EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

chomik
17. srp 2012

@dajaja Ahoj, ja som mala rovnaký problém a mne pomohla pohánka - je to na spevnenie ciev, ako som ju začala jesť, tak sa krv už na balóniku neobjavila...ale je možné, že si sa niekde len trošku odrela, ak je tej krvi len trošku, tak by som normálne pokračovala v cvičení, aj keď z vlastnej skúsenosti viem, že to vystraší 😒 mňa ukľudnilo to, keď som na poradni stretla jednu mamičku, ktorá mi povedala, že po prehliadke v nemocnici (v 36tt) ešte 3 dni špinila a doktor jej povedal, že to je normálne.

aronek
18. srp 2012

tak dnes 30 😀 Ale je to mazec. Nechám to max na 31 a pak budu trénovat pro dobrý pocit. Hlavně teď už by to šlo 😎

jeny
18. srp 2012

baby ale vam to ide, ja len ziram 😕 ja mam za sebpu 7me cvicenie a iba 22cm aj to som myslela ze to uz nedam, ze budem musiet vyfuknut trochu 😝

aronek
19. srp 2012

Ahoj, přeji hezké ráno 🙂 U nás ráno nešla elektrika, tak teprve vstáváme 😉
@jeny neboj, to zvládneš, máš dost času 😉

danjelca
19. srp 2012

tak dnes 24 cm.

gabina26
19. srp 2012

Tak já dnes 29, ale ve vnitř už je to pěkný tlak. 😕

gabina26
19. srp 2012

@jeny Neboj, ono to půjde, já mám za sebou už asi 16.cvičení. 😉

gabina26
19. srp 2012

@aronek Jedeš pěkně. 🙂 Já planuji ještě tento týden cvičit a dostat se ještě trošku dál a po víkendu už bych ráda porodila. Ikdyž mě doktor straší, že to tak brzo nebude...

danjelca
19. srp 2012

@jeny ja som tiež bola v šoku prvé cvičenia...ale vidím že to ide niekomu pomalšie niekomu rýchlo..mne pomalšie ale dávam si načas a neprepínam to..

flyaway
19. srp 2012

Holky, vy teda valíte 😨 ! Si připadám jak žabař, po 14 dnech jsem se doplazila horkotěžko na necelých 27cm a mám dojem, že víc už snad opravdu nedám 🤐

flyaway
19. srp 2012

@aronek Teda děvče, Ty mě teda štveš, takový krásný hodnoty, jak to děláš? 😀
V jaké cvičíš poloze, že Ti to tak jde?

papucz
19. srp 2012

baby do kelu vam to nejako ide ja dnes sieste cvicenie a len 6,5 to je 19? nic moc

aronek
19. srp 2012

@flyaway no, jsem na zádech, ale pod sebou mám kojící polštář, takže takový polosed a pokrčené nohy 😉 Taky se divím jak to jde. Třeba si to pamatuje z minula 😀

danaruj
19. srp 2012

@aronek člověče ty strašně jedeš!!

danaruj
19. srp 2012

@flyaway dáš to dál. Ještě je čas 🙂 jsem na 29 a taky mám pocit, že dál to nepůjde :( navíc teď nějaký výtok, tak nevím, zda pokračovat nebo čekat..

aronek
19. srp 2012

@danaruj dnes zase 30, ale zase to nechci moc přepínat a asi na nich již vydržím 😀

flyaway
19. srp 2012

@aronek Já mám právě taky polosed s pokrčenýma nohama, ale furt mi ten balonek vyjíždí, takže musím být tak nějak zkroucená, abych na něj dosáhla a mohla ho přidržovat. Navíc mě to takhle hrozně tlačí na konečník. Paradoxně, když nohy narovnám a dám jakoby k sobě, tak se ten tlak o něco zmenší (a balonek míň vyjíždí). No a pak jsem ještě zkoušela být na čtyřech s podepřenýma rukama a to mi balonek zas pro změnu zajížděl, takže jsem ho musela povytahovat, ale je pravda, že ten tlak byl menší a dostala jsem se tak vcelku daleko, akorát jsem z té pozice byla vcelku rozlámaná a necítila jsem se moc stabilně. Dnes se na cvičení teprve chystám, tak třeba dám alespoň těch celých 27cm 🙂

flyaway
19. srp 2012

@danaruj 29, to je krásný, to už jsi skoro v cíli 🙂 . Být Tebou si dám den dva pauzičku, ať se to lehce zklidní a pak šup nanovo 😉

aronek
19. srp 2012

@flyaway všichni říkají, že mají tlak na konečník a ten já fakt nemám. Spíš mi vyjíždí a někdy nevím, jestli už není moc venku 😵

danaruj
19. srp 2012

@aronek taky cítím tlak na konečník a jen v ten moment balonek drží, jinak buď zajíždí nebo vyjíždí. Když ale cítím ten tlak, podaří se mi vždy nafouknout nejvíc..

danjelca
19. srp 2012

tak teraz som to skusila znova a 25cm.. 🙂

gabina26
20. srp 2012

@aronek Já teda cvičím v pololeže (za zády mám polštáře) a před rozkrokem rozložené zrcátko, tak aspoň vidím, co se dole děje, jak to postupuje. Zprvu musím balónek trochu povytáhnout, protože je ve vnitř celý a pak vytlačuji a když už je to téměř to nejširší místo na hrázi, čekám, napínám hráz a pak pomalu rukama přidržuji,protože by po té nejširší části vyjel jak střela.Myslím, že zkusit zrcátko je fajn nápad, protože tak máte představu jak to tam dole funguje.

gabina26
20. srp 2012

@danaruj Výtok může být příprava na porod. Taky mám něco podobného jako výtok, ikdyž ne asi přímo. Prostě jsem dole vlhčí. Ale jím lněné semínko a piju maliník, takže i možná proto.
Jinak já dnes 29,5 cm. Objevila jsem ale malou trhlinku pod čípkem (už třetí den), nebolí jen při posledních obvodech se mi udělá malá trhlinka nahoře pod čípkem s troškou krve. Takže jakmile se objeví, už necvičím. Hráz je zatím vpohodě, myslím, že to zvládne i víc.

aronek
20. srp 2012

Tak dnes 30, opět 😉 Sice dlouho nevydržím, ale myslím, že ta hlavička se taky nebude zastavovat na půl cesty 🙂

aronek
21. srp 2012

Tak už neprší 😖 22 stupňů a zase to poleze nahoru 😝

danjelca
21. srp 2012

dnes skoro 8,5.. 🙂 🙂

flyaway
21. srp 2012

Tak já se na cvičení včera vyprdla a dnes jsem konečně dala rovných 27, tak snad do konce týdne dám těch 30, pak už jen udržovat 🙂 . Naštěstí dnes v poradně jsem dostala info, že hlavička je (zatím) jen necelých 31, tak to snad zvládnem 😎

hanickaa.d
21. srp 2012

holky přeju příjemné cvičení 🙂 hlavně aby se vyplatilo na konci 🙂

Kdo by chtěl epino pište do iP, prodávám levně

vivianaba
22. srp 2012

ahojte epinacky, tak od vcera mam uz epino doma, cvicit este samozrejme nejdem, ale prosim vas o radu - hlavne baby zo SR (a najlepsie z BA), kde ste kupovali nelubrikovane kondomy a lubrikant na vodnej baze? Ked som pouzivala epino pred 2 rokmi pamatam si ze to bol problem a nikde som to nevedela zohnat. Dik za kazdu radu!

aknedz
22. srp 2012

Ahojte tehulky 🙂
Minulú stredu 15.8. o 00:03 sa nám narodila Tamarka (3790g, 50cm) a ja som aj vďaka EPI-NU porodila bez jediného stehu, poranenia, či odreninky 😉
Pred pôrodom som mala nacvičené 30,5cm podľa krajčírskeho metra a podľa šablónky to bolo kúsoček cez 10.
Cvičte, majte trpezlivosť, určite sa to oplatí! V deň pôrodu som už po pár hodinách behala ako srnka, na izbu by som odkráčala aj po svojich 😉
okrem cvičenia som ešte pila alchemilkový čaj a čaj z ostružiny malinovej, cvičila na fitlopte, jedla ľanové semienka a masírovala hrádzu.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru