EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

gulina
5. pro 2012

@audi1986 bez dĺžňa, Filipko 🙂 či aj česky je to Filip? :D :D no to je jedno ...každopádne pekné meno 😎

audi1986
5. pro 2012

@gulina i česky je to krátce Filip - ale Filipko zní moc pěkně -)) my mu ještě rádi říkáme Filomén -)) nějak jsme si na to zvykli už v bříšku, když nechtěl kopat, tak jsme mu domlouvali, i ty Filoméne jeden a teď když vyjímečně zaplače, tak mu taky říkáme Filoméne -))

kiss35
5. pro 2012

@gulina no veru pomaly ale isto sa blizime k cielu 🙂 dufam ze stihnem nacvicit na tych 10 cize 30cm 🙂
ja som tiez bola cele tehu teda od 10tt na pn-ke..
epi-no mam pozicane od kamaratky a uz asi ma kupcu po mne 🙂 ale ak by sa nieco zmenilo dam ti vediet 🙂

kiss35
5. pro 2012

@audi1986 jeej tak velka gratulacia 🙂 super som rada ze sa tu len potvrdzuje ze epi-no sa oplati cvicit 🙂
prajem vam vela zdravicka a krasne maminkovanie 🙂

rybicka3
5. pro 2012

Ahojte mamicky, tak ja stagnujem treti den na 27 cm, ale asi aj tak je to super po prvom tyzdni cvivenia. vcera prvykrat mi balonik neliezol sam von, niekto to tu spominal ze pri tych vacsich cislach lepsie drzi.Uvidime 🙂

gulina
5. pro 2012

@kiss35 každopádne držím palce a nech je teda pôrod lahký a bez nastrihnutia 🙂

kiss35
6. pro 2012

@gulina dakujem 🙂)) verim ze vsetky budeme bez nastrihu 🙂)

Babule tak ako ste dnes na tom??? ja 25 cm jupiii 🙂)

edulkobaby
6. pro 2012

@kiss35 Ja sa prave prehovaram, ze idem na to. Po dnesnom sone, ked odhadli vahu malickej, teda obrovskej na 3450 gramov, viem, ze musim cvicit a cvicit na takeho slonika.

arinikac
6. pro 2012

@kiss35 Teda, ty jedeš. 25 je suuuper. Já 22 a ještě tak tak. Jo a v pondělí jsem si způsobila malinkatou trhlinku, tak 2-3mm a vůbec se mi to nehojí, mažu si to a ještě jsem včera vynechala cvičení. To jsem teda zvědavá, jak se hojí poporodní zranění 😒 @edulkobaby držím palce. Já budu cvičit večer u Ordinace 😀

domeli
6. pro 2012

ahojte, ja som si dnes dala mikulášsky darček - 30,5 cm 🙂 Samozrejme, nie na prvý, ani druhý, ale až tretí krát, ale spravilo mi to veľkú radosť, tak sa s Vami o ňu delím 🙂 Už len nech natrafím na ústretový personál a nech ma nechajú i dokončia rodiť spontánne, ak nebude závažný dôvod na opätovnú sekciu...

arinikac
6. pro 2012

@domeli Na třetí cvičení 30,5 cm? A porod to bude první? To je masakr, to snad ani nejde.. 🙂

domeli
6. pro 2012

@arinikac nieee, nemyslela som na 3. cvičenie celkovo - to fakt sa nedá! Myslela som to tak, že dnes som pri 3. opakovaní cvičenia (cvičím totiž stále 2-3 razy za tú polhoďku v daný deň) dala tých 30,5 - teda na 3. pokus dnes. Blbo som sa vyjadrila predtým (to asi z tej radosti). Inak je to celkovo odkedy cvičím 14. cvičenie (teda celkovo som zatiaľ cvičila 14 dní, ale tak obdeň)

arinikac
6. pro 2012

@domeli No stejně je to výborný, po 14 dnech! Gratulka 🙂 snad ty porody budeme mít tak nějak v pohodě...

domeli
6. pro 2012

@arinikac inak pôrod to bude druhý, ale prvý ma "sekčili", nakoľko malá bola koncom pánvovým a k tomu si ešte mysleli, že je chlapec a tie vraj prvorodičky nenechávajú rodiť prirodzene

domeli
6. pro 2012

@arinikac nuž ja som pri čítaní príspevkov kočiek odtiaľ, pravdu poviem, neverila, že to bude ozaj takto fungovať, hoci bolo mi jasné, že žiadna odtiaľ neklame. A hlavne keď som si doma nafúkala tú "10" a pozrela na to, po prvom i druhom pokuse som si povedala, že toto teda určite zo mňa nevylezie. Ale ono to fakt funguje! 🙂 Jasné, že to tam neudržím 10 minút na tom čísle ani zďaleka - ani dnes nie. Ale na tú necelú minútku a vytlačenie to bolo, tak mi to spravilo veľkú radosť!

edulkobaby
6. pro 2012

Tak ja dnes 26 a kusocek, do soboty/nedele si davam ciel vyliezt na 27. A dnes uplne minimalne krvacanie, co ma tesi este viac.

moka
6. pro 2012

Ahojte, dievčatá, idem vás povzbudiť... Nedávno som tu písala do fóra. Cvičenie mi išlo veľmi pomaličky, do termínu som sa dostala na 29,7 cm. Bola som akoby prvorodička, lebo syn sa narodil sekciou. Dcérku sa podarilo porodiť prirodzene, mám týždeň po pôrode a už dnes hovorím, že to bol krásny zážitok 🙂 Svojho pôrodníka som poprosila, aby nestrihal, ak nebude musieť, ale on vravel, že robí nástrih len ak je to naozaj nutné. Takže sa mi podarilo porodiť krásnu dcérku s mierami 3700 g a 51 cm úplne bez poranenia. Veľká vďaka patrí môjmu pôrodníkovi, pomáhal, ako sa dalo, hovoril, kedy tlačiť, kedy nie, aby ochránil hrádzu. Takže dievčatá, cvičte, naozaj sa to oplatí 🙂

moka
6. pro 2012

... teda aby som sa trošku poopravila... mám 3-4 vnútorné stehy, ale to vôbec nebolelo, hrádza zostala bez poranenia 🙂

domeli
6. pro 2012

@moka blahoželám a ďakujem za povzbudivú epino-správu🙂 Všetko dobré a krásne chvíle prajem 🙂

kiss35
6. pro 2012

@edulkobaby moja tak ty kraaasne napredujes a este aj krvacat prestavas no parada 🙂) a s tou vahou to ber z rezervou..kamoske povedali ze maly bude mat 3900g a narodila sa a mal 2900g takze tak mozu sa aj pekne seknut...
@arinikac ale ved aj ty pekne napredujes ved necvicis tak dlho ako ja...za chvilu ma aj predbehnes :D :D
@moka gratulujem 🙂 krasne sa citaju taketo spravicky 🙂)

arinikac
6. pro 2012

@moka Moc gratuluji! Snad to u nás taky dobře dopadne a budeme se radovat z krásných dětiček. @kiss35 Děkuju za podporu!!

sunflower87
6. pro 2012

@moka juuj gratulujem moc moc....tak to je super 😉 som povzbudená 🙂

Ako vám to ide mamičky?? Ja sa držím už pár dní na 10cm....včera som dala niečo vyše 10cm 🙂 - merala som potom metrom balonik a mal 31cm, takže super 😉 verím, že to pomôže teda k pôrodu....

velrybous
6. pro 2012

Ja jsem na tom porad stejne blbe dneska 22 a zdibinek. Asi nejdu do moc velke bolesti nebo jsem dole nejaka divna 🙂 ale dneska uz me polevalo horko pri cviceni a nevim jak si vyzkouset tlaceni kdyz ze me balonek vylitne

leilab
7. pro 2012

ja som sa vcera tiez trochu posunula na 27, tak mi to spravilo velku radost 🙂 ale citila som, ze ma hradza trosku stipka, tak som to tam nedrzala tak dlho ako inokedy, ale zas som to cvicenie opakovala asi 4-krat.
@velrybous ja aj ked som vcera dala 27, tak mi ten balonik isiel akosi lahko von, tak tiez neviem ako si potom nacvicit tlacenie 😒

sunflower87
7. pro 2012

@velrybous neboj, to sa ti posunie tak zrazu, ja som tiež napredovala veľmi pomaličky....niekedy sa mi podarilo ho vytlačiť....ale skôr by som povedala, že mi tak ľahšie ide vonku....ale veď to podľa mňa nevadí....hlavne ide o to, aby sa ti nacvičili a roztiahli svaly a pôrodná hrádza 😉

edulkobaby
7. pro 2012

Dnesne hlasenie: 26 a cosi, este to nebola uplna 27micka. Tak snad zajtra sa podari.

domeli
7. pro 2012

@edulkobaby pekne 🙂 ja dnes iba 1 pokus - 28, ale s krvou, tak som to zabalila

edulkobaby
7. pro 2012

@domeli Tak aj ja s krvou, ale to uz neriesim...ale tiez ma to odradilo skusit este raz a viac...

arinikac
7. pro 2012

@edulkobaby @domeli Já 23 a cosi. Krev taky, vím přesně o prasklince, ale ne a ne se zahojit. Dala jsem pauzu, zkusila hemagel a kalciovku a prd platný. ☹

kiss35
7. pro 2012

@arinikac
@edulkobaby
@domeli babulky ja dnes 25,7cm 🙂 sice neni to 26 ako som chcela ale nevadi verim ze zajtra sa zas posunieme dalej 🙂)

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru