EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

olusenka
25. črc 2013

včera jsem poprvé zkoušela epi-no , 35+2, napoprvé jen zavést (už to byl na začátku trošku problém), nafouknout, a držet uvnitř. Zkoušela jsem, jestli půjde nechat ho vyklouznout ven, ale byla to tak šílená bolest, že jsem ho zase radši vyfoukla a až pak vyndala. Jenže jsem byla zvědavá, jaký je to obvod napoprvé, tak jsem to udělala znovu, a napodruhé nechala vyklouznout, a to jsem neměla dělat. Bolest zase hrozná, malininko krve a mám asi nějakou trhlinku (prasklinku) na pysku. Je tedy lepší na začátku jen nafouknout držet uvnitř, pak vyfouknout? A kdy začít s vytlačováním ven? Třeba nejdřív po týdnu? Obvod jsem měřila metrem, na tu kartičku se musím nejprve podívat, bylo to 22cm.

galaxy
25. črc 2013

Kočky - zo skúseností, od ktorého tt môžem cvičiť s balónikom? Prípadne viete mi poradiť,kde sa to dá objednať???

olusenka
25. črc 2013

@galaxy leckde, koukala jsem třeba na perinbaba.sk za 80,80eur. Jinak prý cvičit asi od 36.tt říkají holky tady, výrobce uvádí asi 3 týdny před TP.

ladydasha
26. črc 2013

Tak ja som začala cvičiť, začínala som na priemere 7cm, behom pár dní som to dotiahla na 8,5 🙂 Chcem sa ale opýtať, behom jedného cvičenia nafukujete a vytlačujete balónik viackrát alebo len raz?

lenilajd
26. črc 2013

@ratatooy ahoj, no já moc nevím, mám je teprve týden. Koupila jsem je na mimibazaru za 130 kaček úplně nové od Medely. Tak jsem to obětovala. Já mám kratší bradavky, ne ploché nebo vpáčené. Manžel tvrdí, že změnu vidí, ale to bude spíš tou sexuální abstinencí 🙂

lenilajd
26. črc 2013

@ladydasha víckrát. Asi by mě nudilo ležet 20 minut bez pohybu. Já ho nafouknu, párkrát sevřu svaly, pak trochu přifouknu a zase. Když mám pocit, že už je to dost, tak ho dostanu ven a změřím. Většinou zjistím, že napoprvé ten den je to málo. Vzdychnu, vyfouknu a celé znovu, snažím se přifouknout do většího napětí a vydržet to déle. Tenhle cyklus zvládnu tak třikrát, přičemž poslední mám mít alespoň stejný nebo lépe větší objem než den předtím.

ladydasha
26. črc 2013

@lenilajd Ďakujem za odpoveď 🙂 No ja si počítam, koľkokrát prifúknem, takže vždy som si to trošičku zväčšila, ale aj toto je spôsob 🙂

gabika87
26. črc 2013

ahojte kočky, vzhľadom na rozsiahlosť tohto fora, nemyslíte, že by bolo vhodnejšie založiť skupinu na túto tému? ak áno, rada sa hlásim ako jeden z moderátorov (je ich potrebných 3)

ratatooy
26. črc 2013

@lenilajd tak to neni strašná suma to se dá,ale jak poznat kdy už je potřeba ty formovače ja bych řekla že mám bradavky taky krátký možná i vpáčený

lenilajd
26. črc 2013

@ratatooy no mě to řekla ta sestra na předporodním kurzu v nemocnici. Prý to jinak má poznat gynekolog, ale oni na to prdí. Je fakt, že mě vůbec nenapadlo, že by to u mě mohl být problém, protože prsa mám 80 F s velkými dvorci a nepřišlo mi, že bych měla nějak krátké ty čudlíky 😠 Ale asi jo. Zkus se zeptat gynekologa, někdo se ptá duly nebo porodní asistentky třeba na těhu cvičení.

@ladydasha no já taky počítám přifouknutí, ale na začátku mi to jde vždycky bídně 😒

olusenka
26. črc 2013

Prosím poraďte mi někdo, jsem v epi-nu úplná začátečnice, viz. můj příspěvek včera v 8:14 ráno. Díky moc. Nevím, jak na to.

kikulka1
26. črc 2013

@olusenka Ahoj, napoprvé 22cm je teda dost, já začínala na poprvé na 15cm a každý den, jsem postupovala tak o pul cm. Určitě si dej pár dní pauzu, až se zahojíš a pak začni znovu, ale fakt po menších obvodech, neboj, času máš dost, to zvládneš. Držím palce, já budu taky za chvilku začínat 🙂

olusenka
26. črc 2013

@kikulka1 takže se nesnažit , co to jde do bolesti, ale radši si dát méně a nechat ho vyklouznout příp. vytlačit? Protože cvičit jen na napínání ale bez vytlačování je asi o ničem, že, když mi jde o pružnost hráze. Rozpínáním balonku pouze uvnitř se pružnost hráze asi moc nepotrénuje.....? Času dost....jak se to vezme. Doktorka říkala, že asi déle než do týdnu 38+0 mě nenechá. Děkuju. A koukám, že obě budeme mít děti brzy po sobě.

kikulka1
27. črc 2013

určitě ne do bolesti, fakt začni klidně od málo, co zvládneš a postupně pomalu přidávat, lepší nacvičit za 14 dní pomalu 27 než se potrhat a nenacvičit nic. Při těch větších obvodech je to už takový nepříjemný tlak. Já cvičila vždycky tak, že jsem si počítala přifukování, ale nikdy jsem nešla přes bolest. Občas jsem nafoukla víc a při vytlačovaní musela kousek upustit, to jsem pak měřila to upuštěné, to je jasné. Nacvičila jsem za asi 16 dní z 15 na 28, pak jsem skončila. Malá šla sekcí pro KP. Tak snad teď to vyjde přirozeně, doufám.

miranda77
27. črc 2013

tak mi jsme zase pro změnu skončili kleštěma - pupeční šňůra kolem krku napevno 😠 ... nicméně EPI-NO mi pomohlo i psychicky, člověk najednou ví, jak tlačit, kde co uvolnit ... takže určitě to nevzdávejte a cvičte! 😀

veru600
29. črc 2013

Holky zvažuju taky epi balónek, ale udělalo se mi dole pár křečáků, je možnost trénovat i s nimi? S dr. se samozřejmě poradím, jen jestli nemáte někdo zkušenost? Díky

eveluska
29. črc 2013

@veru600 ja trenovala podruhy s jednim krecakem.... slo to, ale bolelo to, taky jsem moc nenatrenovala, ale neco jo, za pokus to stoji 🙂 beres neco? mne pomahal detralex

veru600
29. črc 2013

@eveluska Beru taky Detralex, ale mám pocit, že se ze mě stává jeden velký křečák.. nohy, spodek, ten je tedy bolavý až hrůza.. nevím právě jestli to vůbec půjde, poradím se ještě s dr.

ladydasha
30. črc 2013

Ach jaj, takmer celé tehotenstvo som plánovala, že chcem rodiť v sede na pôrodnickej stoličke, ale keď skúšam vytlačiť epi-no v sede, takmer vôbec mi to nejde. S menším obvodom to ešte šlo, ale keď sa dostávam vyššie, akoby som nevedela, ktoré svaly zapojiť. Pritom v drepe to vytlačím celkom pekne. Štvornožky to nešlo vôbec, asi budem musieť trošku prehodnotiť svoj pôrodný plán. Ale asi lepšie teraz s epi-nom pozisťovať čo a ako než to potom naostro skúšať a hľadať tú správnu polohu 🙂

dulkagabulka
30. črc 2013

@ladydasha naostro budeš polohu hladat priamo pri pôrode 😀

ladydasha
30. črc 2013

@dulkagabulka Ak mi to vôbec dovolia 😀 Ale tu je na toto snáď dobrá pôrodnica...

dulkagabulka
30. črc 2013

@ladydasha keby si rodila na Sk, tak ani nie..ale v ČR su niektore pôrodnice,kde sa da

ladydasha
30. črc 2013

@dulkagabulka A to ma mamka asi pol roka prehovárala, aby som prišla rodiť na Slovensko, som rada, že som si stála za svojim 🙂 tu v Ústí majú aj stoličky, aj vaky, tak je aspoň niečo na výber...

jaya
30. črc 2013

Ahoj holky, chystam se brzo koupit epino. Chtela jsem se zeptat, jake kondomy a jakou dezinfekci mam k tomu koupit.

alenk
30. črc 2013

zdravim damy 🙂 19.7. som porodila, bola to neskutocna rychlovka (nieco vyse hodiny a pol od prvej silnej kontrakcie k porodeniu), ked ma vykladali na stol (hlavicka uz pomaly na polceste) len som vyhrkla na lekara, ze som cvicila s balonikom a ak by sa dalo, nech ma nestrihne. na to, ze som nemala lekara dohodnuteho a natrafila som na takeho, na ktoreho vacsinou nadavaju, tak musim povedat ze bol fajn, pretoze toto moje zelanie respektoval. mala som natrenovane 8.5cm, len dvakrat (8 cviceni celkovo), hradza bez poranenia, no malinko som sa trhla na vonkajsich pyskoch, jeden steh.
kazdopadne, pri tlaceni som sa az tesila na ten znamy tlak a pnutie, takze mne epino uzasne pomohlo.

kubinca
31. črc 2013

@alenk gratulujem k babu a super porodu 😉 Velmi ma ukludnuju taketo prispevky, mna uz coskoro caka druhy porod, s epinom mam nacviceny obvod 31cm, podla utz budem mat velke babo, tak dufam ze to bude bez nastrihu a potrhania. Pri prvom porode som sa nevyhla ani jednemu.... ☹

eva518
31. črc 2013

Ahoj holky, prodám epi no za 1500,- Zbyly mi k němu i nějaké kondomy a dez.čtverečky - všechno pošlu. Pokud by měl někdo zájem, ozvěte se mi do IP. Pěkný den 🙂

jaya
31. črc 2013

@eva518 Budu teda chtit koupit novy, ale byla bych rada, kdyzbys mi poradila 🙂 Jake kondomy jsi k nemu pouzivala?

daniela1983
31. črc 2013

ahoj holky dnes som prvy krat skusila epino no podarilo sa len na 20cm. bojim sa ze tych 30 nikdy nedam ☹

eva518
31. črc 2013

@jaya já jsem měla originál, co byly součástí balení - nelubrikované.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru