EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

cervenec
18. lis 2012

@janula28 děkuju,to ani nechci číst,že to někomu šlo tak dobře 😀 ale snad se k tomu dřív nebo později propracuju taky 😉

cervenec
18. lis 2012

@audi1986 břicho mi netvrdne,ale prcek sebou mrská pěkně,ale to vždycky,když ležím na zádech,takže tomu nevěnuju nějak extra pozornost 😎

cervenec
18. lis 2012

jinak já měřím krejčovským metrem,včera jsem zkusila tu měrku ,protože se neorientuju,kolik máte nacvičeno a podle mě je to na nic,je to jen takový odhad 😅

audi1986
19. lis 2012

@cervenec já to měřím i metrem i tou měrkou a zatím to sedělo -))

lukkas
19. lis 2012

predám EPI-NO... info v mojom bazáriku. 🙂

kukina27
20. lis 2012

Tak jsem dnes 37+0 a mám za sebou dnešní cvičení.
Při porovnání na měřítku mám 10 a kousek- ale při přeměření krejčovským metrem to dělá jen 29.5cm 🙄

audi1986
20. lis 2012

@kukina27 téééda tak to obrovská závist.... tam se asi nikdy nedostanu.. myslím, že to měřítko může trošku zkreslovat

kukina27
20. lis 2012

Já teda cvičila teprve 4x 😀
Sama jsem docela vyvalená, jak lehce a téměř samo to šlo...... 😕 U prvního porodu měl maličký obvod hlavičky jen 31cm a při porodu mě doslova rozpárali- absolutně jsem nechápala proč ☹ Asi rutina, nebo co ☹
Teď se nástřihu bojím opravdu jako čert kříže.

rosaleen
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
audi1986
20. lis 2012

@kukina27 vypadá to, že druhorodičkám to tam i ven jde prostě samo -)) já teda dneska udělala 28,3, ale v poloze na kolenou, zkusím se takhle dopracovat k desítce a pak se vrátit zpět na záda, ale to fakt bolí, jak se mi tam malej boulí a jak mi tvrdne břicho

edulkobaby
21. lis 2012

Caute baby,
cvicim s epinom druhy den. Je to ok, ked mi skoro takmer cele vyklzava? Musim ho pridrziavat rukou...

adel22
21. lis 2012

@edulkobaby je to OK🙂

adel22
21. lis 2012

@audi1986 No tak si presad polohu na styroch /na kolenach, ved sme v 21. storoci! Ved ides rodit ty, nie doktori....ja som dnes dala 8,5 a to uz mam len tyzden do terminu :( ide to akosi pomaly...ci? ale uz cvicim rano aj vecer🙂

audi1986
21. lis 2012

@adel22 já se ráno nemůžu dokopat - to tu máme zimu -)) jjj u nás v porodce se může rodit na strašně moc způsobů, ale chtěla jsem to trénovat na tom nejhorším a to je právě ten v lehu, ale kašlu na to, když mi to jde na čtyřech mnohem líp...

audi1986
21. lis 2012

@edulkobaby jj taky vyklouzává, až mám pocit, že budu mít naposilovaný ruce -))

olivv
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
adel22
21. lis 2012

@audi1986 Ked to ide, tak naco si to komplikovat....trenuj pekne tak a potom to pojde....ja som dnes prvykrat cvicila rano, dala som len 8,5- ako vcera vecer :( a to mam uz len tyzden do terminu....no musim sa vecer posnazit🙂 A ako presne to robis ty? Nafukas a tahas alebo vytlacis sama?

audi1986
21. lis 2012

@adel22 ted uz musim vytlacet sama ale u tech mensich velikosti jsem to naopak musela brzdit aby nejel ven moc rychle

adel22
21. lis 2012

@audi1986 no a do akej hlbky ho zasuvas? tak dopolovice? lebo mne sa stane niekedy ze sa mi tam zasunie cely tak neviem, ze ako presne to ma byt, a to tlacenie robis tak pomaly alebo sa snazis rychlo....?

leilab
21. lis 2012

Ahojte, pridavam sa k vam pouzivatelkam epi-na. Ja cvicim necely tyzden a som na 7 cm, ale musim nafukovat velmi pomalicky, lebo je to dost pre mna neprijemne a nevladzem ho dlhsie udrzat vnutri, uz mam krce na zapesti, tak asi budem musiet zapojit aj partnera. Lebo mam pocit, ze takymto sposobom to do porodu nedam 😖

audi1986
21. lis 2012

@adel22 zasouvám tak 2/3, ale je fakt, že v té poloze na čtyřech se dost zasouvá skoro celý do hloubky, tak ho musím v průběhu trošku vytlačit - aby skoro to největší místo bylo jakoby u otvoru...

audi1986
21. lis 2012

@leilab jjj mám to stejně - to nafukování je nepříjemné a s manželem to jde rozhodně líp než bez něj

gejba
21. lis 2012

Ahoj holky, zatím jsem to tu jen pročítala, ale taky se přidám do diskuse. Mám rodit do týdne a zatím jsem na 9 cm a nějak to nejde dál. Taky koukám, že cvičíte trochu jinak, než já, já tam ten balonek zavedu celej a pak vytlačím. Tak nevím, jestli to nedělám špatně. A zkoušíte i to cvičení pánevního dna, kde dle návodu máte vytáhnout balónek směrem vzhůru? To se mi tedy za boha nedaří. Akorát mi vyjíždí ven.

adel22
21. lis 2012

@gejba aj ja som si to tam strkala cele, ale vraj sa to tak nema :( som na 8,5 a o tyzden mam termin :(

lukkas
21. lis 2012

@lukkas _tak a je už predané. Ďakujem. A.

audi1986
21. lis 2012

@gejba nee to netrenuju neslo mi to.... a dneska 27,6 takze min nez vcera a tak zitra davam pauzu

sunflower87
21. lis 2012

Dievčence, tak konečne som sa dostala na 8,5cm+kúsok 🙂 tak som happy....ale dá to riadne veľa námahy....keď je manžel doma, tak mi ho drží on, ináč mi skôr vypadáva alebo teda musím vynaložiť riadnu námahu, aby som ho udržala....takže tak...

gejba
22. lis 2012

Tak já jsem to včera zabalila úplně, nějak mě to bolelo, takže to nebudu pokoušet. Zkusím to dnes znovu tím vaším způsobem. Jen doufám, že tím nezačínám od začátku, že už něco natrénovanýho mám.

adel22
22. lis 2012

@sunflower87 Aj ja som dala presne tak ako ty, metrom mi to vyšlo troška cez 27cm a to som myslela, ze uz mam dobrých 9! Tlaky riadne a aj krv bola na servitke, ale to bude urcite len nejaka drobnost.....som taka znechutene....nie je to moc prijemne a kazdy den si najst cas na tuto "rozkos" a to uz trenujem 2x za den...ved aj teraz sa vnutorne prehovaram, ze uz je cas 🙂....uz aby bolo po.....tak skoro ten balon nechcem potom ani vidiet🙂

adel22
22. lis 2012

@gejba A v akej polohe to trenujes? mozno by si mohla skusit zmenit, hm?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru