EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

edulkobaby
4. pro 2012

@kiss35 Mne to dnes zacalo uz pri prvom pokuse, tak si hovorim, ze tam mam nieco citlive, co sa podrazdi bez ohladu na to, kolko cm skusam dat.

kiss35
4. pro 2012

@edulkobaby urcite ano a hlavne je ze gynekolog nemal problem s tym 🙂 ty mas kedy termin?

velrybous
4. pro 2012

@edulkobaby tak já mám do porodu cca 2 týdny, tak už by to tam mohlo být taky nějak připravené 🙂))...uvidíme dneska..snažím se to vždy prodýchávat..doufám, že dám aspoň o půl nebo jeden cm víc 🙂 jsem pak klidnější..

edulkobaby
4. pro 2012

@velrybous Tak v navode pisu, ze dva tyzdne pred terminom treba este len zacat. Tak urcite to dobre pojde 🙂
Ja budem spokojna, ak dam den pred porodom tych 28 cm, lebo baby, co nestihli viac, tvrdili, ze to stacilo.

velrybous
4. pro 2012

@edulkobaby 🙂 ale kdy bude ten den 🙂, že? 🙂)) včera když jsem dala míň lubrikantu, tak pak jsem ho ke konci ani nemusela držet, ale měla jsem ho asi trošku hlouběji než 2/3, jen to rychlé vyklouznutí mi nedělá dobře, to musím pořešit..🙂 a první fáze vtahování teda nevím nevím, jestli to nedělám blbě, ale nic moc mi to nedělá 🙂

hudyna
4. pro 2012

Prodávám epi-no. Pokud byste měly zájem. Jsem první majitelka. Používala jsem kondomy. Je v záruce. Jsem bez nástřihu, takže můžu pouze doporučit. Upřednostňuju prodej v ČR.

edulkobaby
5. pro 2012

@velrybous Ta prva faza su vlastne Kegelove cviky na posilnovanie panvoveho dna ako takeho. Myslim, ze s hradzou a nastrihom suvis nemaju, ale je dobre mat ich pevne a precvicovane, hlavne po porode sa tym predchaza inkontinencii.

leilab
5. pro 2012

@edulkobaby ja som sa vcera posunula asi o pol centimentra, ale teraz som krvacala uz trochu viac. Ale az ked som docvicila a poutierala sa. Este ani na baloniku nebola krv, az po chvilke

edulkobaby
5. pro 2012

@leilab Tak to si na tom lepsie ako ja. Ja som zo zaciatku mala len taky cvrk krvi, ze mi ostala skrvnka na uteraku, ktory som mala podlozeny...a neskor uz riadnejsie, to uz cvicim na vani, lebo ten uterak by som uz neoprala...Ale mne sa krv spusti hned po prvom, druhom zasunuti balonika /sa rozcvicujem, ze dam najprv menej ako 20 cm, potom 20 a potom sa snazim dostat na posledny vysledok/. Ale doktor povedal, ze sa znepokojovat nemusim. Opytaj sa pre istotu aj ty svojho. Lebo ja inak ziadne komplikacie nemam, a myslim, ze aj krcok mam este pevne uzavrety.

leilab
5. pro 2012

@edulkobaby az v pondelok k doktorke, tak sa jej na to tiez pre istotu spytam. Ale myslim, ze to bude tym, ze je to tam teraz viac prekrvene a citlive, lebo nic ma neboli

edulkobaby
5. pro 2012

@leilab Aj ja si myslim, ale lepsie je sa opytat, budes mat kludnejsie svedomie. Ja som sa to opytala este pred lezenim na kozu, a doktor mi aj ukazal rukavicu, ktorou ma vysetroval, ze mu tam ostalo kusok krvi, takze to u mna nebude len epinom. Mozno sa krv objavi aj pri sexe, ale to neviem, lebo u nas uz dlhsie nebol.

leilab
5. pro 2012

@edulkobaby ani u nas dlhsie nebol, lebo partner ma nejaky blok a je mu to divne, ked mam v brusku nasho drobca 🙂

edulkobaby
5. pro 2012

@leilab Aj ja mam pocit, ze je mm bloknuty. Na zaciatku tehu zistoval, ze ako dlho po porode budeme musiet abstinovat a zdalo sa mu 6 tyzdnov ako vela...a teraz uz minimalne dva mesiace nic a vobec to neriesi, skor ja zacinam dobiedzat, ze nejaku tu malu budeme musiet z bruska vyhnat, ak sa jej nebude chciet...Ale tak aj chodenie po schodoch vraj zabera, tak neviem, ci neskoncim skor pri tom 😀

leilab
5. pro 2012

@edulkobaby no presne ako u nas, tiez je to uz vyse 2 mesiacov. Ked mi tak viacej brusko narastlo. Stale do neho rypem a nic. Byvame na 7. poschodi, tak od buduceho tyzdna asi zacnem uz len chodit tiez po schodoch 🙂

gulina
5. pro 2012

Baby ja som síce len v 16tt, ale o tomto som vôbec nepočula. Len mi ide o to, že som počula, že v GA pôrodnici ženy nastrihnú po každé..fuh, ale keby to nemuseli urobiť, bolo by to super 🙂
Je toto 100ˇ% ná pomôcka k tomu, aby mamička nemusela byť nastrihnutá????

edulkobaby
5. pro 2012

@gulina 100% nie je NIC... Vyrobca nic negarantuje, ale precitaj si tu v tomto fore, kolkym maickam to pomohlo a sama sa rozhodni. Ak nechces, aby ta nastrihli automaticky, tak si to napis do porodneho planu a trvaj na tom.

edulkobaby
5. pro 2012

Dnes 26 a celkom v pohodke, aj kvi malicko oproti predoslym pokusom. Ale islo to dnes tak celkom v pohode, aj ten tlak na konecnik v pohode... 🙂

gulina
5. pro 2012

@edulkobaby
ahaa 🙂 to ja neviem že niečo takéto funguje 🙂 viem viem ..len je tu toho strašne vela, ale väčšinou všetko pozitívne reakcie. Len som našla Epi No a stojí 85eur..našla som aj za menej, ale to predávala nejaké mamička a to nebudem riskovať po niekom uplnem cudzom ..ja mam od pôrodu ešte dosť daleko, ale zaujímam sa o to, ako si ho ulahčiť 🙂

edulkobaby
5. pro 2012

@gulina Ja som si kupila tu cez bazarik za 50 plus postovne. Pouzivam s kondomami a dezinfikujem, tak sa nebojim, ze je to po niekom. Proste ta cena 85, alebo aj viac, lebo teraz tych 85 je v akcii, sa mi zdala vela. Ja sa velmi bojim nastrihu a sitia, tak preto som sa rozhodla, ze to skusim. Ak si len 16 tt, tak ti dam vediet, ako som dopadla. Mam termin o dva tyzdne.

gulina
5. pro 2012

@edulkobaby no super 🙂 tak som velmi zvedavá..snažila som sa nejak pochopiť aj to, ako sa tá hrádza masíruje, ale pravdupovediac som z toho idiot 🙂
A ešte jedna vec, aby som si to ujasnila..ten pôrodný plán je kde? alebo ako sa k tomu dopracujem a kedy? a tam si môžem udať, že si to prosím bez nástrihu???? Len si zober takú vec, že dobre, budeš používať balonik a povedzme,že si budeš aj masírovať hrádzu, ale sama si povedala, že to nie je 100%, čo ak ťa to bábo natrhne ešte viac?? nad tým si neuvažovala???

edulkobaby
5. pro 2012

@gulina Plan si napises sama, najlepsie vlastnzmi slovami, nie skopirovat z internetu.
Ja mam napisane, ze si zelam, aby mi nerobili nastrih automaticky alebo preventivne, pretoze sa pripravujem masazou hradze a trenujem s EPInom. S nastrihom suhlasim iba keby hrozili vazne poranenia.
Takze bude to na lekarovi, ci strihne alebo nie, ale mal by sa ma opytat a nemal by ho urobit len tak, ze pre istotu, ale iba ak to bude vyzerat fakt zle.

gulina
5. pro 2012

@edulkobaby Takže takto to funguje 🙂 Toto som fakt netušila...ani žiadna kamoška mi o nejakom pláne nič nehovorila a to v poslednej dobe rodili minimálne štyri.
A to si napíšeš na PC že
plán pôrodu
a potom zarážky a čo si ako predstavuješ?alebo?
-
-
prepáč že sa tak pýtam, ale fakt som o tom nevedela 🙂

kiss35
5. pro 2012

@edulkobaby jeee tak ty dnes krasne 🙂)
ja dnes stagnujem 24cm ako vcera, ale evadi zajtra sa chystam na 25 cm 🙂

gulina
5. pro 2012

A na prvýkrát ste kolko napumpovali?? 🙂

kiss35
5. pro 2012

@gulina ja som dala prvy krat 19 cm a cvicim tyzden aj 2dni 🙂 mam kamaratky ktore rodili a skoncili po cvoiceni s epinom bez nastrihu 🙂 takze vrelo odporucam 🙂

audi1986
5. pro 2012

ahojky mamky cvičitelky,
před týdnem jsem po 14ti dnech cvičení s epinem porodila chlapečka Filípka a museli bohužel trošku střihnout, ale bylo to na max. 10 minut šití a už to vůbec nebolí...měla jsem natrénováno na 29cm a opravdu se PA snažila nestřihnout, ale neprotlačila bych to - prý mám tu hráz moc vysokou. Každopádně je super vědět, jak člověk má tlačit a jak to tlačí na ten konečník a jak se uvolnit, aby ta hlavička prolezla... Takže držím palce a trénujte směle.

gulina
5. pro 2012

@kiss35 Ale ako pozerám, tak sa ti to už tiež pomaly blíži 🙂 TAk možno keď sa už aj ja dopracujem k tomu, aby som ho používala, tak sa na Vás obrátim s odkúpením, lebo ako som písala a čítala, tak 85euro je dosť. Možno keby som nebola na PN celých 9mesiacov, tak poviem, že si z výplaty našetrím ..ale takto :-/
A plánuješ ho predať???

gulina
5. pro 2012

@audi1986 Gratulujem 🙂 To meno sa mi veelmi páči v slovenskej verzii ;) Takže myslíš že ti epi no pomohlo??

audi1986
5. pro 2012

@gulina jak to je slovensky?? a rozhodně pomohlo - doporučuju

domeli
5. pro 2012

@audi1986 blahoželám a ďakujem za "epiňácku" správu 🙂 Krásne chvíle materskej prajem a všetko dobré drobčekovi 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru