EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

edulkobaby
3. pro 2012

@kiss35 Aj ja tak dam, ale ked zacnem nafukovat, tak mi vbehne dnu cely... Tak idem na to teraz, vobec sa mi nechce, sa musim nutit do toho. Si zas musim popremietat frazy o tom, ako si po nastrihu dva tyzdne nesadnem, aby som sa namotivovala.

kiss35
3. pro 2012

@edulkobaby mne dnu vobec nevbehava :/ skor iba ked na zaciatku prve fuknutia dam tak vtedy trosku chce vybehnut von ale uz je vacsii tak uz pekne drzi a pomalicky ho posuvam aby hradzu pekne natahovalo 🙂
jj aj ja sa musim nutit, ale presne ak to ma pomoct tak ta pol hodka ma nezabije kazdy den 🙂
daj vediet ked docvicis drzim palcee nech je o centimeter viac ako vcera 🙂)

veonka
3. pro 2012

Ahojte žienky, tak ja sa tiež hlásim zatiaľ ako budúca cvičiteľka s epino. Epino som si už poriadila a poslušne ma čaká v skrinke, tak už nad tým cvičením pomaly premýšľam. No, keď som ho videla a trochu nafúkla, mám pocit, že ho do seba nedostanem ani v tej vyfúknutej verzii 🙄 ... no, rešpekt mám teda 😀 ale hádam to pôjde. A kúpila som si aj olej na masáž hrádze, tak sa chcem opýtať, ako ste postupovali, odkedy ste masírovali olejom a odkedy cvičili, aby som vedela. Tam píšu na oleji, že 6 týždňov pred pôrodom, ale ja by som to mazala aj hneď aspoň tak aby sa koža nasiakla, nie nejak naťahovať... či to je blbosť? 😀
No každopádne dúfam, že nám všetkým epino pomôže k pôrodu bez nejakých nepríjemných zážitkov...

domeli
3. pro 2012

táto podpora v podobe príspevkov je tu veľmi motivujúca, tak aj ja sa hlásim so svojím dnešným úspechom - 12. cvičenie a na 3.x pekných 29 cm 🙂
@veonka vitaj, tiež som s nedôverou hľadela na tú tabuľku i balónik s 10 na prvé skúšobné nafúknutie a vlastne nie že s nedôverou, ale reku, že to je absolútne nemožné. Ale na vlastnej koži sa presviedčam, že je to možné - postupne to ide. Inak ja som začala cvičiť 15.11., termín mám 15.12. Necvičím denne, snažím sa aspoň obdeň zhruba polhoďku, 2 či 3 nafúknutia a vypudenia. Masáž som nerobila ani nerobím, akurát pijem čaj z ostružiny malinovej po 2 dcl denne.

edulkobaby
3. pro 2012

@kiss35 Tak ja dnes opat len 24 cm, a zase krvi jak ...Neviem, ci to zajtra na poradni povedat doktorovi, alebo byt ticho. Lebo ak mi nieco nepekne povie, ako ze naco s niecim takym vymyslam, tak ja sa tam rozrevem, ja sa poznam.

A v akej polohe cvicite? Ja som zacala v sede na vani/mame rohovu, tak tak zosunuto sedim na tom sedatku v rohu/, lebo tej krvi je celkom dost a este sa aj bojim, ze mi ujde pri tych tlakoch na konecnik...

kiss35
3. pro 2012

@edulkobaby myslim si ze by si to mala povedat doktorovi..nema ti preco povedat ze co vymyslas ved to je len dobre ze si takto pripravujes hradzu...moj doky praveze epino schvaluje povedal ze ma s tym dobre skusenosti a vela pacientiek bez nastrihov 🙂
a to ze si dala 24 nevadi ved ono sa to pekne posunie chce to pekne cas 🙂)

kiss35
3. pro 2012

@edulkobaby a cvicim v takej polohe ze niecco podobne ako keby som na koze lezala :D taky polosed a rozkrocene nohy-..inak som este neskusala

edulkobaby
3. pro 2012

@kiss35 Tak ja by som dala aj viac, ale ta krv ma brzdi...
Lebo vyskytne sa hned na zaciatku, ked sa len "rozcvicujem" na 19/20 a potom pribuda... 😢
Myslim, ze si sposobujem natrhnutie. Lebo dnes som si chcela tak hodku po cviceni natriet hradzu olejcekom a krv sa zas spustila.

kiss35
3. pro 2012

@edulkobaby urcite mu zajtra povec nech ta kukne ci tam nemas nejaku ranku alebo nieco podobne..moze to byt nejaka cievka alebo co ako mala moja kamoska ked cvicila..

hudyna
3. pro 2012

Prodávám epi-no, pokud byste měla některá zájem. Jsem první majitelka. Používala jsem vždy kondom. Epi-no je v záruce. Jsem bez nástřihu, takže všem doporučuji. A to jsem se dostala jen na 9cm.

gejba
3. pro 2012

Ahoj holky, tak už se mi vůbec cvičit nechce :( Včera jsem se na to vybodla úplně a předevčírem mi balónek pořád vyklouzávál, tak jsem to taky po chvíli zabalila. Už týden přenáším a malýmu se furt nechce na svět 😒 , tak snad už to brzo bude.

adel22
3. pro 2012

@gejba Ani mne sa uz nechce a to som sa dostala len na 28,5 :(vcera som aj krvacala a este tie navstevy lekara ma vycerpavaju...ked sa mi tam oni vrtaju a potom este balonik...ale dam sa dokopy a dnes skusim 29🙂 prenasam 5. den

velrybous
3. pro 2012

@leilab no já makám jak divá, včera 21, ale už to teda bylo dost nepříjemný..asi ho nebudu strkat tak hluboko 🙂)

leilab
4. pro 2012

@velrybous ja som dala vcera 25, je to veru dost neprijemne, ale mne zas po chvilke ten balonik stale vchadzal dnu. Potom som mala na servitke asi 2 kvapky krvi, ale to asi nic nie je. Pocas tehotenstva sa mi to par krat aj pri sexe stalo, mam to tam dole teraz asi nejake moc citlive 😒

iva87
4. pro 2012

Ahojte baby, chcem sa spytat ak ste niektore kupovali Epi-no zo stranky perinbaba.sk ako rychlo vam prisiel??

leilab
4. pro 2012

iva87 mne prisiel na druhy den, len kukni, ci je na sklade

edulkobaby
4. pro 2012

@velrybous
@kiss35
@leilab
Ahojte baby, ja som sa dnes doktora na poradni opytala na to, ze pri cviceni s EPInom krvacam, a dostala som dobru odpoved, ze to nevadi, ze to je tam dole vsetko take prekrvene a citlivejsie. A ze ta hradza sa bude aj sama uvolnovat, cim budem blizsie k porodu. Tak ja som si myslela, ze cim skor zacnem, ze tym lepsie. Zacala som 4 tyzdne pred terminom a veru to moc neslo...ale tak teraz viem, ze cim blizsie k terminu, tym to aj samo od seba pojde lepsie a hradza bude sama povolovat plus jej pomozem balonikom. Hura. Uz chapem, ako mozu dat niektore baby tu 10, asi su uz blizsie k porodu ako ja. 🙂

wahu
4. pro 2012

Ahoj. Měla jsem nacvičeno 10,5 cm dle tabulky. Porod skoro překotný, hormony nestihly asi zapůsobit, já zpanikařila a náš superman letěl ven rukou napřed. Jsem bez nástřihu, několik vnitřních stehů, bylo to jen povrchové, nebolely a jeden bolestivý steh praskliny u močové trubice, bolel asi 6 dní. PA chtěla stříhat, vsž to hráz nechtěla pustit, ale ukecala jsem ji. Nevím jak bych dopadla bez EPI-NA

kiss35
4. pro 2012

@edulkobaby jeeej tak supeeeer 🙂) povzbudzujuce spravicky si nam priniesla 🙂 tak juchu do cvicenia 🙂
dnes som este necvicila chystam sa poobede 🙂 a ty si cvicila?

kiss35
4. pro 2012

Inak baby chcela som sa opytat aj vy mate pocit ze mate svalovicu medzi nohami??od vcera mam taky pocit a neviem ci je to cvicenim 😒

edulkobaby
4. pro 2012

@kiss35 Chystam sa teraz do vane a cvicit budem potom, tepla voda by mala pomoct uvolneniu.

domeli
4. pro 2012

@iva87 ja som si preň bola na 5 deň od objednania, nakoľko ho nemali na sklade.

domeli
4. pro 2012

@wahu blahoželám a ďakujem za povzbudzujúcu správu 🙂

domeli
4. pro 2012

@kiss35 myslím, že je to práve cvičením 🙂

leilab
4. pro 2012

@edulkobaby no vidis, dobre, ze si sa nakoniec na to spytala. Veru, moze to byt asi tym, ze sa to blizi k porodu, lebo ja som tiez zacala 4 tyzdne pred terminom a az teraz za posledny tyzden sa vobec niekam pohla 🙂

edulkobaby
4. pro 2012

@leilab Tak ja dnes 25 a dalej som to nesilila, mam este 12 dni pred sebou, tak to pomaly budem davat vyssie.

wahu
4. pro 2012

Jinak, mám EPI-NO na prodej. Používané výhradně s kondomem, dezinfikované, koupeno říjen 2012, kultivaci na streptokoka jsem měla negativní. V případě zájmu písněte do IP.

leilab
4. pro 2012

@edulkobaby ja to tiez nesilim, aj ked ja uz mam len 10 dni a moj 6-ty zmysel hovori, ze mozno aj menej 🙂 ja pojdem tak za hodinku cvicit, tak dufam, ze zas sa o nejaky centimetrik posuniem dalej 🙂

kiss35
4. pro 2012

@edulkobaby moja ved 25 je pekne zas o centimeter viacej 🙂 a uz som aj ja cvicila a dnes 24 🙂 pekne sa pomaly posuvame dopredu 🙂 a co dnes isla krvicka?

edulkobaby
4. pro 2012

@kiss35 Hej, aj dnes...ale uz som si na nu zvykla a ked ju doktor odobril, tak uz neriesim.

kiss35
4. pro 2012

@edulkobaby jasnacka tak to ti asi pojde pri kazdom cviceni..mne zatial ani spinenie som zvedava ci pri vacsich cislach budem krvacat

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru