EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

velrybous
1. pro 2012

@leilab no já bych to chtěla stihnout do týdne, kdyby se mu chtělo náhodou dřív..teda já bych byla radši
@ no asi jsem měla začít dřív..☹

adel22
1. pro 2012

No, dnes som sa posunula, 28,5🙂 lebo zajtra idem na kontrolu, tak aby som nebola zmrzacena🙂 ale je to ok, von to ide na jeden vydych....sranda, ziadne tlacenie🙂 a vcera sin zase necvicila...bola som leniva....ale nevadi, ja verim, ze mi to pomoze...treba verit! poudravujem spolubojovnicky🙂

rybicka3
1. pro 2012

ahojte skoro maminy 🙂 pridavam sa k cviciacim s epinom. Zacala som v utorok na 19 cm a dnes som uz dala 25 🙂 tesim sa ze to ide tak rychlo zatial. uvidime ako budem pokracovat. Ale tiez mam problem ze mi vyklzava balonik, musim ho tam drzat, inac mi sam vyjde von, neviem ci nieco robim zle. a na vrchu ked balonik vyjde von mam trosku hlien. Myslite ze by to mohla byt zatka?

ellie81
1. pro 2012

ahojte, ja by som sa chcela spytat ci cvicite s kondomami, a ak ano s akymi. Ak su potrebne nejake specialne, kde v BA je mozne ich kupit?

leilab
2. pro 2012

@velrybous ja by som to tiez chcela do tyzdna stihnúť, tak musíme riadne zamakat
🙂 ale niektoré tu písali, ze nestihli nacvičiť a aj tak boli bez zasivania

sunflower87
2. pro 2012

čaute spolucvičiteľky 🙂 takže včera som dala presných 10cm 😉 neskutočné....myslela som normálne, že mi asi zadok roztrhne...taký to bol pocit 😀 ....takže už si to len do pôrodu udržať....ale poviem vám, že keď som začínala cvičiť nedávala som tomu veľkú šancu, lebo mi to išlo veľmi pomaly....nehovorím, že teraz to ide ako po masle....ale už som na 10cm, čo je fakt super....takže verím, že drobec nebude trhať...a že doktor/ka, ktorý ma bude rodiť , nebude chcieť silou mocou nožnice brať!! 😠

edulkobaby
2. pro 2012

@rybicka3 Wow, tebe to ide. Mne trvala 20tka dva tyzdne, ale teraz to uz ide super, dnes som dala 25, aj kusok a este mam dva tyzdne do terminu, tak verim, ze to pomalicky a postupne dam. Ja mam len problem, ze vzdy krvacam. Nic ma neboli, ked sa osprsim a chcem pozret zrkladlom, tak nic nevidim. Neviem, co ta krv je...Ale doktor ma poradni si nic nevsimol.

edulkobaby
2. pro 2012

@ellie81 Ano, s nelubrikovanymi. Lebo tie co bezne predavaju v obchododch si lubrikovane, tieto treba pytat v lekarni. Mali by mat v kazdej, mne nejake poslala mamicka od ktorej som kupovala epino.

ellie81
2. pro 2012

@edulkobaby práveže už som sa pýtala v niekoľkých (centrum mesta, ružinovská nemocnica) a nikde nič

edulkobaby
2. pro 2012

@ellie81 Tak ono to nie je podmienka tie kondomy pouzivat. Ide len o to, ze ked chces Epino dalej predat, tak je to hygienickejsie. Ak si ho nechas, tak kludne bez kondomov a len ho dobre umyt a niecim dezinfikovat.

ellie81
2. pro 2012

@edulkobaby tiež alternatíva, ale dezinfikovať čím?

edulkobaby
2. pro 2012

@ellie81 V navode pisu, ze treba umyt balonik v saponatovej vode po dobu 1 az 2 minuty, nechat volne uschnut a potom dezinfikovat 70percentnym roztokom isopropanolu. Tak skus sa v lekarni opytat na tento roztok, pripadne nieco co mu je najpodobnejsie.

adel22
2. pro 2012

@ellie81 ja som kupila v lekarni take stvorceky, asi okolo 2 eur to stalo a je ich tam 100ks...najskor mi jedna super mlada lekarnicka odporucila roztok, ale doma som zistila ze je hnedy a farbi......no parada...takze tieto stvorceky su lepsie a praktickejsie!

ellie81
2. pro 2012

@adel22 a ako sa volajú tie štvorčeky?

adel22
2. pro 2012

@ellie81 Ale ja som ich kupila lacnejsie, asi pred mesiacom....

domeli
2. pro 2012

@ellie81 nelubrikované návleky na vaginálnu sondu - dostať ich kúpiť v BA - lekáreň Medpharmacentrum na Teslovej 33 (v budove zdravotného strediska), predávajú na kusy - 22 centov/ks

sunflower87
3. pro 2012

takže dievčence, včera som necvičila ☹ , akosi ma tam dole všetko bolelo, po tom ako som dala 10cm....tak som si dala pauzu....dúfam, že to nebude vadiť, a dnes budem pekne cvičiť 🙂

edulkobaby
3. pro 2012

@sunflower87 Tak 10 je uz riadny vykon. Ja sa citim tam dole nejako tak nepohodlne skoro cely den /cvicievam rano/. Neviem, ci je to ozajstny pocit, alebo skor psychika. Som velmi rada, ze mm nema na sex ani pomyslenie.

sunflower87
3. pro 2012

@edulkobaby no ja cvičievam večer, a bolia ma tam dole kosti a neviem čo všetko....aj ráno ma to bolí, ale potom prestane....ja som bola happy ked som dala tých 10cm...dúfam, že ich dám aj dnes vzhľadom na to, že som včera necvičila.... 😖

arinikac
3. pro 2012

Teda, to je náhodička - od rána mám depku, že nevím, jestli to cvičení k něčemu je, že se mořím s 21 cm a pak mě to taky celý den bolí. Jdu se motivovat sem a vy píšete to samé 😀 @edulkobaby @sunflower87 . A jsem ráda, že těch 10 se dá udělat 😀

edulkobaby
3. pro 2012

@arinikac Tak ja som sa okolo 20tky a menej motala dva tyzdne, kym som postupila vyssie. Ale to som presla na metodu, ze som zaviedla cely balonik a ten potom vytlacila. Lebo tym systemom, ze iba do polovice mi to furt vyklzavalo, a ked som dala viac, tak mi to pri nafukovani vklzlo dnu cele. Ale vzdy sa mi objavi krv, tak neviem, ci je to dobre. Dnes budem skusat podla navodu, ze nie cele dnu...

sunflower87
3. pro 2012

@arinikac ja som veľmi pomaly cvičila...dosť som sa bála nafukovať hneď na veľkú veľkosť...trvalo mi to 4 týždne kým som dala 10cm....a poviem vám, že som myslela, že sa to nedá dokázať...ale ide to 😉 dúfam, že to pomôže aj pri pôrode 🙂 manžel minule povedal, že ak doktor zoberie nožnice do ruky, tak že mu dá zaplatiť tých 80€ za balón 😀 😀

kiss35
3. pro 2012

@arinikac
@edulkobaby
@sunflower87 babkyy hura zas som sa kusok pohla 🙂 prave som docvicila..vcera som stala zase na 22cm a dnes 23cm jooj aka som happy 🙂)

arinikac
3. pro 2012

@kiss35 No já pořád 20-21 cm 😒 a dneska dokonce krev.. Tak uvidím zítra.. Nemám z toho moc dobrý pocit teď. Ale samozřejmě je času dost a doufám, že se to zlomí.. A bolí Tě to cvičení? Ty cvičíš zhruba týden, viď? Já vím, že jsem chtěla začít stejný den jako Ty, ale pak jsem začala až minulý čtvrtek. 23 je krásný, takže gratuluju 🙂

kiss35
3. pro 2012

@arinikac a konzultovala si to s gynekologom to krvacanie?ja by som mu asi zavolala..a vela krvi?
ano my sme si spolu pisali🙂 dnes je tomu presne tyzden co cvicim..a hybe sa to velmi pomaly..od pondelka do stvrtku som bola na 19-20cm v piatok 21cm v sobotu 22cm v nedelu detto a az dnes opat pohyb 🙂 ale potesi kazdy ten jeden centimetrik navyse 🙂 hlavu hore..a jasne boli ma to pri cviceni a eszte ma aj malinky strasne kope do oho akoby mu ten balonik vadil :D
a ak mozem radu to mi kamoska poradila co tiez cvicila ked som jej pisala ze sa nemozem z miesta pohnut..
nafukavam balonik prvy krat samozrejme ratam si kolko razy nafuknem vzdy sa snazim minimalne o 1az 21 ako pri poslednom cviceni..a balonik nevypudim ale necham ho dnu nech si pipina zvykne a sfuknem a zase opakujem nafukavanie pockam sfuknem a treti krat na fuknem a vypudim 🙂 a neni to take bolestive akoby si ta hradza uz na tu vacsiu velkost zvykla 🙂 ak to tak nerobis skus je to ozaj lepsie 🙂)

kiss35
3. pro 2012

opravujem je tam preklep 1-2 nafuknutia som myslela :D

arinikac
3. pro 2012

@kiss35 jj, taky to dělám podobně jako ty. Zatím teda balonek vyklouzává sám.. Tý krve bylo maličkato, třeba tři kapky a bylo to až dneska a i jsem ten miniškrábanec objevila, tak pevně doufám, že to bude dobrý.. To Ti to jde slušně, tak snad mně to taky půjde. Já jsem právě sobotu vynechala bohužel.

kiss35
3. pro 2012

@arinikac ked budes uz na vyzsich cislach nebude sam vyklzavat 🙂 nebojkaj pohnes sa 🙂 ono niekedy fakt sa dlhsie stoji na jednom cisle...
tak ak si objavila skrabancek tak vies s coho bola ta krv 🙂
budeme sa podporovat a veerim ze spolocnymi silami nacviicime krasnych 30cm 🙂)

edulkobaby
3. pro 2012

@kiss35 A pokial ho davas? Do dvoch tretin alebo cely a vypudis?

kiss35
3. pro 2012

@edulkobaby ja ho davam asi tak 2-2,5cm od konca teda od tial co zacina ta hadicka kade ide vzduch

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru