EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

marley7
15. črc 2013

@evkafi Máš obyčajný, či ten s tým meračom?!

olusenka
15. črc 2013

a jé, vidím diskuzi Epi-no, a vzpomněla jsem si, že ho mám doma, že jsem ho nedávno koupila a že bych taky měla cvičit brzy. Úplně jsem na to zapomněla, hlavně když je schované ve skříni. Taky jsem si zapomněla objednat ty suché kondomy nebo návleky na sondy. Snad to stihnu....? Začíná se cvičit od 36.tt, že?

evkafi
16. črc 2013

@marley7 s tym meracom,preco? ale ten si pri cviceni vobec nevsimam...

marley7
16. črc 2013

@evkafi A ako vieš, koľko cm nacvičíš? Na čo vlastne slúži?

marley7
16. črc 2013

@lamakrelka Ahoj, ešte trénuješ s epinom?
Môžeš prosím ťa napísať postup?
Ako si prišla na tie čísla, cm?!
Ďakujeeem

marley7
16. črc 2013

@vika9792 Môžeš mi prosím napísať do IP ako si cvičila, postup?! Ďakujem

alenk
16. črc 2013

@evkafi ja by som dvakrat denne necvicila, aj v navode pisu ze 3 - 4 krat do tyzdna, sem tam si dat pauzu. tiez mi to neslo, vcera som cvicila 6ty krat, po dvoch dnoch volna, a 20 minut (prvych 5 krat len po 10 minut, vzdy som bola unavena) a posledne nafuknutie mi dalo 8cm. neboj, to chce cas a pohodu a nebyt velmi unavena. ked mozes, skus zacvicit rano (mne sa pri starsom synovi neda), mozno ti to pojde lepsie.

@marley7 je to rozne, niekedy zavisi od polohy, ja ked lezim, musim pridrziavat, ked stojim, tak skor ho musim vytlacat, chce zostat vo vnutri 😀 ja som pri prvom raze dala ledva 14cm

evkafi
16. črc 2013

@marley7 musis si to odmerat krajc.metrom alebo prilozit k tej tabulke... ten tlakomer neukazuje vobec kolko cm nacvicis 🙂)

evkafi
16. črc 2013

@alenk ono sa to ani neda 2xdenne 🙂 a pomohlo ti to pri prvom ked si nacvicila len tolko?

marley7
16. črc 2013

@evkafi A nemôžeš prosím ťa dať stručný návod ako to používať? Ja sa už s tým trápim druhý deň a mám pocit, že to robím zle. Bola by som ti veľmi vďačná. Ďakujem 🙂 🙂 🙂

alenk
16. črc 2013

@evkafi no ved pisem, ze by som necvicila 2x denne 😉 pri prvom som nestihla cvicit, narodil sa 35+3 a sekciou

@marley7 v navode mas tri stupne programu pripravy na porod
1. cvicenie panvoveho dna - zavedies do 2/3, stiahnes svalstvo a tym posunies balonik vyssie, po 10 sekundach uvolnis, zopakovat niekolkokrat pocas 10 minut
2. napinacie cvicenie - napumpovat podla pocitu, podrzat balonik 1-10 minut vnutri
3. simulacne cvicenie - pokusit sa nechat uvolnenim svalstva panvoveho dna balonik vyklznut
a cele cvicenie by nemalo trvat viac ako 30 minut
v praxi u mna to vyzera asi takto - zavediem do 2/3, dam tri - styri nafuknutia a napinam svalstvo, cca minutku, dofuknem do svojho maxima (ratam pumpovania, na zaciatku cvicenia dam tak 6 pumpnuti, vcera na konci to bolo 9 pumpnuti - 8cm), chvilu podrzim a snazim sa uvolnit svalstvo, po minutke az dvoch ho necham vyklznut, cely postup par krat zopakujem, kym vladzem a pokial dosiahnem relevantny vysledok 🙂
na zaver si hradzu pretriem olejcekom na masaz hradze, na zvlacnenie a regeneraciu

marley7
16. črc 2013

@alenk ĎAKUJEM TI 🙂

lamakrelka
17. črc 2013

@marley7 netrenuju, uz mam po porodu a bez nastrihu hraze, pac to byla nakonec sekce...jinak jak jsem na to prisla? u kazdeho Epina, i u toho, co jsem mela pujcene je original karticka, ktera slouzi k mereni nafouknuteho balonku...kdyz balonek vytlacis, prilozis ke karticce, kouknes kolik cm je na karticce a dale je uvedeno, kolik to odpovida cm v obvodu...

kriszak
17. črc 2013

tak dneska první cvičení a dala jsem 4cm. to je dobrý ne 😒

alenk
17. črc 2013

@kriszak jasne ze dobre, treba nejak zacat 🙂

lukkyna
17. črc 2013

ahoj všem, v sobotu v noci jsem porodila a výsledek: bez nástřihu a jakéhokoliv poranění. A to malá měla skoro 4kila. Takže to nevzdávejte a cvičte, vážně se vyplatí...a epinu 3xZDAR 🙂.

kriszak
17. črc 2013

holky já jsem asi blbá ale nechápu to počítaní epino.dneska jsem cvičila po prví a podle té tabulky na kartičce jsem dala 4cm(jestli se teda měří dolní část balonku u hadičky) ??? a co znamená ta tabulka na druhé straně kartičky??? 😖

dasty79
18. črc 2013

Holky můžu cvičit s Epinem,když mám zkrácený čípek?A od kdy cvičíte?od 34tt?

alenk
18. črc 2013

@lukkyna gratulujem 🙂 nech babo poslucha a robi radost. taketo spravy vzdy povzbudia 🙂

@kriszak ja meriam hore, tu najsirsiu cast, myslim ze to je rozhodujuce
na jednej strane karticky mas mierku v centimetroch, na druhej mas v palcoch (1 palec je 2,54cm)

@dasty79 ja by som sa asi poradila s lekarom. v navode pisu ze zacinat od 37tt, ja som v prvom tehu zacala 35+0tt a kedze som tri dni po cviceni porodila, tak mi to stale vrtalo v hlave, ci som nieco nepokaslala. preto som teraz zacala az v 37tt. ale vzhladom k skratenemu krcku, no tazko povedat.

alesta
18. črc 2013

Ak by mal niekto záujem, predám epi-no.

dasty79
19. črc 2013

@alenk já už jsem v minulém těhu cvičila s Epinem už myslím od 34tt a rodila jsem 37+6 .Ale teĎ nevím,jak to je s tím kratším čípkem...
Ale když se neotvírám,tak by to asi nemělo vadit....

kriszak
19. črc 2013

tak první cvičení 4cm =14 den volna a dnes 6,5 =20 🙂

bublinka711
19. črc 2013

Maminky predávam Epi-no, ak by mal niekto záujem kuk na bazárik. Nám pomohol moc moc moc 🙂.

lenilajd
20. črc 2013

Zdravím a připojuji se do této diskuze. Začínám 35. týden a cvičím už asi po páté obden. Začala jsem brzy, protože kolem mě všichni rodí předčasně, včetně mé matky a sestry. Jsem prvorodička v docela vyšším věku, takže mám samozřejmě z prvního porodu strach, tímto způsobem ho chci zmenšit. Abych řekla pravdu, jsem ráda, že jsem začala dřív, protože mám pocit, že za týden si dolu už nedosáhnu kvůli přidržování balonku ☹ Už teď ze mně docela klouže sám ven, takže mám po 15 minutách křeče v prstech, jak ho musím přidržovat 🙂 Dnes jsem udělala 9 cm, měřím také v nejširší části balonku.

Ale tu fázi vytlačení balonku fakt nemusím trénovat, protože ze mně klouže celou dobu a já s tím spíš bojuju. Máte na to někdo nějaký fígl? Mě většinou odpadnou dřív bolestí prsty.
Jinak nevím, jestli vadí, při zkráceném čípku cvičení, ale nepřipadá mi, že by to mělo mít nějaký vliv.Ten balonek není tak dlouhý, aby se toho čípku nějak dotýkal 😒 To bychom nemohli snad ani sexovat.

ircab
21. črc 2013

ahoj holky. Nabízím k prodeji epino, používaný jen na kondomy. Já jsem ho měla koupený nový. Je i s tím měřičem. Cena byla tehdy okolo 3000Kč, já to nabízím za 1900Kč + pošta. Pokud by některá z vás měla zájem, tak se mi ozvěte. 🙂

terryfox
23. črc 2013

Ahoj kočky, pokud některá prodáváte epino za rozumnou cenu, do 1500Kč, samozřejmě v pořádku a používané s kondomy nebo třeba i nepoužívané, písněte mi IP 😉 Děkuju 🙂

dasty79
24. črc 2013

@lenilajd my právě máme zákaz sexovat ☹
Taky začnu asi od 34tt cvičit.Při 1.těhu ze mě taky ze začátku balonek taky klouzal,
až když jsem se dostala na víc cm,tak to pak šlo vytlačovat.
A jakou používáš polohu?

lenilajd
24. črc 2013

@dasty79 ležím na zádech, pod rameny a hlavou mám kojící polštář.
Jinak pokud máte zákaz sexu, tak bych možná začala později, teda podle toho proč ho máte. Já teď na chvíli přestala, protože ještě musím používat formovače bradavek a dětská sestra z porodnice říkala, že to může mít také vliv na dění na děloze a čípku. Tak abych ten porod v 35. tt. nepodporovala ze všech stran.

dasty79
25. črc 2013

@lenilajd no tak ještě chvilku počkám a pak taky začnu trénovat okolo 35t 🙂
Jo i když si žena formuje bradavky,tak to samo může vyvolat porod 🙂

ratatooy
25. črc 2013

@lenilajd ahoj a pomahaji ty formovače?taky se o nich přemejšlela ale nevim jestly to neni zbytečny

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru