagabulka
7. dub 2011

@dulkagabulka niekde na youtube je toto video na konci s listom, ktory tato žena napisala svojmu porodnikovi po tomto tretom porode...možno to najdeš

dulkagabulka
7. dub 2011

@moka hmm...ak je nejaky problem, tak je to treba...a prečo ideš do nemocnice?

dulkagabulka
7. dub 2011

@molka ako by povedala doktorka Prekopová : Zmier sa s matkou a nájdi si dobrú dulu 😀 😀 😀

moka
7. dub 2011

@dulkagabulka brali mi dnes krv kvoli tomu, ak by som si chcela dat epidural a poobede som volala na vysledky. Dr. povedal, ze pecenove testy boli velmi zle a mam hned zajtra rano prist na prijem. Neviem, co budu robit, ci nasadia lieky, infuzie alebo budu vyvolavat...

dulkagabulka
7. dub 2011

@moka budem držat palce 🙂

moka
7. dub 2011

@dulkagabulka dakujem 😉

lucie_84
7. dub 2011

@moka Taky moc držím palečky, ozvi se, až budete mít doma přírůstek 🙂

dulkagabulka
9. dub 2011

@molka
ak ta mozem niečim upokojit, tak pri prirodzenom a žiadnymi liekmi nepodporovanom porode k takemu tlačeniu, ake vidiš v mediach, vobec nemusí príst...žena vobec nemusi tlačit tak,ako to vidiš vo filmoch..nikto jej nemusi kazat, ako a kedy sa nadychnut a ako a kedy tlačit..pri prirodzenom porode toto urobi maternica UPLNE SAMA - je to proces nazavisly na matkinej voli 🙂 🙂 ...
aj WHO považuje riadené tlačenie používané paušálne za praktiku škodlivú a nedoporučuje ju používat...sama som videla dokument, kde porodila vaginalne žena v kome - isto netlačila - jednoducho to urobila maternica ejekčnou činnostou....
ak ta možem povzbudit, pozri si tieto videa
🙂ak teda chceš....

http://birthwithoutfearblog.com/2010/12/02/4-fa......

molka
9. dub 2011

@dulkagabulka veď práveže aj ja si pamätám, že kedysi dávali v správach jednu ženu, ktorá porodila v kóme. Mňa hneď napadlo, ako to mohla zvládnuť, keď všetky ženy musia z celej sily tlačiť. Ja mám veľmi slabé brušné svalstvo a lekári ma plašia, že dieťa nevytlačím. Pri prvej dcére som mala veľmi silné kontrakcie, ale nakoniec to skončilo cisárskym, aj keď lekári do poslednej chvíle váhali. Pri druhom bola dcérka omotaná, tak zase cisársky. A ak raz bude tretie, tak si určite kúpim epi-no a budem trénovať a trénovať, pretože veľmi chcem porodiť vaginálne, aj keď to po dvoch cisárskych u nás nie je bežné. Myslím si, že ak budem schopná vytlačiť balónik, tak počas pôrodu, kde mi budú pomáhať kontrakcie, musím dieťa vytlačiť v pohode. Stále si chodím čítať túto tému, aby som sa povzbudila. 🙂

penn
9. dub 2011

Ahojte kocky, ja som tiez na 8,5 cm - 9cm mozno... no ale to asi po dvoch tyzdnoch treningu a postupuje to teda velmi pomaly... ale ja som si v tejto sfere pripadala dost uzka, .. aj normalne pri sexe takze no..

Ale som zmatena, ci to fakt dobre trenujem, lebo bud balonik velmi vyklzava dnu, alebo von. No a samozrejme ked vklzava dnu tak zazivam tie tlaky na konecnik, co je asi tiez dobry trening. A vtedy ho viem nafuknut vacsi a vytlacit. Ale pokial ho udrzim tak aby trochu viac trcal tak ten priemer je samozrejme vacsi (na okraji) a to je bolestivejsie a to ho viem menej nafuknut?

Tak asi sa to zda samozrejme, ale fakt som si nie ista ako sa ma spravne trenovat.

landrea
9. dub 2011

@penn jej mame rovnaky terminik

ja to mam presne ako ty, ale ja ho radsej hlbsie teda nedavam. radsej nech vyklzava, okukala som to zrcatkom, a zda sa mi ze ten priemer najvacsi tam davam kde ma byt. tak snad vidim dobre, ked to vytlacis je to fajn, proste trenujes. ja dam uz aj 32 obvod, to je tych 10 cm cca, tak uz sa ani nejak nesnazim viac len tak viacmenej udrziavam.

ktovie co ta moka, mozno uz ma aj miminecko , snad vsetko ok. myslim na nu
ozvi sa nam , co a ako.

no vcera som necvicila, idem na to
mojim velkym zelanim je aby som rodila bez medikacie ako pise
@dulkagabulka

lucie_84
9. dub 2011

Holky, ja stagnuju na 7 cm. Masírujeme každý den i hráz, včera jsem usnula u televize, tak jsem jednou vynechala cvičení. Zjistila jsem, že dokážu nafouknout větší průměr při podložení pánve, ale pak ho dostávat ven je se sebezapřením 🙂

dulkagabulka
9. dub 2011

pridavam sem foto , co tu uz bolo uverejnene- v tejto teme..na porovnanie nafuknute epi-no a hlavička novorodenca 🙂

landrea
10. dub 2011

@dulkagabulka kolko je balonik cca nafuknuty ? nevies nahodov uz . foto si pamatam ale ten obvod veru uz nie 🙂 .

dulkagabulka
10. dub 2011

@landrea nepamatam si 😕

penn
10. dub 2011

@landrea 🙂 super, a asi necitis zatial nejake priznaky, ze?
tak to je skvele, myslim, ze mas teda trosku lepsie pokroky.. ale hej kazdy trening je dobry, ach mne inka kvoli tomu ze som malicka ako vyskou, este hrozi aj cisarky, no uvidi sa v procese az.. hmm

lucie_84
10. dub 2011

@dulkagabulka Ten obrázek je výstižný, jen mi někdo poraďte, jak se na ten obvod dostat? 🙂)

dulkagabulka
10. dub 2011

@lucie_84 kluuuuuuud...ako som uz pisala, aj ked nedosiahnes ten obvod, počas porodu hormony pracuju pre teba a pre tvoju hradzu 🙂

dulkagabulka
10. dub 2011

@lucie_84
ale ak možem teda poradit, skus a absolutne uvolnit...
čim vačši maš strach, tym viac sa všetky tvoje svaly stahuju...čim viac si vnutri uvolnena, tym viac su uvolnene i tvoje svaly...vyskušaj teda napriklad to, že pri tom uplne uvolniš usta..uvolniš hrdlo...usta s hrdlom su spojene s vaginou 🙂 a tiež skus uvolnit všetky svaly tela...rovako ako ich dokažeš uvolnit pri sexe...

lucie_84
10. dub 2011

@dulkagabulka Zkouším být vždy hodně uvolněná. Kdybych nebyla, snad ani ten balonek nevytlačím. Teď se mi povedlo 7,5 cm, tak třeba za dva dny už budu na 8 cm.
Akorát že od rána mám vodnatý výtok, chvílemi, když vstanu, nebo začnu něco dělat. Doufám, že pak poznám rozdíl mezi plodovou vodou a těhotenským výtokem.

landrea
10. dub 2011

@penn mavam dni ked citim ,y e sa telo pripravuje, brusko trenuje , tvrdne, panva jeden den boli , druhz den je fajn. vsetko sa roztahuje a chysta. 🙂 v strredu mam poradnu, tak som zvedava. keby som ja mala diecatko tiez by bola zojka, to som mala nachystane uz pri prvom 🙂
ja uz sa tesim na ten porod, som velmi zvedava totiz ako si ten nastrih obhajim, ci to pojde. uz akokolvek to dopadne, ta zvedavost je velka.

ja inak tiez trenujem tlacenie obcas tak , ze tlacim s maximalnym uvolnenim tvare, lebo to je take zradne , clovek mysli , ze ako velmi tlaci a pritom tlaci do tvare..

katie_25
11. dub 2011

ahoj holky, tak už mám epino doma 🙂

landrea
11. dub 2011

@katie_25 tak uz na par tyzdnikov jupi nacvicovat , snad pridame dovtedy len pozitivne skusenosti 🙂

katie_25
11. dub 2011

@landrea jj, doufám 😉

katie_25
11. dub 2011

holky a ještě dotázek.. v kterým tt jste začaly trénovat a jak dlouho ??

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru