EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

domeli
13. pro 2012

@kiss35 dík za pochvalu. Opätujem 🙂
@gilea cvičím vlastne podobne, zhruba 15 stiskov dám a potom pomaly prifukujem, počkám (počítam napr. do 10 a zas prifuknem - raz slabšie, raz silnejšie, ako to cítim). Prvý krát to robím asi najprecíznejšie a najdlhšie, hoci ale najopatrnejšie s tým prifukovaním. Druhýkrát už som si istejšia, že ako som stláčala a koľko to bolo, tak prifukujem smelšie spočiatku, až ku koncu pomenej (aj tak, že 3 malinké prifuknutia rátam za 1 ucelený) a na hranici znesiteľnosti držím (ale ja iba tak do minúty). Potom ešte keď vytláčam, tak sa snažím na tom, kde to najviac pne-naťahuje držať do 10 sekúnd (ak ruka nebolí) a tak vypudiť.
Ak sa pýtaš, či to šlo lepšie pri malých číslach či teraz - neviem, ale asi teraz a to z toho hľadiska, že tie vyššie číselka potešia ešte viac 🙂 Ale nie vždy som sa posunula - niekedy skok aj o 1,5c m a niekedy stagnácia aj 2 dni na tom istom. Z toho si hlavu nerob. Hlavná vec, že to pomalinky ide. A ono to ozaj funguje 🙂

edulkobaby
13. pro 2012

@kiss35 Tak aj mne sa tie tlaky zdaju celkom ok, su silne a neprijemne, ale daju sa vydrzat. Bojim sa len ked vytlacam, ci to prelezie cez tu hradzu, niekedy to dam na jeden nadych, niekedy na dva. A potom obrovska ulava, ako je von. Vcera som musela raz odfuknut z balonika, co som myslela, ze neprejde, ale potom dalsi pokus uz presiel.
A dufam, ze v udrzovacej faze dlho nebudem, termin mam nedela/pondelok.

kiss35
13. pro 2012

@edulkobaby no ja som mala dnes s tymi tlakmi dost problem fakt a co sa tyka vytlacania ja tiez niekedy na jeden nadych niekedy na dva a potom ulava 🙂)
jaaaj tak to uz mas ozaj za paaar ja mam sice termin az o dva tt ale verim ze malicky pojde skor 🙂

gabusa1975
13. pro 2012

@edulkobaby ahoj Jarka,sranda,že som Ťa tu našla🙂Pekne poctivo cvičíš,tak to bude pôrod ako lusk.My už sme doma a zoznamujeme sa. Duško ma dovolenku,tak pomáha.Pozdrav tata a ptom,keď Ľubka vykukne dajte vedieť.Myslím na Teba!!!

edulkobaby
13. pro 2012

@gabusa1975 Jej, ahoj. To musi byt nadhera byt uz doma s babom. Prajem krasne prve dni, nech si pekne zvyknete a tak. Meky bude informovat hned ako bude mat prilezitost, to sa netreba bat 🙂

edulkobaby
13. pro 2012

@kiss35 Dnes 28,5...takze krocik po krociku idem. Ale za 28mickou som uz spokojna, to uz babo moze prist a zvladneme to. Inak to si aj v duchu hovorim pred tlacenim tymto cvicnym, ze pod Lubka, my to dame...Som zvedava, co budem trepat na sale, ked sa pojde naostro 🙂

domeli
13. pro 2012

ahojte, tak ja dnes 29 a 30,5 cm, termín v sobotu, zajtra kontrola u môjho gyndoša, ako to vyzerá, lebo včera bola pani Dr. na Kramároch skúpa na slovo, že ako som na tom. Rátam, že to bude neskôr - dúfam, že dovtedy poliečim dcérku a seba nenakazím, nech mám silu na pôrod...

edulkobaby
13. pro 2012

@domeli Pekne pripravena.

domeli
13. pro 2012

@edulkobaby veď to sme obe - veľa nezaostávaš 🙂 Už len trafiť dobrú službu...

adelajda2012
13. pro 2012

@domeli teda ja som sla na porod uuuplne chora, ale pri porode som na vsetko zabudla 🙂 Inak, tiez som epinovala. Nastrih som mala maly (mala som velmi kratke kontrakcie, tak to chceli urychlit) a este ten den som kludne sedela. Ale par hodin po porode sa ozval opat kasel a to by ste neverili ako to sitie pri kaslani stipalo 🙂
Epinovaniu zdar, drzim vsetkym palce!

domeli
13. pro 2012

@adelajda2012 dík za povzbudenie. Ja som pred 2,5 rokom ležala po sekcii s maminou, ktorá ochorela po sekcii a tiež sa desila každého jedného zakašľania - ani sa jej nedivím, muselo jej ísť brucho roztrhnúť tie prvé dni, veď to sme aj my zdravé mali čo robiť.

pincola
13. pro 2012

Holky prosím o radu. Kolik z vás si Epi no koupilo v bazárku. Na nový bohužel nemám, ale přijde mi nehygienický ten bazárkový i s tím kondomem. Dá se to nějak dezinfikovat? Můžu třeba ten balon položit do lázně k dezinfekci lékařský ch nástrujů, nebo to lze jen otřít dezinfekcí. Pora´dte prosím, pokud si ho mám koupit tak se už musím rozhodnout brzy, aby to mělo smysl. Výrobce píše, že to smí používat jen jedna žena kvůli infekci ale já 2 a půl za to dát fakt nemůžu. vy co sem chodíte máte Epina nová?

edulkobaby
14. pro 2012

@pincola Ahoj, ja mam bazarikove epino a podla mna sa nie je coho obavat. Predosla maminka pouzivala kondomy, plus sa da epino dezinfikovat - par stranok dozadu je tu link na take dezinfekcne obrusky. Vyrobca v navode odporuca jeden roztok...ine metody by som neskusala, aby sa balonik neposkodil.

pincola
14. pro 2012

@edulkobaby Děkuju moc za názor kočko🙂 Nemáš zábrany to pužívat? A co když ale ta předchozí maminka ten kondom nepoužívala i když říká, že ano☹ Já z toho mám strach, ale nový fakt koupit nemůžu. takže u mne padá v úvahu buď použitý nebo nic.

edulkobaby
14. pro 2012

@pincola Pokial ona kondomy nepouzivala, tak mi to aj tak nevadi. Ja som balonik umyla, vydezinfikovala a pouzivam ho s kondomami, takze nic nehrozi. Ja strach nemam, nie som uzkostliva v tomto.

pincola
14. pro 2012

@edulkobaby Alze ho umýt pod vodou? A pak vydezinfikovat těmi ubrousky? No možná do tojo též půjdu🙂

edulkobaby
14. pro 2012

@pincola Ano, v navode pisu, ze umyvat sa ma 1 az 2 minuty v teplej mydlovej vode, ak si dobre pamatam.

rybicka3
14. pro 2012

@pincola ako pisala edulkobaby da sa balonik umyvat vo vode a potom este vydenzifikovat. Ja mam novy balonik, ale tiez by som nemala obavy ist do pouziteho.

pincola
14. pro 2012

@edulkobaby Super, děkuju za radu🙂 A jaké kondoby se k tomu používají? Stačí obyčejné?

rybicka3
14. pro 2012

Kocky tak ja po jednodnovej prestavke kvoli krvacaniu som vcera dala 29 a bez krvacania 🙂

edulkobaby
14. pro 2012

@pincola Najlepsie nelubrikovane, alebo ak lubrikovane, tak na vodnej baze. U nas to predavaju ako kondomy na vaginalnu sondu /co pouzivaju gynekologovia v ambulanciach/, dostat v niektorych lekarnach.

kiss35
14. pro 2012

@rybicka3 vau supeeer 🙂
@edulkobaby a ty ako dnes???
ja 30,5cm ale viac nejdem ani skusat myslim ze to uplne staci a budem len udrziavat 🙂

edulkobaby
14. pro 2012

@kiss35 Ja sa este len priberam...Rano mi ucvrklo trochu vody, tak som bola zmatena, ci to uz nebude ono, ale plany poplach. Tak idem teda na to. Dnesny ciel mam dat 29. Ty uz si v cieli, viac sa ani nema skusat.

kiss35
14. pro 2012

@edulkobaby mozno to nebol plany poplach a pomaly sa to rozbieha 🙂 dnes daj 29cm aby si bola krasne pripravena a mozes ist pekne rodit :D :D daj vediet ako ti to dnes islo 🙂

rybicka3
14. pro 2012

@kiss35 super, tak ty uz iba udrzovat teraz a cakat na den D 🙂

rybicka3
14. pro 2012

@edulkobaby tak ak nahodou sa to uz rozbehne drzim velmi palce a tesim sa na dobre spravy 🙂 dnes das urcite 29 a mozes ist na to 🙂

edulkobaby
14. pro 2012

@kiss35
@rybicka3 Hlasim sa po cviceni...Odhodlanie bolo velke, myslela som na vas, ako sa vam tu pochvalim 😉 cvicila som 45 minut, viac pokusov ale viac ako 28,5 som nedala ☹ Aj som zo dva razy mala viac nafuknute, ale neslo mi to vytlacit, som musela vypustit trochu vzduchu...
Inak, s tlakom na konecnik problem nemam, ale dnes som mala pocit, ze mi roztrhne skor mechur. Ale to mam dnes pocit cely den, ze mi stale treba na WCko, a to som doteraz s tymto problem nemala, aj ked viem, ze v tehotenstve byva casty.

kiss35
14. pro 2012

@edulkobaby moja ved aj 28,5 je pekneee a sama vies ze kolko maminiek tu nestihlo viac nacvicit a aj tak rodili bez nastrihu takze hlavu hore 🙂)
a neskusala si viac potlacit ked si mala vtedy o tie dva fuky viac v baloniku? mozno by to slo vytlacit len treba viac zatlacit 🙂

velrybous
14. pro 2012

tak snaha byla, ale asi zbytečně, příští týden nastupuju na druhý CS, tentokrát plánovaný díky většímu odhadu mimi..no tak jsem si to aspoň vyzkoušela..a třeba do třetice 🙂

edulkobaby
14. pro 2012

@kiss35 Neviem, ci by som to dala, som sa bala, ze sa roztrhnem... 27micka mi ide lavou zadnou, ta 28,5 bola s velkym sebazaprenim, tiez aj s takym malym rizikom, ze ci si nieco neublizim...Este som premyslala, ci skusat dalej, ale uz som bola psychicky vycerpana z toho. Oddychnem si a skusim zajtra.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru