EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

maryol
23. lis 2009

Mondulinka, dávno si tu nebola. Dúfam, že sa máte dobre, Matej rastie ako z vody a všetky rany sa už zahojili.
Nepíšem často, ale čítam. 🙂
Len nedávno som si všimla, že bývaš v okrese Zvolen, ako aj ja. Rodila si vo zvolenskej pôrodnici? Mne už sa blíži termín, poctivo som trénovala s EPI-NO až do včerajška, kedy sa spustila krv už celkom výdatne...takže asi pauza. Išlo mi to asi trochu pomalšie, na obvod 28cm som sa dostala asi za tri týždne, no povedala som si, že lepšie ako nič. Najradšej by som sa však už videla v pôrodnici - 40.týždeň, som strašne nemotorná...

verisek
23. lis 2009

ahoj holky, mohly byste mi poradit kde se da epi-no koupit na internetu? mockrat dekuji.. ja mam z nastrihu a siti silenou hruzu, navic kdyz jsem cetla, ze se to bezne dela za ziva ☹

crawler
23. lis 2009

verisku: já už ho mám doma 😉 chceš nové? to je dost drahé, ale tady od holek si můžeš koupit použité třeba za polovinu 😉 můžeš ho používat s kondomama nebo desinfikovat 😉

naty
24. lis 2009

mají ho třeba na braněkdětem...taky sem chtěla použitý, ale nestíhám to sledovat, a když se ozvu, tak už je prodaný... 😀 ...takže mám nový, pak budu taky prodávat... 😉

xsuzzi
24. lis 2009

xsuzzi • 1d • 22. listopad 2009 v 08:37
Která pravidla porušuje: | Zruš
Ahoj holky,chci se zeptat.....když mám epino z minulého roku 1x použité a podruhé budu rodit třeba až za 3 roky,můžu si ho nechat a v pohodě mi jakoby vydrží ty roky nebo radši poslat dál a poté koupit nové?díky

holky pls o odpověď 😨 🙂

minonka24
24. lis 2009

Xsuzzi, koukám, že máš dotaz, jaký by mě taky zajímal...koupila jsem si epino nové, momentálně jsem po porodu, ale nebudu jej prodávat a nechám si to na další trénování. Já nevím, jestli balonek vydrží, jestli nezteří, ale předpokládám, že ne, proč by měl??? Pokud ale vím, dá se u výrobce objednat balonek nový, takže i kdyby zteřel, rozhodně je menší investice koupit si jenom balonek.
Na tuhle otázku by ale možná dokázala odpovědět Petja, která tuhle diskuzi zakládala...a pokud vím, v prvním příspěvku psala, že si Epino půjčovala někde v nějakém centru - takže když existuje půjčovna Epin, kde je jistě taky mají nějakou dobu (myslím, že to klidně můžou být i ty tři roky) a navíc jsou ty Epina ještě ve větší permanenci než u Tebe doma, předpokládám, že to něco vydrží 🙂
Třeba se nám ozve někdo, kdo ví, jak je to doopravdy 😉

saska73
24. lis 2009

Predám epino - nestihla som ho použiť nakoľko sa malý vypýtal na svet už v 37 tt, bližšie info cez IP.

petapi
24. lis 2009

já jsem si nový balonek objednávala přímo u toho distributora na http://www.coord-med.cz/cs/predporodni-priprava...
napíšete mejl a oni vám pošlou fakturu, je to maličko levnější než v jiných e-shopech 😉
a po novém roce to začnu pomaličku zkoušet, jsem zvědavá, nástřihu bych se tentokrát chtěla fakt vyhnout, i když nějakou extra špatnou zkušenost nemám, šití mi umrtvili a hojilo se to hrozně rychle, ale vadí mi, že člověk neví, jestli to opravdu bylo nutné nebo jenom jejich rutina no.

saska73
24. lis 2009

ešte dopĺňam za 1/2 cenu ho predám 😉

angel99
24. lis 2009

je tady nekdo kdo cvici?

hanicka29
24. lis 2009

Ahoj holky, mam epi stare dva roky a ted pri druhem tehu s nim v poho cvicim.Takze se nebojte, ze vam nevydrzi.

konsa
25. lis 2009

ahoj angel, je tu nějak mrtvo, co? já už mám epino doma připravené, ale zatím mám na cvičení čas....nicméně holky piště zkušenosti at máme co nejvíc informací 😉

naty
25. lis 2009

Já už se chystám začít...pomaloučku polehoučku... 🙂

leocka
25. lis 2009

verisek: ahoj, ja som si to kupila na tejto stranke, teraz tam maju dokonca akciovu cenu, http://www.perinbaba.sk/catalogsearch/result/?x...

verled
28. lis 2009

ahojky hoky brzo se k vám přidám a budem se podporovat v tréningu🙂ale já četla v tom příbalu žee mam začít až tři tejdny před...

oklay
30. lis 2009

Ahoj dámy!!!
Přidávám se s dovolením do klubu epinaček - dneska mi přišel... Chtěla jsem vás poprosit, jestli by jste byla některá tak hodná a naskenovala a poslala mi na mail (adresu pošlu do IP) manuál v češtině ?? Já našla v balíku bohužel pouze první dvě strany a evidentně to není všechno. Byla bych vám vděčná, přes vás to bude asi nejjednodušší. Díky moc p

naty
30. lis 2009

Z toho si nic nedělej, já ho tam nemám v češtině pro jistotu vůbec... 😀 ...našla sem ho ve slovenštině na netu...

verled: já tam četla, že dva týdny před, ale zase si říkám, že posilováním svalů opravdu nemůžu nic zkazit a navíc, nikdo neříká, že porodím až ve 40tt, že...vždyť tím cvičením se v podstatě nic nemění, jen to tam bude pružnější, ne? Takže začínám zítra, tzn. 35tt a jednou denně si pocvičím...se snad i těším.. 😀 ...no, spíš sem zvědavá, jak to zvládnu... 😝 🙂

konsa
2. pro 2009

naty, tak co? jak jde cvičení? kolik jsi dala napoprvý? Jsi asi ted jediná, kdo cvičí, tak nás pořádně informuj o úspěších🙂 já začnu asi od novýho roku (taky kolem toho 35 tt) 🙂

konsa
2. pro 2009

jééé a ted ti koukám do albíčka, že máš taky Dorjana. Já mám taky toho kytičkovanýho, ale šedivý podklad 🙂

naty
2. pro 2009

konsa: 😵 ...tak sem to včera zkoušela a je to fajnééé!!! 😀 Dala sem 6,5 cm, myslím, že by to ještě trošku šlo, ale nechtěla sem to na poprvý moc pokoušet....tak se těším, až se přidají další!! 😉

crawler
2. pro 2009

naty: držím palečky, aby to šlo tak i dál🙂 A pocity? bolest? pálení? nebo jak by jsi to popsala - mě to čeká až za móc dlouho, tak aspoň vyzvídám, ale epino už na mě doma čeká🙂

naty
2. pro 2009

Ani bolest, ani pálení, spíš tlak...pak už to začalo mírně bolestivě táhnout, tak sem trošku upustila a držela to tak těch 5 minut...Ale nic nepříjemnýho zatím...to spíš asi až u většího obvodu bolí to tlačení a tak, zatím balonek v pohodě vyklouznul.. 😀

angel99
2. pro 2009

ahoj, konecne je tu nekdo kdo taky cvici.Ja uz cvicim neco pres dva tydny, jednou denne, nekdy jsem i vynechala, a ted jsem uz na 9 podle te sablony, ale me to teda nepali ani neboli, ale ten tlak je dost neprijemnej, ale da se to.

naty
3. pro 2009

Já se pořád bojím víc zabrat, ale taky to teda nijak extra nebolí...asi to chce trošku praxi... 🙂

aleela
3. pro 2009

Ahoj, pridavam sa k prave cviciacim, nech v tom nie ste same 🙂 . Fakt to funguje.... Na prvykrat asi pred dvoma tyzdnami som dala 5,5cm.... vcera uz 9,5, takmer 10. Je to super vidiet, ako sa to kazdym cvicenim roztiahne trosku viac, aj ked cez 8 som sa dostavala tri dni.... 🙂 Dnes sa chystam na 10, aj ked vnutri by som tych 10 asi dala, ale bojim sa to potom vytlacit, aby sa mi nepotrhala koza, tak postupujem opatrne. Cviceniu zdar!! 😀

davlu
3. pro 2009

Zdravím nové epiňačky. Jsem si přišla z nostalgie zavzpomínat na dobu kdy jsem taky epinovala... Tak ať vám to jde pěkně od ruky a těším se na hlášení porodů bez nástřihu... 🙂

eriana
3. pro 2009

Ahojky... Jsem tu úplně nová, teď pár minut. EPI-NO jsem našla na brána k dětem a docela jsem se podivila, proč za to někdo "vyhodí" tolik peněz, když v sexshopu se dá pořídit vlastně ta samá věc za třetinu ceny? Máme to s přítelem doma, je to nafukovací model penisu - tak pokud nejste puritánky a ten tvar Vás neuráží, doporučuju 🙂

naty
3. pro 2009

eriana: 😀 a to je jde taky nafouknout na 30cm?? Jako on je tvar celkem jedno, že jo, když to není ostrý... 😀 ...ale už mám koupený, tak sem prohloupila asi... 😔 😀

naty
3. pro 2009

tak sem se na to teď koukala a řekla bych, že pro naše potřeby to jde nafouknout málo.... 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru