EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

chomik
16. zář 2011

@miparak Ja som prvý krát také predmenštruačné bolesti dostala asi pred týždňom a odvtedy asi 3-4 krát, trvá to niekoľko hodín v kuse ale zas to nie je také intenzívne ako pri menštruácií, tak dúfam, že to nič neznamená a že to vydržíme do termínu 😉 ...niečo podobné som mala aj prvé týždne tehotenstva, ja mám bolesti v driekovej oblasti a nie v bruchu, viem, že pôrod sa pomaly ale isto blíži, no snáď ešte aspoň týždeň vydržíme 2v1 😀

miparak
16. zář 2011

@chomik taky bych ještě týden nebo dva chtěla vydržet. Termín mám oficiálně na 4. říjen,.....ale kdyby to bylo o týden dříve, tak mi to vadit nebude.....ale zrovna dneska se opravdu necítím na rození, tak snad ještě ne. Ted co jsme vstala, chodím, nebo sedím, tak je to dobré. Občas to cítit je, ale nic hrozného. V noci to bylo horší.

ribana2
17. zář 2011

Ahojte baby,
nemáte na predaj epi no...tak do 50 EUR ..IP
Ďakujem

miparak
17. zář 2011

@ribana2 TAk to by mě upřímně zajímalo, kdo by ho do 50 Eur prodal 😖

gabika84
18. zář 2011

@miparak ja som moje predala za 43 😉 cize za polovicnu cenu oproti povodnej,

miparak
18. zář 2011

@gabika84 Tak to máte na Slovensku lepší ceny, než my....mě stál nový cirka 97 Euro a za polovinu bych ho nerada prodávala. Ale třeba jo, uvidíme.

Gabiko a jak jsi byla uspěšná při porodu? Mně přijde, že mě nástřih stejně nemine...zatím jsem se dotrénovala na 27 cm obvodu podle metru. Ale jde to pomalu.

anicka1981
19. zář 2011

moje epino stalo 150e, , to neako lacno ste nakupil dievcence 🙂)), ale ja som kupovala na poslednu chvilu,, a nelutujem tych peniazkov,,,stalo to za to.... 😉

ladie
19. zář 2011

Mě stálo epino 2350,- takže +-100 e

miparak
19. zář 2011

@ladie Mně stálo podobně jako tebe...to mají holky na Slovensku opravdu nějaký levný kraj 🙂

Jinak dnes jsem byla na monitoru....žádné velké kontrakce, ale byly tam. I když nižší než posledně. Dnes na to dokonce stačil i ten záznamový papír, aby se vešly celé. Tak doufám, ze se to MUDrovi bude líbit a bude spokojenej, jak dvojitá dávka magnezia v 38 týdnu zabírá 😀 (neberu ani jednu tabletu denně, prišlo mi to na konci těhotenství, jako hotová blbost)

gabika84
19. zář 2011

@miparak moj porod bol na jednotku 😎 trval 25 minut, kedze som prisla do porodnice otvorena na 9 😀 malu som vytlacila na tri kontrakcie, bez nastrihu, nakoniec to skoncilo s 1 kozmetickym stehom (ktory ani neviem kde bol, lebo som ho necitila, ani nevidela, asi niekde zvnutra, lebo mala sa drala na svet moc rychlo 🙂 ). natrenovane som mala 29cm. kupovala som tu: http://www.perinbaba.sk/catalogsearch/result/?q...

miparak
19. zář 2011

@gabika84 tak to jsi měla krásné....možná by to chtělo, abych vydržela doma, co nejdéle....aby jsem se mohla otvírat podle svého tempa a ne aby mi píchalikde co nebo tak......no uvidíme, jak to bude probíhat u nás. Předevčírem jsem dala 27, ale včera jsem musela dát pauzu, byla jsem nějaká namožená, možná trochu odřená, tak to radši nepokoušet.

jana0706
19. zář 2011

@gabika84 jeee, taky porod by som aj ja brala 🙂 tiez som kupovala tam kde ty...ale treba povedat ze 85 Eur stoji ta lacnejsia verzia bez tlakomeru...zaujimave ak je to v CZ drahsie, moze to byt sposobene aj kurzovymi rozdielmi a tak, ak sa to dovaza z Nemecka...ved nech mame z toho Eura aspon nejake vyhody 😀

werca90
19. zář 2011

já se přez těch 8,5 cm nedostanu... ☹

miparak
19. zář 2011

Ženy, volám SOS....co se dá použít, když jsem se zevnitř trochu odřela - troška krve teče. Jen čekat, dokud se to samo nezhojí nebo existuje něco na urychlení?
@werca90 jestli budeš klidnější, tak já taky ne....předevčírem jsem dala 27 celkem normálně (což je dle jejich tabulky už možná víc jak 8,5), ale dnes jsem se poranila na 26 😖 A to zítra začínám 39.týden 😖 Ach jo

ladie
19. zář 2011

@miparak hm, to by mě taky zajímalo. Já jsem dneska taky trošičku krvácela 😒 Ale zase tak mě to netlačí. Jsem na 30-31 cm, takže už jen udržuju.

@jana0706 no, já dala těch 100 éček za levnější verzi bez tlakoměru 😒

tehuli
19. zář 2011

@miparak já se taky trošku poranila spiš taková oděrka trošilinka krve jakoby maličkej kousek vykousle kůže..bylo to tím že jsem dala málo lubrikantu a jak ten balonek vyjel tak jsem se pod klitorisem jak je ta jemná kůže styd.pysků udělala oděrku ale jen to štíplo a pak už dobrý ...já to namazala olejíčkem na masáž hraze a nechala být..cvičila jsem obden a dycky to pak trochu zaštípalo na tom samým místě...ale v pohodě ...já dokonce v 7 večer cvičila a zas si tu oděrku odřela a po půlnoci jela rodit🙂 a porod o.k. nic mě neštípalo...a nebylo to o nic horší jako když vytlačuju balonek🙂 takže dámy epinujte epinujte už 29 - 30 bohatě stačí... to zmáknete..

tehuli
19. zář 2011

@ladie 30 je zlatejch🙂

tehuli
19. zář 2011

@werca90 dostaneš...taky jsem ustrnula na 8,5 a pak jsem ještě řekla to dáááám a přifoukla a fakt to šlo🙂) ale několikrát za sebou jsem dala 8 pak 8a půl asi tak 4krát a teprve na popáte těch 9🙂 ono se to tam roztáhne a zvykne na osm a půl a jde to snáz zkus to takhle....napínat nejdřív hraz pomalu pak dát několikrát co dáš třeba osm a pak osm a půl a až vytlačíš xkrat těch osm a půl tak o něco dofoukni až si budeš myslet ze uz nemuzes ale tyyy můzes..tak to dáš🙂

miparak
19. zář 2011

@ladie no tak to se máš, když už jen udržuješ....mně to prostě přes těch 26 moc nejde už . Dnes to bylo 26 a půl, tak asi...no ale musela jsem skončit. Radši. Dle teda jejich měřidla to bylo už 28, takže 9cm průměru....mohla bych být celkem spokojená, ale holt metr naměří mín a to mě děsí. No a ted mám utrum. Ono to teda neteče nejak moc, jen se objevila troška krve hned po, ted už zas dobrý....ale prostě je to nepříjemné a asi i kvůli tomu ten balonek nevydržím nafouknout na víc.
A když máš termín, čtu 40tt....to to je za dveřmi 😉 A mám taky verzi bez tlakoměru za těch nějakých 2350 cirka.

tehuli
19. zář 2011

@anicka1981 jak píšeš stály ty prachy za to že🙂

werca90
19. zář 2011

@miparak tak to jsme na tom na den přesně stejně...🙂 už snad jen 15 dnů ale mám fakt obavu že víc už nedám ☹ já dělám vždy jednou za dva dny pauzu aby si to svalstvo trochu odpočinulo.. 😀 asi bych měla cvičit každý den co? ale mě to pak celé bolí tak nevím 😖 chjo

tehuli
19. zář 2011

@chomik já měla celý den od rána takové jakoby menstr.bolesti a tuhnutí břicha...a v noci resp. v půlnoc mi praskla voda a jelo se🙂 druhý den byl malý venku🙂 taky jsem si říkala že už je to ono určitě...bylo to fakt přes den často ty bolesti...

tehuli
19. zář 2011

@werca90 nene cvič obden já taky cvičila a dala jsem 30 a jednou i 31🙂 je to lepší když si to dole odpočine pak jsem dala vzdy víc nez kdyz jsem jela tri dny vkuse:(( to jsem ustrnula a zustala na stejnem cisle...

tehuli
19. zář 2011

@werca90 ty brdo máš ještě 14 dníc co jsem koukala...to je fakt luxus..to zmákneš...já taky dala nejvíc a nejv.pokrok posledních deset dní jsem skočila skoro ze dne na den z 28 na 30🙂

werca90
19. zář 2011

@tehuli tak to děkuji za podporu...🙂 snad to teda zvládnu... a jaký byl porod? šlo to lehce? já k tomu piju ještě čaj z maliníku a jím lněné semínko z porodu mám totiž opravdu strach a tak se snažím dělat maximum pro usnadnění doufám že to k něčemu bude... 🙂

miparak
19. zář 2011

@tehuli tak to bude ončo, v sobotu jsem vypozorovala, že je to tam trošku na jednom místě zarudlé, tak jsem včera dala pauzu a dneska teda to trošku krvácelo....tak říkáš, že jsi cvičila i tak. No já jsem to jedno kolo ještě taky dnes dala, když už, že jo. A bylo to těch 26,5 a jen to mírně štíplo a hned dobrý. Zítra dám zase pauzu a pak to zase zkusím.
Jaký lubrikant máš a kde jsi sehnala, já mám problém s tím slovem: ne na silikonové, olejové ale pouze vodní bázi 😠

tehuli
19. zář 2011

@werca90 jako samotný porod luxus..sem říkala tohle bych mohla dělat furt..tlačit ven "balonek" :DD ale ty kontra jsem měla drsný:(( 11 hodin a 10 od prasknutí vody:( ale jako tlačení jako tlačení fakt prochajda růžovou zahrádkou🙂 a sestřičky jéé tam je místa a já jim z posl. sil říkám ja ještě včera v 7 večer trenovala s epinem🙂 a tak tam řešily s PA co to jako je a u toho mi říkaly ještě jednou zatlačte a je venku:DD jako paráda...🙂 čuměly jak prase

miparak
19. zář 2011

čaj z maliníku piju taky, lněné semínko teda nemám.
Ze začátku jsem cvičila denně, ted asi 2. týden cvičím každý den....ale na víkend dám aspon jednou pauzu.
@werca90 máme stejný termín porodu 🙂

werca90
19. zář 2011

@tehuli koukala jsem Ti do profilu malej je krásnej gratuluju...🙂 já mám trošku strach ta moje beruška bude asi obřík.... 😒 tak nevím jestli to bude tak růžové no už aby to bylo za mnou 🙂

miparak
19. zář 2011

Mi to dneska nějak v hlavě přeskakuje: ze začátku ob den, ted trénuju denně, kromě soboty nebo neděle...no ale ted najedu taky na režim ob den.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru