EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

risiacik27
28. dub 2010

hudyna...no, tiež som si všimla na obrázku že to tam je nejak málo na 2/3, tak to je dobrá rada nechať to na konci trošku vyjsť tak do tej cca 1/3, super. A prosím ťa, keď to meriaš metrom, koľko cm obvod je na tých napr. 9cm priemer?
a takisto je dobré vedieť že aj tlak na konečník má v tom svoju rolu - to si budem tiež kontrolovať 🙂

hudyna
28. dub 2010

risiacik: já mívám občas pobolívání v podbříšku. Někdy hodně silné. Ale to je už příprava k porodu. Zkus změnit ještě polohu, aby to nebolelo.

risiacik27
28. dub 2010

andelka...skúsim zajtra v som sede a asi aj pomením rôzne polohy kým prídem na to aká je dobrá 🙂

andelka
28. dub 2010

hudy: Jejda, ty máš termín zítra 😅 Já jsem v datech nějak mimo. Tak to už na cvičení moc času není, ale ta devítka to ještě bude, 100%.

hudyna
28. dub 2010

Risiacik: mně nejvíc vyhovuje ta porodní poloha. Jinak měřím metrem normálně obvod a pak počítám podle kalkulačky přesný průměr. 😀 Pro mě je každý milimetr důležitý. U mě to jde totiž strašně pomalu. Já po čtyřech týdnech jsem teprve na 8,8cm.

hudyna
28. dub 2010

andelka: Gynda strašil s tím, že to bude dřív. Teď zas dva týdny straší, že budu přenášet i těch deset dní. Takže čas ještě možná je. Ale přenášet deset dní určitě nechci. 😖
JInak jsem myslela, že nedojdu ani k osmičce s mým postupem. Ale nakonec jsem skoro u devítky. Musím doufat, že to bude stačit.

risiacik27
28. dub 2010

hudy....to je fakt - kalkulačka vždy bola moja dobrá kámoška a teraz na ňu zabudnem...hrúza 😀 😀 a ty máš zajtra termín? tak to držím palce moc

hudyna
28. dub 2010

S kalkulačkou jsou přesnější ty výpočty. Vážně. U mě je fakt důležitý každý milimetr. 😀 Protože já nemám štěstí jako jiné, že bych dala hned napočtvrté 9cm. ☹

andelka
28. dub 2010

hudy: bude bude. Musí. 😉 No ty dětičky si někdy dávají na čas (zajímalo by mě, jestli už se s Crawler něco děje nového) a přijdou si na svět úplně jindy, než doktor odhadne. Tak třeba ti dá ještě pár dnů k dobru na trénování. 🙂 Ale já bych moc dlouho přenášet taky nechtěla.

zuzanka1989
28. dub 2010

ahojky holky,
já teda u cvičení nikdy tlak na konečník necítila. chodím na záchod pravidelně každé ráno, tak jestli je to tim. no nevim... doufám že sem necvičila nějak špatně... 😠 To by byl průser 😀

hudyna
28. dub 2010

andelka: Já doufám, že malá se umoudří a vyleze. Už se mi do nemocnice v pondělí na ozvy nechce. Do víkendu mi může dát čas na potrénování, ale do konce týdne ať prostě vyleze. 😀

hudyna
28. dub 2010

zuzanka: Tak buď ráda, že necítíš žádný tlak na konečník. Já ho cítím, když dávám víc než minule. Jinak ne. A možná je to i tím, že chodíš pravidelně ráno. 🙂

hudyna
28. dub 2010

Zuzanka: Jinak s tím, co Ty máš natrénováno už žádný tlak cítit nebudeš. Jedině u porodu. 😉

zuzanka1989
28. dub 2010

hudyna: jenže já ho necítila nikdy... Snad jen na začátku. ale ted už vůbec nci...

andelka
28. dub 2010

hudy: Máš to pěkně naplánováno 🙂 Tak snad ti to vyjde, budu držet palce 😵

zazanka: možná je to tím. Anebo - jak daleko epino zavádíš? možná, že je ten tlak jen když je zavedeno hlouběji, ne když se jenom roztahuje hráz. ale kdoví - možná jsi prostě jen šťastný člověk - zvlášť když vezmu v potaz tvoje úspěchy 🙂

zuzanka1989
28. dub 2010

andelka: já ho právě zavádim skoro celý. asi přibližně ze 2/3

andelka
28. dub 2010

zuzanka: Tak to jsi šťastný člověk 🙂 Protože jinak nevim čím by to mohlo být. 😅

andelka
28. dub 2010

On každý je stavěný trochu jinak, máme různě citlivou sliznici, různě pružnou tkáň - to je jak se striema, někdo je má a někdo ne a čím to je - kdoví.

hudyna
28. dub 2010

Zuzanka: Buď ráda, že žádné tlaky necítíš a že jsi dala už 31cm. To Ti můžem tady všechny jedině závidět. 😉

zuzanka1989
28. dub 2010

andelka: no tak s tema striema máš pravdu, od začátku těhu se mažu, a břicho mám teda úplně hnusně zjizvený 😠

hudyna
28. dub 2010

Zuzanka: Já si mažu celé tělo drahým olejíčkem a mám zase strie na prsou a na bocích. ☹ To záleží prostě na typu kůže.

shaarka
28. dub 2010

kocky, pre vas uz je asi neskoro, ale ja si neskutocne pochvalujem obycajny krem NIVEA v plechovke. ten je tak strasne mastny! a drzi hodiny... mazala som sa nim (vypotrebovala som ich hadam aj 20 najvacsich baleni) a kozku mam kraasnu, hladku a pruznu 😉
tuto niveu som pouzivala uz davnejsie na cele telo (ziadne telove mlieka, koenzymy a elasi... bla bla), lebo som mala velmi suchu kozu (kvoli stitnej zlaze). 😉

andelka
28. dub 2010

Já se mažu ráno krémem ElastiQ a večer olejíčkem Hipp (teda když si vzpomenu, někdy jen 1x denně) a strie zatím nevedu. Tak snad to vydrží.

crawler
28. dub 2010

Ahoj holky.-)

andělka: došlo to fakt tak daleko, že "před před" už se mi nevejde celý :-/

Holky, kdybych nepřenášela, tak jdu rodit s 8,5 ale dnes jsem dala 10,2 😀 Tož super...ale trvalo to - na to, že cvičím od 36tt 😝 Takže Hudy - nic nevzdávej - mě to taky trvalo dlouho, ale jak vidíš, tak ta hráz prostě povolí - naprosto neuvěřitelné!!! 😀

Teď už mi zbývá jen vylákat toho malého prďolu 🙂

Jo a pro mě je teda tlak na konečník suverénně to nejhorší na cvičení s epinem - hráz zvládá v pohodě - je to trošinku pálí, ale ten tlak uvnitř na konečník je fakt humus 🙂 a samozřejmě logicky čím je balonek větší, tím je větší i tlak 😀 😖

saudi
28. dub 2010

ahojte, len vam chcem napisat, ze som tiez pouzivala epi no a natrenovala som 30,5 cm. rodila som 15.4. a maly mal 34 cm obvod hlavicky. nastrih nebol, len som sa trochu natrhla, mam 3 stehy, ale je to pohoda, uz v ten den som normalne sedela, co po prvom porode a nastrihu bolo nemozne takmer 2 tyzdne, takze ja som velmi spokojna a rada, ze som trenovala 🙂 drzim palce!

andelka
28. dub 2010

saudi: Gratuluju k Adámkovi 😵 A díky za povzbuzení 🙂

crawler: to není možný, co ty ještě tady strašíš 😅 dokdy ti ještě dávají dotoři čas? Těch 10,2 je suprovní - porod bude brnkačka - i když si na něj musíš teda počkat jen co je pravda.

crawler
28. dub 2010

saudi: gratuluju 🙂 to je paráda 😉

jo jinak zuzanka: tím, že chodíš ráno na wc to nebude - páč já chodím na velkou 2-3x denně a ten tlak cítím strašně...Ale prostě třeba jsi vnímavější na ostrou bolest...tohle je taková tupá a na to já jsem háklivá....brrr 😝

jo a zajímavý je, že já někdy mám epino zavedený tak, že mi hned vystřeluje ven, ale dnes se mi to i u nižšího čísla povedlo zavést tak, že jsem musela tlačit...je to zvláštní pocit - zavřela jsem oči a pomalu vytlačovala...Jsem si právě říkala, abych to vůbec u porodu uměla a netlačila špatně (do hlavy), tak jsem ráda, že vím, jak na to 🙂

crawler
28. dub 2010

andělka: no jen aby - mimi bude zase jistě větší - i když doufám, že hlavička už neroste 🙂 No primář v rizikovce říkal, že standartně, když jsou těhulka i mimi v pořádku, tak celý 41.tt se tomu nechává čas a jednat se začíná až 42.tt - u mě konkrétně je to tak, že zítra jedu opět na monitor a kontrolu k primářovi a zítra už rozhodne, kdy se mnou začnou něco dělat...Stále doufám, že se to rozjede samo, ale na druhou stranu už nechci čekat a smiřuju se s vyvolávačkou - byla bych ráda, kdyby mě už v pátek přijali, protože kdovíkdy vyvolávání zabere a já se bojím zkažené plodovky 😔 😖 ...Každopádně do 42+0 by mělo být malé venku - přinejhorším sekcí...☹

andelka
28. dub 2010

crawler: Takže to máš jako hudyna - nejlépe do konce týdne, aby mrňousci byli venku 🙂 to jsem zvědavá, co ti zítra řeknou.
Já na vás budu moc myslet a věřím, že v pondělí už budete maminky 🙂

kleaa
28. dub 2010

Ahoj holky. I já jsem zde nedávno sbírala zkušenosti a snažila se poctivě natrénovat. Naposledy se mi povedlo 9 cm, jinak kolem 8,5cm a ještě jsem měla pocit, že to celou dobu dělám blbě. 😀 14.4. jsem porodila 3,5kg holčičku a zcela bez nástřihu a jakéhokoliv porodního poranění!!!!! (můj první porod horor s nástřihem hrozným) takže Vám všem chci jako další v řadě dodat elán do cvičení, protože to opravdu, narozdíl od masírování hráze - to u mně nemělo efekt, FUNGUJE.

Se mnou na pokoji ležela také čerstvá maminka - prvorodička, také bez poranění, pro doktory překvapení. Samozřejmě také trénovala s epi-nem.

tak držím palečky ať i vám to dobře dopadne 😵

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru