EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

crawler
7. dub 2010

Ahoj holky🙂 taky potřebuju povzbudit 😅

při cvičení je hráz úplně v pohodě, ale já stejně skončím max. na 7,5cm (jen 1x se mi povedlo 8cm), protože si tam balonek prostě neudržím a on vylítne...cítím, že hráz ještě zvládne víc, ale chci to vidět na tom balonku - prostě mít to v reálu natrénované, jenže ...držím ho maximální silou, ale pak se mi ruka stejně úplně rozklepe a balonek vylítne...vůbec nevím, jak to dotáhnout na tu 10... 🙄 a TP mám taky za pár :-/

zdeniii
7. dub 2010

crawler: nebooj, máš ještě spoooustu času!!!
Já teda s udržením balonku rukou opravdu problém nemám... asi bys měla posilovat i rŕučky, at pak toho vaseho drobka uneseš 😉 Chtěla jsem to jen odlehčit...
Nu tak asi budeš muset požádat o asistenci tatínka... Ale myslím že i těch 7,5 je super!!!

crawler
7. dub 2010

zdeniii: no, před otěhotněním jsem chodila do fitka - je sice fakt, že to nebyla žádná sláva, ale to epino udržet je fakt sado... 😅 úplně cítím, jak se pochva stahuje a ten balonek vypuzuje...dnes veeč to tedy zkusíme s tatínkem a případný pokrok písnu zítra 😀....já vím, že teoreticky mám ještě skoro 2 týdny, ale přeci jenom nevíme dne ani hodiny, že?🙂

hudyna
7. dub 2010

crawler: Tak já mám termín oficiální za necelé čtyři týdny. Ale doktor mi řekl, že to vypadá, že budu rodit nejspíš předčasně. Tak nevím, kdy to natrénuju, když jsem včera dala 7 cm. Cvičit budu každý den a doufat, že to nějak povolí aspoň na těch 8,5 cm. JInak zapoj i tatínka. Ten můj chce vždy asistovat a přifoukávat. U mě záleží na poloze. V některé mi to vůbec nevyklouzává, ale v některé mám taky co dělat. Takže zkus změnit polohu a taťka ať asistuje 🙂

risiacik27
7. dub 2010

ahojte kočky...čítam a čítam tu o epine a som naozaj prekvapená, že to tak pomáha...všetkým vám mocinky ďakujem za vaše príspevky tuna, dneska som si ho na ich základe objednala, nech mi to príde do toho 37tt a budem cvičiť, lebo toto bude môj prvý pôrod a mám fakticky strach 🙂
k tým vyšetreniam - aj mňa to zakaždým bolelo, aj klasické vyšetrenie, ale mám už druhú doktorku, tak neviem čím to môže byť, no uvidím na vyšetrení v pôrodnici a potom ešte porovnám 🙂 a upokojili ste ma, lebo už dvakrát ako mi robila ultrazvuk pošvy, som zakrvácala, tak som aj mala strach, no podľa všetkého je to v pohodičke, akurát sa mi moc nepáči že budem asi krvácať aj pri cvičení s epinom, ale strach z pôrodu je silnejší, tak toto prežijem skôr 😀

crawler
8. dub 2010

Hezké ráno holčiny epinačky🙂

tak jsem změnila polohu + asistoval tatínek a jsme rázem na 8,5cm, což je bomba 🙂 Prostě jsem jen cvičila v blbé poloze (v sedě) a nešlo balonek udržek...takže znovu dnes večer a doufám, že to bude znovu ta osmička 🙂

risiacik: třeba krvácet nebudeš - já u epina jednou trošinku krvácela, další den jsem ještě špinila, ale neepinovala jsem 5 dní a pauza pomohla...pak jsem si zacvičila jen tak light a šlo to krásně bez krve...důležité je nechat to pořádně zahojit a nepřehánět to🙂

zdeniii
8. dub 2010

crawler: no super, gratulujuu!! je to paradni pocit viď... Já mám polohu dá se říct, v jaké se běžně rodí a dobrý 🙂 Jakou polohu jsi zvolila teď?

Tyjo fandím jak to děláte i za pomoci tatínků, to bych já nedala 🙂))

risiacik27: hlavně se toho neboj... vsechno jde postupně a povoluje a povoluje...

crawler
8. dub 2010

zdeni: jojo, je to úplná euforie 😀DD já teď zvolila právě taky "porodní" polohu a rázem to jde...nenapadlo by mě, že poloha bude mít takový markantní vliv...ááá ty máš zítra termínek! super😀 myslíš, že to přijde? a kdyby ne, tak víš, kdy na vyvolání nebo jak často budeš chodit na ko do porodky?

crawler
8. dub 2010

zdeni: ale tatínek je fakt ohromná pomoc...😀 díval se přitom na DR.House a já se snažila balonek vytlačit, ale on ho držel tak pevně, že mi to málem lezlo ze střev 😀 tak jsem ho ještě nakonec prosila ať povolí 😀DD

shaarka
8. dub 2010

ahojte,
hlasim druhe cvicenie: 7,5 - zda sa mi to az prilis vela. a to viem, ze som isto nebola na maxime... trocha sa bojim, ze to nerobim spravne, ale MM ma upokojoval, ze uz to nepojde tak lahko ako doteraz 😀 😀
polohu mam v lahu so skrcenymi nohami. snazim sa kontrolovat, ako je balonik vsunuty dnu, ale zial dotiahnem len na jeho vrchnu cast a nie na cast opierajucu sa o hradzu. cize mi neostava nic ine, len doverovat manzelovi, ze ten najsirsi obvod je na hradzi.

crawler, vy cvicite pri telke? 😀 😀 asi to skusime tiez, lebo vcera sa MM uz dost nudil, a ja tiez.

crawler
8. dub 2010

sharka: jojo, při telce...odvádí to pozornost a já nejsem "stažená" 🙂 jinak teda 7,5 na druhý pokus je víc než super!!!😨)

zdeniii
8. dub 2010

crawler: jjo zítra a vůbec se ji nechce... Jedu na prohlídku do porodnice tak uvidíme... ale na vyvolavání to snad nebude... to nechci, doufám, že si to malá naplánuje nějak hezky a všechno bude přirozeně... 😉 Myslím, že každé 3 dny, já nevím všechno se zítra dozvím... ale třebas tam pojedeme už naostro 😀
Nu já k tomu teda manžela nepotřebuju, je to taková moje záležitost 🙂 i když si myslí že si to užívám... 😀 ale raději se od těchto aktivit straní 😉 Holt každý je jiný dobrodruh... jsem moc ráda, že vám to tak hezky jde!!!
Já jsem na 9 a myslím, že to stačí... ;o)

shaarka: paráda, jen tak dál.. hned je člověku líp, když to ak jde, viď!! 😉

shaarka
8. dub 2010

zdeni, ako tu kedysi niekto pisal: 9 staci a ostane urobia hormony! 😀 😵 😉

inak tych 7,5 - tak fakt tomu neverim... co ked robim nieco zle? co ked ho mam prilis von a teda to ani zdaleka nie je tych 7,5? dofrasa, neviem, ako to skontrolovat 😕

zdeniii
8. dub 2010

shaarka: jjo přesně tak.. myslím že stačí i 8... 😉
Jen tomu věř!!! Já taky byla na podruhé tam kd jsi ty... 😉 to bys cítila... a nebo vezmi zrcátko a koukni jak to je...

crawler
8. dub 2010

sharka: já mám zase zkušenost, že jsem to opravdu dělala zle - napoprvé jsem se dostala na 7...a opravdu - měla jsem ho příliš venku, že ta nejširší část už byla mimo hráz...radši zkontroluj zrcátkem😨)...když jsem cvičila správně, tak to bylo jen 5,5...

fiffinkaa
8. dub 2010

crawler...no vidíš, gratulujem k pokroku..pomalinky to pôjde neboj 😉 ja si myslím že najlepšie je to precvičovat v tej polohe v ktorej sa chystáš rodit, aby to bolo rovnaké... ja som už jedného chlapčeka odrodila a ked cvičím s epinom, je to presne ten istý pocit, ale cvičím to presne v tej polohe v ktorej som rodila, taký polosed, pololah...

scharka, super na druhý krát, pekné číslo si dala..ja epinujem sama a aj to som štastná ak sa mi podarí nájst si 20 min, pri tomto mojom malom betárovi, ten mi je furt v pätách 😀 😀 😀 ..a večer pri tv sa mi nedá, bo malý chodi spávat už pomaly neskor ako ja 🙄

zdenii..zajtra držím palčeky..som zvedavá ako to riešia u vás, mne povedal doky že ak neporodím do termínu, mám príst rovno so zbalenou taškou, vyvolávačku moc neprosím...

shaarka
8. dub 2010

tak ja si to radsej skontrolujem... 😒 este neviem ako, ale hadam sa mi podari.

a aky mate nazor - kedy zacat? ja som dnes 35tt+4 (podla ovulacie), a podla TP (z morfologickeho UZV) som 36tt+3.
zatial som chcela cvicit kazdy druhy den a mozno od buduceho tyzdna kazdy den. co vy na to?

zdeniii
8. dub 2010

shaarka: myslim si ze cvičit každý den tě nebude bavit...a i je to asi zbytečné, ale ber to podle sebe, mě to teda nebavilo... Fakt davám tak jednou za 3 dny...

fiffinkaa: děkujuu za podporu. Mělo by to být tak, že pokud je to v pohodě tak tě nechají přenášet 14 dní s tím že se chodí na monitory myslím co 3 dny... ale tašku si s sebou zítra raději beru... ale pořád doufám, že si to malá v noci rozhodne sama 😎

shaarka
8. dub 2010

zdeni, ty si taka super podpora 😉 ja uz som chcela mat vycitky, ze to flakam a este som ani poriadne nezacala 😀
drzte sa 😵

zdeniii
8. dub 2010

shaarka: děkujuu

fiffinkaa
8. dub 2010

sharka...ty máš ešte času dost, ja som začala až od ukončeného 37 tt 🙂 ..ale chápem že si netrpezlivá, aj ja som sa bála či to stihnem nacvičit. ....cvičila som raz za tri dni, no od prevčerajška sa snažím každý den,asi preto že sa mi to už blíži a chcem si byt istá a poriadne pripravená, tých 9,5 dám...stačí mi to pre pokoj a na psychiku 😀 😀 .....takže ty v klude, pomaličky, krôčik po krôčiku 😀

risiacik27
8. dub 2010

crawler...ďakujem za povzbudenie aj radu, určite poslúchnem 🙂 a stopro sa ozvem keď začnem s cvičením ako som na tom...je dobré vedieť že to asi nie je dobré v sede, o tom som tu ešte zatiaľ nič nečítala, super 🙂 a ozaj, gratulujem k tým 8,5 super - len tak ďalej 😉
zdenii...ďakujem, hádam budem dosť trpezlivá a nebudem chcieť zázraky už na začiatku 😀 a zajtra mocinky držím palce
no, aj ja dúfam že mi to pôjde kôli tej psychike, už aj tak ju mám dosť zlú, čaká ma súd kôli otcovstvu a tak, obrovské finančné problémy, tak aspoň v tomto chcem mať v pohodke...hádam sa mi bude dariť 🙂

zfidorka
9. dub 2010

ahojte,
cvicili ste niekto aj ked sa vam skracoval krcok?

shaarka
9. dub 2010

fidorka, myslis to cervikalne skore?
a ak nie, tak baby - neviete mi povedat, podla coho sa urcuje cervikalne skore? CS

crawler
9. dub 2010

Cs ti subjektivně určí lékař dle prohlídky spodku - resp. čípku...

fidorka: má se začít cvičit cca od 36-37tt, což je mimi donošené a je normální, když je CS skóre vysoké (to jen já mám 12 dní před porodem CS 0 😀DD)...samozřejmě cvičit dřív a mít zkrácené hrdlo je risk...!

zfidorka
9. dub 2010

crawler - dik za odpoved 🙂 cvicila by som od toho 36-37tt...

crawler
9. dub 2010

fidorka: tak to by myslím vůbec vadit nemělo - většina už má nějaký nález na čípku a mimi je donošené, takže kdyby něco, tak se nic neděje 🙂 toť můj názor 🙂

zdeniii
9. dub 2010

shaarka, zfidorka: čípek se normálně zkracuje a měkne, v těhotenské průkazce je tabulka kde je vysvětleno v jaký týden jsou jaké hodnoty normální... Ale nedělala bych si z toho hlavu až tak tedy pokud nemáš velké číslo a měla bys mít míň... Ale někdo může mít 0 až do porodu a pak se všechno rozjede... Já jsem teď na 7-8 a to odpovídá. Mrkni do té průkazky... kdybys nenašla, zkusím sem něco přihodit pro představu 😉

fiffinkaa
9. dub 2010

zdenii..tak ako, pozerám že ta poslali domov, aký bol nález? 🙂

fiffinkaa
9. dub 2010

kočeny..ako sa meria to CS??to doktor meria na poradni?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru