EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

kika214
18. říj 2013

@slabachvila ja cvicim tak, ze dam dnu.. nafuknem co to da.. asi tak 17 krat.. nastavim si casovac 7minut a este postupne dofukujem.. az kym sa to da zniest.. po 7 minutach balonik pridrziavam, aby isiel von pomalicky.. teraz som na prvy krat dala 28cm.. potom opet dam dnu a takto pokracujem .. vytlacenia davam 3-4.. vzdy sa mi podari viac.. dnes som prvy krat 30 cm ;). drzim palce

bashka87
18. říj 2013

@kika214 super mne vcera 29.5 a takmer bez zakrvacania 🙂 ani som nedufala, ked som zacinala cvicit ze to fakt pojde 🙂

kika214
18. říj 2013

@bashka87 ani ja.. uvidime, aky budeme mat porod 🙂

bashka87
18. říj 2013

@kika214 musime sa naladit na to, ze krasny a bezproblemovy 🙂 a ked uvidime drobatka aj zabudneme na to ze sme rodili 🙂)

emusa20
19. říj 2013

tak ja to uz mam za sebou! Mala som nacvicene s epino 30,5 cm (islo mi to velmi pomaly). Rodila som prirodzene, maly bol riadny valibuk (54cm, 4210g, obvod hlavicky 37cm!). Obstala som bez nastrihu, na druhy den som si vedela normalne sadnut, aj ked som mala nejake vnutorne stehy a bolo to citlive (mala som dlhy porod, malemu sa nechcelo von), nechcem si ani predstavit, ako by som pri tych rozmeroch obstala bez epina!! Takze cvicte, urcite sa vyplati!! 😉

selverin
19. říj 2013

@emusa20 Ahojky, gratuluji k chlapečkovi a přeji hodně zdravíčka oboum 😉 můžu se zeptat, kolik týdnů jsi cvičila?

emusa20
20. říj 2013

@selverin dakujem 🙂 No zacala som cvicit dva tyzdne pred terminom, ale tyzden som prenasala. Ale niektory den som vynechala a niekedy som cvicila dvakrat za den, chcela som stihnut co najviac...

jaya
20. říj 2013

Ahoj holky, tez mam po porodu velkeho ditete - 4125g, 52cm. Obvod hlavicky nevim, pac jeste nemam zpravu. Mela jsem nacviceno 30cm. Vysledek!!! Naprosto bez poraneni, behala a sedela jsem hned po porodu jakoby nic. Mimoradny rozdil v predchozim porodem 🙂

kika214
20. říj 2013

juchu.. mozem ist rodit.. dnes 31cm 🙂

nnina
20. říj 2013

já dnes nacvičeno 23cm, včera jsem nestihla v pátek 22,3 .. jde to pomalu, ale času mám ještě snad dost ..jsem ráda, že se to posunuje

lila69
20. říj 2013

Baby tak uz aj ja mam po. Pred par dnami sa mi narodil maly chlapik 3760 g a 50 cm. lekara som poprosila nech nestriha, nakoniec sice nestrihol ale vyfasovala som 3-4 kozmeticke co som sa troska natrhla. Cvicenie urcite nelutujem, som si ista ze keby sa troska lekar alebo PA posnazili a hrsdzu trosku chranili mohlo to byt bez poranenia. Takze hodne vela zalezi aj na personale.
V kazdom pripade by som cvicila znovu, som uplne fit, sitie necitima bez epina to kludne mohlo dopadnut horsie.

didi21
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
nnina
21. říj 2013

dneska už mám odcvičeno, 23,4cm ... už se těším až se přehoupnu přes tu 25 ... ale jde to celkem dobře zatím ....

romy31
21. říj 2013

Ahojte žienky, idem podať hlásenie 🙂 14.10. sa nám narodil Adamko, bol to prirodzený pôrod po predchádzajúcej sekcii...malinký prekonal odhady a mal až 3900g a 51cm 🙂 Ja sa priznám, že som necvičila veľmi poctivo, tak každý druhý deň, dostala som sa na 29cm, dr ma nestrihla, ale som sa trošku potrhala, mám 4 stehy, ale za dva dni som o nich ani nevedela, takže ja myslím, že som dopadla super 🙂 ja som malá 165cm/ pred tehu 46kg, takže takéto bábo bolo na mňa ozaj dosť veľké a pôrod prebehol úplne bezproblémovo a aj takmer bez poranení 🙂 sama dr mi povedala, že ešteže sa na poslednom sone sekli (odhad bol niečo cez 3500g) lebo že inak nevie,či by ma nechali rodiť 😀 takže baby cvičte a pite maliníkový čajík, určite sa to oplatí 😉 držím všetkým palce!

slabachvila
22. říj 2013

ahojte,tak konečne som sa dostala na 25cm. už mi chýba iba 5cm a budem spokojná. dneska to máme za 15dní.- takže stííííham 😵

selverin
22. říj 2013

7 dnů cvičení a jsem z 19 na 24 cm, ale málem bylo včera po cvičení... pčikla jsem si u toho a balonek letěl jak střela ven....auauaua, ale naštěstí bez poranění 😀

nnina
22. říj 2013

já dnes 24,5cm, ale nevydržím dlouho .. tak nevím, ale aspoň se to hýbe .. možná začnu cvičit někdy i 2x ..

jenny.kay
22. říj 2013

@selverin Jé, ty jsi mě potěšila. Já dnes dala na poprvé 19 a byla jsem ze sebe hrozně zklamaná. Děláš super pokroky, snad mi to půjde taky tak pěkně.

selverin
22. říj 2013

@jenny.kay no já byla taky první dny nešťastná, že to jen tak nepůjde, že je to natěsno a bude to trvat nevím jak dlouho, ale fakt to jde 😉

oiaa
22. říj 2013

ahojte .. otazka.. na druhy pokus 21cm bez nejakeho extra trapenia je celkom obstojne nie?

maciatko248
23. říj 2013

Ahojte, doteraz som vas len citala ale teraz sa k vam pridam, cakam na balicek a potom zacnem cvicit 🙂 dufam ze to pojde tak pekne ako aj vam a porod zvladneme krasne aj bez nadstrihnutia 🙂

anda2
23. říj 2013

cvičila som aj len málo asi 3 týždne, nastrihli ma, mala som 4 stehy a od začatia kontrakcii do pôrodu to trvalo 3,5 hodiny, takže super, prvý pôrod 12 hodín, a celá potrhaná a nastrihnutá, odporúčam len cvičte, oplatí sa

bashka87
23. říj 2013

huraaa, prekrocila som magickych 30..podla tabulky by to malo byt tych 31, ale po zmerani krajcirskym metrom je vysledok 30.6 🙂 juchuu..

nnina
23. říj 2013

@bashka87 no ty se máš!!! já se plácám ještě pod 25....

ratatooy
23. říj 2013

@maciatko248 i já čekám na baliček a pak začnu pokud bude malej hlavou dolu a ne jak první hlavou na horu takže sem epino nezuročila ale šlo to celkem dobře na první nafouknutí a cvičení sem dala 25

rilwen
23. říj 2013

Ahoj, v kolikátém týdnu jste začaly cvičit?

olaj
23. říj 2013

holky, po dlouhé době jsem se sem koukla - moje oblíbená diskuze, nenechte se zmást, je to opravdu velmi účinné, každý vám to řekne, že se vyplatí, začala jsem cvičit ve 36. týdnu, byl to první porod, moc to nešlo, ke konci už vůbec, dostala jsem se jen na 28 cm a malý měl hlavičku 35 a neměla jsem nic - ani steh, ani poranění, velikost 3,62 kg, takže cvičte cvičte, taky jsem hrozně ocenila to, že jsem uměla tlačit, příště do toho jdu jednoznačně zas. Držím všem palce.

bashka87
23. říj 2013

@nnina ale ved mas este cas, aj ja som pred 2 tyzdnami bola cca na 24...🙂 to pojde, ja som tomu tiez neverila

swacinka
23. říj 2013

Já už mám 30 natrénováno (do termínu 3 dny), teď zkouším různé polohy a nejlíp mi to jde v kleče nebo na boku - zdá se mi, že takhle to nejméně tlačí na konečník a vleže ze mě balonek tak nevyklouzává 🙂

nnina
23. říj 2013

@bashka87 tak už mám odcvičeno a na poslední vytlačení 25cm .. já jsem po sekci, takže mě určitě nenechají přenášet, tak se snažím co nejvíc nacvičit .. 😉 ale už jsem šťastná za těch 25cm, nějak mě to číslo uklidnilo ...
@rilwen před začátkem 37tt

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru