EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

keminek
18. srp 2010

no tak já nikdy nedala napoprvé 30 apod. Já vždycky začala na 8 a končila postupně na 9, 9.5, 10.. To až po těch 30 min a opravdu posledních pár nafouknutí.. Cvičila jsem ale během 3 týdnů jen 10x celkem. A porod bez sebemenší trhlinky.. ani mikro.. (ale byl to druhý porod..).

keminek
18. srp 2010

@e295 jo a malá se mi tam při cvičení taky pěkně hemžila, taky jí to asi nějak vadilo.. 😅 ale ne že bych měla balón na čípku, to ne.. měla jsem ho min. na 2/3, spíš víc, protože jinak vyjížděl.. ale ne až úplně vzadu.. něco mezi..

fraal
19. srp 2010

Ahoj holky, chci se jen zeptat - sem tam se mi stává, že mě sem tam po cvičení bolí dole - jak kdyby mi ten spodek opuchl - nemáte někdo podobnou zkušenost? díky

petaskrdla
19. srp 2010

@fraal v 41tt už je to tam opuchlý tak nějak samo o sobě, takže to bych epinu vůbec nepřikládala, mě stačí vzít si na jeden den tanga a mám to samý 😀

fraal
19. srp 2010

@petaskrdla tak to jsi mě uklidnila, že nejsem sama - díky moc

ratatooy
19. srp 2010

@dobré ráno včera už jsem nestíhala odpovědět. s tím koncem pánevním je to totiž tady tak že ikdyž se domluvíte s gyn na Císaři tak dr v nemocnici řekne že v žádným případě že se to musí zkusit normálně.já bych asi na něj vyjela protože takhle už mi tady pár kamarádek rodilo a nakonec museli všechny akutně na císaře a měli už skoro udušený děti,no jo hold třebíčská porodnice že? 😀

keminek
19. srp 2010

@ratatooy no prostě ať se otočí!
taky existuje obrat plodu zevními hmaty v břiše matky (dělají v brně, v hradci, na bulovce v praze), ale to až ve vyšších týdnech
nebo některé PA to dělají a tak různě po světě kde kdo i v nižším týdnu
A jinak jsou porodky, kde rodí 1/3 dětí kp normálně a pak jsou porodky, kde jsou to 2% nebo žádné.. a ty procenta někde znamenají třeba 9 z 20 a jinde 70 z 200 a to už jsou pořádné cifry. Ale kolik z nich pak skončí na CŘ, nepíšou..
Ale to je všechno jedno, otočí se samo.. určitě mu to nějak dojde.. a váha nehraje roli, když chtějí, otočí se

ratatooy
19. srp 2010

@keminek no jasanda to vím že se ještě otočí ještě má fůru času 😀

tousha
19. srp 2010

Ahoj,

prodám Epi-no Delphine Plus za 2 100,- Kč (pův. 2 959). Kupovala jsem ho koncem června a použila párkrát, i tak dost pomohl.

verondza
19. srp 2010

ahojte,
tak ja teda pokracujem v nacviku. vcera sa mi podarilo kusocek nad 7. ale mam pocit, ze to je maximum 😒 .
jasne, nevzdam sa, viem, ze aj mnohe z vas mali rovnaky pocit! mam este dost casu a pokial ma nezastihne mykoza, alebo nieco ine zle, musim to zvladnut!
co ma ale zarazilo, bolo, ze dnes ma obyc. vysetrenie u dr. fakt bolelo! ako ma kurnik moze boliet, ked do mna strci ja neviem-jeden,dva?-palce, ked tadial prejde balon s priemerom 7 cm? normalne mam strach, ze aj ked to doma nacvicim, pri porode mi to bude prd platne....
dievcence, bolia aj vas, ktore ste uz take fajn rozcvicene, vysetrenia na gynde? alebo predtym boleli a uz nie? dik za info..

petja
autor
19. srp 2010

@verondza No,je to o psychice,u gyndra jsi nervní,doma v klidu,při porodu funguje zase něco navíc,hormony k tomu...Mě vyšetření nebolelo,ale příjmené rozhodně nebylo,byla jsem dnes a nacvičeno mám obvod 34-36cm

keminek
19. srp 2010

já při každém cvičení na úplném začátku zavádění měla problém i s balónkem nafouklým na 10 stisků.. Ale jak už jsem měla nacvičeno víc, tak jsem se přes ně rychle dostala na těch 8 cm (průměr) a skončila jsem pak třeba na 9, později 9,5 atd. Ale chci tím říct, že na začátku jsem nikdy nedala třeba rovnou 9 natož 10 😝 To vždy až na konci jsem udělala pokrok větší a větší. A proto chápu, že i vyšetření u gyndr může být dost nepříjemný. Jo a když jsem cvičila třeba 2 nebo 3 dny za sebou, tak jsem to měla citlivější než po pauze.. A stejně je to asi i u toho gyndaře.. Prostě ten začátek je citlivý, ale důležité je, že se to umí roztáhnout a že je to elastické a že se to tím epinem trénuje.

e295
20. srp 2010

@verondza Já myslím, že taky záleží na Dr, jak do tebe hrábne. Některej je citlivej, že o tom ani nevíš a jinej... ouvej, ouvej... Teď tam můj Dr nebyl a střídali se tam hned 3 Dr a u každýho bylo vyšetření úplně jiný, i když kontrolovali to stejný. Některej si dá na rukavici trochu lubrikantu jiný ne... Z předchozího těhu mám teda nejhorší zkušenost s doktokama. Byly tam 2 takový babochlapi a to bylo 😝 Po běžným vyšetření čípku, jestli se neotvírám, jsem půl hodiny nemohla ani pořádně chodit. Buď v pohodě. V jakým jsi tt a jak dlouho cvičíš?

verondza
20. srp 2010

@keminek asi tak nejak to bude. aj preto by som chcela v obdobi tesne pred porodom fakt uz len sem-tam opacit, ci je hradza dost pruzna a zbytocne tam nepchat balon kazdy den. nech to tam nie je take citlive.
@fraal ja to citim asi ako ty. akoby som tam dolu bola opuchnuta 😕 . ale ani sa tomu necudujem. nie je to tam zvyknute na take rozmery 😝 .
@petja peti, prosim ta, ty si tu pisala o tom koktaile na vyvolanie porodu. ja som to nasla aj na inom fore, ale tam jedna dievcina pisala, ze ricin je jedovaty. aky mas na to nazor? ja som totizto bola pripravena, ze si ho v pripade potreby namiesam. kde sa vlastne da ten olej zohnat? normos v lekarni?

verondza
20. srp 2010

@e295 ja som zacala v pondelok a to som bola v strede 36. tyzdna. vcera som teda cvicila 4. krat. v stredu som dala 7 cm, ale dost to stipalo. vcera uz to bolo lepsie a aj dnes chcem este precvicit tu sedmicku. zacala som mozno trosicku skor, chcela by som sa vyhnut stresovaniu, ci to stihnem a mohla ist pomalsie a aj cviceniu tesne pred porodom, kedy je uz vsetko proklate nizko. aby som nekrvacala. toho sa dost bojim. okrem toho som mala v tehu uz 2x mykozu, takze ak mi do toho vlezie, budem mat zas menej casu.
a s tymi doktormi mas pravdu. minule som bola u ineho, pretoze moj mal dovcu a tam som vysetrenie ani necitila. u mojho doslova hucim, ako u zubara 😀 . ja neviem, ze si fakt neda aspon lubrikant... 🙄

verondza
20. srp 2010

@petja tak uz som si nasla, co som potrebovala. ricinovy olej nie je jedovaty...takze ak by mala nahodou odignorovala posledny termin prichodu na svet (co sa mi takmer stalo so synom-narodil sa presne v den, ked mi ho uz mali vyvolat. aj tak som sa ale potom v priebehu porodu nevyhla oxytocinu a to bolo dost hnusne), tak si dam koktailik 🙂 .

petja
autor
20. srp 2010

@verondza Dej,taky si dám,pokud mi budou hrozit vyvolávačkou,jako minule.Věřím,že díky nápoji,ktrerý mi po 2,5h vyvolal nástup porodu prasknutím vody jsem měla nádherný porod bez nejmenší komplikace 😵

verondza
20. srp 2010

@petja myslis, ze to moze pomoct aj pri uz rozbehnutom porode, na jeho urychlenie? mne sa ten prvy sice teda rozbehol sam, ale trval strasne dlho a tak mi dali potom ten oxytocin (neviem, ci to pisem gram.spravne 😅 ).

janulee
20. srp 2010

Ahoj holky, nedávno jsem do tohoto tématu psala své zkušenosti s trénováním s epinem....a ted přidávám, jak to dopadlo u porodu, je to skoro týden 😉 Natrénováno jsem měla 31,5cm, dva dny před porodem. Ale nakonec se to bohužel bez nástřihu nepovedlo ☹ ....ale měla jsem absolutně citlivou PA, která balónek dokonce znala a maximálně mi pomáhala, podporovala, fandila mi, zkoušely jsme opatrně tlačit a dávaly tomu čas, nicméně jsem měla dost tuhou hráz a s mým svolením mě nakonec lehce nastřihli. Plus jsem měla nějaké menší vnitřní šití. Vnější jizva mi bohužel dost opuchla a měla jsem i kolem obr modřinu (mám problém se srážlivostí krve), takže se mi ulevilo až 4.den po porodu, ty tři dny byly nepříjemné. Jinak malá měla 3,3kg, hlavičku 34 cm. Trénování ale absolutně nelituju ! Byla jsem maximálně připravená na ten tlak na konečník, ten jsem ani nevnímala jako nepříjemný a když už jsem ho cítila více, věděla jsem, že půjdeme brzy tlačit. Ač prvorodička, měla jsem prý porod jak z partesu, celkem rychlý. Něco se začalo dít o půlnoci myslela jsem si, že poslíčci 😀), ale přetrvávalo to a pochopila jsem, že už to jsou kontrakce...do porodky jsme přijely až před čtvrtou ráno, byla jsem otevř. na 3-4cm, asi 45 min. jsem byla na monitoru, pořád se to dalo prodýchavat a pak 1,5 hodiny šílených a neustálých kontrakcí, rychlé otvírání a pak 45 min. tlačení na sále, ale kdybych souhlasila autom. s nástřihem, možná to mohlo trvat kratší dobu. Čili suma sumárum, do 7 hodin od prvních příznaků porodu bylo hotovo 🙂 Takový porod přeju všem ! Teda plus pokud možno bez nástřihu, mě se to nepodařilo....ale určitě trénujte, má to smysl ! PS: Hledám zájemce na koupi EPI, měla jsem nový, přidám i dezinfekční čtverečky 😉

keminek
20. srp 2010

@verondza přirozený oxytocin se uvolňuje při kontrakcích porodních, dále při orgasmu a při kojení (drážděním bradavek a dvorce se vyvolá spouštěcí reflex - oxytocin spustí mléko z prsou). Takže těmito 3 způsoby lze podpořit rozběhnutí porodu nebo ho urychlovat (což v reálu asi nebude možné 😅 😅 ). A k otevření hrdla potřebuješ prostaglandiny, které jsou obsaženy ve spermatu. Takže to jsou prostředky přirozené a pak je to samé od doktorů, jen je to syntetické.. 😖 ). A nápoj jsem nezkoušela, uvolní ti asi střeva.. taky plus 😉

keminek
20. srp 2010

@janulee moc gratuluji!!
nástřih malý je dobrý 😉 🙂 a fajn personál, to teda jo 🙂 a ten nástřih by asi nepomohl tak hodně.. ona se otevírá branka, musí to být úplně, pak i ta pochva musí povolit a nakonec i ta hráz (prostě všechno dohromady).. Příště to budeš mít bez nástřihu zcela jistě 😉

valentinuska
20. srp 2010

@janulee taky gratuluju 🙂 malý nástřih je dobrý, měla jsem to hodně podobné (jenom teda natrénováno daleko méně a hlavičku větší) - druhé půjde určitě bez 🙂

verondza
20. srp 2010

tak, dnes sa podarilo 8! ale ono to asi pojde stale horsie a horsie, co? aaale, ved este len zajtra zacinam 37 tt, tak sa hadam nemusim stresovat.
@janulee gratulujem k babatku a rychlemu porodu. zaroven ma trochu zneistuje, ze ani nacvik s epi-nom a zvladnutie vytlacenia balonika s priemerom 10 cm nezaruci, ze nastrih nebude. a navyse s ochotnou PA. preco je to tak?
ja si asi pre istotu nacvicim zo 15 cm! 😀

eveluska
20. srp 2010

tak jsem to poprvy zkousela, i s tim posilovanim, drzeni i vytlacovani - celkem 3x a docela to palilo a pali i po tom - mate to tak taky nekdo?

fathi
20. srp 2010

EPI-NO 😀 Vživote som o tom nepočula, idem to zhánať 😀

verondza
21. srp 2010

@eveluska prve dva razy som to mala aj ja. mam pocit, ze ani nie velkost balonika, ktory bol vlastne vypusteny, ale asi ten chlad a lubrikant mi posobili dost silne palenie. ale potom v priebehu cvicenia uz ma to nepalilo a teraz uz ani na zaciatku bie. cvicim len 5 dni...

volina
21. srp 2010

ahoj, cvicim 4dny - a paleni mam taky - a u me, mam pocit, je to z neustalych kvasinek. kdyz je prelecim tetraboritanem sodnym - staci jedna globulka - je to jen kyselina, kvasinky nemaj rady kysely prostredi - tak pak dobry a jde mi cvicit. ale kdyz bych to neresila, zadny balonek si tam nestrcim ani nahodou!!!tak treba to mas taky z toho...jinak po tech 4dnech se z nejakych 6-7 nehnu, tak snad to pujde casem lepe...

verondza
21. srp 2010

@volina ja mam s kvasinkami tiez problem, tak ma to tvoje preliecovanie zaujalo. to sa tie globule daju volne kupit v lekarni? ako dlho sa preliecujes, kym zas cvicis? bojim sa, ze ani mna to neminie... ☹

volina
21. srp 2010

ten pripravek je toto a je volne prodejny: http://www.lekynainternetu.cz/p/globulus-cum-na...
jelikoz to neni v podstate lek, ale jen to pomaha udrzet kysele prostredi, tak by to v tehotenstvi nemelo vadit - ale radsi bych se s doktorem poradila - nechala si to odsouhlasit. abych mohla cvicit kazdny den s epinem, budu si tu globuli davat jednou za tri dny cca - ostatne i predstava porodu s kvasinkama me desi, protoze pak pali a stipe uplne vsechno!
tak drzim palce, ja moc nevim, jak jinak se tech kvasinek zbavit...

eveluska
21. srp 2010

@volina díky za tip,spis to u mě bude pálení proste z toho matazeni,mivam to při sexu po pauze třeba... ale jestli to je neškodný,tak to asi zkusím 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru