EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

zajaciq
25. únor 2010

jeeej konsa, tak ty si moj vzor v cviceni, dufam,ze to potiahnem na 31 a posledny tyzden sa budem nudit ako ty.
gratulujem k dcerke a v pohode porodu 😵 😵 😵

eridani ja vcera to iste co ty, dnes som bola na poradni, dr. mala na rukaviciach tiez take stopy krvi ale neriesila to. nie je to na zavadu 😉 a tiez mam problem to udrzat tych 10minut, vcera som to skusala v podrepe - vobec to neslo a potom postojacky - nohy spolu a vtedy to dobre drzalo, ale musela som davat pozor, aby sa nevsunul cely balonik. v ktorom si tt ? ja uz sa otvarania nebojim, fakt od toho 37tt to istotne nie je na skodu

eridani
25. únor 2010

zajaciq: Podla poslednej menstruacie 35+3, ale mimi je o dva tyzdne mensie, tak ktovie ako to pri mojom nepravidelnom cykle vlastne je. Tiez si tam mala take chumaciky zrazenej krvi? Ja inak cvicim v takom pololahu, chrbat vypodlozeny vyssie. Skusala som aj v podrepe, ale to sa tam fakt neda udrzat.

zajaciq
25. únor 2010

vecer idem skusit opat, musim uz cvicit kazdy den, lebo som to dost flakala a potom sa to stiahne po par dnoch nic nerobenia. podrep uz nie, v stoji budem resp. v lahu podlozena vankusmi tiez. a zrkadlo predo mnou 😀 a este rozmyslam polohu macky na styroch 😅

a vcera to tusim niekto pisal, ze ked sa dodrzuje 2/3 vsunutie resp polovicku balonika, tak balonik nema co narazat na branku a tym padom sa nic nenarusuje, takze by som to neriesila na tvojom mieste ci si tym porod vyvolas. uz siv 36tt, je to hadam ok 😉

konsa
25. únor 2010

holky díky moc za gratulace 🙂

aronek: cvičila jsem jednou denně od 36tt do 40tt (pak už jsem to flákala) a dostala jsem se na 31cm obvodu. Bohužel si myslím, že jsem nemusela mít ani ten mini nástřih na jeden steh, ale hold to tak PA odhadla....no každopádně epino je zázrak a v tom tlačení mi pomohlo asi maximálně 😉

zdenii: nebudu ho ted prodávat - nechám radši na další dítka 🙂

jakelina
25. únor 2010

Konsa taky gratuluju, máte krásné počasí na návrat z porodnice. Alespoň u nás je jaro. 😀

zuzule
25. únor 2010

Ahoj holky.

TAk předně - moc velká gratulace Konse ke krásné holčičce a myslím, že i krásnému porodu 😉 🙂
Já jsem včera necvičila, neměla jsem čas, stěhovali jsme se a malej nespal a s Kubíkem by to asi fakt nešlo...to by bylo 😀 😅 takže dnes jsem ho před chvílí uspala (dopoledne jsem dali procházku do obchodu, tak ho to zmohlo, jinak je to nezmar) a dala jsem cvíčo a normálně jsem hned napoprvé dala 28! TAk jsem štastná jak blecha...ale povedlo se mi to jen napoprvé, protože pak už mě tak hrozně bolela ruka, že jsem to už prostě neudržela...ale stejně..

JO, a normálně myslím, že už jsem na "to" přišla...v mém případě jen stačí přifukovat a když se už zdá, že to nepůjde, tak zpomalím, držím a přifukuju po jednom a hlavně zhluboka dýchat a jakoby vždy počkat, až se to "uvolní", protože mi přijde, že se ta hráz při tom jednotlivým cvičení pomalu natahuje a pustí mě to krásně dál a to se mi ještě ani jednou nestalo, že bych se poranila..normálně si začínám myslet, že je to brnkačka a že zítra klidně dám i víc...tak držím palce, at vám to jde taky taky dobře jako mě! 😉 🙂 😵 Už bych klidně rodila, ale počkám, až bude těch 31 a pak..děj se vůle boží 😀 a není možná!

zajaciq
25. únor 2010

zuzule ja to robim tiez presne tak, ze prifukujem pomalicky, pockam kym si hradza zvykne a pridam. ale som mala dost vcera uz na 22 😔 esteze som zatvorena a nemavam ani poslickov, tak sa ufam, ze mam dost casu este... (zakazdym pridam totiz 1cm) 😅

aronek
25. únor 2010

tak večerní cvičení a mám 26, takže o 1 víc jak včera 😀

majka12
25. únor 2010

já mám dneska taky cvičení za sebou a jsem na 22 cm - já to přesně taky nafukuju postupně 😉 Po chvilince to povolí, tak zase přifouknu 😉 Já myslím že dneska bych dala i víc, ale malej hodně kopal a protahoval se až jsem měla boule snad všude 😀

aronek
25. únor 2010

mně pořád tvrdne břicho, kdybych nebyla těhotná, tak mi to jde líp, jenže to bych to zase nedělala 😠

brumka
25. únor 2010

Konsa gratulujem k velkemu uspechu. Dodala si mi odvahu. Po tyzdni absencie s epinom som opat cvicila. Sla som opatrne aby sa zase neopakovala pohotovost. Nedala som na 29,5cm ako na posledy co by som mozno dala, ale aj tych 29cm po tyzdni je super. Ako bolo citit ze som tyzden necvicila ale pomalinky povolovalo 😀 Termin mam o tyzden, ale zajtra mam poradnu tak som zvedava co mi povedia, zatial to nevyzeralo na porod. Ale pocitujem ze mi kleslo brusko.

shaarka
26. únor 2010

aronek 😀 😀 😀 😀 😀 😀

v pondelok mam poradnu, som zvedava na nazor mojej Dr., ci povie pozitivum na epi-no alebo negativum... a stale premyslam, ze od ktoreho tt zacat cvicit. 😕

baby, drzim vam palce, ide vam to skvele! 😵

jakelina
26. únor 2010

Shaarka, taky půjde uvidíš. Já jsem tomu nevěřila, že se jenom tak můžu natáhnout na takovou velikost a jde to. 🙂

aronek
26. únor 2010

tak ranní cvičení je na 26,5, zase trošku víc než včera 😀

zuzule
26. únor 2010

Aronek - dobrý, na to, že jsi tuším nedávno začala.. 🙂 Koukám, že máš termín téměř stejný jako já, tak to jsem zvědavá, která z nás dřív 😀

aronek
26. únor 2010

zuzul, začala jsem v pondělí 😀

zuzule
26. únor 2010

Aronek - ty mě teda pěkně štveš 😀 Já cvičím už skoro 3 týdny 😅

dominikaa
26. únor 2010

ahojte kocky,ako tak pozeram,same dobre ohlasy na epi no,zacinam teda aj ja uvazovat o kupe,ale chcem sa este opytat aky je rozdiel medzi EPI NO DELPHINE PLUS a EPI NO DELPHINE?Dakujem

zuzule
26. únor 2010

Ahoj holky. Mám na vás jednu otázečku...vy, co už máte 28 a víc cm.....jak moc vám ten balonek kouká? Já jsem si dnes prvně vzala zrcadlo a nejsem si jistá, jestli nekouká moc ven..tudíž jestli to dělám dobře...moc díky za odpověd 😉 🙂 ono totiž v určité fázi už nevím, jestli je uvnitř po tu zúženou část jako když začínám, prostě čím je ten balonek víc nafouknutý, tím je větší (logicky) a já nevím, jestli se to pak dá ještě počítat...

aronek
26. únor 2010

😉 zuzul, však máš víc než já 😀

zuzule
26. únor 2010

Aronek - no to sice jo, ale po jak dlouhé době 😅 dnes jsem dala 30 😀 😉

aronek
26. únor 2010

zuzul, supr, tak to můžeš rodit 😉 na to já si chvilku počkám ☹ ale doufám že do porodu těch 30 dám 😉

jakelina
26. únor 2010

Zuzul, já myslím, že má koukat ven z 1/3 aby napínal hráz a ne být moc uvnitř, to pak roztahuješ vnitřek a hráz je v tom užším místě. Gratuluju. Já dnes ještě necvičila. Byly jsme s holkama na pokec a pak doma nestíhám ☹

zajaciq
26. únor 2010

tak ja po sieste - 23 cm ledva ledva, 2 zilky prasknute, ale aspon to ide zakazdym o trosicku hore 🙂 a ziadna poloha mi nie je dobra, vypadava to zakazdym a nevladzem to tam drzat ☹

aronek
26. únor 2010

tak po večerním cvičení jsem na 27, ale nevydržím dlouho 😒 27 tam mám jen chvilinku, ale mám 😀

gabule75
26. únor 2010

Konsa, moc a moc gratuluju k holčičce a dobrému porodu 😉
Taky nafukuju postupně a po 4 dnech cvičení jsem byla včera na 7,5. dneska jsem to nestíhala, zítra je taky den 😉

shaarka
27. únor 2010

kocky cvicitelky, MM sa mi vcera trosku smial, ze ako sa to meria, ten obvod.
(ja mam EPINO este pekne v krabicke v skrini, hadam mame cas 😀)
...ale tvrdil mi, ze ked je balonik vo vnutri, tak sa kvoli uzkej hradzi jeho obvod samozjreme zmensi a stlacenim sa vzduch dostane vlastne do vnutornej balonkovej casti a do vonkajsej, pekne sa rozdeli, ved to je guma. a obvod, ktory zena vytlaca, je tym padom o dost mensi ako potom ten, ktory po vybrati v kludnom stave odmeria.
nevedela som, co mu mam na to povedat... 😅 ze fyzika nepusti.
je tak? 🙄

aronek
27. únor 2010

tak mám zase 27, ale udržela jsem ho déle 😉
shaarko, samozdřejmě že ten obvod je orientační, ale hráz se trénuje a tím tlakem povolí. Takže i když opakovaně vytláčíš stejný obvod, tak pokud povolí hráz vlastně vytláčíš víc 😉

jakelina
27. únor 2010

Sharka, tak řekni manželovi, že pokud tam ten balonek musím držet silou, aby nevyletěl, tak je na hrázi stlačený minimálně. Určitě to není žádná osmička, možná to udělá pár milimetrů, ale to je zanedbatelné.

shaarka
27. únor 2010

MM odkazuje: vyskusame, uvidime 😀 😀 😀
beriem ho za slovo a dufam, zemi bude pomahat. 😝
prajem pekny vikend 😵

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru