EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

zuzik03
28. bře 2008

čau holky, zdravím po porodu, tak mi byl nakonec trénink s epinem na nic (malá šla po 9ti hodinách císařem, viz Jaký byl porod), ale ani tak nelituju, pomohlo mi to dost psychicky, takže směle cvičte, má to určitě význam.

kocicatko
28. bře 2008

Zuzíku, psala jsem Ti do jiné diskuze - myslím o Podolí? Ale Tvůj porod jsem četla a jsi moc statečná. A Klárka je překrásné mimi, co určitě stálo i za toho neplánoveného císaře...Myslím, že i to, žes byla psychicky v klidu s Epinem je hodně dobrá příprava na samotný porod 😉 😉 😉

alianka
28. bře 2008

kocicatko - diky za povzbuzeni 🙂 no jsem zvedava kdy se na tech 10 cm (esi vubec) dostanu ja... ted predpokladam ze mluvite o prumeru, ze? to by tak odpovidalo pres 30cm obvodu hlavicky....
zuzik - cetla jsem Tvuj popis na Jaky byl porod a zvladlas to nakonec skvele a hlavne ze jste Klarka i Ty v poradku 😵 taxe obe drzte a at Vam prinasi samou radost! 🙂

kocicatko
29. bře 2008

Alianko, přesně tak, jedná se o průměr...já jsem na začátku také nevěřila a zlomových bylo 9 cm - to jsem měla pocit, že dál to nepůjde a jakmile to šlo, tak to bylo ok... vidíš, že sama budeš mít z Epi no také dobrý pocit 😉 😉 😉

novako
29. bře 2008

Ahoj holky, já ještě trochu pochybuji. Napadla mne otázka (možná blbá), ale epi-nem se natahuje hráz a to je v podstatě kůže. Nemůže se stát, že by se hráz vytáhla a už se nestáhla zpátky?

listicka77
29. bře 2008

Novako, kůže na břiše se ti taky vytáhne a stáhne zpátky. Neboj se toho. A všechno lepší než být šitá. Sice někomu se jizva zahojí za chvíli a ani o ní neví, ale někdo s tím má problémy rok a někdo celý život...

tynucha
29. bře 2008

holky díky za povzbuzení a za rady, objednám si ho teda až bude čas a budu doufat, že se ta moje zlenivělá kůže stačí roztáhnout. Ještě se chci zeptat, jestli má nějak cenu zmiňovat v porodnici že jste s tím cvičili, jestli je to nějak zajímá nebo nezajímá, protože jsem slyšela, že prvorodičky leckde nastřihávají automaticky, tak jestli k tomu třeba přihlížejí, že se sebou ženská něco dělala anebo ji rovnou šmiknou? Říkaly jste to (Petjo) nebo budete říkat v porodnici?

listicka77
29. bře 2008

Já bych asi zmínila, že jsi "masírovala hráz" (protože vysvětlovat porodníkovi, co to je epi-no, když o tom nejspíš vůbec nikdy neslyšel, by se mi teda nechtělo) a že bys byla ráda, kdyby nástřih provedli jen v opravdu nutném případě.

kocicatko
29. bře 2008

Tynucho, určitě bych to taky zmínila - případně napsala do porodního plánu, aby věděli, že jsi připravená. A rozhodně bych zdůraznila, aby Tě v případě nutnosti nástřihu o tomto zákroku předem informovali 😉

tynucha
29. bře 2008

No já si říkám, že v Brně by o epi-nu mohli vědět, ozkouším to na předporodním kurzu, ta paní co je vede je porodní asistentka ve Fakultní nemocnici v Brně, tak uvidím jestli to zná. Já budu u porodu minimálně s manželem, tak snad někdo z nás bude schopný to v porodnici vysvětlit a v porodním plánu to tedy zmíním - pokud to neznají, tak se to aspoň dozví 😎 Kočičátko chceš říct, že někde střihnou aniž by to té ženské předem řekli? 😲 😲

kocicatko
29. bře 2008

Tynucho, bohužel jsem o tom, že o nástřihu (ale i jiných zákrocích) neinformují slyšela jak od známých, tak četla tady na MK 😠

Proto si říkám, že je lepší jim to tam zopakovat (i kdyby třeba v Tebou vybrané porodnici měli lepší přístup) než přijít s křížkem po funuse... 😉

hanelka
30. bře 2008

tynucha - jo jo, strihnou a nereknou 😉 ale musim rict, ze po cca 40 minutach tlaceni jsem si uz v duchu rikala - strihnete me nebo uz neco sakra delejte 😀 😉 ale nastesti vsecko v pohode, bez problemu jsem hned po porodu sedela, pekne to srostlo...no jako nova 😀

alianka
31. bře 2008

ahoj holky, tak uz mam epi-no doma a mam za sebou prvni cviceni, no teda nic prijemnyho 😅 ale to se dalo cekat.. dostala jsem se malinko pres 6 cm, asi taky diky tomu, ze uz tyden masirujem... akorat mne teda ten balonek vubec nedrzi vevnitr, musim ho drzet, aby nevypadl.. holky kolik minut asi tak cvicite? delate poctive vsechny popsane cviky?

kocicatko
31. bře 2008

Alianko, já od začátku cvičím tak, že balonek jen chvilku v sobě držím a pak ho pomalu vytlačuju a stále přidržuju, aby ze mě nevvyskočil moc rychle a případně mě neporanil...

Teď už jsem na 10cm, takže každý den cvičím 1-2x tak, že 3x balonek nafouknu na 10cm a pomalu vytlačím a hotovo 😉 🙂 😉

alianka
31. bře 2008

kocicatko diky moc za info, teda jses fakt skvela ze to tak dodrzujes kazdy den i dvakrat a zes to zvladla na tech 10 cm... Koukam ze uz to mas za par, co? 😉 urco se uz moc tesis 🙂

kocicatko
31. bře 2008

Alianko, jo, jo, těším - spíš už se nemůžu dočkat a doufám, že to Epino pomůže 😉 😉 😉

A neboj,jakmile se do toho dostaneš, tak budeš za vchvíli taky na 10 cm 😉 - chce to jen vytrvat a překonat takový ten počáteční odpor 😒

petja
autor
1. dub 2008

alianko: ne každému může masáž hráze vyhovovat,kamarádce tekla krev,protože tou masáží ještě narazila zřejmě na zbytky panenské blány,jak jí pak gyndr řekl,s epinem neměla nejměnší problém....myslím,že při tomto tvaru a hladkém povrchu to nevyhovuje pouze extremnim případům,mě to přijde fakt šetrný,hlavně ale poslouchat svoje tělo...

petja
autor
1. dub 2008

Klárka od Zuzik je nááádherná!!! Škoda toho císaře,ale hlavně se brzy zahoj!!!Narazila jsi na úplně opačný případ přirozeného porodu,viď?

bajunka
4. dub 2008

Tak jaké jsou novinky z trénování?

kocicatko
4. dub 2008

Ahoj bajunko, já už jen tak ze zvyku trénuju 1x denně - 3x nafouknu na 10 a nechám to být.. dál už se nedostanu, tak spíš, abych byla klidná, že těch 10cm pořád dám 😀 😀 😀

zuzik03
4. dub 2008

petjo, děkujeme za pochvalu 🙂 přirozený porod jsem si holt nezažila, ale teď už je mi to fuk, hlavně že je malá v pohodě, odměňuje se mi každý den tím, jak je hodná 😵

kočičátko - držím pěsti k porodu a budu se těšit na zprávy a fotky 🙂

kocicatko
5. dub 2008

Zuzíku, zatím nic nového, ale jakmile bude prcek na světě, tak poinformuju 😉 😉 😉

petja
autor
7. dub 2008

uzik a ten nápoj jsi zkoušela? Já jen pro statistiku 😉

zuzik03
8. dub 2008

petjo, nakonec ne, vyměkla jsem 😉

petja
autor
10. dub 2008

tak to jo,já si říkala,že by to císařem skončit nemohlo 🙂

kocicatko
10. dub 2008

Petjo, myslíš ten nápoj, co vyvolává porod? Já měla na dnešek asi první poslíky (po 10 minutách, někdy i míň, bolely i záda a furt nic 😠 )

kocicatko
14. dub 2008

Ahoj holky, tak se hlásím, že porod jsme úspěšně zvládli bez natržení nebo jakéhokoli jiného poranění a myslím, že za to hlavně vděčím Epi no!!!!!!!!!!! Tak pokud některá váháte, jděte do toho, trénujte, nenechte za sebe mluvit nepříjemné pocity a u púorodu se vám to vyplatí 😉 😉 😉

bajunka
14. dub 2008

Moooc gratuluju seš šikula kočičátko. No já už se na epino chystam hned jak začnu 36 týden,zatím odpočívá v krabičce.

marci
14. dub 2008

Holky, kde jste epi-no kupovaly? Taky o něm uvažuji 😉 Budu ráda když mi poradíte.
Kočičátko moc gratuluji!!!

astro
14. dub 2008

Kocicatko, blahozelam k uspesnemu porodu a nadhernemu baby 😵
My tiez poctivo trenujeme, teraz sme na 7.5 😎 Zatial si tu 10 neviem predstavit...ale snad to pravidelnym trenovanim dotiahneme este i kusok dalej...aspon na tych 9 😅...to by ma uz tiez velmi potesilo 😵

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru