EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

dahane
13. čer 2012

@vera_j S tou romčou je to fakt záhadné, asi šel Davídek nějak špatně natočený 😖

keira
13. čer 2012

@dahane vsak aj to .. ktovie, co vsetko ti doktori meraju, nemeraju, normalne lutujem, ze som nesla medicinu studovat! 😠

dahane
13. čer 2012

@keira Hlavně mi příjde, že co doktor to jiný názor. Podle mě zítra bude mít službu jiná dr. než ta minulý týden a vůbec se třeba nad tím nepozastaví.. 😅

ivanafarkova
13. čer 2012

Tak já teď měla chvilku pauzu ve cvičení, kvůli té krve ... včera jsem začínala hezky pomalu, postupně, tři zasunutí a výsledek 29,5 cm, ale vím že bych dala víc, nechtěla jsem to přetáhnout. Všechno v pohodě, cvičila jsem dopoledne. A kolem jedenácté večer jsem šla na záchod a na papíře i v míse krev. Tak nevím ... snad to byla zátka, předpokládám, že kdybych se poranila epinem, nějaká cévka nebo tak, tak by to šlo vidět hned po cvičení ... né celý den nic a pak až večer krev. Od té doby zase nic. Tak nevím, teď se bojím cvičit .... do termínu tři dny 😒

kamino
13. čer 2012

@hany1979 Diky za radu a povzbuzeni,s tim hekanim nevim,nejsem typ na akustiku,nejecela jsem ani kdyz jsem si na cvicaku sila sama nohu,kdyz me pokousal pes..ale nikdy nerikej nikdy😉 porod jsem jeste nezkousela😉

keira
13. čer 2012

@dahane vsak to .. len na moju psychiku to dobre nevplyva, hovorim, ze dat ma na opusteny ostrov, nekontrolovat ma a porodim upklne hravo :D

dahane
13. čer 2012

@ivanafarkova Ale zase když už máš tolik, tak to nehroď. Ať nejdeš poraněná k porodu 😒

hany1979
13. čer 2012

@kamino no, ono jako nekekám, že bych řvala, spíš si tak jako ulevím, uuuchchch, takový povzdech, pro uvolnění, jako když se chystám dát v tenise vítězný úder, tak si zase heknu pro povzbuzení 😀 - ale sharapovová tedy rozhodně nejsem 😀

hany1979
13. čer 2012

@ivanafarkova Já taky myslím, že to nebude epinem, ta krev, že by to bylo hned. A to jsi ji měla jen večer a teď už zase nic? Mě v pondělí řekli na KO, že jakmile bych začala krvácet, mám přijet.....kdy jdeš na kontrolu? Třeba aspon si tam zavolej a popiš jim to, zátka prý může být krvavá, ale spíš světlonce a jakoby hlenovitá..........

kamino
13. čer 2012

@hany1979 Uvidime,jak budu vitezne hekat ja,az se dostanu na vytouzenych 30😉
Dnes davam pohov,zitra jdu na kontrolu,tak to nechci pokouset,mam konzervu doktora,neni pro tyhle experimenty..

hany1979
13. čer 2012

@kamino on nepozná, žes dneska cvičila, když se nijak neporaníš. Hlavně, aby nebyl konzerva ten porodník. Už jsme to tu s holkama probíraly, že se musíš ozvat a mít štěstí na doktora, protože je ještě myslím dost těch, který si prostě střihnou, protože jsou zvyklý a je to pro ně pohodlnější, kor, když je maminek hodně a už jsi ten den třeba pátá, tak se prostě nechtějí zdržovat. A jak vidí, že se neorientuješ a necháváš vše na nich, tak může střihnout, i když to nebudeš potřebovat 😒 Já budu naštěstí rodit v porodnici, kde jsou přístupný alternativám, porodním plánům a vědí i o epinu. Tak se modlím, aby mi to cvičení opravdu přineslo úspěch, aby ta moje tkáň na cvičení reagovala dobře a když mi ještě pomůžou tam, tak snad vše proběhne "hladce".

eicul82
13. čer 2012

Stává se vám, že při tom vytlačení si jakokdyby "cvrknete"? 😅 Myslím tím moč....jak je tam ten velký tlak....

petja
autor
13. čer 2012

@eicul82 jo,to se mi stávalo,ke konci už ta inkontinence prostě je

zz134
13. čer 2012

Ahojte kocky, ja len ze ak by ste niektora chceli, posuvam svoj EPI No dalej na predaj ,... Dufam ze take 3 roky ho potrebovat nebudem 🙂

kamino
13. čer 2012

@hany1979 Doufám,ze jsou na Vinohradech osvícení,26.6.jdu na první kontrolu,tak je otuknu..taky mám strach,ze to budou brát automaticky,z principu proti nastrihu nejsem,když to bude třeba,tak je jasný,ze nebudu riskovat nějaké rozsáhlé poranění,ale pokud bude šance bez,tak budu rada. Partner snad nezkolabuje a pomůže při komunikaci,pokud to nebudu zvládat.

hany1979
13. čer 2012

@zz134 A co porod? Jak proběhl?

vera_j
13. čer 2012

holky tak dnes jsem opět udělala o jedno nafouknutí víc a při vytlačování také nic hrozného, ale asi jsem se drobet natrhla, sicce jsem nic neviděla, ale drobet krve bylo ☹ ...jak dlouho myslíte mám vynechat? Nechci vyjít z formy 🙂

mochenkaa
13. čer 2012

Já od pátku, kdy jsem dostala zánět cvičila jen jednou. Ale mám stále 27cm, tak aspoň že tak. Uklidňuje mě aspoň toto. Dobrý každý cm 🙂 Ale snad stihnu nacvičit těch 30

tyrisa
13. čer 2012

Dneska zase krásných 30cm takže zítra pauzička a potom se uvidí jestli dáme až 32,nebo to necháme tak....mám ze sebe radost.

terezka312
14. čer 2012

@vera_j No já když se natrhla, tak jsem dala pauzu 3 dny, krásně se to zahojilo, ale při dalším cvičení mi to v tom místě ruplo znova při větším průměru, tak už na to kašlu, prostě vim, že mám malou trhlinku a z tý při každym cvičení kapka krve ukápne, ale jinak mi to v ničem nevadí, tak cvičim dál. Možná si zas na zahojení dám volný víkend, když je manžel doma, tak neni tolik příležitostí cvičit. Ono se to zahojí a v pondělí zas praskne 😀

ifetka14
14. čer 2012

Ahoj holky, já to cvičení dost flákala, měla jsem strach, ať neporodím dřív. No asi jsem nějaká pružnější, dostala jsem se na pět cvičení na 29 cm, tak snad to k něčemu přece jen bylo. Dnes už mi odešla zátka, dle včerejší kontroly je hrdlo pryč a jsem otevřená na prst, počítám, že dneska to asi přijde. Tak uvidíme 🙂 ..držte palce

hany1979
14. čer 2012

@ifetka14 Tak to je krásný, že ti to tak šlo, někdo je fakt pružnější. Budu držet palce, ať to přijde, to čekání teď ke konci je vážně hrozný. Přeji pohodový porod a pak dej určitě vědět, jaké to bylo. Hodně štěstí!

saaralota
14. čer 2012

Ahoj, tak mám dnes za sebou první pokus s epi-nem a dala jsem 14cm....no žádná sláva teda. Na kolika jste začínaly vy?

mochenkaa
14. čer 2012

@saaralota začala jsem na 16cm, a pak se to celkem dobře povolovalo 😉

saaralota
14. čer 2012

@mochenkaa díky za naději 🙂 Nezbývá mi než doufat, že mi to půjde den ode dne líp. Měla jsem dneska skoro problém to tam vůbec dostat, natož nějak moc nafukovat 🙂.

mochenkaa
14. čer 2012

@saaralota to poprvé bylo hrozné, ale postupně se to zlepšuje 😉

kata13
14. čer 2012

ahojte, chcela som sa vas spytat, dnes mi prislo konecne epino, este som ho neskusala a teraz neviem, musim pouzit aj nejaky gel alebo nieco s tym?

tichackova
14. čer 2012

Ahoj holky, prodávám Epi-no, kdybyste měly zájem😉

ivanafarkova
14. čer 2012

Tak doktor na tom mém krvácení neshledal nic špatného, asi to byla zátka. Jinak do termínu dva dny, dnes na kontrole už natočili na monitoru nějakou děložní činnost tak prý by to o víkendu mohlo propuknout. Dneska ještě zacvičím, nebudu to přehánět, ale nedá mi to 🙂 Tak snad to pomůže ...

zz134
14. čer 2012

@hany1979 no prebehol zaujimavo...po 6 hodinach kontrakcii sa rozhodli pre sekciu...maly mal pupocnik okolo krku :(

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru